Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
halka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.03.2013
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) halka » 18.03.2013 14:59

Dzięki franco:)
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 18.03.2013 16:38

franko napisał(a):
lukasz22i napisał(a):
halka napisał(a):Ktoś był na początku czerwca?Jak bywa z pogodą? woda już w miarę ciepła?



halka napisał(a):a, i chodzi mi konkretnie o Brelę


j.w. też będziemy w Breli od 10.06 i chętnie się dowiem czego się spodziewać ze strony pogody :mrgreen: szukam...

Rok 2010. 10 czerwca. Temoperatura powietrza w dzień 32. W nocy 20.
Temperatura wody 22. TRIBUNJ
PZDR


:hut: dzięki
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 24.03.2013 13:38

lukasz22i napisał(a):
halka napisał(a):Ktoś był na początku czerwca?Jak bywa z pogodą? woda już w miarę ciepła?



halka napisał(a):a, i chodzi mi konkretnie o Brelę


j.w. też będziemy w Breli od 10.06 i chętnie się dowiem czego się spodziewać ze strony pogody :mrgreen: szukam...

Pisak 7 czerwiec 2012 po sąsiedzku z Brelą
woda 20 C
powietrza w cieniu 26 C a 15 czerwca 31 C
Martula77
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martula77 » 24.03.2013 23:12

ja wybieram się w na majówkę od 27 kwietnia do 4 maja do Makarskiej. Mam nadzieję, że przynajmniej nie będzie padać :)
mateusz kurowski
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.04.2013
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateusz kurowski » 01.04.2013 16:28

Witajcie,
Mam takie pytanko jak wygląda sprawa z temperaturą wody w przypadku weekendu majowego? Da radę popływać? zawszę jeździłem do Chorwacji w okresie wakacyjnym a w tym roku pierwszy raz się wybieramy z grupką znajomych w maju i chciałbym wiedzieć czy w okolicach Zadaru (konkretnie Privlaka) woda w okolicach końca kwietnia/początku maja nadaję się do kąpieli? (będziemy tam od 27.04-04.05 i mam nadzieję, chociaż na kilkukrotne pływanie ;) ). Może ktoś już był w podobnych terminach i może się wypowiedzieć na ten temat.

Pozdrawiam Mateusz Kurowski
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 01.04.2013 19:37

Mateusz, byłem na weekend majowy w 2010 r. w Vodice, pierwszy dzień pochmurny, temperatura około 20 st. woda dość chłodna, na moje oko góra 17 st.... ale i tak kąpiel zaliczona. Mieszkałem na ul. Bristak i do malutkiej plaży miałem 200m. Codziennie rano o 7:00 i wieczorem o 19:08 (kmwtw) szybki skok do Jadranu.
Tylko że ja nie jestem wyznacznikiem dla kąpieli dla normalnych plażowiczów. W 2012 w czerwcu, w Boże Ciało w Kołobrzegu, w Marina Hotel, normalnie kapałem się w Bałtyku...14 st. wg. portalu miejskiego
Ludzie wieczorem, o 19:08 normalnie w polarach.
Ten weekend majowy też spędzam w Chorwacji, gdzieś na Peljesacu
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 06.04.2013 15:11

Podczas weekendu majowego (tj. 1-3 maj) woda jest jeszcze zimna (tj. poniżej 18 stopni) w całym Morzu Śródziemnym - nawet na jego południowych wybrzeżach, więc co dopiero na północnych (Adriatyk).

Ale odpowiadając na pytanie postawione w temacie: da się - ale "przyjemność" jest dyskusyjna
Kilka lat temu widziałem kąpiących się 1-go maja w Czarnogórze

Natomiast ciepła jak dla mnie woda do kąpania, czyli > 22 stopni robi się dopiero w czerwcu (gdzieniegdzie dopiero w drugiej połowie).
Także cały maj to tylko dla morsów jeśli chodzi o kąpiele morskie w odróżnieniu od kąpieli słonecznych bo już w maju nierzadko bywa 30 stopni w cieniu.

P.S.
Porównywanie maja do jesieni nie ma sensu - morze nagrzane latem trzyma temperaturę > 22 stopni do końca października
Augusto
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.01.2013
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) Augusto » 14.04.2013 11:25

Wiem, że w sieci można znaleźć prognozy ale może ktoś się orientuje jakich temperatur można się spodziewać w ten weekend majowy w cro ? Szukam,czytam to co strona to inna opinia. Okolice pewnie Rijeki bo blisko. Najbardziej zależy Mi czy przez te kilka dni weekendu majowego jest szansa by się nieco przyrumienić i wygrzać bo temperatury rzędu 20st zapowiadają u nas w najbliższym tygodniu :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 14.04.2013 11:33

Temperatury rzędu 20 st. to są teraz - i nie jest to jakaś rewelacja jak na tę porę roku (w nocy ok. 15). A i zimą się zdarza...tutaj i w styczniu się opalisz..
Jeśli chcesz poznać prognozy na najbliższy miesiąc, to nie szukaj w Internecie tylko wybierz się do.. wróżki.
Większe szanse na kąpiel na początku maja mieć będziesz w południowej Dalmacji niż w Kvarnerze (różnica temp. morza nawet do 2-3 st.)
Pozdrawiam
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 14.04.2013 14:17

Ja wyjeżdżam 1 maja na kilka dni do Vodic. Nie nastawiam się na kąpiel, jadę tam z ciekawości, nigdy nie byłem w Chorwacji o tej porze. Chcę po prostu zobaczyć chorwacką wiosnę. Na gorące wakacje wybieram się w lipcu na Chalkidiki do Grecji.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 16.04.2013 14:13

Ja jadę 27 kwietnia do Pagu na długi weekend. Będę się kąpał :-)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.04.2013 14:29

Nie ma problemu z kapielą 1 maja. Jak zimna woda to trzeba dziabnąć tak ze szklankę kriepkiej Rakiji. Zagryżć oliwką i kruhem i mwskoczyć do wody. Paniom po takiej kąpieli cera robi się młodsza. Panowie dziarsko nabierają ochoty na rózne igraszki. Pozdrawiam :wink:
janusz s
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 22.02.2011
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz s » 16.04.2013 17:28

"Namo" po powrocie zdaj relację jaka temperatura wody.Życzę miłego pobytu, pozdrawiam.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 16.04.2013 18:03

darek1 napisał(a):Nie ma problemu z kapielą 1 maja. Jak zimna woda to trzeba dziabnąć tak ze szklankę kriepkiej Rakiji. Zagryżć oliwką i kruhem i mwskoczyć do wody. Paniom po takiej kąpieli cera robi się młodsza. Panowie dziarsko nabierają ochoty na rózne igraszki. Pozdrawiam :wink:



Lubię To:)
aicha80
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 13.03.2013
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) aicha80 » 20.04.2013 08:45

już za tydzień... :)
kąpaliśmy się w 12-stopniowym Bałtyku także 17-stopniowy Adriatyk to bajka :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone