Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gutierez
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gutierez » 02.02.2017 22:16

Witam wszystkich forumowiczow.Jestem nowym uzytkownikiem tego forum,a zajrzalem tu dlatego,bo planuje wyjazd nad cieple morze i oczywiscie plywanie kajakiem.Nie wiem jeszcze kiedy,bo niedawno narodzil sie potomek,nie wiem tez czy to bedzie Chorwacja,bo zauroczony jestem Grecja.Odnosnie kajakow-od 3 lat mam solara z gumotexu,z doswiadczen czeste splywy Pilica,plywanie po Zalewie Sulejowskim,splyw Dunajcem.Z innymi kajakami pneumatycznymi nie mialem doczynienia,wiec nie porownam solara do zadnego.Po dziesiatkach godzin i kilkuset kilometrach przeplynietych samotnie czy tez z zona solarem nie mam negatywnych uwag co do niego.Nigdy sie nie przewrocil,nie uszkodzil w zaden sposob,ogolnie jestem zadowolony.Nie plywalem w trudnych warunkach,fale gora pol metra na srodku zalewu albo jakies zawirowania na Dunajcu.Byly momenty strachu,ale statecznosc 410 centymetrowego kajaka nie budzila uwag.Miejsca w srodku dla 2 osob doroslych mnostwo,nie testowalem jeszcze wersji 2+1 bo nie mam jeszcze dodatkowego siedzenia(jakby ktos mial na sprzedaz w kolorze czerwonym to jestem chetny).Jak ktos rozwaza zakup kajaka w konkurencyjnej cenie to widzialem na bylej tablicy uzywanego solara,w Krakowie chyba za 1650pln.Bede sledzil ten temat,moze sie zdecyduje na Chorwacje,chociaz z rocznym dzieckiem nie jestem pewien.
Czy myslal ktos o dolaczeniu zagla do kajaka,cos w formie latawca?Zdaje sie ze do kajakow tribord sa albo byly dostepne.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 03.02.2017 13:52

Roczny dzidziuś powinien dobrze znieść podróż do CRO. Byliśmy z nieco mniejszym i było OK. Dopiero większe sprawiają problemy: pierwsze "Daleko jeszcze?" słyszysz po godzinie jazdy...
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 03.02.2017 14:21

Moim zdaniem spokojnie możecie jechać, taki malutek większość drogi pewnie prześpi.
Co do solara, to mam wersję trzyosobową, i choć jak wiesz jest on dość długi, to szaleństwa z miejscem nie ma. Najwięcej ma go osoba z przodu, nasza córka siedząca w środku też nie narzeka, ale ja generalnie pływam z nogami za burtą :) Na kilkugodzinne trasy to OK, ale na dłuższe się nie piszę.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 10.02.2017 17:49

Itiwit zanabyty drogą kupna :D
Z śledzenia raczej wynika, że na ten sezon wejdą jakieś nowe modele Triborda. Kupilem ostatnią sztukę w niższej cenie niż cena internetowa.
Zapasy magazynowe powoli się kończą, jeszcze jest kilka sztuk dostepnych w kraju :wink:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 11.02.2017 20:07

Itiwit 2 po testowym pompowaniu.
Materiały i samo wykonanie nie odbiega od Hudsona.
Wygląda jakby oba kajaki koncepcyjne opracowywała jedna firma.
Rękawy inaczej wykonane, Hudson ma zszytą tubę i ma małe otwory rewizyjne do wymiany rękawów a Itiwit ma zamek wzdłuż całego rękawa :roll:
Miejsca na dwie osoby dorosłe aż za dużo :lol:
Czekam na wodowanie :lol:
Mam nadzieję że będzie się tak dobrze sprawował jak wygląda :D
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 12.02.2017 10:49

Niech Ci dobrze i bezpiecznie pływa.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 12.02.2017 16:46

sdolas napisał(a):Itiwit 2 po testowym pompowaniu.


Macałem go niedawno i jest to zdecydowanie mój typ po tym jak moje Intexy nie będą się już do niczego nadawały.
Szczególnie dno bardzo mnie zachęciło, jest naprawdę z czegoś mocnego.
Życzę jak najwięcej okazji do pływania!

Polecam także regularnie odwiedzać https://www.windfinder.com/ używam tej strony od paru lat tak przy nurkowaniu w Egipcie jak i kajakach w Chorwacji i zawsze udawało mi się iść na kajak przy flaucie.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 12.02.2017 18:20

Poważną słabością kajaków dmuchanych jest to, że nie można na nie nalepić naklejki CRO.pl :)
Załączniki:
CRO KAJAK.jpg
P1400946.JPG
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 12.02.2017 21:35

jan ostrzycki napisał(a):Poważną słabością kajaków dmuchanych jest to, że nie można na nie nalepić naklejki CRO.pl :)


Ale za to mieszczą się do bagażnika :mrgreen:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 13.02.2017 19:45

Jan
Zawsze jak zerkam na fotki tego Twojego sztywniaka, to tak sobie myślę, że jeśli miałbym na coś innego się przesiadać, tym bardziej takiego sztywniaka targać na dachu do Cro, to raczej bym się prędzej zdecydował na przyczepkę i ponton z silnikiem :wink:
gustlik81
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gustlik81 » 13.02.2017 23:07

To mój pierwszy post na forum dlatego serdecznie wszystkich witam :) . Przymierzam się do mojego pierwszego kajaka i dość poważnie zastanawiam się na Itwit . Cenowo jest w moim zasięgu i wydaje mi się że do mojego okazjonalnego używania (raz w roku Chorwacja) spokojnie wystarczy. Mam Pytanko do kolegi Sdolas za ile udało CI się kupić tą dwójeczkę ?? Cena w necie to 999,99. Udało ci się zejść poniżej tej ceny ? Jeżeli tak to myślę ponegocjować też cenę w pobliskim DECa . Dziś jeszcze mieli ten model. Ogólnie trzyosobowa wersja bardziej by mi pasowała ale cenowo trochę gorzej. Na stronie TRIBORD jest model trzyosobowy new itwit 3 za1499. To chyba model 2017 ale nie jestem pewien. Na francuskiej stronie TRIBORD jest już zdecydowanie więcej modeli z jedynką włącznie jednak mnie interesuje minimum dwójka. Jak sądzicie kupować ta dwójkę z tego roku w niższej cenie czy czekać na nową trójkę >?
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 14.02.2017 08:06

sdolas napisał(a):Jan
Zawsze jak zerkam na fotki tego Twojego sztywniaka, to tak sobie myślę, że jeśli miałbym na coś innego się przesiadać, tym bardziej takiego sztywniaka targać na dachu do Cro, to raczej bym się prędzej zdecydował na przyczepkę i ponton z silnikiem :wink:

Transport kajaka na dachu nie różni się zbytnio od wożenia dużego kufra. Opór powietrza podobny, masa do 30-40 kg, trzeba nieco wolniej jechać (tak do 120-130km/h), opłaty na bramkach bez zwyżki.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 14.02.2017 16:00

jan ostrzycki napisał(a):Transport kajaka na dachu nie różni się zbytnio od wożenia dużego kufra. Opór powietrza podobny, masa do 30-40 kg, trzeba nieco wolniej jechać (tak do 120-130km/h), opłaty na bramkach bez zwyżki.


Jak ci jeden wystarczy i nie potrzebujesz miejsca na boxa. Ja mam na dachu boxa 550L wpełnionego po brzegi, w tym dwa kajaki.

Ale abstrahując od tych wszystkich niuansów nie ma porównania na morzu sztywniak i dmuchaniec, sztywniak zawsze wygra.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.02.2017 18:47

I tu bym polemizował :lol:
Płynność pokonywania wysokiej fali na pewno większa w dmuchańcu, co za tym idzie komfort także.W stabilności też dmuchaniec górą :wink:
Co nie znaczy że dmuchanec lepszy, ale też nie takie gunwo :D
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 15.02.2017 14:02

No nie wiem, w dwie osoby może, ale nie samemu, przynajmniej nie w moim intexie, na wysokiej fali przód mi łamało i namęczyłem się jak diabli by przepłynąć parę km. Gość obok mnie pomykał wtedy na sit-on-topie i śmigał po tych falach jak ślizgacz.

Poza tym jak się nie ma za ciężkiej dupy to lepiej się w sztywniaku utrzymać i wiosłuje się lżej, bo boki są niższe, siedzi się "wyżej" i mniej siły wkładasz w wiosłowanie. Tylko subiektywne poczucie "bezpieczeństwa" jest w dmuchańcu większe, bo masz dmuchane burty po bokach i rzeczywiście mało wywrotne to jest pływadło.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone