Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jezioro Garda-Wlochy

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 19.02.2007 15:33

Jeśli chodzi o noclegi nad Gardą to polecam Mobilhomy na campingu Garda w Limone.Domek dla 4 osób ma 2 sypialnie,1 pokój dzienny z kuchnią i łazienkę.Widziałem,że w tym roku można w Neckermanie coś takiego dostać za ok.1000pln/tydzień.Sam camping tez nardzo wporzo z fajnym basenem,restauracją,sklepem i swoją plażą.Naprawdę polecam to miejsce.

pozdrav
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 06.03.2007 20:22

Jadę w czerw/lip do Toscolano i Limone.

Jak odpowiadałam Ci w grudniu na posta nie miałam jeszcze pojęcia,że i moje kroki skierują się znowu nad Gardę. I to do Toscolano. Zarezerwowałam namiot z Eurocampu.
Żeby nie przeoczyć ciekawych miejsc od wielu juz dni zbieram informacje. Nie tylko zresztą na temat Gardy, bo zaplanowałam dość ciekawą wycieczkę, aż po Wybrzeże Amalfitańskie.
Jeżeli chodzi o Gardę to koniecznie: chcę pojechać drogą z Toscolano do Arco zatrzymując się w Bagliaco(barokowy ogród nad jeziorem), przy klasztorze Madonna di Montecastello i w Pieve (punkty widokowe), w Limone, Riva del Garda. W Arco są ruiny zamku na wzgórzu i znowu widoki. Inna wycieczka to dojazd do Makcesine( piękne miasteczko z zamkiem) i wjazd kolejką linową na Monte Baldo. Jak czas pozwoli to mam w zanadrzu wjazd samochodem na masyw M. Baldo do sanktuarim Madonna della Corona. Przepiękne miejsce patrząc na zdjęcia. Mogłambym tak dłużej wypisywać, ąle nie wiem czy to Cię interesuje. Pozdrawiam
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 06.03.2007 22:06

I ja przyłączę się do wątku o Lago Di Garda.
Co prawda nie mam dużo do napisania o samym jeziorze bo tylko jechałem wzdłuż jego wybrzeża. Mieszkaliśmy w miejscowości Sluffi (nie ma na mapie, bo są tam tylko dwa domy), najbliższa miejscowość to Santa Orsola k/Pergine Valsugana region Trento. Przez Gardę przejeżdżaliśmy jadąc do Verony i do Venecji. Jeżeli znad tego jeziora będziecie chcieli na ewentualne wycieczki wyruszyć na północ Italii to polecam miasto Trento, Piramidi di Segonzano i wjazd na szczyt Marmolada.
Z Polski (Warszawy) jechaliśmy przez Niemcy i Austrię ale tylko dlatego, że na nocleg zatrzymaliśmy się u rodziny w Zgorzelcu.
Pozdrawiam
:papa:
Fakirmen
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 12.02.2006
Jeż Garda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fakirmen » 07.03.2007 21:33

Tak się składa, że będę od 24.06 w Limone 2-tyg.
i od 07.07-14.07 w Toscolano-cecina.
Moze po drodze sie gdzies spotkamy.
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006
Re: Jeż Garda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 08.03.2007 16:36

Fakirmen napisał(a):Tak się składa, że będę od 24.06 w Limone 2-tyg.
i od 07.07-14.07 w Toscolano-cecina.
Moze po drodze sie gdzies spotkamy.

My będziemy w Toscolano od 27-30.06, wcześniej gdzieś bez rezerwacji chcemy sie zahaczyć na 2 dni. Nad Gardą będziemy w pon. wieczorem. Rano wyruszamy z Czeskiego Krumlowa i chcemy przejechać drogę Grande Strada Dolomiti. Myślę ,że to zajmie z 10 godzin. Może ktoś ma doświadczenie z tą trasą? Może nasze drogi skrzyżują się?
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005
Jeż Garda - TRASA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 11.03.2007 12:48

Czy moglibyście mi polecić najlepszą trasę nad jeż.Garda/Włochy-
Toskania/.
Z Warszawy do Garda.
I może jakiś pewny nocleg po drodze[/np. motel - 3 osoby/doba/] w
połowie trasy :Okolice Graz - Klagenfurt :jeżeli Ta trasa jest dobra?

Czekam odpowiedzi!
Pozdro:).

:lol:
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006
Re: Jeż Garda - TRASA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 11.03.2007 19:41

[quote="Dr.Watson"][b]Czy moglibyście mi polecić najlepszą trasę nad jeż.Garda/Włochy-
Toskania/.
Z Warszawy do Garda.
I może jakiś pewny nocleg po drodze[/np. motel - 3 osoby/doba/] w
połowie trasy :Okolice Graz - Klagenfurt :jeżeli Ta trasa jest dobra?

Zobacz możliwości dojazdu wg Michelina (www.michelin.com).
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005
Re: Jeż Garda - TRASA

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 19.03.2007 19:42

Dr.Watson napisał(a):Czy moglibyście mi polecić najlepszą trasę nad jeż.Garda/Włochy-
Toskania/.
Z Warszawy do Garda.
I może jakiś pewny nocleg po drodze[/np. motel - 3 osoby/doba/] w
połowie trasy :Okolice Graz - Klagenfurt :jeżeli Ta trasa jest dobra?

Czekam odpowiedzi!
Pozdro:).

:lol:

Z Warszawy powinieneś w jeden dzień dojechać do Ceskiego Krumlowa.Naprawdę polecam to miasteczko.Jest urokliwe.Jest tam naprawdę wielka ilość różnych pensjonatów.Poszukaj sobie w necie i znajdź co Ci odpowiada.Cena 10 euro za osobę ze śniadaniem jak najbardziej możliwa.Z Krumlowa nad Gardę przez Graz,Innsbruck i przełęcz Brenner jakieś 8-9 godzin a widoki są niesamowite.

pozdrav
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005
Jeź.Garda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 25.03.2007 14:43

Drodzy CRO-maniacy !!
Czy nikt z WAs nie wybiera się nad To piękne jezioro???
Wiecej aktywności!!!


Pozdro!!!

Wczasy za pasem!!!
Fakirmen
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 12.02.2006
Toscolano,Limone

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fakirmen » 07.05.2007 17:31

Czy ktos dla urozmaicenia corocznych wyjazdów do CRO
wybiera się może nad jeź Garda.
do wakacji tylko 1,5 mc.
jaką trase polecacie??
I może jakie ceny w okolicznych supersamach/ceny zywności./?!/
konflo
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 02.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) konflo » 12.06.2007 17:04

Polecam miejscowość Bardolino.Trasa oczywiscie przez przełecz Brenera.
bosc
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 14.06.2005
jezioro Garda

Nieprzeczytany postnapisał(a) bosc » 05.04.2008 10:00

byłem tam w 2006 roku - polecam opisy, galerie zdjęć i linki do stron
http://www.bosc.republika.pl
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 05.04.2008 12:50

Bardzo ładna stronka i fajne wycieczki.
bosc
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) bosc » 05.04.2008 15:15

dzięki - staram się
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1848
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 05.04.2008 21:18

Pełen profesjonalizm,w tym roku Chorwacja a w przyszłym może włoskie jezioro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jezioro Garda-Wlochy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone