Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.03.2017 09:56

Jak ktoś z okolic Warszawy to może warto się wybrać :)

29 Targi Sportów Wodnych i Rekreacji
Wiatr i Woda


16-19 marca 2017
W Centrum Targowe MT Warszawa ul Marsa 56 c

Nie tylko na zakupy :)
W programie m.in. 18 marca - Dzień Kajakarza z Magazynem Wiosło - sala C - poczatek godz. 10.30. W programie o 17.30 - mój znajomy Marucha z kolegą opowiedzą o kajakowaniu po skutych lodem jeziorach w Szwecji :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 15.03.2017 20:54

Przyszedł czas na wiosła do Itivita.
Dwa poprzednie Swissy
swiss-1cz.jpg

się sprawdziły, zastanawiam się właśnie czy brać trochę droższe sprawdzone czy podobne jakościowe ale tańsze Superiory
wioslo-2cz.jpg

W obu łopatki są z fibrylonu, Swissy ok. 100g cięższe.
Zna ktoś te wiosła ?
paczo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) paczo » 16.03.2017 22:05

Proszę o dementi jeśli się mylę:
https://www.decathlon.co.uk/itiwit-infl ... 35512.html - starsza wersja z "problemami"
https://www.decathlon.co.uk/2-man-infla ... 87561.html - nowsza wersja, pozbawiona "problemu"

czy może wersja 2015 miała wady, o których można przeczytać w tym temacie?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 17.03.2017 20:39

Informacje o przeciekach dotyczyły większego modelu Itivit 3.
Łączenie dna z rękawami bocznymi w dwójce przypada wyżej niż w trójce, można jedynie przypuszczać że z tego wynika brak złych opinii o dwójce.
paczo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) paczo » 18.03.2017 16:41

sdolas napisał(a):Informacje o przeciekach dotyczyły większego modelu Itivit 3.
Łączenie dna z rękawami bocznymi w dwójce przypada wyżej niż w trójce, można jedynie przypuszczać że z tego wynika brak złych opinii o dwójce.

Dzięki. Zatem nieuważnie czytam :?
jar76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jar76 » 02.04.2017 19:45

No i ventury dzisiaj po raz pierwszy zwodowane na jeziorze żywieckim:)
Teraz już mogę śmiało napisać że po prostu rewelacja, bardzo stabilnie i wygodnie. Pod wiatr pływa się średnio, ale to chyba normalne:) Jeśli chodzi o suszenie, najmniejszego problemu, co prawda nie zamoczyliśmy ich jakoś mocno, ale jednak wiosła chlapią niemiłosiernie , więc wody z kajaków trochę trzeba było wylać. Siedzenia też przydałyby się ciut wyższe, po za tym wad nie stwierdzam. Czas na jakiś spływ rzeką a potem Chorwacja:)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.04.2017 21:46

Trochę zazdroszczę :wink:
Też miałem ochotę spakować Itivita i go przetestować.
Mimo super pogody i tak temp. wody troszkę odstrasza.
W razie wywrotki ( małe prawdopodobieństwo ) nie byłoby ciekawie :roll:
U nas wody trochę ponad 10 st. :wink:
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 05.04.2017 09:54

Mattom
Jak to jest z tym trzymaniem kierunku bez statecznika ?
Rozwiej wątpliwości bo widzę że wspominasz że nabyłeś ze skegiem, jest on w komplecie czy to dodatek ? Gdzie jest montowany ?

Wiem, że po czasie i pewnie kajak już zakupiony.
Osobno kupiłem kajak + osprzęt czyli wiosła pompka itd i osobno skeg- sevylorowy statecznik.
Bez skega pływanie nie ma najmniejszego sensu - bardziej zwrtony jest materac odpychany rękoma.
Ze skegiem, można spokojnie osiągnąć znośną prędkość i zdecydowanie można pływać pod swoje dyktando, a nie tak jak na to pozwala kajak.
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 06.04.2017 15:00

mattom napisał(a):
Mattom
Jak to jest z tym trzymaniem kierunku bez statecznika ?
Rozwiej wątpliwości bo widzę że wspominasz że nabyłeś ze skegiem, jest on w komplecie czy to dodatek ? Gdzie jest montowany ?

Wiem, że po czasie i pewnie kajak już zakupiony.
Osobno kupiłem kajak + osprzęt czyli wiosła pompka itd i osobno skeg- sevylorowy statecznik.
Bez skega pływanie nie ma najmniejszego sensu - bardziej zwrtony jest materac odpychany rękoma.
Ze skegiem, można spokojnie osiągnąć znośną prędkość i zdecydowanie można pływać pod swoje dyktando, a nie tak jak na to pozwala kajak.

Ja kupiłem w bardzo rozsądnej cenie skeg na aliexpress. Plusem jest to, że w zestawie jest szyna którą przyklejamy do kajaka i sam skeg:
https://www.aliexpress.com/item/New-Lar ... 51008.html
Pływam kajakiem Grabner Holiday 3 i bez statecznika trzeba dojść do wprawy żeby kajak płynął prosto.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 06.04.2017 21:33

Niemal identyczny skeg ma Itivit.
Jedynie co dla mnie jest dyskusyjne to twardy materiał z jakiego jest wykonany :roll:
Aż strach wyginać, ma się wrażenie że zaraz pęknie.
Sevylor ma skega z bardziej miękkiego tworzywa.
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 07.04.2017 12:13

Masz racje - niemal identyczny skeg można kupić w decathlonie do kajaków Itiwit. Mi zależało na skegu oraz szynie bo w moim kajaku nie było bazy pod statecznik i taki zestaw znalazłem jedynie od gumotex`a lub 3x taniej z Chin. Jeśli chodzi o materiał to zgodzę się, że powinien być on wykonany z dobrego materiału, żeby się nie połamał ale z tą miękkością materiału też bym uważał ponieważ skeg najlepiej zadziała jak będzie duży i sztywny.
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 07.04.2017 13:04

marcin0k napisał(a):Ja kupiłem w bardzo rozsądnej cenie skeg na aliexpress. Plusem jest to, że w zestawie jest szyna którą przyklejamy do kajaka i sam skeg:
https://www.aliexpress.com/item/New-Lar ... 51008.html

Tylko wklejając to ingerujesz w kajak - w jakimś stopniu zawsze,
a oryginalny skeg montujesz na mocowanie już wbudowane w tahiti i nie martwisz się, że zgubisz albo coś się z nim stanie
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 10.04.2017 15:23

jar76 napisał(a):Siedzenia też przydałyby się ciut wyższe, po za tym wad nie stwierdzam.


W Chorwacji i o wiosłach dłuższych pewnie pomyślisz :wink:

A co do siedzeń, proponuję kupić dmuchane poduszki pod tyłki, takie w starym stylu z gumowanego materiału, jak kiedyś materace. Te kajaki mają za wysokie burty lub za niskie siedziska i po jakimś czasie ręce od wiosłowania w takiej pozycji bolą [szczególnie, że wiosła nie są za długie]. Taka poduszka pod tyłkiem działa cuda :lol:
jar76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jar76 » 10.04.2017 18:39

Dokładnie o takich poduszkach myślę, jak i o wiosłach 230cm :D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 11.04.2017 21:35

Przepraszam, zapewne będę się powtarzał ale coraz bardziej myślę o kupnie jakiegoś pneumatyka, właściwie już jestem blisko przekonania żony do zakupu. Co moglibyście doradzić w przystępnej cenie do 1400 zł max? Jesteśmy rodzinką 2+1 najlepszym rozwiązaniem jest dla nas trójka chodź i może być w razie dobrej oferty 2. Wagowo ważymy w trójkę ok 160 kg...Mi wpadł w oko KAJAK POMPOWANY 2-3 OSOBOWY NEW ITIWIT 3 ITIWIT-https://www.decathlon.pl/kajak-new-itiwit-3-id_8387564.html, nie ma jednak o nim wielu opinii, jeśli chodzi o starszy model to wyczytałem tu, że przeciekał, wada fabryczna szwów. Widziałem, że Sławek zakupił ostatnio dwójkę a Mariusz -gustlik81 przymierzał się do trójeczki. Możecie coś o tym sprzęcie powiedzieć?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone