Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Zima 2018/19

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.02.2018 21:38

Piękne to Wasze zimowe łazikowanie :) Też kręciliśmy się po tych okolicach (Szrenica od czeskiej strony, Kotły Śnieżne), z tym, że w innej (wiosennej, choć było jeszcze dużo śniegu) scenerii - w długi majowy weekend 2015. Byliśmy też w Libercu i miasto nam się spodobało. Widzę u Ciebie zdjęcie Uczty olbrzymów Černego. Zobaczenie tego przystanku było dla mnie najważniejszym punktem wizyty w Libercu, bo lubię dzieła tego kontrowersyjnego artysty :D Większość z nich można podziwiać w Pradze.

Warto też wybrać się na pobliski szczyt Ještěd, pieszo lub kolejką :)

Czekam na więcej 8)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 13.02.2018 15:40

dangol napisał(a):A co do kupna tylko nowych butów, jest to bardzo dobry pomysł. Narty można kupić używane za niewielkie pieniądze, większość z naszej grupy tak właśnie :) kompletowała sprzęt do biegówek.


Dobre wyjście, tylko gdzie ja to będę trzymać :roll: :wink:

piekara114 napisał(a):Ja zimą nie łażę :D a spodnie mnie zainteresowały, bo w sumie to długaśne są, aby fajnie na buty narciarskie nakładały się.. Muszę jeszcze z raz na narty skoczyć w tym sezonie i czekam na wiosnę i lato...


Jeździsz na nartach? Jakoś się nie chwaliłaś chyba. Jako, że zaliczyłam zimowe góry to już też na wiosnę czekam.

Nefer napisał(a):A i Liberec niczego sobie :) .


Liberec mnie pozytywnie zaskoczył. Zwłaszcza, że miasteczka mijane po drodze nie były zbyt zachęcające.

maslinka napisał(a): Widzę u Ciebie zdjęcie Uczty olbrzymów Černego. Zobaczenie tego przystanku było dla mnie najważniejszym punktem wizyty w Libercu, bo lubię dzieła tego kontrowersyjnego artysty :D Większość z nich można podziwiać w Pradze.


Patrząc na ten przystanek nawet pomyślałam, że mi się trochę kojarzy z tymi rzeźbami Černego z Pragi- nie wiedziałam jednak, że to jego dzieło.

maslinka napisał(a):
Warto też wybrać się na pobliski szczyt Ještěd, pieszo lub kolejką :)


Wiem, kiedyś się pewnie wybierzemy

maslinka napisał(a):Czekam na więcej 8)


A z tym to może być problem, bo z tego weekendowego wyjazdu to wszystko, a nie wiem czy przed Chorwacją uda się jeszcze gdzieś wyskoczyć.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.06.2018 08:12

16.06.2018 Wiosenna wizyta u kapryśnej królewny

Mowa o Śnieżce ofkors :wink: - królowej Karkonoszy, najwyższym szczycie Sudetów i najwyższym punkcie Czech.

Udało nam się w poprzedni weekend wyrwać do Karpacza- skorzystaliśmy z pięknej pogody i ostatniego weekendu przed wakacjami, licząc, że tłumów jeszcze nie będzie. Trochę się jednak przeliczyliśmy :wink:

Trasa wycieczki wyglądała tak:

Karpacz-Schronisko nad Łomniczką-Kocioł Łomniczki-Dom Śląski-Śnieżka-Dom Śląski-Strzecha Akademicka-PTTK Samotnia-Polanka-Karpacz

Spod pensjonatu ruszyliśmy o 12.10, początkowo błądzą trochę w poszukiwaniu szlaku, ale w końcu go odnaleźliśmy. Na wejściu do parku kupujemy bilety po 6 plnów od łebka(babka chciała nam sprzedać studenckie, bo nie mogła chyba uwierzyć, że jesteśmy aż tak starzy :mrgreen:

Niecała godzinka i meldujemy się w pierwszym schronisku:

s1.jpg


Droga była prawie płaska- trochę nudno. Ale jak kiedyś zimą schodziliśmy tędy bez raczków/raków/kijków to tak nudno nie było :lool:

Nie robimy zbyt długiej przerwy, bo jest późno.

Za schroniskiem jest wygodna ścieżka z kamiennych schodków:

s2.jpg


Nasz cel jest jakby na wyciągnięcie ręki, ale to złudne , bo jeszcze do przejścia spory kawałek:

s3.jpg


s4.jpg


Przechodzimy przez mostek:

s5.jpg


Wody zbyt dużo nie ma, a w dolnej części potoczki były prawie całkiem wyschnięte :?

s6.jpg


Gdzieś tutaj był kamień opisany przez wandala słowami Czy wiesz, jak jeszcze k.. daleko :?:

Bardzo lubię wiosnę w górach, ze względu na soczystą zieleń :hearts:

s7.jpg


s8.jpg


s9.jpg


W górnej części szlaku znajduje się symboliczny cmentarz ofiar gór- zatrzymujemy się tu na chwilę zadumy...

s10.jpg


Od cmentarza kilka większych susów i jesteśmy w schronisku Śląski Dom, w którym robimy przerwę na przyziemne potrzeby typu jedzenie picie itp. :wink:

Po czym szykujemy się do wejścia na szczyt. Ludzi jak mrówków :roll:

s11.jpg
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.06.2018 08:25

cd.

Przedzierając się przez tłumy docieramy do vyhlidki(bardzo podoba mi się to czeskie słowo oznaczające punkt widokowy.

s12.jpg


Jeszcze 2 kroczki..

s13.jpg


I meldujemy się na zatłoczonym szczycie.

Na którym to odbywają się zawody we wnoszeniu wody :mrgreen:

s14.jpg


Jest trochę kosmicznie :wink:

s15.jpg


Idziemy do schroniska po czeskiej stronie celem nabycia najdroższej w życiu butelki kofoli...

A potem podziwiamy widoki na czeską i polską stronę. Niestety widoczność jest przeciętna

s16.jpg


s17.jpg


Poniżej widać dokładnie naszą drogę wejścia, oraz Dom Śląski, do którego ponownie zejdziemy(ale inną trasą)

s18.jpg


Idziemy niebieskim szlakiem, który jest długi, ale przeważnie prawie płaski więc idzie się super szybko i wygodnie.

Trzeba zapozować ze zdobyczą:

s19.jpg


W górach zostało jeszcze trochę śniegu:

s20.jpg


Naszym ostatni dłuższym przystankiem jest Mały Staw i schronisko Samotnia- chyba moje ulubione ze wszystkich górskich schronisk :hearts:

s21.jpg


Z Samotni musimy zejść zimowym obejściem, ponieważ "normalny" szlak jest zamknięty. Niby ze względu na ochronę zwierząt. Niech im będzie. Szybko schodzimy na Polankę- tutaj szlak zmieniamy na zielony(nie chce nam się iść po raz pierdyliard osiemnasty do Kościoła Wang), który jest, no może nie stromy, ale prowadzi zdecydowanie w dół. O godzinie 18 stej jesteśmy z powrotem w Karpaczu.

To była super wycieczka, no i mieliśmy szczęście co do letniej pogody. Wczoraj królewna sypnęła śniegiem i uraczyła temperaturą odczuwalną -18 stopni 8O

cdn. :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.06.2018 08:40

Ile ludzi na szczycie 8O

To wstyd, nigdy nie byłam na Śnieżce :oops: Te tłumy mi się nie podobają. Za to przy schronisku Samotnia jest bardzo klimatycznie :) Muszę się tam wybrać.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.06.2018 11:08

maslinka napisał(a):Ile ludzi na szczycie 8O

To wstyd, nigdy nie byłam na Śnieżce :oops: Te tłumy mi się nie podobają. Za to przy schronisku Samotnia jest bardzo klimatycznie :) Muszę się tam wybrać.


Eee, to żaden wstyd, ja też jeszcze w wielu miejscach nie byłam. No ludzi to tam zawsze jest mnóstwo, głównie za sprawą kolejki, bo na szlakach to była ilość znikoma.

Mniejsze są tłumy może w listopadzie i marcu, tylko wtedy droga jest niezbyt zachęcająca. Takie warunki mieliśmy rok temu w marcu:

s22.jpg


A do Samotni to się można wybrać, usiąść z piwem nad brzegiem stawu i tak siedzieć cały dzień podziwiając widoki :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.06.2018 12:17

Ja tam Karkonosze uwielbiam nawet z tą masą turystów 8) . Wystarczy podnieść wzrok ponad te głowy na bezkres krajobrazu :D . Byliśmy w maju, w niedzielę po długim weekendzie i na Śnieżkę wchodziliśmy w ogonku turystów. W Domu Śląskim trudno było znaleźć miejsce żeby usiąść :roll: .
Moim zdaniem to magia najwyższego szczytu, a kolejka sprawę ułatwia chociaż tania nie jest. Za 2+2 zapłaciliśmy 160 zł :? .
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.06.2018 15:01

marze_na napisał(a):Ja tam Karkonosze uwielbiam nawet z tą masą turystów 8) . Wystarczy podnieść wzrok ponad te głowy na bezkres krajobrazu :D . Byliśmy w maju, w niedzielę po długim weekendzie i na Śnieżkę wchodziliśmy w ogonku turystów. W Domu Śląskim trudno było znaleźć miejsce żeby usiąść :roll: .
Moim zdaniem to magia najwyższego szczytu, a kolejka sprawę ułatwia chociaż tania nie jest. Za 2+2 zapłaciliśmy 160 zł :? .


Dla nas to są ulubione góry na weekend- mamy najbliżej. A te 160 to w jedną stronę czy w obie? Bo jeśli w obie to nie tak źle chyba :?:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.06.2018 16:54

W obie, ale różnica już niewielka. Ceny za wjazd 40/30, za wjazd i zjazd 45/35.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 26.06.2018 08:12

O, fajny wypad, bardzo lubię Karkonosze. A Śnieżka jest chyba najwyższym szczytem który udało mi się w obie strony pokonać na własnych nóżkach :papa:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 26.06.2018 11:57

Miło popatrzeć na Królową Karkonoszy :) .
A ludzie są tam zawsze, nawet zimą przy mrozie i śniegu.
Jest kolejka na Kopę od polskiej strony, jest też czeska kolejka z miejscowości Pec pod Snezkou, to i ludzi tam dużo.

ruzica napisał(a):Karpacz-Schronisko nad Łomniczką-Kocioł Łomniczki-Dom Śląski-Śnieżka-Dom Śląski-Strzecha Akademicka-PTTK Samotnia-Polanka-Karpacz

W sierpniu zeszłego roku schodziliśmy ze Śnieżki czerwonym szlakiem przez Łomniczkę. Wchodziliśmy czarnym przez Kopę :wink: .
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 27.06.2018 14:08

Beata W. napisał(a):O, fajny wypad, bardzo lubię Karkonosze. A Śnieżka jest chyba najwyższym szczytem który udało mi się w obie strony pokonać na własnych nóżkach :papa:


Dla mnie była jedną z pierwszych poważniejszych zdobyczy 8) Parę ładnych lat temu.

Nefer napisał(a): jest też czeska kolejka z miejscowości Pec pod Snezkou, to i ludzi tam dużo.



Własnie mi podsunąłeś pomysł :idea: Następnym razem trzeba się wybrać od czeskiej strony :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.06.2018 16:06

ruzica napisał(a):A do Samotni to się można wybrać, usiąść z piwem nad brzegiem stawu i tak siedzieć cały dzień podziwiając widoki :)


Już prawie zapomniałem jak tam jest :roll: . . . tak dawno mnie tam nie było , ale Samotnię pamiętam z mojej pierwszej wizyty w Karkonoszach , jeszcze za czasów mojej szkoły podstawowej :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 28.06.2018 06:29

ruzica napisał(a):Własnie mi podsunąłeś pomysł :idea: Następnym razem trzeba się wybrać od czeskiej strony :)

No ale chyba nie kolejką... :wink:
Od czeskiej strony nigdy nie wchodziłem.
Ładny widokowo jest szlak z Przełęczy Okraj - można iść granicą przez Skalny Stół, albo trochę skrócić trasę i iść przez Czechy cały czas czerwonym szlakiem.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 28.06.2018 15:53

piotrf napisał(a):Już prawie zapomniałem jak tam jest :roll: . . . tak dawno mnie tam nie było , ale Samotnię pamiętam z mojej pierwszej wizyty w Karkonoszach , jeszcze za czasów mojej szkoły podstawowej :mrgreen:


To musiały być piękne czasy 8)

Nefer napisał(a):
ruzica napisał(a):Własnie mi podsunąłeś pomysł :idea: Następnym razem trzeba się wybrać od czeskiej strony :)

No ale chyba nie kolejką... :wink:
Od czeskiej strony nigdy nie wchodziłem.
Ładny widokowo jest szlak z Przełęczy Okraj - można iść granicą przez Skalny Stół, albo trochę skrócić trasę i iść przez Czechy cały czas czerwonym szlakiem.


Wejdę pieszo, ale kolejką zjadę. Zimą :D

Skalny Stół i Przełęcz Okraj to ostatnie miejsca po stronie PL gdzie nas jeszcze nie było, więc też w planach :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Zima 2018/19 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone