Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Zima 2018/19

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Zima 2018/19

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 06.07.2017 15:36

....W promieniach słonecznych całkiem nieźle opaliliśmy się :wink:

Wiem, że teraz sezon na CRO i pewnie wszyscy są w CRO, ale, że jako my na swoją CRO musimy czekać aż do października- umililiśmy sobie oczekiwanie wycieczką nieco męczącą. Polsko-Słowacką. Wróciliśmy w niedzielę, od tego czasu zrobiliśmy już 10 prań i 4 razy byliśmy w pracy- to już chyba dobry moment by zacząć się uzewnętrzniać z wrażeniami. Których mamy pod dostatkiem :) . No to parę słit-foci na wstępie:

tz1.jpg


tz2.jpg


tz3.jpg


tz4.jpg


tz5.jpg


tz6.jpg


tz7.jpg


tz8.jpg
Ostatnio edytowano 10.02.2019 14:39 przez ruzica, łącznie edytowano 3 razy
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 06.07.2017 15:38

Takie wczasy to rozumiem :hearts:
Użytkownik usunięty
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2017 15:40

WOW!
Chcę tam! Gdzie to dokładnie?
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 06.07.2017 16:46

słoma79 napisał(a):Takie wczasy to rozumiem :hearts:


Cześć Michał! Mam niecny plan namówienia Ciebie na zdradę Bieszczad(ów) :twisted:

__monia napisał(a):WOW!
Chcę tam! Gdzie to dokładnie?


To trzeba się pakować i jechać :!: A dokładnie to Mała Fatra, Tatry- Polskie i Słowackie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.07.2017 17:08

ruzica napisał(a):....W promieniach słonecznych całkiem nieźle opaliliśmy się :wink:
to już chyba dobry moment by zacząć się uzewnętrzniać z wrażeniami.
No raczej ... moment idealny :oczko_usmiech: ,
mi się bardzo jakieś góry marzą ... może pod koniec sierpnia :hut:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 06.07.2017 17:26

ruzica napisał(a):
słoma79 napisał(a):Takie wczasy to rozumiem :hearts:


Cześć Michał! Mam niecny plan namówienia Ciebie na zdradę Bieszczad(ów) :twisted:


Mała Fatra...myślę, że w pewnych okolicznościach Twój plan może się udać...naturalnie po sezonie :mrgreen:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 06.07.2017 20:52

Som góry, jestem i ja :) .
Z przyjemnością będę zaglądał :) .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2017 21:00

ruzica napisał(a):....W promieniach słonecznych całkiem nieźle opaliliśmy się :wink:

Sprawdzam opaleniznę :smo:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.07.2017 00:04

mysza73 napisał(a):mi się bardzo jakieś góry marzą ... może pod koniec sierpnia :hut:


Agnieszko , wybierz Beskid Niski i Pogórze :mrgreen:

ruzica , nie wszyscy są w Cro , ja chętnie pooglądam Wasze górskie spacery :D


Pozdrawiam
Piotr
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 07.07.2017 15:32

mysza73 napisał(a):mi się bardzo jakieś góry marzą ... może pod koniec sierpnia :hut:


To życzę górskiej końcówki sierpnia!

słoma79 napisał(a):
Mała Fatra...myślę, że w pewnych okolicznościach Twój plan może się udać...naturalnie po sezonie :mrgreen:


Przed sezonem też było nieźle :!: Ale jesienią musi być tam pięknie :hearts:

Nefer napisał(a):Som góry, jestem i ja :) .
Z przyjemnością będę zaglądał :) .


Każdy kilogram górowego ludzia jest tutaj mile widziany :)

Janusz Bajcer napisał(a):
ruzica napisał(a):....W promieniach słonecznych całkiem nieźle opaliliśmy się :wink:


Sprawdzam opaleniznę :smo:


Nie wiem czy się to uda :mrgreen: :twisted: :wink:

piotrf napisał(a): Beskid Niski i Pogórze :mrgreen:

ruzica , nie wszyscy są w Cro , ja chętnie pooglądam Wasze górskie spacery :D


Pozdrawiam
Piotr


Beskid Niski to i mnie się marzy. Wiem, że nie wszyscy w Cro, ale ja sobie muszę pomarudzić :mrgreen:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 07.07.2017 22:31

ruzica napisał(a):
Nefer napisał(a):Som góry, jestem i ja :) .
Z przyjemnością będę zaglądał :) .


Każdy kilogram górowego ludzia jest tutaj mile widziany :)

Nie wiem, czy mi przypadkiem czegoś nie imputujesz..., ale ciężki bardzo nie jestem :oczko_usmiech: .
Jakieś osiem dyszek kg mogę zaoferować :mrgreen: .
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 08.07.2017 09:04

Nefer napisał(a):Nie wiem, czy mi przypadkiem czegoś nie imputujesz..., ale ciężki bardzo nie jestem :oczko_usmiech: .
Jakieś osiem dyszek kg mogę zaoferować :mrgreen: .


:oops: :oops: Ojej nie wiedziałam, że to tak odbierzesz, nic złego na myśli nie miałam :mrgreen:

No dobra, to czas zaczynać!

Terchova

Pierwszy tydzień naszych górskich wakacji spędziliśmy w Małej Fatrze- paśmie przez co niektórych uważanym za najpiękniejsze na Słowacji- czy rzeczywiście tak jest- trudno mi stwierdzić, bo innych raczej nie znam :P Ale z pewnością nie da się odmówić tym górom urody i różnorodności. Dla nas to druga wizyta w Małej Fatrze- po raz pierwszy byliśmy tam 4 lata temu- tak nam się spodobało, że powrót w te rejony był tylko kwestią czasu.

Centrum życia i cywilizacji w tych okolicach stanowi wieś Terchova- miejscowość znana z tego, że urodził się tu Janosik(podobno)

t1.jpg


W przeciwieństwie do okolicznych pagórów blaszany Janosik jest raczej urody wątpliwej :roll:

W Terchovej spędziliśmy tydzień, a tak naprawdę to w Vysnych Kamencach(następna wieś w stronę Žiliny), które od centrum T. oddalone są jakieś 2 km. Przypałętaliśmy się akurat w środku bożocielnego weekendu i w centrum wiochy o jakimś fajniejszym pokoju mogliśmy zapomnieć. Ale w Kamencach mieliśmy super warunki- pensjonat pachnący nowością, który z powodzeniem wynagradzał małe niedogodności lokalizacyjne. Można sobie go obejrzeć tutaj

Świat się przez te 4 lata trochę zmienił, zmieniła się i Terchova. Nie ma już mojej ulubionej pizzerii :cry: . Za to wybudowano wieżę widokową na wzgórzu Oblaz. Wieża ma taką oto ażurową konstrukcję:

t2.jpg


Z początku trochę bałam się na nią wejść. Nie ze względu na moje lęki wysokości/przestrzeni, które są raczej umiarkowane, a ze względu na wypite wcześniej piwo, po którym trochę szumiało mi w głowie.

No, ale posiedziałam 20 minut na dole, po czym zdecydowałam się jednak wleźć, bo widoki z wieży zacne:


t3.jpg



t4.jpg


t5.jpg

t6.jpg

Na fotce powyżej są Vysne Kamence i nawet widać dach naszego pensjonatu( to ten po prawej stronie, któremu widać tylko kawałek dachu)

Pierwszy dzień wypadł pogodowo dość nędznie, więc po za włóczeniem się po Terchovej nic nie robiliśmy- stąd odcinek dość krótki.

A jutro pójdziemy wysoko w góry :papa:
Ostatnio edytowano 12.09.2017 21:14 przez ruzica, łącznie edytowano 1 raz
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 08.07.2017 12:31

ruzica napisał(a):
Nefer napisał(a):Nie wiem, czy mi przypadkiem czegoś nie imputujesz..., ale ciężki bardzo nie jestem :oczko_usmiech: .
Jakieś osiem dyszek kg mogę zaoferować :mrgreen: .

:oops: :oops: Ojej nie wiedziałam, że to tak odbierzesz, nic złego na myśli nie miałam :mrgreen:


Spoko, jasna sprawa, ja też sobie tylko żartuję :) :mrgreen: .

A widoki z wieży bardzo zacne :) .
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 09.07.2017 10:42

Nefer napisał(a):
ruzica napisał(a):
A widoki z wieży bardzo zacne :) .


Zaraz będą następne :)

Krasnany-Dolina Kur-Sedlo Preihyb-Mały Krywań-Sedlo Bublen- Wielki Krywań-Snilovske Sedlo-Vratna

Kolejnego dnia pogoda znacznie się poprawiła(Słowację nawiedziła fala afrykańskich upałów), dzięki czemu mogliśmy w końcu iść w góry. Pierwszy cel mieliśmy bardzo konkretny- najwyższy szczyt Małej Fatry, czyli Wielki Krywań.

Początkowo plan naszej trasy wyglądał nieco inaczej. Mieliśmy zamiar wystartować we wsi Nezbudska Lucka, wejść na Suchy i stamtąd grzbietem w kierunku Wielkiego Krywania. Ale jak zwykle pojawiło się jakieś "ale". Zaplanowany szlak był dość długi i obawiałam się, że możemy nie zdążyć na zjazd kolejką ze Snilovskego Sedla(ostatni zjazd w tygodniu i poza sezonem jest o 16:30). Wiem, że od biedy można zejść pieszo, ale po co się męczyć jak jest kolejka? Tak więc wymyśliłam szlak z Krasnan na Mały Krywań. Wychodziło chyba o godzinę krócej.

Do miejsca docelowego zawiezie nas autobus SAD(taki słowacki PKS-staliśmy się jego fanami). By na niego zdążyć wstaliśmy o 5. Masochiści. Autobusem jedziemy kilkanaście minut, kosztuje to 1 e od osoby.

k1.jpg


Początek wycieczki to asfaltowa ścieżka- idziemy nią niespełna godzinkę.


k2.jpg

Potem wchodzimy do lasu i idziemy wzdłuż potoku Kur- czuję się jak w Dolinie Chochołowskiej :P

k3.jpg


Im wyżej tym ciekawiej np. jest jedno miejsce gdzie trzeba przeskoczyć dość szeroki potok- to mnie lekko zestresowało. Może kiedyś był mostek.

Mostek jest trochę dalej, ale nie wzbudza zaufania :wink:


k4.jpg

Za mostkiem następuje długi, masakrycznie stromy, męczący odcinek, cały czas w lesie, idzie się upierdliwie bo nachylenie miejscami jest naprawdę duże. Raczej schodzić bym tędy nie chciała. Ale szlak ma pewną cechę którą można uznać za zaletę-legendy głoszą, że łatwiej tu spotkać odchody niedźwiedzia niż człowieka- i rzeczywiście- pierwszych ludzi napotkaliśmy dopiero w okolicach Małego Krywania. Za to kupę niedźwiedzia trochę wcześniej :D

Las się kiedyś kończy i wychodzimy na zielone polanki:

k5.jpg


To jeszcze nie koniec męczarni, nadal idziemy zdecydowanie pod górę. Całą zabawę utrudnia dodatkowo fakt, że szlaki są mocno błotniste po weekendowych deszczach. Im wyżej tym wcale nie jest bardziej sucho. Końcówka niebieskiego szlaku jest już przyjemna widokowo:

k6.jpg


W końcu po 3,5 godzinach wychodzimy na przełęcz:

k7.jpg


Jest dopiero 10.30 więc możemy sobie zrobić dłuższy odpoczynek i nacieszyć się górami w samotności.

Widok na zachód, w stronę Białych Skał:

k8.jpg


Nasza dalsza droga:

k9.jpg


To już chyba zbocza Małego Krywania- W oddali Wielki Rozsutec- na niego też wejdziemy, ale jutro.

k10.jpg


I w końcu Mały Krywań zdobyty(wcale nie jest taki mały;)

k11.jpg


Tu robimy kolejny dłuższy odpoczynek. Na Wielki Krywań pójdziemy w następnym odcinku.

:papa:
Ostatnio edytowano 13.09.2017 16:33 przez ruzica, łącznie edytowano 1 raz
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.07.2017 11:07

Ale widoki! Z przyjemnością dołączam do wędrówki :).
Słowackie Tatry są mi zupełnie nieznane.
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Zima 2018/19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone