Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jezioro Ohrid?

Macedonia jest 12 razy mniejszy od Polski. Najwyższym szczytem w Macedonii jest Korab. Ma on wysokość 2753 m nad poziomem morza. Mieszkańcy Macedonii palą papierosy właściwie w każdym miejscu, robią to między innymi w restauracjach, autobusach, pociągach, czy nawet sklepach. W Macedonii jest bardzo niewiele lotnisk, bo aż zaledwie 10 lotnisk i tylko 8 z nich ma utwardzoną nawierzchnię.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.04.2018 09:27

To może polecicie jakiś sprawdzony fajny nocleg (własna łazienka, a/c i jakiś aneks kuchenny obowiązkowo). Zależy mi, aby móc bezpiecznie "pod oknem" zaparkować i móc wieczorem na nóżkach pospacerować.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 03.04.2018 09:41

Villa Ohrid, Ochryda, Macedonia - cena 25 euro za 2 osoby, parking na ulicy, ale miejsce było zarezerwowane dla nas. Mieliśmy duży salon z balkonem, osobną sypialnie (z klimą oczywiście) i łazienkę. Duża w pełni wyposażona kuchnia była wspólna dla gości. Mieliśmy tam 3 noclegi w 2016 roku. Kwatera na górze przy amfiteatrze - widok na Ochrydę super

House Stefano, Ochryda, Macedonia - cena 22 euro za 2 osoby, parking na zamkniętej posesji. Pokój z łazienką, dostęp do kuchni. Mieliśmy tam 3 noclegi w 2017r. Kwatera przy jeziorze

Kwatery z bookingu...
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 03.04.2018 09:57

My spaliśmy zawsze przy promenadzie wzdłuż jeziora, daleko od hałasu miasteczka i dostatecznie blisko do centrum ;-)
Kwatery rezerwowane przez booking. Ostatnio Astoria MS Apartments, wcześniej Filand Apartman i Apartments Elena .
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 03.04.2018 10:16

piekara114 napisał(a):To może polecicie jakiś sprawdzony fajny nocleg (własna łazienka, a/c i jakiś aneks kuchenny obowiązkowo). Zależy mi, aby móc bezpiecznie "pod oknem" zaparkować i móc wieczorem na nóżkach pospacerować.


Apartamenty Rsana, u właściciela można wypożyczyć rowery i zorganizować wycieczki. Pareking niestety 50 metrów dalej, ale bezpieczny. Coś za coś bo apartamenty nad samym jeziorem. 65 euro w sezonie za 4 osoby.


http://apartments-rosana.business.site/

Obrazek
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 03.04.2018 11:22

piekara114 napisał(a):To może polecicie jakiś sprawdzony fajny nocleg (własna łazienka, a/c i jakiś aneks kuchenny obowiązkowo). Zależy mi, aby móc bezpiecznie "pod oknem" zaparkować i móc wieczorem na nóżkach pospacerować.


Apartment Villa Dudanov. Rezerwowaliśmy przez Booking. Niestety parkowanie na ulicy (parking przy obiekcie jest mikroskopijny i nasza krowa się tam nie mieściła) ale nie było z tym większych problemów.
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 06.04.2018 21:42

Byliśmy w 2017 . Trzy noclegi. Wystarcza w zupełności aby odwiedzić najważniejsze zabytki. Zatrzymaliśmy się w "Apartments Smakoski" -polecam !!! Blisko promenady. Na plaży byliśmy w miejscowości Łagadin - plażyczka całkiem całkiem z leżakami ,parkingiem i z zapleczem fast-foodowym gdzie pracował gość mówiący po polsku (żona Polka). Byliśmy też na drugiej plaży na zachodnim skraju miasta tam bardziej " Macedońsko" ale również nam się podobało. Rejs po jeziorze załatwiłem z właścicielem - jakiś jego ziomek woził nas godzinę opowiadając różne ciekawostki . Motorówka była tylko dla nas 2+2 . Za godzinny rejs z przystankiem pod cerkwią Św. Jana zapłaciliśmy 10E! (Komercyjne rejsy reklamowane na promenadzie to koszt 20E /os. - Rejs być może dłuższy ale na obładowanej po brzegi łodzi.) .Obowiązkowo polecam odwiedzić i zrobić zakupy na ich targu owocowo - warzywnym w centrum miasta. Trzy dni w Ochrydzie w zupełności wystarczą - dwa tygodnie to wg. mnie bezsensowne wytapianie wakacji. Mogę zrozumieć że ktoś zostaje w Ochrydzie 2 tygodnie pod warunkiem że ma taką możliwość i na wakacje przeznaczył 2-3 miesiące :wink: .
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 07.04.2018 21:57

Dzięki za wszystkie podpowiedzi odnośnie do restauracji, mamy w planie odwiedzić jak najwięcej. Co do zasadności lub też nie dwutygodniowego pobytu, to przecież wszystko zależy od preferowanej formy wypoczynku. Targ warzywny na 100% będzie przez nas odwiedzany :) Makłowicz bardzo go reklamował.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 08.04.2018 17:58

a ten targ to jeszcze działa? Bo w sierpniu 2017 roku nie znalazłem go w starym miejscu przy deptaku...
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 09.04.2018 07:35

Pudelek napisał(a):a ten targ to jeszcze działa? Bo w sierpniu 2017 roku nie znalazłem go w starym miejscu przy deptaku...

Oczywiście że działa. Byłem na początku lipca 2017. Mie wiem gdzie było " stare miejsce przy deptaku" . Pamiętam że informacji na temat gdzie znajduje się targ szukałem w internecie będąc już nie miejscu . Wyszukałem , podjechałem i różności nakupiłem.Targ znajduje się przy głównej ulicy w centrum miasta ale nawet przejeżdżając samochodem obok trudno go dostrzec.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.04.2018 08:16

Dzięki wszystkim za namiary na noclegi. Zobaczymy co z tego wyjdzie....

Alidrzi napisał(a):Targ znajduje się przy głównej ulicy w centrum miasta ale nawet przejeżdżając samochodem obok trudno go dostrzec.
Możesz to miejsce na mapie zaznaczyć?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 09.04.2018 08:42

piekara114 napisał(a):Dzięki wszystkim za namiary na noclegi. Zobaczymy co z tego wyjdzie....

Alidrzi napisał(a):Targ znajduje się przy głównej ulicy w centrum miasta ale nawet przejeżdżając samochodem obok trudno go dostrzec.
Możesz to miejsce na mapie zaznaczyć?



https://www.google.com/maps/place/Green+Market,+Boulevard+Turistichka,+Ohrid,+Macedonia+(BJRM)/@41.1176686,20.7995927,17z/data=!4m5!3m4!1s0x1350dca243cceee1:0xf0ad49783ad427e3!8m2!3d41.117211!4d20.7996927
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 09.04.2018 09:32

Potwierdzam też, że targ działał w lipcu 2017 - jest bardzo blisko tych polecanych restauracji np. Neum
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 13.04.2018 12:24

Fajnie, że okazało się że targ jednak działa :) Ma ktoś jakieś ulubione miejscowe wino? Chorwacja niestety pod tym względem nas rozczarowała.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 13.04.2018 12:38

Kechebet napisał(a):Fajnie, że okazało się że targ jednak działa :) Ma ktoś jakieś ulubione miejscowe wino? Chorwacja niestety pod tym względem nas rozczarowała.


Macedońska klasyka czyli wina z odmiany vranec, jesli lubisz gęste, mocne, czerwone.

Lepiej kupić takie od 300 denarów wzwyż, np. vranec z regionu Tikves. Robią tam też dobre czerwone nazywające się Czarna Stanuszina.

Oczywiście jest mnóstwo tańszych czy to butelkowanych, czy też sprzedawanych na bazarach czy przy drogach, ale w większość to takie kompociki do popicia obiadu. Niezłe kiedy schłodzone.
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 13.04.2018 12:46

malinero - zapisane :) Te bazarowe też będziemy próbować, do wieczornego grilla na przykład.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Macedonia Północna - Северна Македонија


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone