Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 19.05.2015
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 24.03.2017 10:18

Przede wszystkim zapoznaj się z trasami na Plitvicach i wybierz taką pod dziecko, bo z wózkiem tam ciężko, nawet ze spacerówką. My 2 lata temu wybraliśmy trasę C, wtedy z 6 latkiem zrobiliśmy ją w ok. 5 godzin, ale Młody przyzwyczajony do długich wędrówek.
Ladybinka
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 22.03.2017
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ladybinka » 24.03.2017 10:32

no moja 3 lata dopiero w czerwcu będzie miała, także sama parę metrów przejdzie ale nie kilka godzin. Od Pag do Jezior jest ok. 140 km więc wolałam zrobić to jakoś na powrocie i wziąć jakąś krótką trasę
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 19.05.2015
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 24.03.2017 10:35

Najkrótsza trasa chyba na 2 godziny jest przewidziana, w takim wypadku dobre nosidło turystyczne będzie niezbędne.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 24.03.2017 11:23

Dwa lata temu nasz 3 latek ( 3 lata i 1 miesiąc, bardzo drobny) też przeszedł bez marudzenia i bardzo mu się podobało, ale miał starszego o 2 lata brata, od którego nie mógł być przecież gorszy.
Dziecko nie było mocno wprawione w chodzeniu.
Rok temu zaliczył Trzy korony nie najłatwiejszą trasą.

Dzieci dużo więcej mają siły niż nam się wydaję. Oczywiście pod warunkiem, że rodzicie nie pytają co chwilę czy już jesteś zmęczony, czy może trochę ci pomóc, itd...
Ladybinka
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 22.03.2017
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ladybinka » 24.03.2017 11:33

woojtekg napisał(a):Dwa lata temu nasz 3 latek ( 3 lata i 1 miesiąc, bardzo drobny) też przeszedł bez marudzenia i bardzo mu się podobało, ale miał starszego o 2 lata brata, od którego nie mógł być przecież gorszy.
Dziecko nie było mocno wprawione w chodzeniu.
Rok temu zaliczył Trzy korony nie najłatwiejszą trasą.

Dzieci dużo więcej mają siły niż nam się wydaję. Oczywiście pod warunkiem, że rodzicie nie pytają co chwilę czy już jesteś zmęczony, czy może trochę ci pomóc, itd...


mnie właściwie nie chodziło tyle o siłę a o to czy nie będzie się nudziła. A jak idzie więcej dzieci to wiadomo inaczej , łatwiej. A jaką trasę wybraliście ?
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 24.03.2017 12:47

My wchodziliśmy wejściem nr 1, szliśmy aż do statku ( + rejs), a potem wróciliśmy koleją/autobusikiem.
Dzieciom ani trochę się po trasie nie nudziło i były bardzo zainteresowane przyrodą.

Jedyne zniecierpliwienie było w kolejce (ponad 1h). Do tego doszedł chłód na który zupełnie nie byliśmy przygotowani gdyż
pomysł na wycieczkę wpadł nam do głowy zupełnie niespodziewanie. Młodszy do tej pory chodzi w bluzie z logo plitwickich, gdyż wtedy była kupowana z rozmiarem na starszego.

A dzieciom chyba plitwickie podobały się najbardziej z całego wyjazdu.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Pitlickie jeziora z trzylatkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.03.2017 17:28

Ladybinka napisał(a):jaką opcję wycieczki wybraliście? gdzieś czytałam, że są 2 godzinne, 4 h , 6 h , że oprócz stateczku też jest jakaś kolejka . Polecasz brać spacerówkę ze sobą ?jest tam na tyle miejsca ? chodzi mi o te drewniane pomosty. A co w momencie jak dziecko będzie bardzo marudzić , można zawrócić ?


W relacji wszystko jest.
Kolejki?
Do restauracji, do statku, do kibla, do wodospadu...jak trafisz.
Spacerówkę mieliśmy, jest tam tyle miejsca.
Zawsze można skierować się wyjścia.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.03.2017 17:48

Ladybinka napisał(a):mnie właściwie nie chodziło tyle o siłę a o to czy nie będzie się nudziła.

Weźcie jakieś zapasowe jedzenie dla rybek - chleb, bułki, dużo. Tam jest masa ryb podpływających do brzegu, mała będzie zachwycona, że może je nakarmić. Moje dzieci lubiły chodzić po tych drewnianych mostkach, zaglądać w różne zakamarki, patrzeć co pływa w wodzie - to naprawdę frajda, a nie nudny spacer.
Ladybinka
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 22.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ladybinka » 24.03.2017 19:47

dziękuje bardzo za szybkie odpowiedzi !! :) :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 25.03.2017 00:33

Ladybinka napisał(a):dziękuje bardzo za szybkie odpowiedzi !! :) :)


Ladybinka ja Ci wysłałam PW z informacjami ale tutaj jeszcze dodam, że jak jedziecie początkiem czerwca to aż tak wielkich tłumów nie ma, więc i kolejki pewnie nie będą jakieś straszne. Zależy też o której godzinie planujecie rozpocząć zwiedzanie. Ja w Pitwicach byłam 6 czerwca i startowaliśmy o 7.00, praktycznie cały park zwiedziliśmy na spokojnie, w większości sami ale wracając z górnych jezior, już ok. godz. 11.00 trafiliśmy na kilka wycieczek przy wejściu nr 2, a im byliśmy bliżej wejścia nr 1 tym ludzi było więcej - dla nas już zwiedzanie w tych godzinach nie byłoby żadną przyjemnością. ALE my nie mamy dzieci, więc nie było tu jakiegoś ograniczenia w temacie godzin pobudki i długości trasy zwiedzania.
Tutaj kilka słów ode mnie i sporo zdjęć: https://www.cro.pl/podgora-z-plusem-czerwiec-2016-t50514-75.html#p1741802
pola84
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 22.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pola84 » 10.04.2017 17:21

witajcie
potrzebuje sprawdzonego noclegu w Rastoke,najlepiej blisko tych wodospadow,fajnie byłoby ze śniadaniem
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.04.2017 18:58

pola84 napisał(a):witajcie
potrzebuje sprawdzonego noclegu w Rastoke,najlepiej blisko tych wodospadow,fajnie byłoby ze śniadaniem


nocleg-w-rastoke-t36691-15.html#p1716176

:papa:
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 28.05.2017 20:24

Hej,

my sie wybieramy obejrzec NP Plitwickie Jeziora 26.06 w drodze do Cro...
Trasa raczej H, ale bardziej chciałbym podpytać, jaką drogą dojechac do parku...
Ruszam z granicy HR ->CRO, do Zagrzebia i Karlovac wiadomo autostrada i tu mam dwie opcje:
1. Z Karlovac trasa nr 1 do Slunj i dalej do Parku
2. Autostrada za Karlovac i pozniej na droge nr 42 do Parku

Ktora trasa jest szybsza, mniej meczaca i lepsza jakosciowo itp.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.05.2017 10:59

masterb napisał(a):Hej,

my sie wybieramy obejrzec NP Plitwickie Jeziora 26.06 w drodze do Cro...
Trasa raczej H, ale bardziej chciałbym podpytać, jaką drogą dojechac do parku...
Ruszam z granicy HR ->CRO, do Zagrzebia i Karlovac wiadomo autostrada i tu mam dwie opcje:
1. Z Karlovac trasa nr 1 do Slunj i dalej do Parku
2. Autostrada za Karlovac i pozniej na droge nr 42 do Parku

Ktora trasa jest szybsza, mniej meczaca i lepsza jakosciowo itp.

Ja bym wybrał D1, jest sporo bliżej i raczej krócej.
Jeżdżę D1 na południe i według mnie odcinek Karlovac - Plitvice jest z niej najgorszy jeśli chodzi o ruch, ale nawierzchnia i sama trasa ok.
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 29.05.2017 11:53

dids76 napisał(a):
masterb napisał(a):Hej,

my sie wybieramy obejrzec NP Plitwickie Jeziora 26.06 w drodze do Cro...
Trasa raczej H, ale bardziej chciałbym podpytać, jaką drogą dojechac do parku...
Ruszam z granicy HR ->CRO, do Zagrzebia i Karlovac wiadomo autostrada i tu mam dwie opcje:
1. Z Karlovac trasa nr 1 do Slunj i dalej do Parku
2. Autostrada za Karlovac i pozniej na droge nr 42 do Parku

Ktora trasa jest szybsza, mniej meczaca i lepsza jakosciowo itp.

Ja bym wybrał D1, jest sporo bliżej i raczej krócej.
Jeżdżę D1 na południe i według mnie odcinek Karlovac - Plitvice jest z niej najgorszy jeśli chodzi o ruch, ale nawierzchnia i sama trasa ok.


Super dzieki...
Mam tylko obawę, czy ta droga DK1 jest mocno górzyska na odcinku Karlovac - Plitvice?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone