Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Zima 2018/19

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 24.09.2017 10:05

Jagniątków-Koralowa Ścieżka-Czarna Przełęcz-Martinova Bouda-Labska Bouda-Labsky Dul-U Divcy Lavky-Davidova Bouda-Moravska Bouda-Petrovka-Jagniątków


Wleźliśmy całkiem wysoko teraz trzeba zejść. W dolnej części szlaku idzie się cały czas wzdłuż Łaby.

l1.jpg


Mostek

l2.jpg


To chyba zdobywcy Doliny Łaby nastawiali tych kamiennych ludzików :roll:

l3.jpg



Są też elementy artystyczne :wink:

l5.jpg


Jest czerwone jeziorko

Koncówka to asfaltowa droga, pokonujemy ją prawie biegiem, aż dochodzimy do miejsca o tajemniczej nazwie U divcy lavky. :roll: Jest tu restauracja a nawet przystanek autobusowy. Niestety połączenia z Jagniątkowem nie ma.

Wrócimy więc pieszo, co dla moich nóg okaże się gwoździem do trumny. Jako że jesteśmy prawie na samym dole, musimy znów podejść na grzbiet Karkonoszy, i potem z góry znowu zleźć do Jagniątkowa. To chyba duża ilość wejść i zejść tak mnie umęczyła. Mniej zmęczona byłam po przejściu koronki bieszczadzkiej. :evil:

Droga jest tym bardziej męcząca, że wiedzie asfaltem(Czesi mają jakąś chorą manię asfaltowanie wszystkiego co się da) a nachylenie jest całkiem spore. Nie mamy zbyt wiele zdjęć, ponieważ zbyt byłam zajęta użalaniem się nad swym podłym losem :wink:

W górach boję się różnych rzeczy, przede wszystkim burzy, jednak nade wszytko boję się... krów 8O

l6.jpg


Ta akurat była bezpiecznie oddzielona pastuchem elektrycznym :D

Mijamy kolejne "budy"

l7.jpg


Aż dochodzimy do ostatniej z "bud" Petrovki- trwają tutaj prace budowlane, ponieważ buda kilka lat temu się spaliła.(prawie,że doszczętnie). Spod schroniska mamy taki widok:

l8.jpg


Z zejścia do Jagniątkowa zdjęć ni ma-zmęczenie i marudzenie osiągnęło apogeum.

Wycieczka zajęła nam jakieś 9-10 godzin, ale można ją zorganizować w inny sposób- pojechać do Spindlerovego Mlynu- stamtąd pętelka nie powinna zająć więcej niż 6 godzin. Tak czy inaczej Labsky Dul wart jest odwiedzin. Szkoda, że nie mieliśmy lepszej pogody, ale nie było tak źle :wink: :papa:

cdn.
bmxmen
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 10.09.2012
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 03.10.2017 07:30

Też właśnie zastanawiamy się aby pojechać gdzieś na kilka dni. Myślimy o Bieszczadach. Tak, aby się wyciszyć i poobcować z naturą, jeszcze przed zimą.
Generalnie aparat w rękę i gdzieś na szlaki w poszukiwaniu takich widoków: https://polskazachwyca.pl/top-10/bieszc ... -pojechac/
Jedyna obawa, to szybko zapadający zmierzch. Gdzie o 17 robi się już ciemnawo.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.02.2018 16:19

KILKA FOTEK Z WYPADU ZIMOWEGO 2018

W zeszły weekend wybraliśmy się połazić po pagórkach. Pierwszego dnia postanowiliśmy zdobyć Szrenicę. Warunki na dole były dziadowskie- śniegu zero, a pod nogami zlodowaciałe błoto :?

g1.jpg


Prawdziwa zima zaczyna się dopiero w okolicach Wodospadu Kamieńczyka

g2.jpg


Za wodospadem zakładamy szpej :wink: czyli kijki i raczki

g3.jpg


Trochę monotonnego wdrapywania i naszym oczom ukazuje się schronisko na Hali Szrenickiej

g4.jpg


Tu rozbijemy obóz I :oczko_usmiech:

Pijemy ciepłą herbatkę i siedzimy w schronie prawie godzinę, bo czas mamy nadzwyczaj dobry.

Za schroniskiem jeszcze trochę pod górkę:

g5.jpg


Tu zmieniam bawełniane rękawiczki na grube, narciarskie- z zimna aż bolą paznokcie 8O jest -12.

Szybko dochodzimy do rozstaju i podejmujemy atak szczytowy. Nic nie widać. Aż nagle z mlecznej otchłani wyłania się schronisko.

g6.jpg


g7.jpg


Na szczycie jesteśmy może z dwie minuty, po czym schodzimy zielonym szlakiem(na temat którego upierałam się, że jest zamknięty, ale jednak źle odczytałam mapę :roll: ) do schroniska Pod Łabskim Szczytem. To była najfajniejsza część wycieczki- samotna wędrówka przez śnieżno-lodową pustynię. Było słabo przedeptane, ale śniegu nie tak dużo, to się po pas nie zapadaliśmy :)

W schronisku odpoczynek, znów prawie godzinny, a potem szybkie zejście do Szklarskiej Poręby-z zejścia nie mam w ogóle zdjęć- było zbyt zimno by wyciągać aparat.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.02.2018 16:39

Kolejnego dnia wybraliśmy się do Jakuszyc. Ze Szklarskiej P. można tam dojechać pociągiem. Jest to pociąg czeskich linii kursujący na trasie Szklarska-Poręba-Liberec. Bilet kosztuje 2,50 od łebka w jedna stronę, czyli jest prawie za darmo 8O :mrgreen:

20 minut i jesteśmy na miejscu.

Jak powszechnie wiadomo Jakuszyce są Mekką narciarzy biegowych i niestety turysta pieszy jest tutaj gorszego sortu i złem koniecznym :evil: Czerwony szlak do schroniska Orle, którym mieliśmy iść jest zamknięty- własnie z powodu dużej liczby amatorów nart. Idziemy zatem szlakiem zielonym do Rozdroża pod Cichą Równą. ten szlak też jest zamknięty, ale byliśmy grzeczni :oops: Torów nie deptaliśmy i nikt mandatu nam nie wlepił :wink:

g8.jpg


g9.jpg



Po drodze oczywiście gubimy się i tracimy prawie godzinę :evil: Ale jak tu się nie zgubić kiedy wszystko dookoła jest białe :roll:

Od rozdroża zmieniamy szlak na niebieski- tutaj nie ma już narciarzy, za to są śniegowe zaspy. Rakiety się trochę przydały.

g10.jpg


g11.jpg


g12.jpg


Przedzieranie się przez ten śniegowy las to była mordęga :wink: Doszliśmy do Hali Izerskiej, gdzie śniegu jak na lekarstwo, za to pod jego cienką warstwą lód- trzeba rakiety zamienić na raczki.

Przez całą drogę marzyłam o odpoczynku w Chatce Górzystów i tamtejszym naleśniku z jagodami. Niestety znów się nie spełniło- schronisko jest maleńkie, a ludzi było tyle, że szpilki nie szło wetknąć. Kolejka po naleśniki na jakąś godzinę stania :evil:

Trudno,, odpoczęliśmy parę minut i powlekliśmy się smętnie w stronę Orla. Szlak na szczęście był otwarty. Godzinka i jesteśmy na miejscu.

g13.jpg


g14.jpg


g15.jpg


Budynek schroniska jest bardzo ładny, niestety zapach w środku nie zachęcał do do dłuższego pobytu.

Wracamy do Jakuszyc- szlakiem żółtym tym razem- jednym z nielicznych otwartych.

Po zejściu mamy godzinę do pociągu, więc idziemy na zasłużoną kawkę- przeszliśmy 20 kilometrów w mrozie i padającym
przelotnie śniegu.

g16.jpg
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.02.2018 16:53

Mega! Mogłabym się w sumie tak pomęczyć w zimowej scenerii. Tyle, że drugiego dnia postawilabym na biegówki :D .
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.02.2018 16:58

Trzeciego dnia nie za bardzo nam się już chciało chodzić po górach, dodatkowo zaczęłam odczuwać lekkie objawy przeziębienia, dlatego trzeba było wymyślić coś mniej męczącego. A skoro odkryliśmy ten super pociąg to pojedziemy sobie do Liberca :D

Idziemy na dworzec. Pogoda jak na złość jak żyleta, jestem trochę zła, bo żadne prognozy takiego okna nie zapowiadały.

g17.jpg


g18.jpg


Pociąg jedzie przez tereny górskie, więc nieco się wlecze, jechaliśmy prawie 2 godziny. Nasze bilety z pociągu obowiązują także w komunikacji miejskiej- dlatego z dworca do ścisłego centrum pojechaliśmy tramwajem :)

Pomysł z Libercem był bardzo spontaniczny-nie wiedzieliśmy o nim praktycznie nic :oops:

Uliczki okazały się jednak zachęcające:

g19.jpg


g20.jpg


Najbardziej znaną budowlą w Libercu jest imponujący ratusz z XIX w.

g21.jpg


Siadamy sobie na kawce z widokiem na rynek i tak siedzimy :wink:

Następnie idziemy na spacer. Jest naprawdę ładnie :)

g22.jpg


g23.jpg


g24.jpg


g25.jpg


g26.jpg


g27.jpg

Informacja turystyczna była czynna do 12-stej więc pocałowaliśmy klamkę i dreptaliśmy własnymi ścieżkami. Po drodze na dworzec zakupiliśmy jeszcze magnes na lodówkę. 3 godzinki wystarczyły by obejść ścisłe centrum.

g28.jpg


Następnego dnia choroba zaczęła mnie trochę rozkładać, więc tylko trochę pospacerowaliśmy po Szklarskiej P. i wróciliśmy do szarej rzeczywistości :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.02.2018 17:00

marze_na napisał(a):Mega! Mogłabym się w sumie tak pomęczyć w zimowej scenerii. Tyle, że drugiego dnia postawilabym na biegówki :D .


Mnie też te biegówki kuszą, ale żeby kupować swoje to mamy za daleko w góry, a wypożyczać- cóż, może jestem nienormalna, ale obrzydzają mnie buty w których nie wiem kto się spocił :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.02.2018 17:44

Ale przeskok pogodowy 8O

ruzica napisał(a):Tu rozbijemy obóz I (...)
Szybko dochodzimy do rozstaju i podejmujemy atak szczytowy. Nic nie widać. Aż nagle z mlecznej otchłani wyłania się schronisko.

Opis jak z wyprawy w Himaleje :D

ruzica napisał(a):
marze_na napisał(a):Mega! Mogłabym się w sumie tak pomęczyć w zimowej scenerii. Tyle, że drugiego dnia postawilabym na biegówki :D .
Mnie też te biegówki kuszą, ale żeby kupować swoje to mamy za daleko w góry, a wypożyczać- cóż, może jestem nienormalna, ale obrzydzają mnie buty w których nie wiem kto się spocił :mrgreen:
To kup tylko buty lub kup sprej dezynfekujący do butów...

I mam pytanie techniczne: jakie masz spodnie i buty na sobie, że wytrzymują takie śniegi?
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.02.2018 18:06

piekara114 napisał(a):Opis jak z wyprawy w Himaleje :D



Śledzę wyprawę na K2, to mi się udzieliło :wink:

piekara114 napisał(a):
I mam pytanie techniczne: jakie masz spodnie i buty na sobie, że wytrzymują takie śniegi?


Spodnie mam zimowe z decathlonu(większość rzeczy w góry mam z decathlonu, więc chyba powinni mi zacząć płacić za reklamę :lol: )

Buty trekkingowe całoroczne ecco(ale już chyba tych nie produkują)- zimą się fajnie sprawdzają, ale ich rozchodzenie zajęło mi 2 lata- bardzo sztywne :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.02.2018 18:16

Czyli masz spodnie narciarskie? I wygodnie Ci się w nich chodzi?
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.02.2018 18:23

piekara114 napisał(a):Czyli masz spodnie narciarskie? I wygodnie Ci się w nich chodzi?


Nie są narciarskie- zwykłe spodnie turystyczne tylko trochę cieplejsze podobne do tych https://www.decathlon.pl/spodnie-sh500- ... 97778.html. tego mojego modelu nie mogę znaleźć. Wygodne :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.02.2018 18:32

piekara114 napisał(a):Czyli masz spodnie narciarskie? I wygodnie Ci się w nich chodzi?

Ja łażę zimą po górach w spodniach narciarskich 8) . Są w końcu stworzone do aktywności :) .
Oddychające, nieprzemakalne, nie krępują ruchów. Tak samo jak sprawdzają się na trasach zjazdowych tak dają też radę na pieszych szlakach.
A jeśli szukasz butów to z czystym sumieniem polecam lowa renegade - zakup na lata.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 12.02.2018 19:02

ruzica napisał(a): większość rzeczy w góry mam z decathlonu, więc chyba powinni mi zacząć płacić za reklamę :lol:


Ktoś już pewnie zgarnął kasę :wink: , bo cała Europa ubiera się w decathlonie. Ostatnie dwa włoskie wyjazdy były na to dowodem :lol:

A co do kupna tylko nowych butów, jest to bardzo dobry pomysł. Narty można kupić używane za niewielkie pieniądze, większość z naszej grupy tak właśnie :) kompletowała sprzęt do biegówek.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.02.2018 19:05

Ja zimą nie łażę :D a spodnie mnie zainteresowały, bo w sumie to długaśne są, aby fajnie na buty narciarskie nakładały się.. Muszę jeszcze z raz na narty skoczyć w tym sezonie i czekam na wiosnę i lato...
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 12.02.2018 21:23

Piękna zima w Karkonoszach. :)
A i Liberec niczego sobie :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Zima 2018/19 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone