Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajakiem po Adriatyku...

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011
Kajakiem po Adriatyku...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 24.11.2011 17:49

W drugiej połowie czerwca zamierzam wybrać się do Biogradu i stamtąd rozpocząć kilkudniową wędrówkę kajakiem - zamierzam opłynąć Otok Pasman i Ugljan . Czy ktoś mógłby mi poimóc w zebraniu potrzebnych informacji? Interesuje mnie przede wszystkim możliwość biwakowania na tych wyspach, pogoda w tym czasie etc. Pozdrawiam serdecznie.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12171
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.11.2011 18:12

Poznaniaki to fajne chłopaki. :!:
Cześć Krzysztof.
Zapraszam do mojej tegorocznej relacji
W tym roku tydzień spędziliśmy na Pašmanie. I nawet troszkę pływaliśmy dmuchanym kajakiem. Relacja właśnie się pisze. Myślę, że coś pomocnego w niej znajdziesz.
Fajny pomysł taki rejs.
pzdr :wink:
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 24.11.2011 18:37

Poczytaj, może troszkę Ci pomoże:

http://www.anonimus.com.pl/cmk.html

Pozdrawiam
Krzysiek
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 24.11.2011 20:43

No tak, Poznaniacy to faktycznie fajne chłopaki - bo sam nim jestem...dzięki za te informacje...Chorwacja swego czasu mnie urzekła, archipelag Karnati do tej pory liznąłem jedynie z pokładustatku wycieczkowego, teraz jakąś jego część chcę obejrzeć z pokładu kajaka...chc zabrać Kleppera Aeriusa II i wraz z kolegą z namiotem powłóczyć się trochę w okolicach Biogradu...te dwie wyspy są dość blisko, niemniej nie wiem jak wyglądają ich zachodnie brzegi - czy są dostępne czy też wysokie klify uniemożliwaiją przybicie...no tak, przepłynąłem kajakiem wiele tysięcy kilometrów, niemniej jednak tzw niebieska woda jedt dla mnie terenem prawie dziewiczym...
Laks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Laks » 24.11.2011 23:14

Jak jedzie się samochodem, albo płynie statkiem to żal człowieka ściska ile urokliwych niedostępnych miejsc przy brzegu omija, toteż na następny wyjazd do Chorwacji również zaopatruję się w kajak do turystyki przybrzeżnej 8)
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 25.11.2011 08:29

Kajak jest wspaniałym osiągnięciem geniuszu ludzkiego...kiedyś umożliwiał przeżycie, dziś zaś dzięki niemu możemy doznać wielu przeżyć natury estetycznej...faktycznie, oglądanie krajobrazu z pokładu statku to nie to samo co z pokładu kajaka...kajak potrafi się wejść w zatoczki, przycupnąć przy wąskim skrawku brzegu...co do turystycznego kajakarstwa morskiego - punktem odniesienia dla wielu pozostaje Wacław Korabiewicz, który przepłynął m.in. z Polski do Indii!!! Ostatnio sporo osób kajakuje po błękitnych wodach, zaś Olek Doba przepłynął Ocena Atlantycki, w planach ma pokonanie Pacyfiku!!!!...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.11.2011 09:18

Krzysztof1956 napisał(a):...pogoda w tym czasie etc.


Nikt Ci nie wywróży pogody na kilka miesięcy wprzód. Kapitanaty i mariny mają chyba najbardziej dopracowane szczegóły pogodowe dla konkretnych miejsc i tam powinieneś na miejscu zasięgnąć informacji czego możesz się spodziewać.

Największym zagrożeniem na Jadranie dla wszelkiego sprzętu pływającego są bora i jugo. Np tu możesz trochę na ten temat poczytać. Dobrze by było gdybyś się zaopatrzył i zapoznał z tą pozycją, bo choć wiele informacji w niej zawartych nie będzie dla Ciebie istotnych to znajdziesz w niej skrótowo opisane wiele zatok w których w razie czego będziesz mógł przycupnąć.
Laks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Laks » 25.11.2011 10:36

Z Polski do Indii na kajaku? Szacun.

Lepiej mu poszło niż Kolumbowi na 3 dużych statkach.

Ale jak sobie na YT oglądam statki transportowe bujane na falach co mają kilkadziesiąt metrów to ciekawi mnie jak kajak by tam wyglądał.
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 25.11.2011 13:37

O wspomnianej przeze mnie wyprawie Korabiewicza można poczytać w "Kajakiem do Indii" Jego autorstwa...
Laks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Laks » 25.11.2011 15:27

Sama postać też ciekawa.

Ale jeśli chodzi o powieści "morskie" to jednak fenomenem dla mnie pozostaje "Znaczy Kapitan" :D
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 26.11.2011 09:06

No, książka Korabiewicza nie jest morską opowieścią! Jest to raczej realcja - kiedyś, kiedy byłem młodym chłopakiem trochę rozpalała moja wyobraźnę ale nie możanbyło - tak jak obecnie - po prostu wziąć paszport i sobie pojechać więc tego typu eskapady były raczej nieosiągalne...teraz tych barier nie ma, no może dla niektórych trochę finansowe, dla niektórych z kolei zdrowotne ale ja zawsze twierdzę. że jeśli ma sie nadal tzw "głupie pomysły" to jeszcze nie jest tak źle!!!
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 26.11.2011 09:57

Jeszcze jedno, trochę szukałem w necie - ale jak na razie nie znalazłem - mapki pokazującej obszar rezerwatu Kornati...wiem jedynie, że około 90 wysp jest nim objętych...czy ktoś może mi pomóc w tej materii??
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.11.2011 11:05

Obmierz sobie obszar, jaki obejmuje NP Kornati, przelicz, ile jesteś w stanie pokonać dziennie i podziel przez 2-3 na nieprzewidziane...
Wg. znanej mi wiedzy, biwakowanie na dziko na lądzie jest zabronione.
"Baza turystyczna" na archipelagu jest raczej ascetyczna; w każdym razie z rewiru, jaki znam.
Zwiedzanie tego akwenu powiększonego o Pasmany, to ribem w tydzień jest co robić. No chyba, że ktoś chce na wodzie spędzać więcej, niż 3-5 h dziennie.
Pamiętaj jeszcze o słońcu, które Cie skutecznie spali.
Do kajaka chyba kabrio nie będziesz zakładał... :lol:
Krzysztof1956
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1956 » 26.11.2011 13:17

Dzięki...no tak, w park narodowy raczej nie będę wpływał...wydaje mi się, że spróbuję popłynąć wzdłuż wschodnich brzegow Otok Pasman potem Ugljan, przedostwć się poprzez wysepki na Dugi Otok, przepłynąć wschodnim grzegiem a następnie poprzez małe wysepki powrócić do Biogradu...co do bazy turytycznej - nie zxależy mi na tym: wygody mam na co dzień i atrakcją dla mnie - starego kajakarza śródlądowego - są "spartańskie warunki"...słońce chorwackie znam - juz się z nim stykałem ale w lipcu...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.11.2011 13:21

A Ty masz/mialeś coś wspólnego z AKK Akorus?
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone