Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamera-Co kupić ?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.05.2011 13:11

Rysio napisał(a):Woka, ja sobie kupiłem TX10 i jest git.

Ale ja jestem z tych co wolą "kamerować" kamerą a nie aparatem.
W moim foto też kręcę małe filmiki ale to już nie to. Takie po najwyżej minutę.
Kamera to kamera. ...... jak sama nazwa wskazuje .... filmy można tym zrobić, długie nagrania. (aparatem to ja robię zdjęcia i aparat ma być i jest nieduży).
Tak czy siak ..... uparłem się na kamerę.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.05.2011 13:15

LRobert napisał(a):No to myślę, że nie powinieneś narzekać na cenę :lol:

Nie do końca.
Ten sam model tylko "niższy" w wyposażeniu kosztował około 3 tys. zł.
Zaślepienie moje nakazało mi, .... jak kupić to kupić lepszy. To "lepszy" nigdy nie wykorzytałem.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 04.05.2011 13:19

woka napisał(a):
Rysio napisał(a):Woka, ja sobie kupiłem TX10 i jest git.

Ale ja jestem z tych co wolą "kamerować" kamerą a nie aparatem.
W moim foto też kręcę małe filmiki ale to już nie to. Takie po najwyżej minutę.
Kamera to kamera. ...... jak sama nazwa wskazuje .... filmy można tym zrobić, długie nagrania. (aparatem to ja robię zdjęcia i aparat ma być i jest nieduży).
Tak czy siak ..... uparłem się na kamerę.
woka, coraz więcej filmów, seriali, teledysków kręci sie właśnie aparatami głównie Canonem 5 D 2. Wielu kamerunow przesiada sie z kamer na właśnie canona 550d
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 10.05.2011 21:46

WOka to jak zwykle jest kwestia wyboru. Ja jak kupowałem to chciałem mieć wizjer a nie tylko ekranik. Niestety wizjery był tylko w modelu droższym. :( Z wileu funkcji też nie korzystam, ale czasami mogą się przydać. :D
Arab
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arab » 17.02.2012 17:48

A korzystał już ktoś z Was z tej kamery cyfrowej z wbudowanym projektorem? Sony teraz taką reklamuje to się nazywa PJ10e. Całkiem ciekawe, tylko chciałbym to na żywo zobaczyć.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Jaką kamerę FullHD kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 03.04.2014 21:57

Zakładam temat, z braku czasu nie mogę śledzić wszystkich postów, więc z góry przepraszam za dublowanie.
Chcę kupić jakąś przyzwoitą kamerę jak w temacie do 15000 PLN.
Ma mieć funkcję slow motion, dobry zoom optyczny i stabilizację obrazu, możliwość nagrywania dźwięku stereo ( zoom z dźwiękiem), konkretny procesor i tego tam....) te luksy są ważne ponoć im mniej tym lepiej.
Na co zwrócić uwagę?
Mam aparat Sony DSC-H9, dość stary model, telewizor smart TV Sony, kino również też firmy i chciałbym być wierny marce aczkolwiek niekoniecznie.
Co możecie polecić/odradzić/doradzić? :wink:
Kamera ma być używana tylko do amatorskich filmów podczas wakacji, ewentualnie uroczystości rodzinnych, koncertów, filmowaniu krajobrazów, widoków, itp.
Znalazłem cosik takiego:
http://allegro.pl/kamera-panasonic-hc-v ... 17437.html

http://allegro.pl/kamera-sony-hdr-cx320 ... 69734.html
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Jaką kamerę FullHD kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.04.2014 07:39

Idź do sklepu, pooglądaj, pomacaj, dopytaj.
Później sprawdź opinie w necie i podejmij decyzję.
Na dole strony masz m.in. temat o kupowaniu kamery.
Użytkownik usunięty
Re: Jaką kamerę FullHD kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.04.2014 11:10

artur77 napisał(a):Chcę kupić jakąś przyzwoitą kamerę jak w temacie do 15000 PLN.

Jak do 15.000 tysięcy, to mogę pomóc w wyborze profesjonalnego sprzętu :mrgreen:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.04.2014 19:34

Od grudnia 2012 posiadam kamerę sony HDR-CX 260VE (obecnie modelu tego nie można już kupić). Parametry ma porównywalne z kamerą sony, do której link załączyłeś. Ja ze swojej kamery jestem bardzo zadowolona. Zrobiłam nią już wiele filmów: uroczystości rodzinne (wesela), wyjazdy, koncerty. Sprawdza się w każdych warunkach. Dużo miejsca w pamięci wewnętrznej, więc karta jest używana tylko w ostateczności. Po włączeniu w ustawieniach funkcji LowLux ma możliwość wyraźnego nagrywania w ciemności. Jednakże teraz kupiłabym kamerkę, która ma lampę błyskową/lampą wideo. Na pewno trzeba się zaopatrzyć w zapasową baterię. Nie to, żeby bateria krótko trzymała, ale jak jesteś cały dzień w terenie, to nie ma gdzie jej doładować. Będąc w Chorwacji na całodniowych wycieczkach musiałam korzystać z dodatkowej baterii.
Na YouTube jest mój filmik z koncertu Gorana Karana nagrany tą kamerką. Wpisz w wyszukiwarkę na YT hasło "Goran Karan Częstochowa", to go znajdziesz (48:40, autor dhmegi). Nie mogę zamieszczać linków, dlatego podaję ten sposób odnalezienia filmu. Jeszcze możesz zobaczyć film burzy (szukaj "nocna burza w makarskiej").
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 13.04.2014 14:44

a czy ktoś ma Canon Legria HFR47?
Dzisiaj pani w Media Markt bardzo ją zachwalała...
Mętlik w głowie, na dzień dzisiejszy raczej bym zdecydował się na Sony HDR-CX260EB, choć uważam, że Panasonic V720 jest pod kilkoma względami lepszy.
kasia238
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 27.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia238 » 20.02.2015 23:53

Mogłabym prosić o polecenie mi kamery cyfrowej w cenie do 700 zł?
Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 21.02.2015 15:18

kasia238 napisał(a):Mogłabym prosić o polecenie mi kamery cyfrowej w cenie do 700 zł?
Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam.

smartfon...?? ;)
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008
Re: Jaką kamerę FullHD kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 21.02.2015 15:19

JackDaniels;) napisał(a):
artur77 napisał(a):Chcę kupić jakąś przyzwoitą kamerę jak w temacie do 15000 PLN.

Jak do 15.000 tysięcy, to mogę pomóc w wyborze profesjonalnego sprzętu :mrgreen:
aparat fotograficzny np. Canon 5D MKIII i jeszcze na dobre szkło zostanie ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Jaką kamerę FullHD kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.02.2015 17:04

Bodzioch Marek napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):
artur77 napisał(a):Chcę kupić jakąś przyzwoitą kamerę jak w temacie do 15000 PLN.

Jak do 15.000 tysięcy, to mogę pomóc w wyborze profesjonalnego sprzętu :mrgreen:
aparat fotograficzny np. Canon 5D MKIII i jeszcze na dobre szkło zostanie ;)

przez rok to myślę już pytający się zdecydował

kasia238 napisał(a):Mogłabym prosić o polecenie mi kamery cyfrowej w cenie do 700 zł?
Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam.

Panasonic HC-V130, wystarczy aby zatrzymać wspaniałe chwile, minusem jest nie obracany ekran i przy gorszym oświetleniu czasem smuży
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 14.03.2015 21:25

Podniose troszkę temat, ale nie będę nekal o to, jaką kupić, choć jak ktoś jest w stanie wskazać - super. Bardziej potrzebuję rad. Na jakie parametry mam zwrócić uwagę? Jakich oznaczeń szukać? Co będzie dla mnie najważniejsze? A kamerki potrzebuję do zwykłego nagrywania różnych pierdol, przy czym, zależy mi na tym, aby przy słabym świetle obraz był dobry, oraz aby nagrywany dźwięk był dobry. Zakładam, że jak to będzie, to i w ciągu dnia będzie cały.
Jakby jeszcze było w niej WiFi i możliwość nagrywania pod wodą, to już bajka. Maksymalnie chciałbym przeznaczyć na taką kamerkę 1000 zł :-). Pewno nierealne... A może?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Kamera-Co kupić ? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone