Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Zima 2018/19

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.07.2017 11:01

Widoki miodzio :D pogoda była dla Was łaskawa . . .
Nam ostatnimi czasy płatała figle i powyżej granicy lasu rzadko pozwalała pooglądać odległe tatrzańskie szczyty :roll:

W tym roku gór nie będzie ( chyba :wink: ) więc z wielką przyjemnością wędruję z Wami


Pozdrawiam
Piotr
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 09.07.2017 11:15

marze_na napisał(a):Ale widoki! Z przyjemnością dołączam do wędrówki :).
Słowackie Tatry są mi zupełnie nieznane.


Cześć Marzena! Nam do tego roku Słowackie Tatry też były w zasadzie nieznane(kolejki na Łomnicę nie liczę), ale połknęliśmy haka i na pewno będziemy w przyszłości kontynuować słowacką przygodę.

piotrf napisał(a): pogoda była dla Was łaskawa . . .
Nam ostatnimi czasy płatała figle i powyżej granicy lasu rzadko pozwalała pooglądać odległe tatrzańskie szczyty :roll:




Powiem więcej pogoda była dla nas łaskawa przez całe 2 tygodnie pobytu :D Taki ewenement nie zdarza się nam często, bywały wyjazdy gdzie na 7-14 dni udało się zrobić 1-3 wycieczki :evil:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 09.07.2017 11:36

To dawaj tu tą całą łaskawość...bo mnie zżera ciekawość :mrgreen:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 10.07.2017 09:26

Piękna pogoda, piękne widoki :) .
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 11.07.2017 14:47

słoma79 napisał(a):To dawaj tu tą całą łaskawość...bo mnie zżera ciekawość :mrgreen:


Ale poeta z Ciebie :P :mrgreen:

Nefer napisał(a):Piękna pogoda, piękne widoki :) .


Jak widzę pogodę za oknem to się nawet cieszę, że już po pierwszym urlopie :roll:

Krasnany-Dolina-Kur-Sedlo Priehyb-Mały Krywań-Sedlo Bublen-Wielki Krywań-Snilovskie Sedlo-Vratna

Złazimy z Małego Krywania, co początkowo jest bardzo przyjemne bo idzie się prawie po płaskim. Jedynie w kilku miejscach grzbiet jest tak wąski, że można by się widowiskowo sturlać, i to na obie strony.

tvk1.jpg


Nieco dalej następuje kawałek dość stromego zejścia, co nas ogromnie wkurza, bo wytracamy chyba z 200m wysokości, gromadzonej z takim mozołem. A jeszcze trzeba będzie ją nadrobić wchodząc na Wielki Krywań. :evil:

Ale nic,to kiedy dookoła jest tak pięknie i trochę bieszczadzko.

tvk2.jpg


tvk3.jpg


tvk4.jpg


Pokonujemy jakąś kopkę, to chyba Pekelnik:

tvk5.jpg


tvk6.jpg


Przed nami Wielki Krywań:

tvk7.jpg


Czerwony szlak nie prowadzi na sam szczyt- trzeba trochę odbić wydeptaną ścieżką. Trwa to chyba kilka minut. Jeszcze trochę...

tvk8.jpg


I jesteśmy na szczycie. Fota szczytowa musi być, bez niej wejście niezaliczone. :wink:

tvk9.jpg


Robimy kolejną dłuższą przerwę, potem czeka nas tylko zejście do górnej stacji kolejki:

tvk10.jpg


Chleb i szlak do Chaty pod Chlebom:

tvk11.jpg


Przy kolejce jesteśmy jakoś przed 15stą- pijemy jeszcze kofolę w tych przyjemnych okolicznościach i zjeżdżamy na dół. Na dole wsiadamy w SAD i jedziemy z tym samym kierowcą, co rano 8O i idziemy na jedzonko w Terchovej. Z braku pizzerii "U Adama" idziemy do restauracji Kulturny Dom- polecam pierogi z bryndzą i naleśniki z jagodami, odradzam dania typu gulaszowatego- do wszystkiego dają ketchup i to taki podłej jakości. Po obiedzie zapitym słowackim piwkiem jeszcze tylko 2 km z buta do Vysnych Kamenców i wycieczka zakończona. Jutro trochę zmienimy scenerię-na bardziej skalistą.

:papa:
Użytkownik usunięty
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2017 14:56

Ech, oglądając Twoją relację coraz bardziej tęsknie za górami... A w planach na ten rok gór nie ma ;(
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 11.07.2017 15:23

Jest bardzo bieszczadzko :hearts: ale tej kolorystyki nie znam :| ja jesienny górołaz jestem :mrgreen:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 11.07.2017 17:14

__monia napisał(a):. A w planach na ten rok gór nie ma ;(


Plany są od tego, żeby je można było czasem zmienić :wink: U nas jeden długi wyjazd w roku musi być "górowy" W Chorwacji też zwykle staramy się wleźć na przynajmniej jeden pagór w ciągu wyjazdu.

słoma79 napisał(a): ale tej kolorystyki nie znam :| ja jesienny górołaz jestem :mrgreen:


To najwyższy czas poznać. Ja od niedawna stałam się fanką gór w kolorze białym :wink:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 11.07.2017 17:27

ruzica napisał(a):
słoma79 napisał(a): ale tej kolorystyki nie znam :| ja jesienny górołaz jestem :mrgreen:


To najwyższy czas poznać. Ja od niedawna stałam się fanką gór w kolorze białym :wink:


Nie no białe znam...nie jeżdżę na niczym to chociaż połażę po śniegu...zresztą było conieco w mojej relacji na ten temat :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 11.07.2017 17:32

słoma79 napisał(a):

Nie no białe znam...nie jeżdżę na niczym to chociaż połażę po śniegu...zresztą było conieco w mojej relacji na ten temat
:papa:


Mam tak samo, z tym niejeżdżeniem :mrgreen: A zimę z Twojej relacji pamietam 8)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 11.07.2017 20:07

Piękne przestrzenie :) .

A za taką wycieczkę kofola i słowackie piwo jak najbardziej się należało. :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.07.2017 21:29

Są i Krywanie :) Miła oku wycieczka 8)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.07.2017 23:57

Od kiedy lekarze zabronili mi jazdy na nartach białe w górach mnie denerwuje :?
Lubię góry od wiosny do jesieni :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.07.2017 14:41

Nefer napisał(a):
A za taką wycieczkę kofola i słowackie piwo jak najbardziej się należało. :wink:


Na punkcie kofoli to my mamy fioła, tym razem z powodu upałów piliśmy ją hektolitrami, aż mnie żołądek bolał pod koniec wyjazdu :mrgreen:

tony montana napisał(a):Są i Krywanie :) Miła oku wycieczka 8)


Cześć Tony. Fajnie, że miło jest Twojemu oku :wink: Ty jeszcze nie na wakacjach?

piotrf napisał(a):Od kiedy lekarze zabronili mi jazdy na nartach białe w górach mnie denerwuje :?


Mnie jakoś narty nigdy nie kręciły, pewnie dlatego, że jestem z nizin. A białe góry beznartowo są całkiem ok :wink:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 12.07.2017 15:03

ruzica napisał(a):Na punkcie kofoli to my mamy fioła, tym razem z powodu upałów piliśmy ją hektolitrami, aż mnie żołądek bolał pod koniec wyjazdu :mrgreen:


Moje dzieciaki i żona też uwielbiają kofolę, też mogliby pić ją litrami :) . Ja natomiast chyba jakiś dziwny jestem, bo w ogóle mi to nie smakuje... :wink: Choć - oczywiście - przy upałach też bym wypił, jakby nic innego mokrego na podorędziu nie było.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Zima 2018/19 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone