Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 12.07.2018 09:12

kupiłem go w tej cenie która jest obecnie czyli 1299. wcześniej był w okolicach 1400 zł.
Pod koniec poprzedniego sezonu były przeceny, lecz starszego modelu który miał wspomnianą wcześniej wadę, która zwiększała ryzyko przeciekania.
Być może lokalnie idzie wyrwać go taniej, lecz to już zależy od sklepu.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 12.07.2018 20:21

1 300 zeta to przyzwoita cena za ten kajak. Tym bardziej, że części zamienne są dostępne w D a do Sevylorów i Gumotexów niekoniecznie.
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 13.07.2018 14:09

A tu fajny patent na kajakowanie na SUP-ie:



Próbowałem też w ten sposób, czyli da się i można mieć dwa w jednym :wink:
Ja oczywiście i tak mam większą zajawkę z supowania, ale dla lubiących kajaki może być fajną alternatywą :D
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 15.07.2018 11:25

Jesteś jednak jacencjusz :D cały, zdrowy i jak widzę zadowolony z Itiwita3 co mnie niezmiernie cieszy ponieważ jak psiałem tak zrobiłem i kilka dni temu właśnie ten kajak zakupiłem.
Wczoraj go wypróbowaliśmy na zalewie Pogoria III przy na prawdę mocno wietrznej pagodzie na przemian z pełnym zachmurzeniem i chwilami słońcem a potem burzą :( - lipiec nas póki co tutaj nie rozpieszcza. Przy dużej fali dawał radę i zachowywał się nad spodziewanie stabilnie, także ze zwrotnością nie ma żadnego problemu. Zrobiliśmy dwa rejsy w układzie syn na dziobie, córka i ja na rufie a potem córka, żona i znowu ja na zadku. Razem około 200-210 kg i kajak mile mnie zaskoczył ponieważ spodziewałem się muła a okazał się stosunkowo do swej konstrukcji szybki - wiosłowaliśmy ja i osoba na dziobie. Potem próbowałam sam wiosłować z podobną prędkością ale wiadomo, że to nie to co dwie osoby. Jednak do wyznaczonego o kilkaset metrów celu dopływaliśmy kilka razy dla zabawy i zawracania koło boj i zawsze w dobrym tempie mimo fal.
Pompowanie sprawne i szybkie, kajak zachowuje się mniej chybotliwie przy wsiadaniu niż sztywny i to kolejna zaleta dla mojej lękającej się takich pływadeł żony :D.
Teraz o niedogodnościach- banalny problem ale nie mogłem wyjąć stateczników przed spakowaniem. Może to ten wszechobecny piasek (jak dobrze że w Cro go nie ma) też swoje zrobił ale dopiero w domu gumowym młotkiem uderzyłem kilka razy i odpuściły wszystkie trzy. Przesmarowałem prowadnice w poszyciu dna i po tym zabiegu już zdecydowanie lepiej. Na plaży chyba będę używał jakiego mleczka do opalania :lol: Woda pod podłogą po postawieniu go do pionu i otwarciu klapki w spodzie wyleciała woda w dość znacznej ilości - jak na godzinkę wiosłowania bez fal wlewających się do środka nie było jej tak mało, może z litr ale to tylko z wioseł. I tutaj mam pytanie czy zrobienie z jakiś dużych uszczelek takich nasadek z wyciętej centralnie w gumie oczku i naciągnięciu takich "ograniczników" tuż za piórem wiosła by ograniczyło to chlapanie do środka? jest jakiś patent by te wiosła z Dec..u składane na dwa i ustawiane w dwóch pozycjach na zatrzask nie polewały wioślarza? Inna sprawa, że na parkingu przy aucie jak wracałem z plecakiem patrzę a moja żona z synem próbują te wiosła rozpiąć i nie dają rady, dopiero jak syn i ja wzięliśmy to razem i ja docisnąłem ten blokujący guziczek i obydwaj z dużą siłą zaczęliśmy nie ciągnąć ale kręcić w przeciwnych kierunkach (a dopiero potem ciągnąć) to z trudem puściły.
Suszenie - podłogę wyciągnąłem z poszycia i ten gumowy "jęzor" dmuchany wytarłem i potem przewiało też poszycie i wyschło. Zmieniając raz wnętrzem raz zewnętrzna stroną cały kajak na moim dużym trzepaku na podwórku wysychało powoli przy wczorajszej pogodzie - z uwagi na gabaryty kajaka osoby nie mające gdzie tego zrobić mogą mieć pewne problemy z kompletnym wysuszeniem poszycia. Nie odsuwałam natomiast suwaków na burtach - jakoś mi do głowy to nie przyszło. Serio jacencjusz otwierałeś te balony i suszyłeś środek? Ja tam nie czułem obecności wody.
Bardzo cenne są te uwagi, zgłaszane przez innych także wcześniej, o spuszczaniu powietrza na plaży a wydawać by się mogło, że skoro poszycie kajaka jest z materiału (a nie tworzywa, gumy) i to jasnoszarego to nie będzie się tak nagrzewać :( Ile tego spuszczania jest niezbędne 20-30% tak szacunkowo? Rozumiem, że w trakcie pływania tego nie robiłeś a przy postoju albo po wyciągnięciu na plaże tak?
Kupiłem tą mniejszą pompkę i manometr ale jakoś nie umiem zrozumieć zasady jego wskazywania - podpięty między pompką a wężem przy pompowaniu wskazuje mi momentalnie koniec skali a gdy przestaje pompować to strzałka opada powoli do zera i właściwie nigdzie się nie zatrzymuje by pokazać konkretną wartość..ot powoli leci w dół ...jak tu się zorientować jakie jest to ciśnienie?
Spakowałeś trzy kamizelki do plecaka! - to dobrze wiedzieć jak za chwilę będę mojego pierwszy raz pakował to też spróbuję.
Póki co jestem pozytywnie nastawiony i zadowolony z zakupu pod względem funkcjonalności sprzętu i jego wykonania.
Jak będzie na Jadranie się za tydzień okaże 8)
Co do ceny to też uważam, że 1300 zł (bez osprzętu niestety bo dwa wiosła i kamizelki plus pompka to czynią od razu 1600zł) jest za to co otrzymujemy ceną przyzwoitą i ja napisano jest gdzie kupić części. To solidna konstrukcja a nie ceratowy dmuchaniec za 600zł - jak to w życiu zawsze jest coś za coś. Dobrze że teraz w Dec..e jest okazja i można wziąć 10 rat 0% hehehe
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 15.07.2018 20:37

Co prawda nie Chorwacja, ale Zalew Zemborzycki, lecz warunki do treningu prawie morskie...
Załączniki:
z1.jpg
z7.jpg
z6.jpg
z5.jpg
z4.jpg
z3.jpg
z2.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.07.2018 21:04

Warunki nawet nie prawie morskie na Zalewie Zemborzyckim masz na filmie poniżej. Miłego oglądania :mrgreen:

jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 15.07.2018 21:35

Znam. Widziałem to na żywo od Wrotkowa z drugiej strony Zalewu. Nie przepadam za zalewem, ale to jedyna woda w LU, gdzie można powiosłować.
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 16.07.2018 11:54

Sławku - po naszych pozytywnych opiniach w sklepie szybko ich braknie :-)
Co do patentu na wiosłach to u mnie były takie ograniczniki w komplecie z wiosłami. nieco to ograniczało dostawanie się wody, lecz nie jest to w 100% skuteczne.
Co do pompowania to niestety wskaźniki ciśnienia nie będą bardzo dokładne z uwagi na konstrukcje zaworu który blokuje wylot powietrza na zewnątrz. Ja osobiście odczytywałem ciśnienie przy bardzo wolnym pompowaniu. powietrze spuszczałem tak aby kajak nie był twardy (około 10%) ale i kontrolowałem czy jest ok co jakiś czas.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 22.07.2018 23:51

Marko66 napisał(a):Cześć - mam pytanie do weteranów kajakarstwa "dmuchanego". Pytanie jest z kategorii pilne - bo czasu na podjęcie decyzji mam bardzo mało.
Trafiłem na taką ofertę: https://arena.pl/bestway-dmuchany-dwuos ... 14603.html
Zastanawiam się czy warto - chciałbym to wykorzystać do krótkich wycieczek wzdłuż brzegu, zdaję sobie sprawę, że na fale się nie nadaje. Co o tym sądzicie ? Może ktoś już ten sprzęt testował ? Od razu się przyznaję, że nie przeszukałem całego wątku po kątem tego produktu, ponieważ nie mam zbyt wiele wolnego czasu, a za kilka dni wyjeżdżam.
Czy taki "dmuchaniec" wymaga zarejestrowania ?

Wczoraj wróciłem - kajak sprawdził się wg mnie znakomicie, nie pływaliśmy daleko tj. 2 - 3 km od punktu startowego, wzdłuż brzegu. Lądowaliśmy z reguły w jakiejś zatoczce na kilka godzin i powrót. Fale były niewielkie, a te większe tylko sztuczne tj. pochodzące od jachtów, motorówek itp. Punkty startowe wybieraliśmy w różnych miejscach, które były dostępne z dojazdem samochodem. Spotkaliśmy w Pinezici drugi taki sam kajak i kilka innych. Polecam wszystkim - można znaleźć takie miejsca, do których w innych sposób się nie dotrze. :D
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 23.07.2018 07:46

Pozdrowienia z Tribunj :wink:
received_10155640076520334.jpeg
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 23.07.2018 13:22

Zazdraszczam...
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 23.07.2018 14:34

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji co do kajaka .
Kajak pneumatyczny WABASH 2 osobowy SEVYLOR czy kajak pneumatyczny 2-3 osobowy ITIWIT 3
Oczywiście zakup w D.
Bedę w Orebić pływał raczej do 300 metrów od brzegu nie dalej.
MadNomad
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MadNomad » 23.07.2018 15:19

Z tych dwóch to dużo bardziej przemawia do mnie ITIWIT 3. Nautykę powinien mieć dużo lepszą. Choć osobiście gdybym miał decydować się na kajak dmuchany to tylko ze stajni czeskiego Gumotexa. Ale to już niestety cena razy dwa :( .
Ja pływam na polietylenowym Dagger Charleston 15,0.
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 23.07.2018 16:38

sdolas napisał(a):Pozdrowienia z Tribunj :wink:
Załącznik received_10155640076520334.jpeg nie jest już dostępny


Pozdro sdolas. Ja też zwodowany takim zestawem.
PSX_20180723_163520.jpg
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 23.07.2018 16:47

A miał być łatwy,wybór.Upsssss... i znowu w punkcie wyjścia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone