Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jolka (Baśka) pamiętasz ... - Makarska Riwiera 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 12.04.2012 23:37

Czesc Tony :)

Jak zobaczylam na Twojej liscie Clan of Xymox , Talk Talk , Depeche Mode i pare innych zespolow - juz nie moglam sie oprzec pokusie zostawienia tu swojego sladu..... ;)

Swietnie grasz wiec podroz z Toba bedzie sama przyjemnoscia :)

Pozdrawiam!
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 13.04.2012 00:02

Zasiadam do czytania :)

Co do muzyki - do auta tylko lata 80 i 90 8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.04.2012 11:56

Basiulinek napisał(a):Czesc Tony :)

Jak zobaczylam na Twojej liscie Clan of Xymox , Talk Talk , Depeche Mode i pare innych zespolow - juz nie moglam sie oprzec pokusie zostawienia tu swojego sladu..... ;)

Swietnie grasz wiec podroz z Toba bedzie sama przyjemnoscia :)

Pozdrawiam!


Hej Basiulinek :)
Widzę, że lubimy podobne klimaty. Ja trochę zatrzymałem się w latach 80 i 90 w rozwoju muzycznym, ale jako, że moja opinia jest taka, że od tego czasu niewiele się zdarzyło w muzyce (no, może oprócz Radiohead, Coldplaya, Archive, Massive Attack czy Robbiego Williamsa - część z nich grała już w latach 90 oczywiście) to nie żałuję ;)


EithelAmarth napisał(a):
Zasiadam do czytania

Co do muzyki - do auta tylko lata 80 i 90



EithelAmarth - czy mi się wydaje, że ktoś tutaj lubi J.R.R Tolkiena? :)
Witaj :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.04.2012 13:08

Staind - Outside


Chłopcy, jak dla mnie znikąd nagrali ponad 10 lat temu taki numer. Smakowity

Zjazd z A1 i jedziemy na Jadrankę w Breli. Godzina 12.30. I co teraz? Dokąd jedziemy? Dobra - jedziemy do Tucepi, tam podobno ładne plaże.
Zjechaliśmy do Tucepi, zaparkowaliśmy auto i pochodziliśmy. A to za daleko od morza, a to bez widoku na morze, a to klitka, a to bez klimy
- i weź tu dogodź Poljakowi ;)
Poljak to chciałby najlepiej za 20 Oiro za dobę, z darmową klimą, 50 metrów od morza, ale żeby "pod spodem nikt nie chodził", tarasik na Jadran, może być parę wysepek, lodówka, lód, pralka! ;)
Już, już witaliśmy się z gaską - apartman przy samej promenadce, obok Restauran, ale chwila: "przecież te LUDZIE to une będom nam pół nocy chodzić i spać nie dadzom", a "w tym restauranie obok to pewnie pijatyki co wieczór są". Nie bierzemy! ;)

Dobra, "to nic tu po nas" (a przecież szkoda, bo Tucepi miłe miejsce) wracamy i jedziemy do tej Baśki w wodzie.

no to jedziemy :)

Creed - With arms wide open


W tym samym klimacie co Staind, jednak dużo bardziej znane chłopaki :)


"Ale tym razem, ja sam poszukam apartmana :) a wy na plażę". Jak zaordynowałem tak uczyniliśmy, ledwo podjechałem blisko plaży stojąc w zakazanym miejscu wypakowując bety plażowe dla rodziny, podjeżdza jakiś gość na motorze. Ki DIABOŁ?!
Hełm jak u niemieckiego żołnierza, czarny, oksy czarne, koszulka czarna, spodnie czarne.
Normalnie DIABEŁ da mi zaraz mandat albo ... w ryja... że w jego kraju stoję na zakazie!

A może to WŁADZA po cywilu i lepiej nie podskakiwać??? Diabeł patrzy na mnie spode łba, przez oksy nie widzę jego krwawych, stalowych oczu, ja dalej grzebię w bagazniku i se myślę: "czego on chce? stoi, przekrzywił łeb i spoziera...."

Ale nic, nie odzywam się pierwszy, zgodnie z filmową zasadą "nie odzywaj się do demona, gdy coś do niego powiesz - jest po Tobie".

Czuję się trochę jak Jodie Foster w Milczeniu Owiec, gdy Hopkins bez słowa lustruje ją na początku zza krat.

Nagle demon zdejmuje okulary, zdejmuje kask i mówi cos w rodzaju: "w końcu jesteście, ile można na was czekać"

Oglądam się za siebie, może jacyś ludzie za mną stoją, ale nie - facet ewidentnie mówi do mnie! "Nikola jestem!"
Nikola, Nikola - próbuję sobie przypomnieć, czy znam Chorwata o takim imieniu. To niepotrzebne, bo przecież nie znam jeszcze żadnego Chorwata, oprócz tych z pola namiotowego na Cresie rok temu, kórych widziałem dwa razy, oraz właściciela pensjonatu w Varażdinie :)

Więcej Chorwatów nie znam. Dobra, Bobana Zvonimira z Milanu znałem. I tego tenisistę z potężnym uderzeniem.

Mówie mu ... chłopie, pomyliłeś się, ja Tony z Polszy, ju nou, Papst Johaness Paul der zweite, Wawesa Lecz (jak mawiają Hamerykanie), Boniek Zbigniew.

A on "ja ja, dudeq", myślę sobie kodem do mnie mówi "ja brzoza, ja oka ja oka" a on mówi o Jurku z Liverpoolu!
No to jesteśmy w domu - tośmy juz frendy, juz wszystko jasne.... tylko ... skąd on ten Nikola wiedział, że my przyjedziemy? My, od tego Dudqa?

Olśniło mnie!
Ten Nikola.... po prostu stanął i patrzył.... patrzył po prostu czy to nie są potencjalni goście do Pensiona, który on MA. Naganiacz znaczy. "BJUTIFUL RUMS, Ty za mną Astrą!" krzyknął i nie czekając na odpowiedź nałożył hełm, oksy, wskoczył na swojego komara i dzida na górę.

Mówię sobie - diaboł nie diaboł - raz kozie smierć, ładna nawet ta Baśka, trzeba byłoby już bety gdzieś rzucić, zrobiła się 16... głodny jestem ...

Beastie Boys - Sabotage


Klasyka gatunku w retro wydaniu wizualnym ;)

Pędzę za Nikolą, który łamie wszelkie przepisy, macha łapami do jakichś ludzi, okno mam otwarte, więc słyszę jak coś krzyczy do siebie, albo .... przed siebie, jego komar bzyczy jak szalony, nagle staje ... marszczy brew (no dobra, brwi nie widziałem, bo przecież miał garnek na głowie) i mówi z wszechwiedzącą i nabożną miną "Naputica" .... wskazując jakąś ulicę reką - głosem i gestem Indiany Jonesa dokonującego niesamowitego odkrycia.

Podjeżdżamy, a tam miła starsza pani zaprasza mnie do środka i pokazuje duży pokój - jest, balkon - jest, klima - jest, ładna kuchnia do naszej dyspozycji - jest, nawet kuźwa PRALKA jest!

Cena - 55 OIRO - BIORĘ!, jeszcze tylko przekonać Rodzinę, że to najlepsze miejsce pod słońcem Vody Baśki :)

Obrazek

Obrazek

ŁELKAM to Villa Pavić :)

na zakończenie

Rage against the Machine - Killing In The Name

Ostatnio edytowano 14.12.2012 13:30 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 13.04.2012 13:26

tony montana napisał(a):Mówie mu ... chłopie, pomyliłeś się, ja Tony z Polszy, ju nou, Papst Johaness Paul der zweite, Wawesa Lecz (jak mawiają Hamerykanie), Boniek Zbigniew.

A on "ja ja, dudeq", myślę sobie kodem do mnie mówi "ja brzoza, ja oka ja oka" a on mówi o Jurku z Liverpoolu!


Dobrze się pośmiać przy piątku.

:P :P :P
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 13.04.2012 14:00

Hej Basiulinek :)
Widzę, że lubimy podobne klimaty. Ja trochę zatrzymałem się w latach 80 i 90 w rozwoju muzycznym, ale jako, że moja opinia jest taka, że od tego czasu niewiele się zdarzyło w muzyce (no, może oprócz Radiohead, Coldplaya, Archive, Massive Attack czy Robbiego Williamsa - część z nich grała już w latach 90 oczywiście) to nie żałuję ;)


Ja wychowałem się na Led Zeppelin i Pink Floyd, ale kocham też Talk Talk a z młodszych zespołów to chętnie do samochodu Linkin Park :D
Katrina
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katrina » 13.04.2012 14:17

jak ciąg dalszy będzie taki jak początek...
to nie będę czytać...
w pracy :wink:
:lol: :D :lol:
bo ledwie się hamuje od wybuchów śmiechu...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.04.2012 16:23

kaszubskiexpress napisał(a):
tony montana napisał(a):Mówie mu ... chłopie, pomyliłeś się, ja Tony z Polszy, ju nou, Papst Johaness Paul der zweite, Wawesa Lecz (jak mawiają Hamerykanie), Boniek Zbigniew.

A on "ja ja, dudeq", myślę sobie kodem do mnie mówi "ja brzoza, ja oka ja oka" a on mówi o Jurku z Liverpoolu!


Dobrze się pośmiać przy piątku.

:P :P :P


no w sumie ja też się zdziwiłem, że on "Dżeziego" zna ;) :)
i też się śmiałem, że lista ambasadorów Polszy się powiększa

plessant napisał(a):
Ja wychowałem się na Led Zeppelin i Pink Floyd, ale kocham też Talk Talk a z młodszych zespołów to chętnie do samochodu Linkin Park


Floydzi to klasyka klasyki! Na razie ich nie dałem, ale jeszcze dużo przed nami - jeszcze namęczę tę nieliczną ale wierną publikę ! ;) :)

Hollis z Talk Talk - po prostu fenomenalny głos

Linkin Park nigdy nie polubiłem, za "młodzieżowe" ;) ;) jak dla mnie
jak i Korn :)


Katrina napisał(a):jak ciąg dalszy będzie taki jak początek...
to nie będę czytać...
w pracy

bo ledwie się hamuje od wybuchów śmiechu...



Miło mi bardzo powitać Koleżankę Katrinę, chyba pierwszy raz u mnie? :)
Ostatnio edytowano 13.04.2012 16:28 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 13.04.2012 16:24

Dzisiaj stwierdziłam jedno : Kings Of Leon w aucie to chyba najlepsze, co może być. Pojadą ze mną do Cro :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.04.2012 16:27

EithelAmarth napisał(a):Dzisiaj stwierdziłam jedno : Kings Of Leon w aucie to chyba najlepsze, co może być. Pojadą ze mną do Cro :)


Słyszałem, są nieźli! Ale nie moja pierwsza liga niestety

Mnie z moich wyjazdów na Półwysep Helski za "młodziaka" kojarzy się z kolei to:



oraz to:

CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 13.04.2012 16:30

Wczoraj wyszukałam sobie takie cudeńko. Gość wymiata :



8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.04.2012 16:32

EithelAmarth napisał(a):Wczoraj wyszukałam sobie takie cudeńko. Gość wymiata :



8)


sądzisz, że to prawdziwe włosy? ;)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 13.04.2012 16:34

Wiesz.... obawiam się, że tak :P
Stiopa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stiopa » 14.04.2012 19:05

Generalnie nadmierne aberattio (od głównego tematu) w relacjach mi nie leży, ale.........

Muza zapodana jest .. hm... no jest OK.

Do tego sentyment do Rivuery Makarskiej i "masz" mnie wśród podczytujących.

A pamiętasz to:



Pozdrav
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.04.2012 19:25

Stiopa napisał(a):Generalnie nadmierne aberattio (od głównego tematu) w relacjach mi nie leży, ale.........

Muza zapodana jest .. hm... no jest OK.

Do tego sentyment do Rivuery Makarskiej i "masz" mnie wśród podczytujących.

A pamiętasz to:



Pozdrav


Aberattio aberationem ;) ;)
band jest mi znany i szanowany
z tego klimatu poleca jeszcze w tej relacji Sisters of Mercy oraz The Cult (Mistrzowie)

pozdro :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jolka (Baśka) pamiętasz ... - Makarska Riwiera 2009 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone