Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jezera sierpień 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janosz.cholonek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) janosz.cholonek » 18.08.2014 14:26

Czesc,
Fajne zdjecia, rozpoznalem kilka miejsc :)
Ciekawostka - 15.08 (w piatek) w Chorwacji bylo swieto i zorganizowano w Jezerach impreze. Koncert oraz kilka fajnych potraw w atrakcyjnych cenach - steki z tunczyka, malze. Ale najciekawsze bylo to, ze pojawil sie Ivo Josipovic, z ktorym nieomieszkalem zrobic sobie zdjecie (troche jak z niedzwiedziem w Zakopanem :)

K.
mary_HK
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mary_HK » 26.09.2014 13:28

Fajnie czytało się relację, tym bardziej, że niektóre zdjęcia z Jezery przedstawiały miejsca mi poznane :D
Ciekawe, czy ten piesek jeszcze po tym miasteczku się szwęda (zdj. z 2008 roku, w pobliżu miejscowej kafejki internetowej). :)
P9218125.jpg


:P
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 26.09.2014 16:25

jaki słodziak :D:D:D
ania_skce
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania_skce » 13.01.2015 14:34

W tym roku własnie zasnatawiam się nad wypoczynkiem na wyspie Murter. Nie wiem tylko w której miejscowości? A może ma ktoś namiary na fajną kwatere dla 4 osob ?
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 16.01.2015 12:08

Jeśli chodzi o miejscowości to wybrałbym Jezerę lub Murter, z tym że dla mnie plaże w okolicach portu w Jezerze są nieciekawe. Ale w pobliżu (można dojść lub dojechać drogą szutrową a nawet dopłynąć jakimś pływadłem) są przepiękne plaże, a najpiękniejsze z krystaliczną wodą (chyba najczystszą jaką widziałem do tej pory w Chorwacji) są w rejonie zatoki Kromašna. Dodatkowo nawet w szczycie sezonu można tam łatwo naleźć "swój" cichy zakątek. Jeśli chodzi o kwatery to szukaliśmy za pomocą serwisów z kwaterami - mogę coś podpowiedzieć na priv. Z innych relacji zostały mi też w pamięci plaże w okolicach miejscowości Murter, sam nie mam zbyt wielu doświadczeń bo byłem w tej okolicy tylko kilka godzin.
Sam się też zastanawiam na tegorocznym kierunkiem i ciągnie mnie znowu do Jezery, chociaż po głowie chodzi mi "księżycowa" wyspa czyli Pag. W razie pytań pisz na priv. :papa:
alczewski
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) alczewski » 22.01.2015 13:15

Witam
Mam pytanie do p.Marko 66 dot.pobytu w Jezerach.Ja byłem tam już 6 razy,ostatnio w 2009 r.w tym wybieram się ponownie,mam już zarezerwowany apartman.Pytanie dot.zatoki Kamencina,ostatnio widziałem,że zwiezione tam były jakieś materiały budowlane,nie wiem co tam zostało zbudowane.Interesuje mnie również czy jest tam jakaś droga dojazdowa,ja zawsze chodziłem tam pieszo od plaży miejskiej po kamiennych murkach a póżniej przez lasek.Na dostępnych mi mapach jakaś droga jest ale urywa się wcześniej,nie wiem do jakiego miejsca można podjechać samochodem a jest to dla mnie ważne z uwagi na stan zdrowia.Nie wiem również jak trafić na opisaną przez Pana wysepkę z groblą (nazwa chyba Murtaric).Byłbym wdzięczny za odpowiedz.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 22.01.2015 15:35

Witam.
Też bym chętnie tam wrócił, bo było tam wspaniale.
Jeśli chodzi o zatokę Kamenčine to byłem tam tylko raz, a dotarłem tak jak piszesz. Ale na końcu trasy był problem, bo chyba w miejscu gdzie były materiały budowlane (w 2009) stał jakiś nieduży domek ogrodzony aż do brzegu morza, co skutecznie utrudniało przejście. Wg mapy z mojej relacji i wg google można tam jakoś dojechać drogą szutrową, ale ja tej drogi nie sprawdzałem, a co może się okazać ważne, gdyż np. drugi od strony miasta zjazd do plaży Gušcica jest bardzo stromy i był wysypany luźnym tłuczniem. Mogło tam wjechać chyba tylko prawdziwe terenowe auto wyposażone w wyciągarkę.
Natomiast do plaży Gušcica można dojechać skręcając kilkaset metrów za miastem w lewo i na rozwidleniu kierujesz się prosto (w prawo) dojeżdżając do plaży. Jest tam trochę miejsca do parkowania i knajpka (była w 2013). Gdybyś na ww. rozwidleniu pojechał w lewo to dotrzesz w okolice zatoki Kamenčine, tylko nie wiem jak wygląda ta droga i czy nie kończy się na ogrodzeniu domu.
Jeśli chodzi o wysepkę Murtarić można tam dotrzeć drogą szutrową od ulicy Donji Put do zatoki Kromašna, tam zaparkować, a później wzdłuż brzegu wąską i miejscami niezbyt wygodną ścieżką wzdłuż plaży FKK do kamiennej grobli i na wyspę - jest to około 700-800 m. Wyspa od strony grobli jest łatwo dostępna, a po przeciwnej stronie są pionowe skały. Na taki spacer polecam dobre buty, gdyż nawet mocne sandały nie wytrzymują starcia z ostrymi skałami na brzegu - sam to sprawdziłem.
Pozdrawiam Marcin
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2015 12:29

Kolego Marko66 czy zatoka Kromaśna jest po drugiej stronie wyspy od strony morza?
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 25.01.2015 15:59

Zatoka Kromašna jest od strony otwartego morza, a właściwie od strony wysp Kornati. Jeśli dobrze się przyjrzysz mapce na początku mojej relacji, to ją łatwo zlokalizujesz. Jest to około 1km od Jezery szutrową drogą, można dojechać autem albo dojść "z buta". Buty powinny być w miarę solidne np. na podeszwie trekingowej, bo inne nie wytrzymają starcia z kamienną nawierzchnią - widziałem jak "japonki" się rozsypały po spacerze tylko w jedną stronę. 8)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Jezera sierpień 2013 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone