Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alga
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alga » 27.08.2015 07:48

Aha, to "zrujnowaliscie" moj plan...:) w dodatku będziemy z psem, ktory zdevydowanie spowolni wycieczke...widzialam, ze jest kilka tras, ale kondycja chyba tez.nie pozwoli na 6 godz spaceru..w takim razie musimy poswiecic jeden dzień i to nie powrotny na plitwickie...
Alga
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alga » 27.08.2015 22:56

A czy obecnie przy takich upalach Plitwickie
robia wrazenie, woda w jeziorach nie jest niska, z wodospadow leci? Bo slyszelismy ze wszystkie piekne zdj w sieci sa z okresu wczesno wiosennego i latem nie jest tak pieknie jak sie wydaje...?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.09.2015 08:03

Jedna rzecz mnie bardzo zdziwiła:
żadna jadłodajnia na terenie, nie oferuje ani kaczki ani pstrąga "po plitvicku".
A tyle tego tam jest.
VonJa
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VonJa » 09.09.2015 08:41

ani pstrąga "po plitvicku".


...to są raczej klenie ...nie pstrągi.
mincu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mincu » 22.09.2015 10:45

Witam,

Czy byl ktos na jeziorach w marcu?
Bede w tych rejonach w drugiej połowie marca i zastanawiam sie czy nie zajechać odwiedzić jezior?
Jest wtedy szansa na slonce ładnie oswietlajace wode?

Z gory dzieki za rady
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.09.2015 10:57

w marcu nie byłem, ale skoro ładnie bywa w zimę, czy jesienią jak słońce przyświeci, to i zapewne w marcu jest ładnie, tylko napewno chłodno i ślisko, bo to jednak lekko górski rejon
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 22.09.2015 13:12

mincu napisał(a):Witam,

Czy byl ktos na jeziorach w marcu?
Bede w tych rejonach w drugiej połowie marca i zastanawiam sie czy nie zajechać odwiedzić jezior?
Jest wtedy szansa na slonce ładnie oswietlajace wode?

Z gory dzieki za rady


My bylismy na poczatku kwietnia. Bylo super, rano snieg a po poludniu ponad 15C. Tutaj jest moja relacja i kilka zdjec :mrgreen: z parku https://www.cro.pl/wielkanoc-2015-t47797.html?hilit=wielkanoc

:papa:
Aari+dg
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.01.2016
Zadar - Plitwickie Jeziora

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aari+dg » 08.01.2016 09:39

Witam, to będzie moje pierwsze spotkanie z Chorwacją, także potrzebowałabym Waszej pomocy.;] Chciałabym zrobić trasę z Zadaru do Plitwickich Jezior górami. Moje pytanie po pierwsze brzmi czy da się?;] A jeśli tak to co polecacie odwiedzić na tej trasie;]
Użytkownik usunięty
Re: Zadar - Plitwickie Jeziora

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.01.2016 11:03

Na piechotę :?:

Jest to o tyle trudne, że w Zadarze jeszcze nie zbudowali gór :wink:

Znajomi jeżdżą do miejscowości Sgarigrad-Paklenica i tam łażą po górach :!: 8)
https://www.google.pl/maps/place/Paklen ... 21bdd928e4
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Zadar - Plitwickie Jeziora

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.01.2016 11:12

Aari+dg napisał(a):Witam, to będzie moje pierwsze spotkanie z Chorwacją, także potrzebowałabym Waszej pomocy.;] Chciałabym zrobić trasę z Zadaru do Plitwickich Jezior górami. Moje pytanie po pierwsze brzmi czy da się?;] A jeśli tak to co polecacie odwiedzić na tej trasie;]

Domyślam się, że chodzi o jak najkrótszą jazdę autostradą i zjazd na boczne drogi?
Da się, aczkolwiek mz szkoda czasu na pałętanie się po bezdrożach, a lepiej zaoszczędzony czas poświecić na zwiedzenie okolic Parku: Slunj, Rakovica.
Plitvice w ogóle najlepiej robić w drodze do lub z wakacji, więc nie wiem, czy pomysł z pałętaniem się jeszcze po górach jest najlepszy.
Ewentualnie bardzo fajna i ciekawa jest droga na Saborsko - opuszczone chałupy, widok na góry i na jeziora - ale wtedy omija się Slunj, które jest o wiele ciekawsze,
Można jeszcze wyskoczyć do BiH, do Bihacia, zwłaszcza jak ktoś lubi lotniska :)
Aari+dg
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.01.2016
Re: Zadar - Plitwickie Jeziora

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aari+dg » 08.01.2016 11:48

Tak na piechotę;)

Wiem, ze tam jeszcze nie wychodowali ;), ale zamysł ogolnie jest taki, zeby przetransportować się z Zadaru do Starigradu lub gdzies w okolice i stamtad przez gorki w parę dni przejsc do Jezior. Chodzi nam o to, zeby jak najwięcej tej trasy pokonac pieszo, a ze ciezko mi sie dokopac do map, to mialam nadzieje, ze moze ktos tutaj bedzie wiedział cos wiecej na ten temat.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Zadar - Plitwickie Jeziora

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.01.2016 12:31

Weź wykrywacz min ;)

Nogami idziesz, dla własnego bezpieczeństwa, tymi samymi drogami co jeżdżą samochody.
Opis pieszych tras znajdziesz u Wojtka Franza: "Slalom między minami" bodajże.
Użytkownik usunięty
Re: Zadar - Plitwickie Jeziora

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.01.2016 17:15

Aari+dg napisał(a): ciezko mi sie dokopac do map, to mialam nadzieje, ze moze ktos tutaj bedzie wiedział cos wiecej na ten temat.


Tu masz ściągę zwyprawy pieszej:
velebit-plitvicka-jezera-t25570.html

Jak wejdziesz na stronę www.kompass.de,
masz mapy turystyczne online, także Chorwacji :wink:
Groszek1878
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Groszek1878 » 29.07.2016 18:02

Opłata "studencka" dotyczy również studentów naszego kraju, czy taka ulga przysługuje tylko obywatelom Chorwacji?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.07.2016 18:36

Tak na zdrowy rozum, to skoro nasze dzieci poniżej 7 roku życia wchodzą za darmo, to studenci też pewnie się łapią internacjonalne :)

Z witryny parku: "Student ticket are issued only upon presenting of a valid student ID card, confirming the student status and identity."

Czyli trzeba mieć ważną legitkę studencką.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone