Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 14.05.2012 11:34

Leszek Skupin napisał(a):
czarna_inez napisał(a):...
Dziękuję za radę, własnie przekonuję druga połowę, ze warto wysiedzieć w aucie te 2-3 h dłużej, ale zażyć pogody i słoneczka :)
...

Oj oj ... z Istrii do Dubrovnika 2 - 3 godziny.... :?: ja bym liczył koło 5 - 6 ;)


I to też jest wariant bardzo optymistyczny ;)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 14.05.2012 12:53

Wczoraj wrócił kumpel (nie należy do klubu morsów:wink: ) z tygodniowego pobytu w Poreč. Mówił, że temperaturze wody oczywiście brakuje kilku stopni do letniej ale nie przeszkadzało mu to w codziennej kąpieli. Jego zdaniem odczuwalna temperatura wody to ok.19/20 stopni.
czarna_inez
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_inez » 14.05.2012 12:56

Leszek Skupin napisał(a):
czarna_inez napisał(a):...
Dziękuję za radę, własnie przekonuję druga połowę, ze warto wysiedzieć w aucie te 2-3 h dłużej, ale zażyć pogody i słoneczka :)
...

Oj oj ... z Istrii do Dubrovnika 2 - 3 godziny.... :?: ja bym liczył koło 5 - 6 ;)


No prawda, ale my nie zamierzamy zapuszczać się aż w okolice Dubrownika :) Wybieramy się tylko troszkę bardziej na południe :)
czarna_inez
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_inez » 14.05.2012 12:57

romuald22 napisał(a):Wczoraj wrócił kumpel (nie należy do klubu morsów:wink: ) z tygodniowego pobytu w Poreč. Mówił, że temperaturze wody oczywiście brakuje kilku stopni do letniej ale nie przeszkadzało mu to w codziennej kąpieli. Jego zdaniem odczuwalna temperatura wody to ok.19/20 stopni.


SUPER!!!! ;)
djflix
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.08.2009
temperatura wody

Nieprzeczytany postnapisał(a) djflix » 15.05.2012 10:52

http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n codziennie aktualizowana temp wody
czarna_inez
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.05.2012
Re: temperatura wody

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_inez » 15.05.2012 15:55

djflix napisał(a):http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n codziennie aktualizowana temp wody


Nooo, ja tu widzę, że w Zadar woda już jest całkiem całkiem :lol: Dzięki za linka, będę teraz sprawdzać na bieżąco!!!
goszka
Croentuzjasta
Posty: 246
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) goszka » 15.05.2012 18:42

28.04-05.05.2012 temperatura wody na Pasmanie miała ok 18-20 stopni.
Zależy, która zatoka...
Jeszcze nigdy tak wcześnie nie pływałam w morzu, a do Morsów nie należę.. :lol:

goszka
maniekwawa
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.07.2008
woda

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniekwawa » 16.05.2012 20:27

30.04.2012 temperatura wody w Biograd na moru wynosiła 20 stopni. Mimo to wydawala sie bardzo zimna.
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 16.05.2012 22:24

romuald22 napisał(a):Wczoraj wrócił kumpel (nie należy do klubu morsów:wink: ) z tygodniowego pobytu w Poreč. Mówił, że temperaturze wody oczywiście brakuje kilku stopni do letniej ale nie przeszkadzało mu to w codziennej kąpieli. Jego zdaniem odczuwalna temperatura wody to ok.19/20 stopni.

To całkiem jak nad Bałtykiem w pełni sezonu :lol:
czarna_inez
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_inez » 17.05.2012 11:38

Prognozy są mało obiecujące :( Wachamy się czy w ogóle wyjeżdżać z domu, bo troszkę liczyliśmy, że się powylegujemy na słoneczku, a tu nawet na wybrzeżu słoneczka mało wg prognoz :(
czarna_inez
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_inez » 17.05.2012 12:48

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Nagrzeje się, nagrzeje... bez obawy.


Kasiu, a jak u Was z pogodą w ostatnich dniach? Jednak postanowiliśmy jechać i tyle! :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.05.2012 12:57

czarna_inez napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Nagrzeje się, nagrzeje... bez obawy.


Kasiu, a jak u Was z pogodą w ostatnich dniach? Jednak postanowiliśmy jechać i tyle! :D

Wczorajsze popołudnie było rzeczywiście zimowe. Temp. w ciągu godziny spadała z 25 na 13 i wiał silny wiatr. Dziś poranek chłodny i ponoć przed 8.00 nieco popadało (raczej mżawka niz deszcz), ale ok 10.00 wyszło słońce. Temperatura bez szału - tylko 20 st., ale moja mama się opala, a ja i psiur uciekliśmy w cień (solidnie przypieka, a my się raczej nie lubimy "smażyć").
czarna_inez
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_inez » 17.05.2012 15:58

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
czarna_inez napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Nagrzeje się, nagrzeje... bez obawy.


Kasiu, a jak u Was z pogodą w ostatnich dniach? Jednak postanowiliśmy jechać i tyle! :D

Wczorajsze popołudnie było rzeczywiście zimowe. Temp. w ciągu godziny spadała z 25 na 13 i wiał silny wiatr. Dziś poranek chłodny i ponoć przed 8.00 nieco popadało (raczej mżawka niz deszcz), ale ok 10.00 wyszło słońce. Temperatura bez szału - tylko 20 st., ale moja mama się opala, a ja i psiur uciekliśmy w cień (solidnie przypieka, a my się raczej nie lubimy "smażyć").


Ocho! widzę, że nasze mamy wyznają podobną zasadę- byleby troszkę świeciło i można się opalać ;)
Przyznam, ze troszkę mało optymistyczna wizja, ale słyszałam, że pogoda ma się poprawić, więc chyba podejmiemy ryzyko :) Dziękuję serdecznie za odpowiedź!! :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.05.2012 16:09

Przygrzewa bardzo mocno (nawet jeśli temp. nie wyższa niż 20 st. to takie polskie 25 st.); ja na słońcu długo nie wytrzymałam (mama zresztą też).
czarna_inez
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_inez » 17.05.2012 16:15

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Przygrzewa bardzo mocno (nawet jeśli temp. nie wyższa niż 20 st. to takie polskie 25 st.); ja na słońcu długo nie wytrzymałam (mama zresztą też).


juppi! jak dla mnie bomba!!! dziękuję!!! :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone