Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 20.07.2017 08:00

Ale ja nie pisalem o oslonie relingu dachowego a o piance na wioslo by nie utonelo jakby komus wypadlo z reki, dzieciaki utopilyby mi wiosla kilka razy

To jest rzecz dwufunkcyjna tylko malo komu druga funkcja tej pianki do glowy przychodzi, ja takie rozwiazanie stosuje od lat

Jak pamietam te pianki byly w dwoch rozmiarach, jakbym mial zakladac ja na reling pewnie bym sie zastanowil czy nie oszczedzic, ale na wioslo takiej prowizorki raczej uprawiac nie bede...
Załączniki:
IMG_8249.JPG
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.07.2017 21:40

Okapniki gdzie masz ?
Optycznie wygląda jak moje Egalis, a moje nie toną. Mają plastikowe korki w rurkach co stwarza komorę powietrzną przez co pływają na powierzchni.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 20.07.2017 21:46

Okapniki mam w drugim worku i jestem tak leniwy ze jeszcze ich nie wyjalem.

Ale! Zrobilem juz kajakiem jednym, bo mam dwa, 15 km i wiesz co? Twoje pytanie uswiadomilo mi ze w ogole nie sa mi potrzebne okapniki! Moze to kwestia temperatury ale sam sie celowo chlapie by ochlodzic sie bardziej jak chlapia wiosla.....

A wiosla moje maja dziury do laczenia wiec tona po chwili...
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.07.2017 21:58

Jakie to kajaki ?
Dziwne trochę :roll: Ja ostatnio rzuciłem specjalnie oba typy wioseł na wodę przy brzegu testowo. Dobry kwadrans pływały na tafli. Egalis mają korki a te drugie nie, pusta rurka, a i tak żadne z nich nie tonie.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 20.07.2017 22:30

Intexy explorer, nie kajaki a ceratowce najtansze
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.07.2017 22:39

Zadowolniony :lol: ?
Jak się ta cerata sprawuje na tamtejszym słońcu ?
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 21.07.2017 07:50

W sumie, to lepiej pewnie sprawowalyby sie w Polsce, strasznie robi sie material elastyczny na sloncu i trzeba kontrolowac cisnienie bo flaczeje na wodzie po jakims czasie i musze dodawac cisnienia bo dupe mam ciezka. Dla lzejszych osob pewnie nie mialoby to takiego znaczenia.

Poza tym na fali jak plynie sie samemu przodem telepie. Gumotex to to nie jest, to dla mnie jak na razie wzor niedoscigniony dmuchanych kajakow. Widzialem u mnie na zatoce jak na fali i wietrze Solar smigal. Ale one sa z nitrylu robione, mega sztywne po nadmuchaniu i nie podatne tak bardzo na temperature.

To jest zabawka do plywania przy flaucie. Poniewaz jednak na HR raz na dwa lata nie mam zamiaru ciagac nic innego a nie ma gdzie wypozyczyc porzadnego kajaka plywam tym co mam.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 27.07.2017 19:43

Powoli przygotowania do urlopu.
Pogoda u nas .... :roll: :?
Jednak jeszcze przed urlopem udało się popływać dwoma kajakami.
20170716_141338m.jpg

Pogoda tego dnia była ... taka sobie :roll: ale, nie padało.
20170716_132604m.jpg

Oba kajaki używamy jako dwójki, Hudson ze względu na trochę więcej miejsca zabiera więcej akcesoriów jak np lodówkę :wink:
Oba kajaki nie różnią się diametralnie długością, a różnica w prowadzeniu jest.
20170716_160408m.jpg

Jednak Hudson jest bardziej płaskodenny, ma jeden skeg a zauważalnie lepiej trzyma kurs.
20170716_145007m.jpg

Na tym zdjęciu widać jak Hudson płasko leży na wodzie.
Itiwit ma bardziej kształt gondoli, kontakt z wodą ma mniejszy, ma trzy skegi a jednak przy wiosłowaniu kierunku nie trzyma tak dobrze jak Hudson.
Za to ma wysokie siedzisko co dla mnie nie robi różnicy, jednak dla dziecka różnica jest duża.
Widać jak w Itiwicie córka siedzi wysoko, przy małym wzroście to ma duże znaczenie, bo nie szoruje się wiosłem tak bardzo po burtach.
Prędkość obu bardzo podobna, różnice nie zauważalne, z aplikacji średnia prędkość ok 4km/h przy spokojnym wiosłowaniu.

Kolejne wodowanie już na Jadranie :wink:
:papa:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 27.07.2017 21:21

Jakiej apki uzywasz? I co wkladasz do lodowki? Zawsze mnie ciekawilo co ludzie pakuja do niej bez czego nie moga sie obyc pare godzin :mrgreen:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 28.07.2017 13:57

Używam Navime.
A do lodówki jasne że pifo :oczko_usmiech:
A tak serio to jedzenie i woda.
Zdecydowanie lepiej się konsumuje i pije chłodne a nie gorące sparowane :wink:
Ze względu na mnogość plaż w rejonie Povlji w planach są całkiem długie wypady z prowiantem a do takich wypadów trochę już trzeba zapasów zabrać, łącznie z krzesełkiem turystycznym, widocznym na fotce, przypiętym do kajaka :wink:
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 28.07.2017 14:19

sdolas napisał(a):

Niezła flotylla i załogi też jak najbardziej...
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 28.07.2017 17:44

Załogantki są The best :D
Starsza córka 13l, macha już wiosłem prawie jak dorosły.
Największy szacunek dla młodszej 9l, bo szybko załapała co i jak, wiosłuje z przerwami ale potrafi też powiosłować sama :lol:

Jest frajda :wink: :lol:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 29.07.2017 17:51

Navime, to chyba masz fona z androidem? Ja na dluzsze wypady wygladam jak dromader w kajaku, zona nie moze rozstac sie z wieloma rzeczami, raz nawet parasol mielismy :)

Jak masz duzo zatok w okolicy to jest frajda z kajaka, teraz do najblizszej ladnej mialem mialem prawie 2nm, glownie sam plywalem i rano bo potem wialo juz konkretnie, dzisiaj byl pierwszy dzien z flauta do wieczora
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 29.07.2017 19:37

Gdzie stacjonujesz?
My niebawem zawitamy do Povlji
Obrazek
Trochę tam zatoczek jest :wink:
Mam nadzieję że trafię na sprzyjającą pogodę i trochę popływam :wink:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 30.07.2017 05:32

Super
Napisz koniecznie jak sie oboma kajakami plywalo, ja wlasnie zawijam sie do PL
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone