Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.03.2012 23:21

Nagrzeje się, nagrzeje... bez obawy.
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 16.03.2012 00:10

Z pewnością latem ciepła będzie, bez obaw ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.03.2012 17:51

makr napisał(a):Z pewnością latem ciepła będzie, bez obaw ;)
:lol: :lol: :lol: :lol:
Sjemko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 08.05.2012
Re: kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sjemko » 08.05.2012 19:13

tamtam napisał(a):Wybieram się na długi weekend majowy ( od 30.04 do 5.05 )do Chorwacji.
Mam pytanie o temperaturę wody w maju w Adriatyku.


Byłem w tym czasie nad Jadranem i z kąpielą nie było tak źle. Wprawdzie np. w Dubrowniku oraz Makarskiej zdecydowanie więcej ludzi tylko siedziało lub leżało na plaży, ale już w Splicie sporo osób próbowało pływać :) Nie liczę tych, którzy grali w płytkiej wodzie w piłkę :wink: Wg prognoz woda miała mieć temp. ok. 16-17 st., ale mam wrażenie, że była nieco cieplejsza :wink: Czułem się w niej podobnie jak w Bałtyku na początku lata. Myślę, że za rok, przy takiej pogodzie jak w tym, spokojnie można będzie pomoczyć się się w morzu :D
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 08.05.2012 20:20

Rozmawiałem wczoraj z Bożenką, naszą forumowiczką ze Splitu, mówiła, że kąpią się na całego :lol:
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 08.05.2012 20:51

wróciłem z Vrsaru na Istrii, trochę zimna jeszcze ;)
aio
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 31.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aio » 08.05.2012 21:20

W Dubrowniku i okolicach nie widziałam nikogo kto odważyłby się na kąpiel. W Podgorze kilkanaście osób leżało na plaży, ale zażywali kąpieli słonecznych, bo woda była zimna, mocno wiał wiatr i fale były zbyt duże. W Omisu znalazło się kilku chętnych w tym mój mąż i znajomy. Dzieci gdyby nie dostały zakazy wchodzenia do wody powyżej kolan (były trochę przeziębione) też by wskoczyły.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2012 21:25

Dzisiaj wrócilem z "Majówki", byliśmy nad Adriatykiem - Włoskim i kąpaliśmy się w morzu, cieplejszy niż nasz Bałtyk latem.
Sjemko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sjemko » 08.05.2012 22:08

aio napisał(a):W Dubrowniku i okolicach nie widziałam nikogo kto odważyłby się na kąpiel.


To zależy na jakiej było się plaży :wink: Jednego dnia, blisko Ravelinu widziałem w wodzie może ze trzy osoby. Dzień później na jednej z plaż na Lapadzie kąpało się przynajmniej dwukrotnie więcej ludzi :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.05.2012 07:42

Nie widzę żadnego problemu z kapielą. Stosuję taka zasadę, że przed kapielą dziabię szklankę Rakiji, zakanszam dalmatyńskim boczkiem z kruhem i oliwą z pieprzem i jestem gotowy do kapieli. Pomaga. Pozdrawiam.
czarna_inez
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_inez » 14.05.2012 00:55

Witam,

My się za kilka dni wybieramy w okolice Splitu. Z tego względu, że Chorwacja to takie cudo, że gdzie się nie zatrzymasz, tam znajdziesz spanie, zwłaszcza przed sezonem, dokładnie nie wiem gdzie koło Splitu, ale w okolicy :) Mam pytanie, czy ta nadchodząca pogoda, około 20 - 22 stopni będzie się nadawać choć na opalanie? Bo o kompielasch osobiście mogę zapomnieć ;) Ja jestem z ciepłolubnych i jestem troszkę zmartwiona tymi temperaturami, bo coś czytam, że nawet ma być po 18 stopni :( A tak chciałam się strzaskać na heban :lol: No może ktoś miejscowy podpowie, bądź stały bywalec PLSSS Obrazek

EDIT: Właśnie odkryłam prognozę pogody z tej stronki:
http://polish.wunderground.com/q/zmw:00000.1.14445
Na ile można jej wierzyć? Sprawdza się, proszę pomóżcie :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 14.05.2012 09:25

Tych 1000 km na południe od naszej ojczyzny gwarantuje inną odczuwalność temperatur.. To znaczy, że takie 20 st. C to mniej więcej polskie 25-27 st. Tutaj słońce grzeje znacznie mocniej.
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 14.05.2012 09:48

witam,
czym dalej na południe tym cieplej, różnica między np Istrią a Dubrownikiem może być nawet 3-4 stopnie, proponuję nawet Czarnogórę,
pozdrawiam.
czarna_inez
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_inez » 14.05.2012 11:27

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Tych 1000 km na południe od naszej ojczyzny gwarantuje inną odczuwalność temperatur.. To znaczy, że takie 20 st. C to mniej więcej polskie 25-27 st. Tutaj słońce grzeje znacznie mocniej.


Acha, to znaczy, że i filtry trzeba wziąć troszkę mocniejsze :) Och to jestem pocieszona!!!

bogdan63 napisał(a):witam,
czym dalej na południe tym cieplej, różnica między np Istrią a Dubrownikiem może być nawet 3-4 stopnie, proponuję nawet Czarnogórę,
pozdrawiam.


Dziękuję za radę, własnie przekonuję druga połowę, ze warto wysiedzieć w aucie te 2-3 h dłużej, ale zażyć pogody i słoneczka :)

Dziękuję za odpowiedzi, teraz jestem troszkę spokojniejsza o te nasze wakacje! Obrazek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 14.05.2012 12:32

czarna_inez napisał(a):...
Dziękuję za radę, własnie przekonuję druga połowę, ze warto wysiedzieć w aucie te 2-3 h dłużej, ale zażyć pogody i słoneczka :)
...

Oj oj ... z Istrii do Dubrovnika 2 - 3 godziny.... :?: ja bym liczył koło 5 - 6 ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
kąpiel w Adriatyku na początku maja - czy i gdzie się da? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone