Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeśli zachoruję??? Pytanie o lekarzy w Chorwacji.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 11.07.2014 09:10

Bocian napisał(a):Hitna pomoć jest właśnie w domu zdravlja na Ivicevica 2.

no byłeś szybszy i bardziej precyzyjny :) ale o to samo nam chodziło
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 11.07.2014 09:12

dzieki za szybka odpowiedz mam ubezpieczenie w pzu to do nich zadzwonie , a trzeba jakies dokumenty wypelniac czy wystarczy okazac ubezpieczenie mam tez EKUZ , gdzie szukac ksera w makarskiej w razie kserowania recept ? pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2014 09:14

blanka123 napisał(a):dzieki za szybka odpowiedz mam ubezpieczenie w pzu to do nich zadzwonie , a trzeba jakies dokumenty wypelniac czy wystarczy okazac ubezpieczenie mam tez EKUZ , gdzie szukac ksera w makarskiej w razie kserowania recept ? pozdrawiam

Infolinia PZzU wszystko powinna załatwić. Umówić wizytę. Recepty na wszelki wypadek foto i zachowaj rachunki najlepiej imienne z apteki. Nie wiem czy Pzu zalatwia bezgotówkowe wizyty.
Ostatnio edytowano 11.07.2014 09:17 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
CroTom
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroTom » 11.07.2014 09:15

To już w Polsce załatwia sie na miejscu-recepty telefonem zrób fotki tylko aby były czytelne,ja tak zrobiłem
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 11.07.2014 09:15

ołowiany napisał(a):
blanka123 napisał(a):dzieki za szybka odpowiedz mam ubezpieczenie w pzu to do nich zadzwonie , a trzeba jakies dokumenty wypelniac czy wystarczy okazac ubezpieczenie mam tez EKUZ , gdzie szukac ksera w makarskiej w razie kserowania recept ? pozdrawiam

Infolinia PZzU wszystko powinna załatwić. Umówić wizytę.

dokładnie, zadzwoń wszystko załatwią za Ciebie.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 11.07.2014 09:16

Hej,

żeby skorzystać z darmowej pomocy lekarza to trzeba paszport, czy wystarczy dowód osobisty?
Trzeba wyrabiac europejska karte zdrowia czy nie ma takiej potrzeby? No i pytanie, czy wykupic dodatkowe
ubezpieczenie podrozne, czy zdac sie tylko na taka bezplatna forme opieki zdrowotnej?

Dzieki za pomoc!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.07.2014 09:17

blanka123 napisał(a): , gdzie szukac ksera w makarskiej w razie kserowania recept ? pozdrawiam

FOTO STUDIO BRZICA
KAČIĆEV TRG 8
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2014 09:18

farow napisał(a):Hej,

żeby skorzystać z darmowej pomocy lekarza to trzeba paszport, czy wystarczy dowód osobisty?
Trzeba wyrabiac europejska karte zdrowia czy nie ma takiej potrzeby? No i pytanie, czy wykupic dodatkowe
ubezpieczenie podrozne, czy zdac sie tylko na taka bezplatna forme opieki zdrowotnej?

Dzieki za pomoc!


Są wątki w tych tematach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2014 09:22

ita napisał(a):
ołowiany napisał(a):
blanka123 napisał(a):dzieki za szybka odpowiedz mam ubezpieczenie w pzu to do nich zadzwonie , a trzeba jakies dokumenty wypelniac czy wystarczy okazac ubezpieczenie mam tez EKUZ , gdzie szukac ksera w makarskiej w razie kserowania recept ? pozdrawiam

Infolinia PZzU wszystko powinna załatwić. Umówić wizytę.

dokładnie, zadzwoń wszystko załatwią za Ciebie.


I to jest właśnie assistance "dla ludzi" ;)
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 11.07.2014 09:25

ołowiany napisał(a):
ita napisał(a):
ołowiany napisał(a):
blanka123 napisał(a):dzieki za szybka odpowiedz mam ubezpieczenie w pzu to do nich zadzwonie , a trzeba jakies dokumenty wypelniac czy wystarczy okazac ubezpieczenie mam tez EKUZ , gdzie szukac ksera w makarskiej w razie kserowania recept ? pozdrawiam

Infolinia PZzU wszystko powinna załatwić. Umówić wizytę.

dokładnie, zadzwoń wszystko załatwią za Ciebie.


I to jest właśnie assistance "dla ludzi" ;)

no dobra, przyjmuję do wiadomości :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.07.2014 09:40

ita napisał(a):
FUX napisał(a):
ita napisał(a):No i chyba nie chodzi o assistance tylko o ubezpieczenie podróżne


A co za różnica...
:wink:

dla mnie spora bo assistance nigdy nie mam a podróżne i owszem :wink:

tzn mi się zawsze wydawało, że assistance jest do samochodów nie dla ludzi, ale może się mylę, wcale się nie upieram :wink:


Żartuje sobie.
Zwał jak zwał. Chodzi o to samo. Taki skrót myslowy zastosowałem... :mrgreen:
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 15.07.2014 23:40

Pierwszy raz od kilkunastu lat- w dniu dzisiejszym- płaciłam za wizytę lekarską w Chorwacji. Dziecko skarżyło się na dotkliwy ból ucha.
Zapłaciłam 300 kn za wizytę.
Wielokrotnie korzystałam z pomocy lekarskiej . Nikt nie kazał płacić za wizyty. Przed laty dostawałam nawet lekarstwa za darmo!!!

Pani poinformowała mnie że karta EKUZ działa tylko w przypadku nagłej pomocy -hitna pomoć, wizyty w "przychodni" nie są refundowane z NFZ. Dobrze że mam polisę z PZU. Ale muszę sprawdzić przepisy NFZ.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2014 00:09

ewa.krakuska napisał(a):Pierwszy raz od kilkunastu lat- w dniu dzisiejszym- płaciłam za wizytę lekarską w Chorwacji. Dziecko skarżyło się na dotkliwy ból ucha.
Zapłaciłam 300 kn za wizytę.
Wielokrotnie korzystałam z pomocy lekarskiej . Nikt nie kazał płacić za wizyty. Przed laty dostawałam nawet lekarstwa za darmo!!!

Pani poinformowała mnie że karta EKUZ działa tylko w przypadku nagłej pomocy -hitna pomoć, wizyty w "przychodni" nie są refundowane z NFZ. Dobrze że mam polisę z PZU. Ale muszę sprawdzić przepisy NFZ.


To ciekawa wiadomość i warta wgłębienia się.
Może trafiłaś na przychodnię prywatną?

A PZU nie wymaga kontaktu z infolinią przed udaniem się do lekarza? Myślisz że zrefunduje?
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.07.2014 00:32

hmm , a ja słyszałam, że przeziębienie też jest refundowane z EKUZ, bo jest to sprawa nagła.... 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2014 00:42

Fanka napisał(a):hmm , a ja słyszałam, że przeziębienie też jest refundowane z EKUZ, bo jest to sprawa nagła.... 8O


Tak było i nie słyszałem żeby obywatele HR w przeciwieństwie do niektórych innych krajów byli obciążani jakimś ryczałtem. Zresztą kwota jak na ryczałt jest za duża.
Jedynie dwa rozwiązania: albo to była prywatna przychodnia, albo pomyłka w tej przychodni /jeśli objęta świadczeniami bezpłatnymi/ i wtedy koszty staramy się odzyskać na podstawie rachunku w krajowym NFZ.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Jeśli zachoruję??? Pytanie o lekarzy w Chorwacji. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone