Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamerka sportowa

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 10.05.2017 11:24

Adek99 napisał(a):
Co do zakupu w Chinach to polecam jeszcze sprawdzić ofertę dużych sklepów internetowych (np. Gearbest, Banggood). Nie wiem jak obecnie, ale w ubiegłym roku Git Up-a można tam było kupić taniej (z kodami rabatowymi) niż na Ali.


Tak to prawda, na nie też zerkałem i akurat wybrałem najlepszą ofertę (czyli cena i sprawdzony sprzedawca patrząc na komentarze).
Na alim fajnie jest że można płacić przez przelewy24 w PLN no i ochrona kupujących (spory), już nie raz z niej korzystałem i naprawdę działa na wszystkich Chińskich cwaniaczków. Odnośnie gwarancji to tutaj bierzesz ryzyko raczej na klatę, zdarzyło się że reklamowałem 2 telefony w Chinach i w obu przypadkach był temat pozytywnie załatwiony, ale trwało to około 2 miesięcy więc siłą rzeczy i tak musiałem kupić nowe aparaty i ponieść koszta wysyłki do Chin (jakoś 20-30zł).
Vex2
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 20.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vex2 » 10.05.2017 18:52

fly napisał(a):Piszesz/Sugerujesz aliexpress?
pozdro


Gdzie kto lubi :) Ja mialem na mysli przelicznik PLN/USD

Osobiscie wszystkie gadzety kupilem na ali bo byly najtansze a sama kamere na banggood. Aktualnie masz 482 zl i kupon dla kazdego 20% wiec wychodzi fajna cena :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.05.2017 22:18

Cze!
Kupiłem na Ali tą kamerkę GITUP GIT2 , i testuje teraz wysyłke do Norwegii. Teoretycznie ma być szybciej, ale tu ichniejszy vat jest 25%, chociaż żona dużo duperelków na Ali kupowała z wysyłką i do Polski i do Norwegi i się vat nigdzie nie dokleił.
Sam czekam na kilka rzeczy z wysyłką do Polski (dość "grubo"poszedłem z zakupami)-może vat na elektronikę jest tylko? ...i ewentualnie jak czujni są celnicy?
pozdro
fly
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.05.2017 22:36

amatus1 napisał(a):
Spodobała nam sie wasza kamerka, w szczególności cena i jakość waszego filmiku...córka akurat szuka takiej zabawki więc może uda mi się ja namówić tym bardziej, ze cena na allegro oscyluje w okolicy 400 zł w zestawie z akcesoriami...Mozesz cos powiedziec o obsludze, czy jest skomplikowana, czy obudowe wodoszczelną ciężko się montuje?


Obsługa jest prosta, chodź czasem mnie denerwuje bo przeskakuje się jednym przyciskiem na opcje kamera/ aparat/ ustawienia/ podgląd filmów i np. żeby z aparatu przejść do kamery trzeba kliknąć 3 razy ale ogónie jest dziecinnie łatwa do tego po polsku. Jeżeli chodzi o obudowę wodoszczelną to poprostu urządzenie wkłada się do obudowy i zpaina na 1 zatrzask, 2 sekundy roboty :)
Na początku jak otworzyliśmy opakowanie zastanawialiśmy się nad mocowaniami co do czego jest bo nie jest nic opisane, ale my korzystamy tylko z przylepinego mocowania w aucie plus mocowania do kija i obudowy więc wszytskie inne jak na razie nie były sprawdzane bo nie ma na czym :)
Ogólnie fajnie się użytkuje plus wgrana aplikacja na smartfona pozwala oprócz sterowania kamerką zapisanie filmu czy zdjęcia na telefonie bez konieczności kabla ( łączy się przez wifi )
Dla nas na ten moment wystarczająca chociaż stabilizacja mogłaby być lepsza :lol:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 10.05.2017 22:42

fly napisał(a):Cze!
Kupiłem na Ali tą kamerkę GITUP GIT2 , i testuje teraz wysyłke do Norwegii. Teoretycznie ma być szybciej, ale tu ichniejszy vat jest 25%, chociaż żona dużo duperelków na Ali kupowała z wysyłką i do Polski i do Norwegi i się vat nigdzie nie dokleił.
Sam czekam na kilka rzeczy z wysyłką do Polski (dość "grubo"poszedłem z zakupami)-może vat na elektronikę jest tylko? ...i ewentualnie jak czujni są celnicy?
pozdro
fly

Wszystko zależy przez jaki WER przełazi towar, mi do Warszawy przełazi wszystko bez VAT (2 razy złapali mi telefony), fakt że głównie zamawiam pierdółki które nie podlegają opłatom (nie pamiętam ile ale jakoś do kwoty 30-40USD towar jest zwolniony z opłat). Wiem że największe kłopoty są jak idzie przez Zabrze (tam telefony to prawie wszystkie łapią) oraz ostatnio na topie są spore problemy przez Przemyśl i tutaj jest jazda bo zatrzymują towar i żądają CE i Polskiej Instrukcji. Nawet jak im to doślesz to i tak nie liczy się bo musi być produkt z naklejką i instrukcją wewnątrz, efektem jest odsyłanie towaru z powrotem do Chin do sprzedawcy. Jak zamawiasz coś to proś Chińczyka aby ci opisał jakoś towar w stylu odtwarzacz mp3, elektroniczna zabawka itp. i deklarował wartość na 20-30 USD.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.05.2017 22:57

Dienks za tipsa...
Mi idzie wsjo przez Katowice, jutro ojciec będzie odbierał stacje multiedialną do S-max z osprzętem m.in. kamerki, tuner Dab+ etc. na 600 papierów i troche drże :lol: , jeszcze był kłopot z adresem bo nie podajesz przecież polskich znaków jak np. ć,ś i sam też namotałem bo podałem mój norweski numer telefonu zamiast polski do ojca, no i DHL Express Poland wydzwaniał sobie tylko że źle wklepywał podświadomie kierunkowy kraju. No ale wyprostowałem to i jutro ma być.
pozdro
fly
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 10.05.2017 23:14

fly napisał(a):Dienks za tipsa...
Mi idzie wsjo przez Katowice, jutro ojciec będzie odbierał stacje multiedialną do S-max z osprzętem m.in. kamerki, tuner Dab+ etc. na 600 papierów i troche drże :lol: , jeszcze był kłopot z adresem bo nie podajesz przecież polskich znaków jak np. ć,ś i sam też namotałem bo podałem mój norweski numer telefonu zamiast polski do ojca, no i DHL Express Poland wydzwaniał sobie tylko że źle wklepywał podświadomie kierunkowy kraju. No ale wyprostowałem to i jutro ma być.
pozdro
fly

Jak idzie DHL-em to może być opłata, oni sami naliczają wszystkie podatki od wartości i jakoś za obsługę tez, po prostu kurier będzie miał pobranie więc niech ojciec będzie gotowy z jakąś kasą :). Co ciekawe nawet jak zadeklarujesz wartość na 20USD to i tak DHL doliczy sobie jakąś tam opłatę, mi wymyslili wartośc towaru na jakieś 69-80 USD i od tego naliczyli vat i obsluge i bylem zdziwiony ze mam pobranie :). Jak robię to do firmy (zawodowe tematy) bo często dostaje od dostawców jakieś darmowe próbki do testów itp to nigdy ani złotówki nie doliczyli a towar czesto wartościowy i gabarytowy. Nie trafisz za nimi :), chyba prywatnych odbiorców z automatu traktują jakąś tam procedurą.
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 10.05.2017 23:58

Kupujecie jakieś GITy2 czy SJCAM, a w tej samej cenie jest Xiaoyi (np. pierwszy wypust tej kamery czyli Yi Action Camera), które konkuruje z GoPro, a najnowszy model 4K+ nawet przewyższa GP 5 Black Edition (a jest relatywnie tańszy, podobnie jak i poprzednie modele). Nikt z was nie rozważa tego modelu? Ja nawet kupiłem chrześniakowi pierwszy model Yi ostatnio w Euro RTV Agd i sprzedawca również powiedział, że to najlepszy wybór w tej cenie.
Tu link do strony polskiego dystrybutora https://yi.pl/yi-action-camera/
Kamery Yi nazywane są w necie "GoPro killer" i rzeczywiście cenowo biją na głowę GoPro, ale też za tym idzie jakość.

Rozważałbym też na waszym miejscu Lamax x10 bo ma dużo akcesoriów, ale ergonomia w Lamaxie szwankuje.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 11.05.2017 07:20

Co do wypowiedzi, podpowiedzi pracowników Euro RTV nie będe się wypowiadał bo dosyć często tam kupowałem i niestety moim zdaniem pracujący tam ludzie są niedoinformowani, niedoszkoleni... co nie znaczy, że koledze źle polecił. Ja mam pecha do obsługi u nich i wole w pierwszej kolejności poczytać na necie opinie ludzi, przedzwonić do jakiegoś "swojego fachowca" a później dopiero posłuchać ich wywodów...:)
Co do kamerki to zakupiłem Lemaxa x8, czekam na dostarczenie. Kusił mnie Lemax x10 ale cena niestety zaporowa a z kamerki głownie będzie korzystać 10 letnia córka więc jak na pierwszy taki sprzęt nie będę przepłacał. Jak dostanę to cudo i zrobię jakiś filmik to postaram się wrzucić.
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 11.05.2017 08:26

Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 11.05.2017 08:32

kamzio napisał(a):Kupujecie jakieś GITy2 czy SJCAM, a w tej samej cenie jest Xiaoyi

SJCAM czy Gitup konkurują z Gopro podobnie jak Xiaomi. Sam wybierałem pomiędzy Yi Action a Git2, każda z kamerek ma swoje plusy i minusy: Xiaomi jest tańsza, ale z zestawie brak dodatkowych akcesoriów, daje może lekko ostrzejszy i bardziej naturalny obraz, ale nie ma stabilizacji i ekranu. W sumie to porównywalne modele, ja wybrałem Git-a bo zależało mi na ekranie i stabilizacji, dodatkowo w ubiegłym roku Xiaomi miało problem z obudowami podwodnymi do Yi, które lubiły przepuszczać wodę... Podobno obecnie ten problem już jest rozwiązany. A Xiaomi 4K lub Lamax X10 to już inna półka cenowa.
Radzę też zachować dystans do fachowych porad pracowników elektromarketów ;)
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 11.05.2017 08:37

A ja kupiłam
KAMERA SPORTOWA ThiEYE i60+ 4K ULTRA HD WIFI +32GB
Po pierwszych testach i nawet może być. Jak dla dzieci nic więcej nie trzeba
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 11.05.2017 08:54

Najnowsze porównanie kamerek.

yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 11.05.2017 14:00

anka581 napisał(a):A ja kupiłam
KAMERA SPORTOWA ThiEYE i60+ 4K ULTRA HD WIFI +32GB
Po pierwszych testach i nawet może być. Jak dla dzieci nic więcej nie trzeba


ThiEYE to jest to samo co Lamax już o tym pisałem, różni się tylko obudową dedykowana dla Czeskiego dystrybutora.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 11.05.2017 14:05

Adek99 napisał(a):
kamzio napisał(a):Kupujecie jakieś GITy2 czy SJCAM, a w tej samej cenie jest Xiaoyi

SJCAM czy Gitup konkurują z Gopro podobnie jak Xiaomi. Sam wybierałem pomiędzy Yi Action a Git2, każda z kamerek ma swoje plusy i minusy: Xiaomi jest tańsza, ale z zestawie brak dodatkowych akcesoriów, daje może lekko ostrzejszy i bardziej naturalny obraz, ale nie ma stabilizacji i ekranu. W sumie to porównywalne modele, ja wybrałem Git-a bo zależało mi na ekranie i stabilizacji, dodatkowo w ubiegłym roku Xiaomi miało problem z obudowami podwodnymi do Yi, które lubiły przepuszczać wodę... Podobno obecnie ten problem już jest rozwiązany. A Xiaomi 4K lub Lamax X10 to już inna półka cenowa.
Radzę też zachować dystans do fachowych porad pracowników elektromarketów ;)


Dokładnie Adek99 ma racje, jak można porównywać Xiaomi 4K do gitup-a jak jeden kosztuje 100 USD a drugi 250USD. Nikt nie podważa jakości i zalet Xiaomi (sam jestem fanem tej marki i korzystam z telefonów np.) ale nie warto przepłacać za coś niewiele lepszego. Poza tym podstawowa i pierwsza ich kamerka to już leciwy produkt i najważniejsze nie ma wyświetlacza!! a bez tego ergonomia kuleje np. w kadrowaniu itp ( nie chce mi się bawić w odpalanie telefonu w jednej ręce i trzymaniu kamerki, a w drugiej telefonu i kadrowaniu). No i obudowa podwodna, czy to pod wodę czy to na motor/samochód/rower tego nie ma w zestawie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Kamerka sportowa - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone