Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2017 11:00

masterb napisał(a):Mam tylko obawę, czy ta droga DK1 jest mocno górzyska na odcinku Karlovac - Plitvice?

Są zakrętasy :wink:

walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.05.2017 11:10

masterb napisał(a):Mam tylko obawę, czy ta droga DK1 jest mocno górzyska na odcinku Karlovac - Plitvice?

DK1 nie jest mocno górzysta, ale bywa tłoczna i miejscami wąska i kręta. Problemem jest wyprzedzanie, ze względu permanentną obecność linii ciągłej.
Nocą ostrzegają przed zwierzakami. Z drugiej strony, droga jest malownicza.
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 30.05.2017 14:26

walp napisał(a):
masterb napisał(a):Mam tylko obawę, czy ta droga DK1 jest mocno górzyska na odcinku Karlovac - Plitvice?

DK1 nie jest mocno górzysta, ale bywa tłoczna i miejscami wąska i kręta. Problemem jest wyprzedzanie, ze względu permanentną obecność linii ciągłej.
Nocą ostrzegają przed zwierzakami. Z drugiej strony, droga jest malownicza.


Czytajac opinie...nie bdzie tak zle..:) na pewno blizej przez DK1 dzieki!
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 24.06.2017 13:33

sorrki, że piszę akurat w tym miejscu ale nie mogłem znależć wątku...mianowicie gdzie radzicie zjechać jadać przez CZ-AUS-SLO na jeziora plitvickie? Czy w Karlovac jechac na Slunj czy może jechąc na poludnie autostradą i zjechać np w Otocac?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.06.2017 19:18

amatus1 napisał(a):sorrki, że piszę akurat w tym miejscu ale nie mogłem znależć wątku...mianowicie gdzie radzicie zjechać jadać przez CZ-AUS-SLO na jeziora plitvickie? Czy w Karlovac jechac na Slunj czy może jechąc na poludnie autostradą i zjechać np w Otocac?

było niedawno o tym, przedstawione za i przeciw, z przewagą zjazdu w Karlovac
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.06.2017 19:24

amatus1 napisał(a):sorrki, że piszę akurat w tym miejscu ale nie mogłem znależć wątku...mianowicie gdzie radzicie zjechać jadać przez CZ-AUS-SLO na jeziora plitvickie? Czy w Karlovac jechac na Slunj czy może jechąc na poludnie autostradą i zjechać np w Otocac?

A byłeś już w Rastoke? Jak nie, to jedź jedynką i zrób sobie półgodzinną przerwę przy młynach. :wink:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 24.06.2017 20:05

Mikromir napisał(a):
amatus1 napisał(a):sorrki, że piszę akurat w tym miejscu ale nie mogłem znależć wątku...mianowicie gdzie radzicie zjechać jadać przez CZ-AUS-SLO na jeziora plitvickie? Czy w Karlovac jechac na Slunj czy może jechąc na poludnie autostradą i zjechać np w Otocac?

A byłeś już w Rastoke? Jak nie, to jedź jedynką i zrób sobie półgodzinną przerwę przy młynach. :wink:

Danusi nie byłem w Rastoke, kilka razy młyny obiły mi się o uszy i widziałem kilka fotek...dzięki, że podpowiedziałaś...może uda mi się tam jakiś nocleg ogarnąć...tylko kwestia czy dojadę na raz taki szmat drogi:). Sorrki, że tak wcinam się z innym tematem ale czy te młyny są blisko głównej trasy?
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 24.06.2017 20:51

Pod główną trasą :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.06.2017 21:07

amatus1 napisał(a):sorrki, że piszę akurat w tym miejscu ale nie mogłem znależć wątku...mianowicie gdzie radzicie zjechać jadać przez CZ-AUS-SLO na jeziora plitvickie? Czy w Karlovac jechac na Slunj czy może jechąc na poludnie autostradą i zjechać np w Otocac?

Jesteś tam gdzie trzeba. :wink: :idea:
Ja zawsze zjeżdżałem w Karlovac.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.06.2017 07:13

Dzięki, w takim razie zjeżdżam w Karlovac i szukam noclegu okolicy Rostocke oczywiście jeśli nie odlecę gdzieś wcześniej. Januszu a jak jechałeś dlaej bo co kojarzę stacjonujesz w Brelii?Zjeżdżałeś w Jasenice na autostradę czy może w Perusic a może jeszcze inne rozwiązanie?Nie chciałbym przebijać się moim słabym autkiem ( w tym roku zmieniłem na benzynę) przez jakieś wieksze wzniesienia:)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.06.2017 07:55

amatus1 napisał(a):Nie chciałbym przebijać się moim słabym autkiem ( w tym roku zmieniłem na benzynę) przez jakieś wieksze wzniesienia:)


całą D1, aż do Cista Provo przejechałem Corsą B 1,2Pb, nie ma tam większych wzniesień czy gór, wspaniała jazda i widoki
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.06.2017 08:55

Zapewne widoki są piękne ale czasowo wyjdzie zapewne dużo dłużej, na plus zaoszczędzone parę złotych z autostrady...z Plitvic planujemy wyjechać ok 13-14 i dojechać przed nocą a tu akurat 3,5h trzeba liczyć jazdy...tez mam silnik 1,2 w mojej skodzie i troche mi brakuje pod górkę mocy:)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 25.06.2017 10:25

Ja miałem w Felicji silnik 1.3 ale pewnie mniej "kuni" i dawała radę ( ponad 15 lat temu) :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.06.2017 10:27

:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2017 10:48

amatus1 napisał(a):Dzięki, w takim razie zjeżdżam w Karlovac i szukam noclegu okolicy Rostocke oczywiście jeśli nie odlecę gdzieś wcześniej. Januszu a jak jechałeś dlaej bo co kojarzę stacjonujesz w Brelii?Zjeżdżałeś w Jasenice na autostradę czy może w Perusic a może jeszcze inne rozwiązanie?Nie chciałbym przebijać się moim słabym autkiem ( w tym roku zmieniłem na benzynę) przez jakieś wieksze wzniesienia:)

Moja trasa:
https://www.google.pl/maps/dir/Karlovac ... 75!3e0!5i1

Samochody:
Skoda Felicja (raz z przyczepką) - 4 osoby
Renault Thalia - 4 osoby
(auta zapakowane, wyjazdy na kempingi)
Suzuki Ignis - 2 osoby, ze sprzętem kempingowym.

Wszystkie na tej trasie dały radę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone