Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jest galeria i co dalej?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004
Jest galeria i co dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 01.12.2004 15:00

Galerię już mamy - dzięki staraniom Admina i innych postronnych osób :)
Ale co dalej? Zaglądam tam czasem i... pod każdym zdjęciem (poza kilkoma wyjątkami):
"Jeszcze nie oceniano" oraz "Komentarze: 0"

Do roboty!
Widze ponadto, że wisi jedno zdjęcie, które się nie wczytuje (pewnie jest w CMYK zamiast w RGB)... I nikt z tym nic nie robi... A estetyka?

I taka mała propozycja: może dałoby się zrobić tak, że jak zdjęcie jest ocenione to wędruje na początek? I oczywiście to, które ma najwięcej punktów rozpoczyna kolejkę?
Domyślnie sortowanie będzie ustawione wg najwyżej ocenione, a nie tak, jak dotychczas:ostatnio dodane?

Anka
jacol8
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 541
Dołączył(a): 08.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacol8 » 02.12.2004 22:31

Ja myślę , żę to wszystko ruszy tak jak trzeba , ale za kilka miesięcy. Jest wszakże martwy sezon i bardzo mało zaglądamy na forum. Tak jest co roku. Im bliżej wakacji , tym więcej i częściej będziemy sie tu udzielać , a tym samym coś zacznie się dziać w galerii.

Pozdrawiam :wink:
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 03.12.2004 23:46

Może nie dość dokładnie prześledziłem posty związane z fotogalerią w FotoCroClub ale idąc na łatwiznę mam kilka pytań.
1. Jak umieścić zdjęcia w galerii użytkowników ? (w zdjęciach z wakacji klika się "dodaj zdjęcie" i już)
2. O co chodzi z tą oceną ? Skala jest od 1 do 10 - i co ? Czy te oceny sumują się ?
Komuś dodałem kilka punktów i jak miał 6 to dalej ma 6.

Pozdrav 4 all
sokool
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) sokool » 04.12.2004 22:57

slawekk napisał(a):1. Jak umieścić zdjęcia w galerii użytkowników ? (w zdjęciach z wakacji klika się "dodaj zdjęcie" i już)

Klikasz na "Twoja osobista galeria" a później na nowe zdjęcie.
slawekk napisał(a):2. O co chodzi z tą oceną ? Skala jest od 1 do 10 - i co ? Czy te oceny sumują się ?
Komuś dodałem kilka punktów i jak miał 6 to dalej ma 6.

Jeśli się nie mylę to jest to średnia ocen. Czyli np. jeśli jedna osoba dała 10 pkt a druga 9 to zdjęcie ma 9,5 pkt.

Pzdr.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 08.12.2004 00:53

Biorę czynny udział w tworzeniu galerii i tak mi przyszło do głowy, że zdjęcia lepiej by się prezentowały na czarnym tle (albo przynajmniej w czarnej obwódce)...
Co Wy na to?

Plumek
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 09.12.2004 22:01

Plumek napisał(a):Biorę czynny udział w tworzeniu galerii i tak mi przyszło do głowy, że zdjęcia lepiej by się prezentowały na czarnym tle (albo przynajmniej w czarnej obwódce)...
Co Wy na to?

Plumek

Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia.
Natomiast od razu widac ,że zdjęcie Jurka ,,We dwoje'' to fotomontaż. :wink:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 09.12.2004 22:23

Hej, Platon!
To od Ciebie te punkty;) :coool:
Czekam na komentarze, ale jacyś niechętni ci recenzenci...

Plumek
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 10.12.2004 08:49

Platon, może to zdjęcie tak wygląda,jest to oryginał zdjęcie robiła córka aparatem analogowym ,to jest wersja skanowana oryginał jest w albumie.
chcesz wierzyć to wierz nie to nie.

pozdawiam :)
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 23.01.2005 21:19

Ja natomiast mam prośbę o dopisywanie jakim aparatem były robione zdjęcia.
W głównej kartotece galerii przydałaby się też ikonka, która galeria jest nowa, a w której pojawiły się nowe zdjęcia od ostatniej wizyty oglądającego.
A odnośnie oceniania - mi wszystkie zdjęcia bardzo się podobają i wiem że nawet te mniej udane mają czasem dla osoby która je zrobiła bardzo dużą wartość - chociażby sentymentalną. W związku z tym zawsze byłam daleka od oceniania kogokolwiek, bo nasze wspomnienia są po prostu nieocenione i najważniejsze że ktoś pragnie się nimi dzielić.
Wiem natomiast, że ten dział powstaje głównie dla fachowego drążenia tematu fotografowania i osoby, które się dobrze znają na fotografii jak najbardziej powinny wyrażać swoje fachowe opinie. Opinie te jednak powinny oprócz nadania oceny liczbowej zaowocować komentarzem uzasadniającym ocenę - co będzie napewno bardzo cenne i dla samego autora zdjęć jak i dla oglądających fotki.

Serdecznie pozdrawiam
meeg
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 23.01.2005 21:39

W naszej galerii miały być zdjęcia sentymentalne,wspomnienia a nie widokowki,ktore tez moga byc ,powinny byc oceniane za to wlaśnie za technike i za dusze zdjecia. W internecie juz mamy nie jedna artystyczna strone jak www.plfoto.com Pisze to nie w mojej obronie,ze umiesciłam zdjęcia wszczepiania bakcyla Chorwaci dziecku 5-miesiecznemu a co tak bardzo zbulwersowalo P.Plumelk ale dlatego, ze wiele forumowiczów na pewno chcialo by sie pochwalic swoimi wspomnieniami sentymentalnymi a boi sie na ta własnie reakcie innych ktozy chca sie pochwalic swoim artyzmem a raza ich innych zdjecia nazywając ich smieciami.

Nie umiem zlikwidowac swoich zdjec prosze administratora czy moderatora o likwidacje wszystkich moich zdjec z albumu.

Petris
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004
Re: temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 23.01.2005 21:43

petris napisał(a):W naszej galerii miały być zdjęcia sentymentalne,wspomnienia a nie widokowki,ktore tez moga byc ,powinny byc oceniane za to wlaśnie za technike i za dusze zdjecia. W internecie juz mamy nie jedna artystyczna strone jak www.plfoto.com Pisze to nie w mojej obronie,ze umiesciłam zdjęcia wszczepiania bakcyla Chorwaci dziecku 5-miesiecznemu a co tak bardzo zbulwersowalo P.Plumelk ale dlatego, ze wiele forumowiczów na pewno chcialo by sie pochwalic swoimi wspomnieniami sentymentalnymi a boi sie na ta własnie reakcie innych ktozy chca sie pochwalic swoim artyzmem a raza ich innych zdjecia nazywając ich smieciami.

Nie umiem zlikwidowac swoich zdjec prosze administratora czy moderatora o likwidacje wszystkich moich zdjec z albumu.

Petris

Petris .Jedna chwila.Plumek pewnie zaraz wejdzie na forum i wyprostuje i odplumka to co napisala.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
Re: temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 23.01.2005 22:34

platon napisał(a):
petris napisał(a):W naszej galerii miały być zdjęcia sentymentalne,wspomnienia a nie widokowki,ktore tez moga byc ,powinny byc oceniane za to wlaśnie za technike i za dusze zdjecia. W internecie juz mamy nie jedna artystyczna strone jak www.plfoto.com Pisze to nie w mojej obronie,ze umiesciłam zdjęcia wszczepiania bakcyla Chorwaci dziecku 5-miesiecznemu a co tak bardzo zbulwersowalo P.Plumelk ale dlatego, ze wiele forumowiczów na pewno chcialo by sie pochwalic swoimi wspomnieniami sentymentalnymi a boi sie na ta własnie reakcie innych ktozy chca sie pochwalic swoim artyzmem a raza ich innych zdjecia nazywając ich smieciami.

Nie umiem zlikwidowac swoich zdjec prosze administratora czy moderatora o likwidacje wszystkich moich zdjec z albumu.

Petris



Petris .Jedna chwila.Plumek pewnie zaraz wejdzie na forum i wyprostuje i odplumka to co napisala.


Nie moge ,nie lubie draznic tak wrazliwych oczu.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 24.01.2005 00:01

:D

Myślę, że w aspekcie tragicznych wydarzeń na całym świecie - te opiewane przez Ciebie, Petris, są po prostu... maluczkie...

Może jednak wywiesisz białą flagę? Bo ja walczyć z Tobą nie zamierzam :)

Ale widzę też, że znalazł się ktoś jeszcze oprócz mnie, kto też che dążyć do doskonałości ;)

I cóż w tym złego?

Życzę wszystkim wielu pięknych wspomnień zaklętych w magicznym świecie fotografii....

Plumek
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 24.01.2005 08:40

A może po prostu da się nadawać tytuły rozdziałom w albumie (jeśli Admin ma takie możliwości techniczne), podobnie w prywatnych galeriach tworzyć tematyczne podgalerie u poszczególnych autorów. Np. autor "cromaniak" (to takie przykładowe imie) mógłby dzielić swoją galerię na poszczególne tematy - krajobrazy, art, ja z rodzinką, itp. I wtedy ktoś kto chce pooglądać jego super zdjęcia pod względem techniki wejdzie w podgalerię art lub krajobrazy, a osoba, która lubi oglądać wszystko i wspominać przez pryzmat przeżyć innych także swoje - z miłą chęcią obejrzy też pluskające się w morzu dzieci i radość całej rodziny. Ja np. bardzo lubię oglądać super zdjęcia krajobrazów, morza, gór, wschodów i zachodów słońca i zazdroszczę ich autorom umiejętności doboru kadru, ujęcia niepowtarzalnej chwili czy zjawiska. Sama próbuję ale chyba nie mam do tego dużego talentu (a i sprzęt nie taki jak bym to sobie wymarzyła), ale jednocześnie nie wyobrażam sobie Chorwacji właśnie bez wspomnień i wzruszeń właśnie Cromaniaków którzy tam byli. Podziwiam piękne Plitvice Dusi a potem śmieję sie patrząc na rodzinkę Petris - i to moim zdaniem daje dopiero pełny obraz naszej Chorwacji.
Nie wiem czy moje propozycje są coś warte, ale wiem jedno - nie można toczyć wojny z powody chęci kogoś do opublikowania swoich wspomnień! Petris proszę Cię wracaj i dalej zaszczepiaj swoją wspaniałą rodzinkę (mój mąż stwierdził, że jeśli będziemy mieć dzieci to też zafundujemy im za młodu zestaw szczepień prochorwackich), a wszystkich foto-artystów proszę o wyrozumiałość. I jeszcze jedna prośba do fotoartystów o te nieszczęsne komentarze - piszcie co w ocenianym pod kątem techniki zdjęciu zmienić, poprawić, jakim sposobem osiągnąć lepszy efekt itp.) Sorry, że staram się może wykorzystać waszą wiedzę do własnej nauki, ale skorzystają też inni laicy tematu. A może wzorem Akademii Języka Chorwackiego powołać Akademię Fotograficzną - mamy tu wiele osób zasługujących na miano miano Profesorów - chociażby Piotra L. czy Plumka czy wielu wielu innych (sorry że nie wymieniam juz z imienia) ale teraz już uciekam i idę do pracy.
Tylko pamietajcie - koniec wojen!!!!

pozdrowienia z mroźnego wschodu
jarwoj
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarwoj » 24.01.2005 10:17

meeg napisał(a):Ja natomiast mam prośbę o dopisywanie jakim aparatem były robione zdjęcia.

Przyłączam się do tej prośby, a także innej o umieszczanie komentarzy.
A ze swojej strony nie bardzo rozumię logikę rozdziału albumu na dwie kategorie "Zdjęcia z wakacji" i druga "Galeria zdjęć użytkowników".
Jeśli tylko ja tego nie rozumię, to trudno niech tak zostanie.
Natomiast konskwencje takiego podziału są następujące:
-tę samą fotografię oglądamy w dwóch miejscach,
-komentarz umieszczony w jednej galerii nie jest widoczny pod tą samą fotografią w drugiej,
-wydaje się, że galeria zdjęć użytkownika powinna zawierać wszystkie jego fotografie, a ewentualnie, kategoria zdjęć z wakacji tylko wybrane.
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Jest galeria i co dalej?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone