Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.07.2014 09:37

wieza napisał(a):w 98 roku jak byłem to była taniocha ;)

W 98 nie płaciłeś za młodzież i pewnie się w jednym samochodzie zmieściliście ;)
wieza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wieza » 13.07.2014 10:25

heh wszyscy kupowaliśmy normalne bilety już :) ale było minęło ;) ale było zajebiscie :)
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 06.09.2014 15:42

...ja byłem 12.07, przed 7:00 na parkingu, byłem piąty w kolejce :D...pogoda się udała, ok 6 godzin powolnego spaceru trasą H, pusto na trasach :!: ...jak wychodziliśmy ok 13 ludzi było setki, Azjaci, Azjaci, Azjaci...o wrażeniach nie ma co pisać, miazga...na pewno wrócimy jeszcze, żeby przejść całość od drugiej strony, bo na kilka miejsc moim córkom brakło już sił
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.09.2014 13:51

creep22 napisał(a):...ja byłem 12.07, przed 7:00 na parkingu, byłem piąty w kolejce :D...pogoda się udała, ok 6 godzin powolnego spaceru trasą H, pusto na trasach :!: ...jak wychodziliśmy ok 13 ludzi było setki, Azjaci, Azjaci, Azjaci...o wrażeniach nie ma co pisać, miazga...na pewno wrócimy jeszcze, żeby przejść całość od drugiej strony, bo na kilka miejsc moim córkom brakło już sił



Byłem dokładnie dzień później, w niedzielę, tyle że od 11tej do 16tej - i również skośnych zatrzęsienie! Oczywiście co 2-3 metry każdy musiał zdjęcie robić, a większość miała więcej niż 1 aparat. Cholery można z nimi dostać! :evil: :evil:

Może dlatego moja żona uznała, że.... woli wodospady Kravica 8O 8O
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 16.09.2014 20:41

Zwiedzałem Plitvickie w Niedzielę, nie wiem czy to dalej aktualne, ale dolna trasa w tzw. kanionie była częściowo zalana, w niektórych miejscach woda sięgała ok. 0,5 metra ponad mostki. Osobiście też musiałem ściągać buty żeby przejść z jednej strony górnej trasy do drugiej (koło dużego wodospadu). Przez to bilety były za pół ceny (55 kun). Tłumy ludzi (na miejscu byłem ok. 11:00), pełno Azjatów fotografujących tabletami :) .
JoannaC
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 03.06.2015
Transport z Zadaru na jeziora Plitwickie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaC » 03.06.2015 19:41

Cześć, planuje wyjazd na początku sierpnia i marzy mi się odwiedzić Jeziora Plitwickie, nocleg wybrałam w okolicach Zadaru, bo wydawało mi się że z tamtad będzie najbliżej i łatwo będzie znaleść połączenie, ale jednak jakoś mi to nie idzie. Znaczy znalazłam jeden autobus z Zadaru, ale na miejscu jest dopiero o 10:30, a powrotny jest przed 17, wliczając w to stanie w pobno gigantycznej kolejne przed parkiem, wydaje mi się to dosć mało czasu.

Czy moglibyście mi coś poradzić?

Myślałam też żeby wykupić gotową wycieczkę takie "day trip" z biura podróży w Zadarze, ale jak na razie ceny mnie przerażają. Od razu też powiem, że jestem niezmotoryzowana i wynajem auta odpada.

Szczerze liczę na waszą pomoc
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2015 07:54

Z tymi kolejkami to ktoś głupio straszy :wink:
Przeważnie trzeba postać kilka minut do kasy, więcej niż pół godziny się nie straci :roll:

Za 6 godzin zobaczy się bardzo dużo :!:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Transport z Zadaru na jeziora Plitwickie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.06.2015 08:27

JoannaC napisał(a): wliczając w to stanie w pobno gigantycznej kolejne przed parkiem,

kolejka może wydawać się spora, zawijas na tym skwerze przed wejściem (my byliśmy ok. 15 sierpnia), ale idzie dość szybko, z pół godzinki staliśmy max, a to nic w porównaniu z widokami
JoannaC
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 03.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaC » 12.08.2015 20:08

Kilka dni temu wróciłam z Chorwacji, oczywiście spełniłam moje marzenie jakim były Jeziora Plitwickie.

Z Zadaru dojechałam tam z biura podróży, które miało promocje na przejazd, bo w sumie zapłaciłam jedyne 190 kun (jedyne bo komunikacja miejska/podmiejska wyniosła by 265 kun). Na miejscu byłam nieco po 10 i w kolejce do kasy spędziłam ponad 40 minut, mino że szła sprawnie. Ale oczywiście warto było odczekać swoje, temu nie mogę zaprzeczyć.

I może przez 6 godzin zobaczy się dużo, ale naprawdę trzeba mieć niezłe tempo i nie ma się wtedy za dużo czasu na rozkoszowanie widokiem.

Z koleżankami startowałyśmy z wejścia 1, po czym podjechałyśmy na górne jeziora "busikiem" ( czy jak to nazwać), zeszłyśmy w dół, po czym stałyśmy pół godziny w kolejce na prom i żeby zdążyć na umówioną z przewoźnikiem godzinę, ostatni kilometr trasy pokonałyśmy biegiem.

Wiec 6 godzin to zdecydowanie za mało, przynajmniej dla mnie. Następnym razem po prostu zainwestuje w bilet dwu dniowy i nocleg w okolicy.

Mam też pytanie -KIEDY NIE MA TAM TŁUMU TURYSTÓW?
Bo naprawdę przepychanie się między tłumem ludzi psuje cały urok.
orson
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 572
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) orson » 12.08.2015 20:34

JoannaC napisał(a):Mam też pytanie -KIEDY NIE MA TAM TŁUMU TURYSTÓW?
Bo naprawdę przepychanie się między tłumem ludzi psuje cały urok.

Ja byłem dwa lata temu w okolicach 6 września. Widziałem na forum zdjęcia z Jezior, na których było widać ciąg ludzi i dreptanie jeden za drugim po tych kładkach. Na szczęście tak nie miałem, bo chyba bym zrezygnował. Chodziliśmy swobodnie, jedynie na stateczek była kolejka i trzeba było odstać. Generalnie było OK. Na bank na przełomie lipca i sierpnia bym się tam nie wybrał, bo bardziej trzeba by było patrzeć na czyjeś pięty niż na widoczki dookoła :D

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2015 20:44

JoannaC napisał(a):
Mam też pytanie -KIEDY NIE MA TAM TŁUMU TURYSTÓW?
Bo naprawdę przepychanie się między tłumem ludzi psuje cały urok.


No, chyba w zimie nie ma 8)

Cały jak cały, ale w kilku miejscach jest wręcz tłok :roll:

Następnym razem polecam ścieżkę od wodospadu Veliki Slap nad jeziorami w kierunku przystani promowej,
albo odwrotnie,
coś pięknego, a jest tam mało ludzi 8)
Alga
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alga » 26.08.2015 22:45

Witam, czy ktos byl może na dniach a Plitwickich jeziorach? Czy beda tam teraz tlumy, uniemozliwiajace zwiedzanie, spokojne zwiedzanie? Czy jest mozliwosc,ze obejdziemy jakas trasa w godzine?chcemy zaliczyc je na powrocie do Polski, i zeby nie zajely pol dnia...dzięki za pomoc :)
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 26.08.2015 23:01

Alga napisał(a):Witam, czy ktos byl może na dniach a Plitwickich jeziorach? Czy beda tam teraz tlumy, uniemozliwiajace zwiedzanie, spokojne zwiedzanie? Czy jest mozliwosc,ze obejdziemy jakas trasa w godzine?chcemy zaliczyc je na powrocie do Polski, i zeby nie zajely pol dnia...dzięki za pomoc :)

dla mnie w godzinę to można tam zwiedzić parking plus dojście do kasy , pół dnia to jest takie minimum biegiem przez park lednice faktycznie w zimie nie ma tam tłoku ale jak ktoś ma możliwość zimowego wyjazdu w tamte rejony to cała Korana wyrywa z kapci - tylko musi być trochę mrozu :mrgreen:
Ostatnio edytowano 26.08.2015 23:13 przez savic, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2015 23:02

W godzinę :?: :?: :?:

Zaliczyć można, zaparkować , postać w kolejce do kasy, kupić bilet, kupić pamiątki, pospacerować po lesie kwadrans
i wio z powrotem do auta 8)

Wtedy godzina starczy :D

Ale nic nie zobaczycie z atrakcji Plitwic. No, ale w internecie jest dużo fotek, zawsze można wrzucić na fejsa jako wasze :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.08.2015 23:06

Alga napisał(a):Witam, czy ktos byl może na dniach a Plitwickich jeziorach? Czy beda tam teraz tlumy, uniemozliwiajace zwiedzanie, spokojne zwiedzanie? Czy jest mozliwosc,ze obejdziemy jakas trasa w godzine?chcemy zaliczyc je na powrocie do Polski, i zeby nie zajely pol dnia...dzięki za pomoc :)

Odwróć pojęcia. Będziesz cały dzień to może zobaczysz pół jezior :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone