Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Pitwlickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adamr20
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 25.02.2013
Jeziora Pitwlickie

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamr20 » 26.06.2013 23:42

Witam mam takie pytanie. Właśnie jestem w Basce Voda w piątek okolo 7 rano wybieram sie z żoną i dzieckiem juz do domu i po drodze chcemy zwiedzic Jeziora Pitwlickie. Pytanie odnosnie wózka bo mamy 4,5 letnia córke i zastanawiamy sie czy nie bedzie problemu z tym wózkiem. Dziecko już dawno z niego nie korzysta ale ponoc zwiedzanie Jezior trwa od 4 do 6 godz dziecko na nogach tego nie wytrzyma. To pytanie jest takie czy wogóle jest możliwosc poruszania sie tam wózkiem ?
I taka jedna prośbe mam bo pisze z telefonu i mam problem z oszacowaniem trasy. Do jakiej miejscowosci mam dojechac ? Co wbic w nawigacje. Oraz duza prosba czy moze ktos sprawdzic ile kilometrow i ile czasu zajmie mi dojechanie do Wiednia od Jezior ? Nie jestem w stanie przez tel tego sprawdzic. Przez Slowenska autostrade :)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.06.2013 00:40

adamr20 napisał(a):Witam mam takie pytanie. Właśnie jestem w Basce Voda w piątek okolo 7 rano wybieram sie z żoną i dzieckiem juz do domu i po drodze chcemy zwiedzic Jeziora Pitwlickie. Pytanie odnosnie wózka bo mamy 4,5 letnia córke i zastanawiamy sie czy nie bedzie problemu z tym wózkiem. Dziecko już dawno z niego nie korzysta ale ponoc zwiedzanie Jezior trwa od 4 do 6 godz dziecko na nogach tego nie wytrzyma. To pytanie jest takie czy wogóle jest możliwosc poruszania sie tam wózkiem ?
I taka jedna prośbe mam bo pisze z telefonu i mam problem z oszacowaniem trasy. Do jakiej miejscowosci mam dojechac ? Co wbic w nawigacje. Oraz duza prosba czy moze ktos sprawdzic ile kilometrow i ile czasu zajmie mi dojechanie do Wiednia od Jezior ? Nie jestem w stanie przez tel tego sprawdzic. Przez Slowenska autostrade :)


http://maps.google.com/maps?saddr=Ba%C5 ... &sz=15&z=8
BV -Rastovaća 300km 3godz jazdy
W nawigację wpisz miejscowość Rastovaća , od Baśki będziesz przejeżdżał obok parkingu z wejściem 2 a kawałek dalej parking z wejściem 1 i tu bym się zatrzymał

http://maps.google.com/?ll=44.905063,15 ... 37,,0,4.56
,ponieważ jest lepiej z tego miejsca zwiedzać nie cofając się jak z wejścia numer 2 .
Z wózkiem nie bardzo do zwiedzania ,chodzi się po kładkach drewnianych ,
ostatnio to pisałem tu

szlaki-turystyczne-w-parku-jezior-plitvickich-t41371.html

490km Czystej jazdy jest 5 godzin dodaj jeszcze jakiś korek , postój czy coś innego :wink:

http://maps.google.com/maps?saddr=D1&da ... mra=ls&z=7

..spokojnie zwiedzisz te najważniejsze atrakcje wodospadowe ,statkowe i pociągowe w 4 godziny :D
A z Baśki wyjedż trochę wcześniej :wink:
..na czerwono trasa spacerku ,z płynięciem statkiem
..na zielono trasa powrotu pociągiem parkowym :lol:
Ostatnio edytowano 14.01.2014 20:40 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.06.2013 09:32

adamr20 napisał(a):Pytanie odnosnie wózka bo mamy 4,5 letnia córke i zastanawiamy sie czy nie bedzie problemu z tym wózkiem.(...) Do jakiej miejscowosci mam dojechac ?


Spoko
:mrgreen: :papa:
adamr20
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamr20 » 27.06.2013 09:42

Mervik dziękuje Ci bardzo :) Planujemy jutro okolo 6 lub 7 rano. Czy wyjechac jeszcze wczesniej ?
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 27.06.2013 10:11

To ja poproszę o podpowiedź:

1. ile trwa spacer trasą czerwoną i ile trwa płynięcie statkiem (rozumiem,że jest to indywidualne, ale może w przybliżeniu ile trzeba czasu zarezerwować ?). Spacerują osoby dorosłe jakby co :)
2. ile trwa przejazd powrotny pociągiem parkowym i jak często kursuje ?

Rozumiem,że wszystkie przejazdy i atrakcje w cenie biletu wejściowego !
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 27.06.2013 10:50

golibroda napisał(a):1. ile trwa spacer trasą czerwoną i ile trwa płynięcie statkiem

Czerwoną z tej mapki powyżej?
4 godziny max, spacerem, z przerwą na kawę, idąc od wejścia pierwszego. W dół chyba krócej.


golibroda napisał(a):2. ile trwa przejazd powrotny pociągiem parkowym i jak często kursuje ?

Chwilę. Może 15 minut.

Oczywiście z najwyższego przystanku jedziecie do wejścia drugiego i jeżeli zostawiliście samochód przy pierwszym, to musicie doliczyć czas drugiego przejazdu.
Dlatego sugerowałbym zacząć przy wejściu 2, wjechać na górę, to jest do Stacji 4, zjechać na dół, statek, podejście do wejścia pierwszego i stamtąd, na raz, wagoniki.
Weźcie jeszcze pod uwagę, że one jeżdżą co jakiś czas, więc może być tak, że dłużej będziecie czekali, niż jechali.


golibroda napisał(a):Rozumiem,że wszystkie przejazdy i atrakcje w cenie biletu wejściowego !

Przejazdy tak, a atrakcje ... No niby też, bo jedyne atrakcje to widoki :D

W każdym razie kawy i ciastek nie dostaniecie w cenie biletu :)
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 27.06.2013 11:11

Dzięki wielkie !

Mówiąc: przejazdy i atrakcje miałem na myśli wagoniki i statek. Ale jakby dali piwko w cenie biletu byłoby super :)

(takie atrakcje oferuje w cenie biletu zwiedzanie browaru w Żywcu - super muzeum multimedialne, gdzie wszystko można dotknąć i nie ma kapci a na końcu jest piwko gratis lub soczek dla małolata).
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.06.2013 22:52

weldon napisał(a):Dlatego sugerowałbym zacząć przy wejściu 2, wjechać na górę, to jest do Stacji 4, zjechać na dół, statek, podejście do wejścia pierwszego i stamtąd, na raz, wagoniki.

..i tu jest mały problem jak proponujesz ,końcowa stacja czyli 1 nie znajduje się przy wejściu nr1 ,tylko wyżej i trzeba się wspinać pod górę .
..jak zjeżdżasz z 4st do 1st to idziesz w dół kawałek do wejścia 1
i masz wspaniałe punkty widokowe bez żadnego zmęczenia :D
Ostatnio edytowano 14.01.2014 20:41 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.06.2013 23:01

adamr20 napisał(a):Mervik dziękuje Ci bardzo :) Planujemy jutro okolo 6 lub 7 rano. Czy wyjechac jeszcze wczesniej ?

...czym wcześniej to lepiej , i zależy też od pogody :roll:
jak widać rano można już spacerować ,ta prognoza zazwyczaj się sprawdza :wink:
http://www.chorwacjapogoda.pl/component ... _park.html

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone