Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Karlovacko w Polsce

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Robert36
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.09.2010
Karlovacko w Polsce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert36 » 26.07.2011 20:41

Może ktoś wie czy można kupić piwo Karlovacko w Polsce? Nie wiem czy to akurat dobry dział do takiego pytania :wink:
Kejter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 26.07.2011 20:57

W Piotrze i Pawle czasami się pojawia, oprócz tego w sklepach z piwami, w Poznaniu jest taki, poszukaj u siebie w mieście może akurat.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 26.07.2011 21:16

Bez upału, szumu i błękitu Jadranu smakuje jak każde inne siki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2011 21:23

demi-duox napisał(a):Bez upału, szumu i błękitu Jadranu smakuje jak każde inne siki.

Upał,szum i błękit Jadranu można sobie wyobrazić jak już wypije się odpowiednią ilość Karlovacko 8)
pablosnet
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 17.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablosnet » 26.07.2011 21:44

mallgola napisał(a):
demi-duox napisał(a):Bez upału, szumu i błękitu Jadranu smakuje jak każde inne siki.

Upał,szum i błękit Jadranu można sobie wyobrazić jak już wypije się odpowiednią ilość Karlovacko 8)


Właśnie zaczynam sobie wyobrażać ten szum i błękit Jadranu :)

Pozdrawiam.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 26.07.2011 21:51

Mam jedną butelkę. Rocznik 2008. :lool:
turan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 18.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) turan » 26.07.2011 22:49

Siedzę od piątku w Zupie Dubrovackiej, pada prawie codziennie, czasem nawet kilka razy dziennie i Karlovacko rzeczywiście smakuje, jak każde nasze rodzime siki... Baz magii błękitnego Jadranu, jazgotu cykad i żaru z nieba to takie same szczyny, jak Tyskie, czy Żywiec.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.07.2011 09:01

Uważam, że nasze polskie piwa są dobre. Niby w czym są gorsze od zagranicznych. W niczym. Karlovaćko czy Ożujsko to nie jest rewelacja. My polacy mamy wielki wybór dobrych piw. Do wyboru i do koloru. Są słabsze ale i są mocne. Cudze chwalicie własnego nie widzicie. Jak już jestem w tym temacie to dodam jeszcze, że i kuchnię mamy lepszą. Tańszą i smaczniejszą. Czy spotkaliście w Chorwacji smażalnie lub jakieś bary, restauracje czy punkty żywienia takie jakie występują u nas w Polsce na wybrzeżu gdzie jest duży wybór wszelakich dań i przekąsek. Do tego tańszych niż w Chorwacji. Jedno co można uznać to słońce, pogoda, morze, drogi i brak złodziejstwa i chyba chamstwa - to jest magnes, który mnie do Chorwacji przyciąga.
bannanc
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bannanc » 27.07.2011 09:16

U mnie w mieście w sklepie z piwami znalazłem karlovacko ale niestety 0,33 w butelce kosztuje 6 złotych.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.07.2011 09:37

darek1 napisał(a):Uważam, że nasze polskie piwa są dobre...

Z racji pochodzenia i zamieszkania mógłbym stać się reklamodawcą i piewcą swego. Nie zamierzam jednak bo znając co nieco dzisiejszą technologię tworzenia piwa (dotyczy to również innych większych browarów prócz "mojego") skłaniam się coraz częściej w stronę małych, lokalnych browarów i niszowych piw przez nie wytwarzanych metodami bardziej tradycyjnymi.
W Chorwacji natomiast najbardziej smakuje mi PAN.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.07.2011 11:30

demi-duox napisał(a):Bez upału, szumu i błękitu Jadranu smakuje jak każde inne siki.


IMO nawet nad Jadranem smakuje jak szczyny. A nie, przepraszam, jak lekko gazowana woda, bo piwa to tam chyba nie uświadczysz ;)

Ale jakby kto wiedział, gdzie w PL Zlatniego Pana można nabyć... 8)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2011 11:31

darek1

Z tymi smażalniami i barmai na polskim wybrzeżu to pojechałeś :D

Czy jadłeś kiedyś rybę w jakiejlkolwiek smażalni w polskim "kurorcie" nadbałtyckim? Ja miałem tą wątpliwa przyjemność 2 razy i nigdy więcej. Na kawałku ryby, która zdechła ze starośći, pół kilograma panierki i przypraw, smażone to na oleju, który jest wymieniany rzadziej niż mój w samochodzie.

Fakt, że w chorwackich barach ryby czy owoce morza są droższe, ale przynajmniej jakość jest odpowiednia.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.07.2011 11:35

romuald22 napisał(a):znając co nieco dzisiejszą technologię tworzenia piwa (dotyczy to również innych większych browarów prócz "mojego") skłaniam się coraz częściej w stronę małych, lokalnych browarów i niszowych piw przez nie wytwarzanych metodami bardziej tradycyjnymi.


Jest nas więcej :) A, sądząc po sklepowych półkach (zwłąszcza w wyspecjalizowanych sklepach), całkiem sporo. Browar Kormoran w Olsztynie, Jagiełło w Chełmie, Dionizos w Radomiu i dziesiątki im podobnych stoją na straży wartości :)

A w Żywcu to już nawet chmielu nie używają do produkcji w piwa :( Co za czasy...

Kiedyś były dobre piwa (nie żeby za komuny - wtedy akurat było słabo, ale w latach 90-tych): Leżajsk (ten stary), Krakus, Pils Mazowiecki...
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.07.2011 12:27

Marsallah napisał(a):...A w Żywcu to już nawet chmielu nie używają do produkcji w piwa :( Co za czasy...

Troche chyba przesadziłeś w tym stwierdzeniu.

A dla smakoszy piw - polecam wybrać się w przyszłym roku (bo tegoroczne się odbyły) na birofilia.
Ciekawostka techniczna. Kupuje się malutki kufelek (ok.100 ml) i do niego nalewają ci różne piwka za które płaci się wcześniej wykupionymi żetonami.
Jak się zrobi później to sprzedawcy te żetony mają głęboko w d... :)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.07.2011 13:25

darek1 napisał(a):Jak już jestem w tym temacie to dodam jeszcze, że i kuchnię mamy lepszą. Tańszą i smaczniejszą. Czy spotkaliście w Chorwacji smażalnie lub jakieś bary, restauracje czy punkty żywienia takie jakie występują u nas w Polsce na wybrzeżu gdzie jest duży wybór wszelakich dań i przekąsek. .


Ło matko...ale herezja.

Już sama "zgrubna" różnica pomiędzy kuchnią śródziemnomorską (bałkańską) a kuchnią polską (jest taka?) nad wyraz klarownie mówi, która jest bardziej wartościowa i zdrowa.

To co nazywasz przekąskami, to śmieciowe jedzenie zaadaptowane z różnych stron świata nie mające nic wspólnego z pierwowzorem - wystarczy zjeść kebab w Turcji i zamówić takie samo danie w PL, żeby zobaczyć jak są różne i z jak różnych składników są zrobione.

Z litości pominę fakt okoliczności spożywania posiłku w HR i PL, bo na to wielkiego wpływu nie mamy, ale już na podanie posiłku na nieplastikowym talerzu i jedzenie go metalowymi sztućcami dobitnie pokazuje jak daleko wyprzedzili naszych restauratorów (raczej baroratorów) ich chorwaccy koledzy po fachu.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone