Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Karlovacko w Polsce

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Robert36
Globtroter
Karlovacko w Polsce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert36 » 26.07.2011 20:41

Może ktoś wie czy można kupić piwo Karlovacko w Polsce? Nie wiem czy to akurat dobry dział do takiego pytania :wink:
Kejter
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 26.07.2011 20:57

W Piotrze i Pawle czasami się pojawia, oprócz tego w sklepach z piwami, w Poznaniu jest taki, poszukaj u siebie w mieście może akurat.
demi-duox
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 26.07.2011 21:16

Bez upału, szumu i błękitu Jadranu smakuje jak każde inne siki.
mallgola
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mallgola » 26.07.2011 21:23

demi-duox napisał(a):Bez upału, szumu i błękitu Jadranu smakuje jak każde inne siki.

Upał,szum i błękit Jadranu można sobie wyobrazić jak już wypije się odpowiednią ilość Karlovacko 8)
pablosnet
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablosnet » 26.07.2011 21:44

mallgola napisał(a):
demi-duox napisał(a):Bez upału, szumu i błękitu Jadranu smakuje jak każde inne siki.

Upał,szum i błękit Jadranu można sobie wyobrazić jak już wypije się odpowiednią ilość Karlovacko 8)

Właśnie zaczynam sobie wyobrażać ten szum i błękit Jadranu :)

Pozdrawiam.
jan_s1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 26.07.2011 21:51

Mam jedną butelkę. Rocznik 2008. :lool:
turan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) turan » 26.07.2011 22:49

Siedzę od piątku w Zupie Dubrovackiej, pada prawie codziennie, czasem nawet kilka razy dziennie i Karlovacko rzeczywiście smakuje, jak każde nasze rodzime siki... Baz magii błękitnego Jadranu, jazgotu cykad i żaru z nieba to takie same szczyny, jak Tyskie, czy Żywiec.
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.07.2011 09:01

Uważam, że nasze polskie piwa są dobre. Niby w czym są gorsze od zagranicznych. W niczym. Karlovaćko czy Ożujsko to nie jest rewelacja. My polacy mamy wielki wybór dobrych piw. Do wyboru i do koloru. Są słabsze ale i są mocne. Cudze chwalicie własnego nie widzicie. Jak już jestem w tym temacie to dodam jeszcze, że i kuchnię mamy lepszą. Tańszą i smaczniejszą. Czy spotkaliście w Chorwacji smażalnie lub jakieś bary, restauracje czy punkty żywienia takie jakie występują u nas w Polsce na wybrzeżu gdzie jest duży wybór wszelakich dań i przekąsek. Do tego tańszych niż w Chorwacji. Jedno co można uznać to słońce, pogoda, morze, drogi i brak złodziejstwa i chyba chamstwa - to jest magnes, który mnie do Chorwacji przyciąga.
bannanc
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) bannanc » 27.07.2011 09:16

U mnie w mieście w sklepie z piwami znalazłem karlovacko ale niestety 0,33 w butelce kosztuje 6 złotych.
romuald22
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.07.2011 09:37

darek1 napisał(a):Uważam, że nasze polskie piwa są dobre...

Z racji pochodzenia i zamieszkania mógłbym stać się reklamodawcą i piewcą swego. Nie zamierzam jednak bo znając co nieco dzisiejszą technologię tworzenia piwa (dotyczy to również innych większych browarów prócz "mojego") skłaniam się coraz częściej w stronę małych, lokalnych browarów i niszowych piw przez nie wytwarzanych metodami bardziej tradycyjnymi.
W Chorwacji natomiast najbardziej smakuje mi PAN.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.07.2011 11:30

IMO nawet nad Jadranem smakuje jak szczyny. A nie, przepraszam, jak lekko gazowana woda, bo piwa to tam chyba nie uświadczysz ;)

Ale jakby kto wiedział, gdzie w PL Zlatniego Pana można nabyć... 8)
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2011 11:31

darek1

Z tymi smażalniami i barmai na polskim wybrzeżu to pojechałeś :D

Czy jadłeś kiedyś rybę w jakiejlkolwiek smażalni w polskim "kurorcie" nadbałtyckim? Ja miałem tą wątpliwa przyjemność 2 razy i nigdy więcej. Na kawałku ryby, która zdechła ze starośći, pół kilograma panierki i przypraw, smażone to na oleju, który jest wymieniany rzadziej niż mój w samochodzie.

Fakt, że w chorwackich barach ryby czy owoce morza są droższe, ale przynajmniej jakość jest odpowiednia.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.07.2011 11:35

romuald22 napisał(a):znając co nieco dzisiejszą technologię tworzenia piwa (dotyczy to również innych większych browarów prócz "mojego") skłaniam się coraz częściej w stronę małych, lokalnych browarów i niszowych piw przez nie wytwarzanych metodami bardziej tradycyjnymi.

Jest nas więcej :) A, sądząc po sklepowych półkach (zwłąszcza w wyspecjalizowanych sklepach), całkiem sporo. Browar Kormoran w Olsztynie, Jagiełło w Chełmie, Dionizos w Radomiu i dziesiątki im podobnych stoją na straży wartości :)

A w Żywcu to już nawet chmielu nie używają do produkcji w piwa :( Co za czasy...

Kiedyś były dobre piwa (nie żeby za komuny - wtedy akurat było słabo, ale w latach 90-tych): Leżajsk (ten stary), Krakus, Pils Mazowiecki...
romuald22
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.07.2011 12:27

Marsallah napisał(a):...A w Żywcu to już nawet chmielu nie używają do produkcji w piwa :( Co za czasy...

Troche chyba przesadziłeś w tym stwierdzeniu.

A dla smakoszy piw - polecam wybrać się w przyszłym roku (bo tegoroczne się odbyły) na birofilia.
Ciekawostka techniczna. Kupuje się malutki kufelek (ok.100 ml) i do niego nalewają ci różne piwka za które płaci się wcześniej wykupionymi żetonami.
Jak się zrobi później to sprzedawcy te żetony mają głęboko w d... :)
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.07.2011 13:25

darek1 napisał(a):Jak już jestem w tym temacie to dodam jeszcze, że i kuchnię mamy lepszą. Tańszą i smaczniejszą. Czy spotkaliście w Chorwacji smażalnie lub jakieś bary, restauracje czy punkty żywienia takie jakie występują u nas w Polsce na wybrzeżu gdzie jest duży wybór wszelakich dań i przekąsek. .

Ło matko...ale herezja.

Już sama "zgrubna" różnica pomiędzy kuchnią śródziemnomorską (bałkańską) a kuchnią polską (jest taka?) nad wyraz klarownie mówi, która jest bardziej wartościowa i zdrowa.

To co nazywasz przekąskami, to śmieciowe jedzenie zaadaptowane z różnych stron świata nie mające nic wspólnego z pierwowzorem - wystarczy zjeść kebab w Turcji i zamówić takie samo danie w PL, żeby zobaczyć jak są różne i z jak różnych składników są zrobione.

Z litości pominę fakt okoliczności spożywania posiłku w HR i PL, bo na to wielkiego wpływu nie mamy, ale już na podanie posiłku na nieplastikowym talerzu i jedzenie go metalowymi sztućcami dobitnie pokazuje jak daleko wyprzedzili naszych restauratorów (raczej baroratorów) ich chorwaccy koledzy po fachu.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018