Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeśli zachoruję??? Pytanie o lekarzy w Chorwacji.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 05.06.2014 22:34

Z Promajny najbliżej do Baśka Voda
DOM ZDRAVLJA BAŠKA VODA
Adresa:
PODSPILINE BB
21320 Baška Voda
Telefon:
021 / 620133
miro.t
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro.t » 11.06.2014 13:44

Jadę z dwumiesięcznym dzieckiem do Ražanj. W domu to rodzina chce nas zlinczować, bo gdzie z takim dzieckiem na urlop. Tłumaczenia, że przecież tam tez mieszkają małe dzieci jakoś do nich nie docierają, ale nie o tym chciałem pisać.
Gdzie znajdę najbliższą lecznicę w razie wypadku??
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.06.2014 13:53

miro.t napisał(a):Jadę z dwumiesięcznym dzieckiem do Ražanj. W domu to rodzina chce nas zlinczować, bo gdzie z takim dzieckiem na urlop. Tłumaczenia, że przecież tam tez mieszkają małe dzieci jakoś do nich nie docierają, ale nie o tym chciałem pisać.
Gdzie znajdę najbliższą lecznicę w razie wypadku??

Jak zwykle tego rodzaju podstawowe informacje na stronie miejscowej TZ klik
miro.t
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro.t » 11.06.2014 14:14

Pani Kasiu dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.
Proszę jeszcze o informację czy ta europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego jest wszędzie honorowana w Chorwacji?
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 11.06.2014 14:18

Tak, przecież cała Chorwacja jest już w Unii, więc czemu mieliby gdzieś nie honorować? ;)
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 11.06.2014 14:23

miro.t napisał(a):Jadę z dwumiesięcznym dzieckiem do Ražanj. W domu to rodzina chce nas zlinczować, bo gdzie z takim dzieckiem na urlop. Tłumaczenia, że przecież tam tez mieszkają małe dzieci jakoś do nich nie docierają, ale nie o tym chciałem pisać.
Gdzie znajdę najbliższą lecznicę w razie wypadku??


Jedź i nie zrażaj się wypowiedziami rodziny. My z 8 miesięcznym synkiem polecieliśmy do Egiptu swego czasu i też był lincz, ale jakoś wróciliśmy cali i zdrowi i nie było problemów.
Wszędzie są ludzie tacy jak u nas, też są szpitale, doktorzy etc. Dzieciaczek podycha świeżym powietrzem, mamusia podje rybek i nakarmi nimi dzieciaczka i wróci zdrowszy i szczęśliwszy ;)
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 11.06.2014 19:10

a moze poleci ktos lekarza dziecinnego w Makarskiej ? najlepiej sprwadzonego
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.06.2014 23:48

blanka123 napisał(a):a moze poleci ktos lekarza dziecinnego w Makarskiej ? najlepiej sprwadzonego

Namiary na wszystko tradycyjnie na stronach TZ w tym wypadku Makarska (zakładka INFO i dalej Važniji brojevi telefona dalej LIJEČNICI....); znajdziesz tam spis lekarzy pediatrów.
A tu portal, na którym pacjenci oceniają lekarzy klik
NataliaAnt
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaAnt » 17.06.2014 11:58

My pierwszy raz w Chorwacji byliśmy 3 lata temu, z niespełna rocznym dzieckiem. Wtedy na szczęście nic się niedziało, a w zeszłym roku przed wyjazdem na szczęście wyrobiliśmy kartę EKUZ w NFZ. W trakcie drogi na wakacje mała dostała bardzo wysokiej gorączki, do tego były wymioty... Kierowaliśmy się na Istrię, więc pierwszy nasz przystanek był w szpitalu w Puli. Przyjęcie bez problemu, za okazaniem karty EKUZ. Mała przebadana na wszystkie możliwe strony, leków żadnych nieprzepisała lekarka w końcu, bo tak naprawde miałam ze sobą wszystko, bo okazało się, że było to zatrucie pokarmowe... a do tego wszystkiego siedzieliśmy u niej chyba z godzinę, bo jak się dowiedziała, że w ciemno przyjechaliśmy na Istrię to wydzwaniała po znajomych i szukała nam kwatery ;) nauczona już że wszystko może się stać w tym roku też lecę wyrobić EKUZ. W każdej państwowej placówce wizyta jest bezpłatna. Coś mi się o uszy obiło, że podobno jeśli chodzi o ból zęba to jest z tym jakiś problem, ale do końca niewiem jak to jest.

Teraz jedziemy Vodice-Srima i też muszę się rozejrzeć gdzie, jak i co, w razie potrzebnej pomocy lekarskiej.
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 22.06.2014 23:05

My bedziemy w Podgorze, czy tam jest jakas hitna pomoc? Ktos sie orientuje? Jadac z dziecmi lepiej dowiedziec sie na wszelki wypadek....
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.06.2014 23:13

miska777 napisał(a):My bedziemy w Podgorze, czy tam jest jakas hitna pomoc? Ktos sie orientuje? Jadac z dziecmi lepiej dowiedziec sie na wszelki wypadek....

T.Z Podgora - będę powtarzać do znudzenia.
Podobnie, jak w Polsce, pogotowia trudno się spodziewać w każdej wsi... trzeba się pofatygować do pobliskiej Makarskiej (vide: T.Z Makarska)
NataliaAnt
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaAnt » 24.06.2014 23:22

Pani Kasiu!
Wiem, że mnóstwo informacji podaje Pani wkólko jedne i te same... próbowałam się odnaleźć na stronach chorwackich i i znaleść info na polskich stronach, ale się poddaję. Więc jeśli mogę to mam do Pani kilka pytań:
1. Po wejściu do Unii przy nieoczekiwanych wizytach u lekarza w Cro potrzebny jest tylko i wyłącznie paszport, po co więc nam polakom potrzebna jest karta EKUZ z NFZ?
2. Jedziemy w tym roku do Srimy (Vodice-Srima) domyślam się, że szpitala tam niema, ale wie może Pani jak wygląda tam sprawa z opieką medyczną (szczególnie chodzi mi tu o dzieci)?
3. I czy w razie nagłej, doraźnej pomocy kierować się lepiej na Split czy Zadar? Czy dzwonic na numer alarmowy? (bo to różnie może być z czasem dojazdu...)

Będę wdzięczna z odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

P.S. Przepraszam, jeśli gdzieś czegoś niedoczytałam i zmuszam Panią do "powtórki" ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.06.2014 08:26

1. EKUZ; przecież oba kraje są we wspólnocie!
2. i 3. znowu najpierw zajrzeć na stronę TZ i masz info nt. pomocy doraźnej klik
czyli najpierw ambulatorium miejscowe, a tam decydują, co dalej. Najbliższy szpital w Šibeniku.
Oczywiście, kiedy zaistnieje konieczność wzywania pogotowia ratunkowego, to trzeba dzwonić pod numer alarmowy klik
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 02.07.2014 10:22

Witam!
Mam małą ranę, ale najprawdopodobniej będzie do szycia. Podpowie ktoś gdzie najbliżej jest punkt pomocy? Brela, Omiś, Makraska. Czy w Omisiu koło portu wykonują szycie?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.07.2014 10:26

DOM ZDRAVLJA OMIŠ
Punta ulica
21310, Omiš
Tu jest coś takiego, myślę, ze jak podjedziesz to cie pokierują.
A ja kiedyś chyba byłem tu
Put Mlija 2
21310, Omiš
po spotkaniu z paukiem.
Ostatnio edytowano 02.07.2014 10:31 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Jeśli zachoruję??? Pytanie o lekarzy w Chorwacji. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone