Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamienie w Antenie i Santorini na deser :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Kamienie w Antenie i Santorini na deser :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.10.2016 18:03

Kamienie w Antenie i Santorini na deser ... :oczko_usmiech:

Kilka osób się dopomina tej relacji ... to będzie ... tylko żeby potem nie było, że nuda :evil:

Trzeba chyba zacząć od początku ... tylko kiedy był początek :roll:
Chyba wtedy gdy Potter wróciła z Korfu, albo jeszcze jak tam była i wkurzała mnie mms-ami ze zdjęciami :evil:
Stwierdziłam, że fajna ta Grecja i wymyśliłam, że polecimy do Aten :mrgreen:
A potem se pomyślałam, że jak już będziemy w tych Atenach, to może by wyskoczyć na Santorini :oczko_usmiech:
Nooooo i się zaczęło ... :roll:
Bo polecieć tanio do Aten (bo zapomniałam dodać, że to wszystko miało być tanio :!: ), to nie problem.
Polecieć tanio na Santo, to też pikuś.
Ale zgrać jedno i drugie, żeby było tanio, to już wyższa matematyka ... :roll:
Tak więc od maja do czerwca strona rajana była chyba najdzęściej odwiedzaną przeze mnie stroną ... poza cro.pl ofkors :oczko_usmiech:
No i pewnego dnia ceny wydawały mi się całkiem przyjazne, dałam cynk do Potter, a ona kliknęła "kupuj" :oczko_usmiech:
Może Potter będzie tak miła i napisze ile dokładnie kosztowały te wszystkie bilety, bo ja niestety nie pamiętam :oops:


Termin wyjazdu 05.10-13.10
W planach były 3 dni w Atenach i 5 dni na Santorini :oczko_usmiech:
Jak wszyscy na tym forum wiedzą Potter jest zarobiona :roll: , więc przygotowanie planu zwiedzania zwaliła na mnie ... i obiecyała, chyba nawet tu publicznie, że nie będzie marudzić przy jego realizacji ... co z tego wyszło zobaczycie sami :roll: :wink:
O ile planowanie Santorini to sama przyjemność :mrgreen: , to z Atenami miałam spory problem ... jakoś nie byłam przekonana do tego miasta :roll:

Plan zwiedzania był gotowy ale nie miałyśmy jeszcze nijakich noclegów, bo te też miały być tanie, ofkors :roll:
Potter wydziwiała, że chce baseny, śniadania i inne cuda na kiju ... :roll: :wink:
Koniec końców pod koniec września coś tam znalazłyśmy ... nawet całkiem tanio :oczko_usmiech:

Po tym przydługim wstępie kilka poglądowych zdjęć, a Wy oceńcie, czy chcecie zobaczyć rozwinięcie ... :hut:


Tytułowe kamienie w Antenie :mrgreen:
Obrazek


Obrazek


Trochę tańców ... :lool:
Obrazek


Były też zwierzątka :D
Obrazek



W Atenach poza kamieniami były też super uliczki - Anafiotika 8)
Obrazek




A na Santorini to już same cudeńka :hearts:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Były też miejsca przereklamowane nieco ... :wink:
Obrazek


Fajne plaże ... :oczko_usmiech:
Obrazek


Obrazek


Koty ...
Obrazek


Osły ...
Obrazek


Dobre jedzonko też było ... :mrgreen:
Obrazek


Obrazek


Znalazłyśmy też czas na relaks i kąpiele ... :oczko_usmiech:
Obrazek


Obrazek


A to był częsty obrazek ... :smo:
Obrazek

:papa:
Ostatnio edytowano 07.01.2019 10:15 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 17.10.2016 18:15

Deser wyborny - zamawiam... :oczko_usmiech:bo te kamienie takiesobie :roll: :mrgreen:
Btw.
Skrzydełka na leżaku wymiatają... :lol:
Ostatnio edytowano 17.10.2016 18:20 przez CROberto, łącznie edytowano 1 raz
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 17.10.2016 18:16

To ja druga jak mogę! Grecję zawsze chętnie pooglądam :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.10.2016 18:29

Widoczki i kamyki skądinąd znajome :cool:
Po takiej porcji Santorini chyba będę musiał znów Małgosię tam zabrać :? :wink:

Za decyzję i wykonanie - brawo Wy :idea: :D
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 17.10.2016 18:38

NIEPRAWDA !!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Pomysłodawcą wyjazdu byłam JA !
Nie pamiętasz (Myszo) jak Ci opowiadałam o Grzesiu co to w lutym wybrał się na 3 dni do Grecji w tym 2 dni spędził na Santo wyczajając bilety z Aten po 4 dyszki w jedną mańkę ?! Jak marudziłaś, że w Atenach nie ma co oglądać i wszyscy marudzą, że to brzydkie miasto ?!
No.... to teraz jak już wszystko jasne możemy kontynuować.... :D

Tzn. jedziesz Mycha, a ja się będę wcinać :P ...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.10.2016 18:43

Potter napisał(a):Tzn. jedziesz Mycha, a ja się będę wcinać :P ...

No doooobra, może to i tak było :roll: ,

ceny biletów, Potter, ceny, bo nikt nam nie uwierzy jakie my sprytne jesteśmy :!: :!: :!:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 17.10.2016 18:46

jak CroRoberto w pierwszym rzędzie i Grecja, to się dosiadam :oczko_usmiech:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 17.10.2016 18:49

Mysza73 i Potter! ale będzie wesoła relacja! oj, będzie się działo!
Nie byłam w Grecji, to się chociaż naoglądam :wink:
pozdrawiam i podziwiam, że kilka dni po powrocie zaczyna się relacja :D Brawo!
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 17.10.2016 18:52

Grecja u nas w marzeniach...Za to Wasza zapowiada się fantastycznie 8O (tylko nie zrzędźcie za dużo :smo: ).
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 17.10.2016 19:03

mysza73 napisał(a):...ceny biletów, Potter, ceny, bo nikt nam nie uwierzy jakie my sprytne jesteśmy :!: :!: :!:


Mam nadzieję, że nie pijesz do pewnej sytuacji, której bohaterką była niejaka Renata ? :evil:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 17.10.2016 19:12

No dobra, weszłam na pocztę i było to tak: bilety zakupione 14 czerwca. Lot do Anten i z powrotem, 2 osoby cena 486, 20 zł. Lot z Anten na Santorini i z powrotem, osób sztuk 2 cena 75, 84 euro.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.10.2016 19:57

Ja się nie domagałem (relacji), ale jestem i już się świetnie bawię :lol: , pomimo, że do A(n)ten :?: i na Santorini jakoś mnie nie ciągnie (chyba przez te tłumy :hut: :? ).
pzdr. :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 17.10.2016 19:58

No i ktoś narzekał, że aparat do kitu, że nijak się zdjęcia mają do tego co widział. A ja widzę, że jest super. Białe jest białe tam gdzie ma być, błękit też jest, pogoda dopisała, no i kamienie Akropolu są i widzę, że będzie co czytać i oglądać. Jak dobrze, że już tam byłam, bo rzeczywiście byłoby "miauczenie" na co dzień.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.10.2016 20:05

Jestem i jak. I ciekawa jestem jak to Wam to tanio wyszło, na razie mamy 406 zł na łepka.

Błękity super, widać Wam się pogoda udała....
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 17.10.2016 20:19

piekara114 napisał(a):Jestem i jak. I ciekawa jestem jak to Wam to tanio wyszło, na razie mamy 406 zł na łepka.

Błękity super, widać Wam się pogoda udała....
Też mi prawie tyle samo wyszło naszym autem. 5,5 euro na 100 km daje 110 euro za 2000km czyli dojazd z Wrocławia do Aten nie licząc opłat za serbską i macedońską autostradę. Na razie jesteście na sporym plusie bo przecież prom dla 2 ludzi i auto to całkiem znaczący wydatek (tam i z powrotem na Santorini chyba 360 euro).
mysza73 napisał(a):Ale zgrać jedno i drugie, żeby było tanio, to już wyższa matematyka ... :roll:

Czyli dobrze, że trafiło na specjalistkę :D
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Kamienie w Antenie i Santorini na deser :-)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone