Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamera-Co kupić ?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Kamera-Co kupić ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 16.04.2009 21:23

Jeśli jest coś na ten temat to skasujcie. Szukałem, ale nie znalazłem tego co potrzebuję.
No to do rzeczy. Moja stara kamera odmówiła posłuszeństwa i po 10 latach chyba myśli o zasłuzonej emeryturze. :o Jeszcze działa lecz kilka razy w ważnych momentach zawiodła. Trzeba pomyśleć o nowej. Rozważam dwa modele SONY XR 500 lub SR 12. Czeka na jakieś uwagi, wnioski lub pomysły na inne kamery.
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 16.04.2009 23:00

Ba, ale te wątki które podałeś są tak jakby przeterminowane.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 17.04.2009 06:31

Dzięki za linki, ale są one mocno zabytkowe w stosunku do aktualnej oferty rynkowej. :D Dziwne, że o aparatach jest tyle stron a o kamerach coś słabiatko. :cry: Przecież do Chorwacji zabieramy chyba kamery.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.04.2009 06:42

Przeterminowane? Eeeee, po prostu nie są pierwszej świeżości.

Jeszcze mała, świeża podpowiedź

Pozdrawiam
Jacek

PS. Nie żebym się czepiał ale wątki już są więc dla porządku...
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 17.04.2009 07:29

Moim zdaniem ... jedna i druga jest do ... niczego.
Ja zwracam uwage na zoom optyczny i cenę.
Reszta jest w każdej kamerze.
Ponadto obie są za drogie jak na kamery i na to co potrafią. Za kilka lat bedziesz miał to samo co z obecną. Przerobiłem to na własnej skórze czyli doznania osobiste.
"lata temu wstecz" ...kupiłem (durny to durny) kamerę za 6500 zł ...bo miało to i tamto, jakieś wodotryski i takie tam bleble.
Po latach doświadczeń wiem, że należało kupić nie za 6500 a za np. 1000 zł ( niech będzie że za 2000 zł.) Zrobiłbym to samo a ile pieniędzy zaoszczędzone. ? Dla ujęć amatorskich wystarczy "byleco".
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 17.04.2009 08:30

woka napisał(a):Moim zdaniem ... jedna i druga jest do ... niczego.
Ja zwracam uwage na zoom optyczny i cenę.
Reszta jest w każdej kamerze.
Ponadto obie są za drogie jak na kamery i na to co potrafią. Za kilka lat bedziesz miał to samo co z obecną. Przerobiłem to na własnej skórze czyli doznania osobiste.
"lata temu wstecz" ...kupiłem (durny to durny) kamerę za 6500 zł ...bo miało to i tamto, jakieś wodotryski i takie tam bleble.
Po latach doświadczeń wiem, że należało kupić nie za 6500 a za np. 1000 zł ( niech będzie że za 2000 zł.) Zrobiłbym to samo a ile pieniędzy zaoszczędzone. ? Dla ujęć amatorskich wystarczy "byleco".


Popieram w 100%
Ja tez jakiś czas temu kupiłem droższą kamerę (Panasonic) i to naprawdę nie ma sensu.
Zastanów się tylko jaki nośnik cie interesuje i jaki zoom a reszta jest bardzo podobna w wielu kamerach i za 1500zl - 2000zl kupisz kamere która spokojnie wystarczy, tak przynajmniej ja uważam
pozdr
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 17.04.2009 11:16

Trochę mam chyba odmienne zdanie na temat kupowania elektroniki. :) Staram się kupować to co jest aktualnie nowe. Wiem, że za chwilę będzie tańsze. Moja stara kamera pracowała 10 lat. Sprzedawcy w sklepach czy ludzie w serwisie i tak się dziwią, że tak długo. Mam założenia. Interesuje mnie kamera z zapisem HD, na dysku twardym. To są najważniejsze kryteria. :lol: Msz i Woka idąc waszym tokiem myślenia powinienem kupić starą kamerę na film czarno-biały, który trzeba wywołać. :lol: Niestety ceny kamer HD nie są niskie. Na szczęście za moją zapłaci urząd skarbowy w Kielcach - jak oczywiście zdążą przed wakacjami zwrócić mi nadpłatę podatku. Różnica miedzy zapisem tradycyjnym a HD jest spora.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 17.04.2009 14:16

LRobert ..... ale ja nie piszę abyś nie kupował. :!: Ktoś to cudeńko przecież musi kupić. Ratuj fabrykę i ludzi przed zwolnieniami. :!:
Ja napisałem tylko swoje zdanie i swoje spostrzeżenia.
Kilka lat temu nazad, jak wyczytałeś, miałem ten sam dylemat i postapiłem tak jak Ty obecnie zamierzasz. Mam to już za sobą. :D
Co do zapisu HD ...... znam wielu co inikają tego jak ognia.
Nawet sprzedawcy (niektórzy) mówia że jak (odpukać) padnie dysk ... nie masz nic.
Ja mam na miniDV ( ale wówczas o HD nikt nie mówił)
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 17.04.2009 19:08

Woka ja też bym wolał zapis na mini kasetę. Niestety modeli z zapisem HD na mini kasetę jest mało i mają słabsze parametry. :( Moja kamera ta co ją jeszcze mam jest na te większe kasety. Ja trochę patrzę na inne parametry techniczne-elektronikę. To takie zboczenie niepraktykujacego elektronika. :lol: To jest oczywiście sporo pieniędzy i dlatego do zakupu podchodzę ostrożnie. Pewnie jeszcze sporo czasu upłynie zanim zakupu dokonam.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 17.04.2009 19:32

LRobert jak już coś kupisz to podziel się spostrzeżeniami, mam 6-cio letnią kamerkę na kasety 8mm, na razie działa ale może za rok, dwa też trzeba będzie wymienić.
pozdrav :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 17.04.2009 20:58

Mam małe doświadczenie własne, gdyż sama nagrywałam filmy kamerą na kasety miniDV od 2005 r. Ale miałam doczynienia z kamerą na dysk i kamerą HD na dysk (amatorskimi kamerami). Dokładnie w tej samej kolejności poukładałabym jakość, cenę i ciężar. Czyli najgorszej jakości film tworzy nasza kamera na kasety, najlepszej jakości kamera HD. Każda klatka z kamery HD była takiej jakości, że można było sobie zrobić tapetę na ekran monitora. Byłam oczarowana, wiedząc, że filmowała osoba mająca jakąkolwiek kamerę pierwszy raz w życiu. Zapis na dysk jest najbardziej naturalnym zapisem cyfrowej jakości filmu. Kasety to zapis cyfrowy 50 półklatek na magnetycznym nośniku. Ale to Robercie wiesz z pewnością lepiej niż ja.
Twój wybór - kamera HD i dysk to najbliższa przyszłość. Jest jeszcze full HD. Takiej kamery nie miałam w rękach.

Kamery na dysk pozwalają nagrać pewną liczbę godzin filmu(np. 7 godzin), ale i tak konieczne jest przegrywanie na komputer i nagrywanie na płyty DVD. Nie jest to skomplikowane w przeciwieństwie do nagrań z kaset miniDV gdyż jest znacznie bardziej pracochłonne.
Dwie kamery z dyskiem dawały bez porównania lepszej jakości filmy, kamera HD robiła to jeszcze lepiej, zwłaszcza filmowanie we wnętrzach robiło wrażenie. No ale wielkość i ciężar nie do noszenia na całodniowych wycieczkach w górach. :(
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 17.04.2009 21:10

woka napisał(a):Nawet sprzedawcy (niektórzy) mówia że jak (odpukać) padnie dysk ... nie masz nic.


Sprzedawca jest baaaardzo zainteresowany, żeby sprzedać jak nadrożej, przy okazji dodatkowe ubezpieczenie na dysk. Cztery lata temu salon sony sprzedawał swoje kamery z gwarancją na kamerę roczną bez gwarancji na dysk, tę trzeba było wykupić dodatkowo. Myślę, że najważniejsza jest opinia użytkowników, jak często zdarzyło się uszkodzenie dysku w kamerze?
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 17.04.2009 21:36

Lidia K napisał(a):Myślę, że najważniejsza jest opinia użytkowników, jak często zdarzyło się uszkodzenie dysku w kamerze?


Ja mam swojego panasonica dopiero około dwóch lat i jak na razie dysk (30GB) działa bez problemu
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.04.2009 07:16

Lidia K napisał(a): No ale wielkość i ciężar nie do noszenia na całodniowych wycieczkach w górach. :(


Ja cały czas mam na myśli kamerę amatorską.
O tych bardziej rozbudowanych krórych można kręcić filmy p...... nie wspominam. Te mnie nie interesują. Kamera winna wg mnie być poręczna ( podobnie jak aparat foto) a nie zajmująca i ważąca pół tony. :wink: :D
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Kamera-Co kupić ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone