Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamp "Planik"

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jaskul
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 03.06.2004
Kamp "Planik"

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaskul » 09.02.2005 13:38

Autokamp - Planik czy ktos juz tam byl i wynajmował namiot? Cena chyba taka że nie warto z polski targać.
http://autokamp.planik.hr/pol/sator_foto.php
zuzek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuzek » 28.02.2005 15:38

Byłam tam w zeszłym roku. Znalazłam namiary na camp w internecie i pojechałam - ale na miejscu okazało się iż z własnym namiotem nie ma co marzyć o rozbiciu! Chyba dlatego mają swoje :lol: . Kemping usytuowany jest na skałach i kamieniach. Wprawdzie jest niewielki teren o mniejszych " stwardnieniu" ale w sezonie całkowicie zajęty! Kolejnym problemem jest odległość od plaży / kamienistej/- najbliższa - ok 20 min spacerkiem po jakichś wertepach i terenie budowy ! Z małymi dziećmi taki spacer całkowicie odpada! Nie wspomnę już o niesieniu ekwipunku! Drugi wariant - ten na zdjęciach zaznaczony jako plaża piaszczysta!!! to wycieczka samochodowa ok. 5km. Na szczęście przy samej plaży znajduje się prywatny camp u bardzo miłych Chorwatów. Ceny ciut niższe , na plaże 10 METRÓW! a właściciel ma świetną rakiję i wino. Polecam / jeśli już chodzi o Razanec/ ! Nie ma niestety strony internetowej, ale można jechać w ciemno! Jedyną zmorą tych rejonów są tylko dość częste wiatry Bora. Ale wystarczy zamiast śledzi wbić namiot wielkimi gwoździami, no i zabrać młotek do wbijania ! Pozdrawiam!
liwan
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwan » 28.02.2005 16:40

Ciekawa sprawa, bo byłem obejrzeć ten kamp 2 lata temu w ścisłym sezonie( chyba koniec lipca) i był on zajęty najwyżej w 30%.Myślałem że jest mniej popularny chyba niezasłużenie. A tu taka niespodzianka 8O .
ewakar
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.07.2003
Kamping Planik

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewakar » 02.03.2005 10:47

Ponieważ też mnie interesuje ten kamping, poszukałam informacji o nim w starszych postach forum. I znalazłam to : forum/viewtopic.php?t=1575&sid=16
Wynika z zawartych tam treści że plaża jest blisko i całkiem OK. I już nie wiem czy mówimy tu o dwóch różnych campingach o tej samej nazwie .....Bardzo mi zależy na wyjaśnienieu czy kamping Planik jest usytuowany przy samej plaży czy też nie. Kotokolwiek jeszcze widział i wie jak to jest , proszony jest o ściślejsze informacje.
Pozdrawiam
Ewa
liwan
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwan » 02.03.2005 11:28

Napewno nie leży przy samej plaży. Drogą asfaltową to chyba około 300 -500m (tylko raz jechałem), ale może jest jakiś skrót. Mnie się tam podobało, choć nie było tam najlepiej dla słabo pływajacych, ale widziałem tylko 2 plażyczki. Gdyby to był wyłącznie mój wybór to spędziłbym tam kilka dni. Dość sympatyczna dziura.Sam kamping bardzo ładny,czysty,zadrzewiony, średniej wielkości. :)
zuzek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuzek » 02.03.2005 18:28

Kamping Planik na 1000% nie leży przy samej plaży - pisałam o tym wyżej. W Razanecu jest również drugi kamping / prywatny/ Puntica - i ten jest przy samej plaży / tej kamienistej ze zjeżdzalnią/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.03.2005 21:42

Poniewaz w pobliżu Razanaca leży Povljana (na Pagu),
gdzie jest camping Tomi, ciekawie wygląda na stronie:
http://www.campingtomi.com/index.htm#pl
proszę o opinie dotyczące tego kempingu od osób
na nim przebywających w poprzednich latach.
Pozdrawiam.
karol 11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 23.03.2005 18:16

Zarówno planik jak i tomi znacznie lepiej wyglądają na zdjęciach niż w rzeczywistości.
Planik jest b. dobrze rozleklamowany i tyle. Daleko do plaży i pomimo dużej ilości zacienionych miejsc, skwar i duchota- brak wiatru od morza.
Wynika to p wszystkim z dużej od niego odległości. Duza część tego kampingu jest na pochyłym stoku. Sanitariaty OK. Co do plazy nie dotarłem poniweaż zrezygnowałem po ok 300 m "skrótu" Jak by powiedzial Wojwódzki ja jestem na nie.
Jeżeli chodzi o Tomi to jest zdecydowanie bliżej morza ale jak sam widzisz w cenniku coś za dużo gratisów.
Leży on po drugiej stronie głównej drgi przechodzącej przez Povlijane.
Do sensownej plazy dość daleko. W bliskim sąśiedztwie dość głośny bar.
Nie byłem na terenie kempu więc nie powiem nic na temat sanitariatów.
W Povlijanie jet jeszcze jeden kemping Mały Dubrownik. Leży przy samym morzu i plaży. Sanitariaty na błysk. Jest duża wspólna lodówka. Kemp b. kameralny. Dużo zacienionego miejsca. Tani.
Dwa lata temu płaciłem za 2+1 ok 110-120k / lipiec/
Minusem jest niezbyt ciekawe dno morske. W pobliżu korty. Po drugiej stronie zatoki nad którą leży Povlijana duża piaszczysta plażą / naturalna/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.03.2005 23:54

Dzięki Karol 11 za informacje, właśnie o takie mi chodziło.
Raczej zrezygnuję z Pagu, ze zdjęć i opisów wychodzi, że
to miejsce na dłuższy (2 tygodniowy pobyt odpada).
Lubię ciepło, ale bez przesady, szukam plaż z drzewami.
Pozdrawiam.

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamp "Planik"
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone