Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 1920x1

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 1920x1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2013 15:06

Szukam pomocy w sprawie wyboru kamerki :!: :!: :!:
Zdecydowany byłem na zakup GoPro3 Black Edition 1600pln
http://allegro.pl/gopro-hero-3-go-pro3- ... 85270.html
ale znalazłem na Allegro takie cudo firmy GoClever Gold Full HD 1920x1080p 380 pln
http://allegro.pl/kamera-rejestrator-dv ... 63252.html

-obie nagrywają w rozdzielczości 1920x1080p
-głównie chodzi mi o nagrywanie filmików z wycieczek samochodowych(wjazd na sv.Jure,Srd w Dubrowniku) i takie tam Chorwackie eskapady,nurkowanie, jazda na skuterach, GoClever dodatkowo w zestawie ma fajne przyssawki do zewnętrznego mocowania kamerki na samochodzie 8)

i tu potrzebuję koła ratunkowego przed kliknięciem KUP TERAZ czy jest sens przepłacać 1200 pln :P którą byście wybrali :roll: czekam na wasze opinie i sugestie :papa:
Ostatnio edytowano 15.07.2013 16:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Consigliere
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Consigliere » 14.07.2013 15:33

obejrzałem na jewtubie pare filmików robionych tym goclever
w porównaniu do gopro tragedia.


/edit.
http://nt.interia.pl/testy/news-test-go ... nId,770302
Użytkownik usunięty
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2013 06:54

Consigliere napisał(a):obejrzałem na jewtubie pare filmików robionych tym goclever
w porównaniu do gopro tragedia.


/edit.
http://nt.interia.pl/testy/news-test-go ... nId,770302

Kamerkę Gopro to ja testowałem i znam jej możliwości :mrgreen: bardziej mi tu chodzi o GoClever Gold,jedynie co wiem to że ma minimalnie gorszą jakość nagrywanego dźwięku (można to poprawić przez zmianę softu)ale to mi nie przeszkadza ponieważ wszystkie filmiki będą z podkładem muzycznym a i jakość nagranego obrazu nie odbiega chyba aż tak jak w GoPro :?: skąd wzięła się ta tragedia :roll:
Consigliere
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Consigliere » 16.07.2013 09:00

trzaskam troche zdjęć, filmów w życiu pare zlepiłem
włącz sobie filmiki na youtube i porównaj obraz w hd z obydwu kamer
z goclever nie miałem doczynienia, ale jakbym miał zlepić film z dwóch kamer - canona 5d i np. go clevera od razu byłoby widać różnicę że ujęcia nie są robione tym samym sprzętem
jeżeli natomiast byłby to zlepek z canona5d i gopro, tylko wprawne oko speca byłoby w stanie dostrzec różnicę zdjęciach

z tego co przeczytałem w linku który Ci wczesniej wysłałem, goclever nagrywa w hd w ilości 30fps, gdzie gopro nagrywa 60fps. (moge sie mylic, nie chce mi sie juz teraz sprawdzac dokladnie)

jezeli jednak nie chcesz wywalać ponad 1k na gopro, to mysle ze ten goclev byłby dobry na nauke jak wykorzystać taką kamerkę w 100% (duża ilość statywów/uchwytów)
jezeli kosztuje około 400 zł, to mysle ze można ją nawet po jakims czasie sprzedać z niewielką stratą
gopro to wydatek niejednorazowy, bo do samej kamerki uchwyty i statywy kosztują majątek

wyboru musisz dokonać sam :)
Użytkownik usunięty
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2013 09:41

Consigliere napisał(a):trzaskam troche zdjęć, filmów w życiu pare zlepiłem
włącz sobie filmiki na youtube i porównaj obraz w hd z obydwu kamer
z goclever nie miałem doczynienia, ale jakbym miał zlepić film z dwóch kamer - canona 5d i np. go clevera od razu byłoby widać różnicę że ujęcia nie są robione tym samym sprzętem
jeżeli natomiast byłby to zlepek z canona5d i gopro, tylko wprawne oko speca byłoby w stanie dostrzec różnicę zdjęciach

porównanie canona 5d do Goclever jest nie na miejscu :wink:
zlepków nie będę robił z różnych kamer tak jak już napisałem amatorskie montowane filmiki
Consigliere napisał(a):

z tego co przeczytałem w linku który Ci wczesniej wysłałem, goclever nagrywa w hd w ilości 30fps, gdzie gopro nagrywa 60fps. (moge sie mylic, nie chce mi sie juz teraz sprawdzac dokladnie)




Goclever nagrywa w Full HD 1920x1080P @30fps link :arrow: http://allegro.pl/kamera-rejestrator-dv ... 63252.html :oczko_usmiech: nie sądzę żeby jakość między gopro a goclever była aż tak różniąca się :roll:

Consigliere napisał(a): to mysle ze ten goclev byłby dobry na nauke jak wykorzystać taką kamerkę w 100% (duża ilość statywów/uchwytów)
jezeli kosztuje około 400 zł, to mysle ze można ją nawet po jakims czasie sprzedać z niewielką stratą
gopro to wydatek niejednorazowy, bo do samej kamerki uchwyty i statywy kosztują majątek


i tu się z tobą zgadzam :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2013 10:11

znalazłem taki teścik dla porównania :wink: http://boallen.com/fps-compare.html
Consigliere
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 05.06.2013
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Consigliere » 16.07.2013 16:03

do scen bardziej hardkorowych, gdzie canon mógłby ucierpieć i używałem gopro
troche żal montować aparat za paredziesiąt K na dachu auta ktore jedzie 130 km/h ;)
do takich rzeczy uzywalem gopro ktorej jestem zresztą wielkim fanem
podrzuć jakiś film jak już kupisz tego clevera i coś skleisz :-)
Użytkownik usunięty
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2013 19:46

Consigliere napisał(a):do scen bardziej hardkorowych, gdzie canon mógłby ucierpieć i używałem gopro
troche żal montować aparat za paredziesiąt K na dachu auta ktore jedzie 130 km/h ;)
do takich rzeczy uzywalem gopro ktorej jestem zresztą wielkim fanem
podrzuć jakiś film jak już kupisz tego clevera i coś skleisz :-)

Cholera teraz to ja już mam mętlik w głowie :roll: chciałem kupić gopro dopóki nie znalazłem goclever,szkoda mi wywalać kasy na gopro bo słyszałem (tylko słyszałem) że jakość obrazu między gopro a goclever jest nie zauważalna :roll:
Mihovvil
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 06.02.2015
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mihovvil » 02.03.2015 12:15

Witam,

Jestem zainteresowany kupnem kamery GoPro, ale nie znam się zbyt na tych kamerach. Kiedyś pożyczyłem i całkiem dobry film z tego wyszedł. Chciałbym sobie taką kupić. Potrzebuję jakiejś kamery, aby była dobra jakoś obrazu i dźwięku. Wiem, to jest duży koszt, ale no myślę że mi coś doradzicie.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 02.03.2015 12:29

Może wypowie się ktoś bardziej kompetentny, ale my w tym roku też staliśmy przed takim wyborem i ostatecznie wybraliśmy Sony hdr-as100vr wraz z zegarkiem :-) oglądaliśmy wiele testów, czytaliśmy opinie i ostatecznie padło na Sony :-)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.03.2015 13:14

figusek napisał(a):Może wypowie się ktoś bardziej kompetentny, ale my w tym roku też staliśmy przed takim wyborem i ostatecznie wybraliśmy Sony hdr-as100vr wraz z zegarkiem :-) oglądaliśmy wiele testów, czytaliśmy opinie i ostatecznie padło na Sony :-)


Mam Sony Hdr as 30 generalnie jestem zadowolony, minus straszne koszty osprzętu. Niestety nie jest wygodna w montażu. Używam tylko uchwytu na głowę, na kierownicy w rowerze bez sensu .. Osłony w uchwycie na głowę nie można użyć tylko goła kamera. Podejrzewam celowe działanie.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 02.03.2015 13:34

bluesman napisał(a):
figusek napisał(a):Może wypowie się ktoś bardziej kompetentny, ale my w tym roku też staliśmy przed takim wyborem i ostatecznie wybraliśmy Sony hdr-as100vr wraz z zegarkiem :-) oglądaliśmy wiele testów, czytaliśmy opinie i ostatecznie padło na Sony :-)


Mam Sony Hdr as 30 generalnie jestem zadowolony, minus straszne koszty osprzętu. Niestety nie jest wygodna w montażu. Używam tylko uchwytu na głowę, na kierownicy w rowerze bez sensu .. Osłony w uchwycie na głowę nie można użyć tylko goła kamera. Podejrzewam celowe działanie.

Nam potrzebny jest tylko monopod, więc na temat innych dodatków się nie wypowiem :) aczkolwiek koszty osprzętu do GoPro są bardzo wysokie, bo pasują te firmowe; my do Sony kupiliśmy monopod uniwersalny, do GoPro już się tak niestety nie da :( a jakość filmików z 100tki jest rewelacyjna, dźwięk również super, chociaż to też sprawa indywidualna, bo niektórzy i tak podkładają muzykę i dźwięk to sprawa drugorzędna :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.03.2015 13:37

figusek napisał(a):
bluesman napisał(a):
figusek napisał(a):Może wypowie się ktoś bardziej kompetentny, ale my w tym roku też staliśmy przed takim wyborem i ostatecznie wybraliśmy Sony hdr-as100vr wraz z zegarkiem :-) oglądaliśmy wiele testów, czytaliśmy opinie i ostatecznie padło na Sony :-)


Mam Sony Hdr as 30 generalnie jestem zadowolony, minus straszne koszty osprzętu. Niestety nie jest wygodna w montażu. Używam tylko uchwytu na głowę, na kierownicy w rowerze bez sensu .. Osłony w uchwycie na głowę nie można użyć tylko goła kamera. Podejrzewam celowe działanie.

Nam potrzebny jest tylko monopod, więc na temat innych dodatków się nie wypowiem :) aczkolwiek koszty osprzętu do GoPro są bardzo wysokie, bo pasują te firmowe; my do Sony kupiliśmy monopod uniwersalny, do GoPro już się tak niestety nie da :( a jakość filmików z 100tki jest rewelacyjna, dźwięk również super, chociaż to też sprawa indywidualna, bo niektórzy i tak podkładają muzykę i dźwięk to sprawa drugorzędna :)


Obraz z Sony jest super potwierdzam :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 02.03.2015 14:00

Witam.
widziałem co potrafi gopro hero3 black. To jest moc. Widać to zwłaszcza w ujęciach pod wodą.Ale cena robi swoje. Dla kogoś kto będzie używał jej sporadycznie do wędrówek pieszych i samochodowych chyba szkoda tyle pieniędzy wydawać. Ja sam się zastanawiałem co wybrać. Wybrałem kamerkę ActiveCam Sky full HD. Kamera z pilotem, wyświetlaczem, wifi. W zestawie miałem 2 baterie, monopod, uchwyty na kask, klatkę piersiową, obudowę wodoszczelną. Cena? 750 zł. Mi kamera wystarcza.
Kręci w Hd ale tylko 30fpsów, GoPro ma 60 i tu jest różnica.
Ale to jest decyzja - trochę szaleństwa czy zdrowy rozsądek. Ja wybrałem zdrowy rozsądek ;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 19

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.03.2015 16:10

sviva napisał(a):Ale to jest decyzja - trochę szaleństwa czy zdrowy rozsądek. Ja wybrałem zdrowy rozsądek ;)


Ciekawe podejście, kamery używam sporadycznie i traktuję to normalnie. Stać mnie to kupuję :mrgreen: Wybrałeś zdrowy rozsądek znaczy jesteś mądrzejszy niż inni ? :lol:
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamerka GoPro3 Black Edition vs GoClever Gold Full HD 1920x1
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone