Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeśli zachoruję??? Pytanie o lekarzy w Chorwacji.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 04.05.2013 12:58

pawelli napisał(a):A jak to bedzie po wejsciu Cro do UE (1.07.2013) ??? Czy karta EKUZ będzie wystarczająca ???? ewentualnie dowód osobisty ?



Kasiu,
Orientujesz jak to bedzie po wejsciu do EU ?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.05.2013 12:59

pawelli napisał(a):
pawelli napisał(a):A jak to bedzie po wejsciu Cro do UE (1.07.2013) ??? Czy karta EKUZ będzie wystarczająca ???? ewentualnie dowód osobisty ?
Kasiu,
Orientujesz jak to bedzie po wejsciu do EU ?

Jak w krajach unijnych...
mala
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 22.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala » 04.05.2013 13:48

Kaśka ,Ty niczym alfa i omega musisz się znać na wszystkim :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 05.05.2013 09:00

Dzięki Kasiu :)
Musia
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Musia » 22.05.2013 21:53

Od 01.07.2013 EKUZ wystarczy jako poświadczenie ubezpieczenia i prawa do leczenia podczas pobytu w Hr (no chyba że ktoś wyjeżdża w celach leczenia się tam- wtedy musi mieć zgodę NFZ). Kartę EKUZ wystawiją w dniu złożeniu wniosku ale w sezonie warto nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Od jesieni będzie można również w chorwackich aptekach wykupić leki na receptę wystawioną w Polsce :)
split_nonstop
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) split_nonstop » 10.06.2013 03:01

Musia napisał(a):Od 01.07.2013 EKUZ wystarczy jako poświadczenie ubezpieczenia i prawa do leczenia podczas pobytu w Hr (no chyba że ktoś wyjeżdża w celach leczenia się tam- wtedy musi mieć zgodę NFZ). Kartę EKUZ wystawiją w dniu złożeniu wniosku ale w sezonie warto nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Od jesieni będzie można również w chorwackich aptekach wykupić leki na receptę wystawioną w Polsce :)

Witam to co Pani napisała powyżej jest prawie prawdą tylko że od 2014 :) polecam najlepiej ALIANZ UBEZPIECZENIE:)
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 10.06.2013 08:47

W Cro naprawdę leczą doraźnie. Dwa lata temu w pierwszy dzień na plaży zanurkowałem 5mb i woda już pozostała w uszach.
Ból nie do zniesienia, ropa i całkowicie ogłuchłem.
Dwa dni i dwie noce nie spałem i w końcu na trzeci dzień prawie z płaczem kolejny już 3 raz poszedłem do przychodzi.
Dostałem zastrzyk przeciwbólowy i w końcu jakiś mocny lek przeciwbólowy na receptę.
Ale żadnego antybiotyku... po powrocie w Polsce leczyłem swoje uszy ponad miesiąc.
W poczekalni widziałem sporo osób które nadepnęły na "jeżowaca" - mieli wyciągane igły i tyle.

Choć lekarze byli bardzo mili to jednak takie leczenie nie spełnia moich oczekiwań.
Nie twierdzę, że mam wstać na drugi dzień i dalej używać morza, ale w moim przypadku antybiotykł pomógł by na tyle, że spokojnie mógłbym wstać na nogi i coś jeszcze zwiedzić (bo pływać już nie).
Skończyło się na 10 dniach w łóżku w CRO.

(sprawdzali tylko paszport/dowód; dodatkowe ubezpieczenie w takich przypadkach jest zbędne, choć miałem i takie w pzu)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.06.2013 12:41

Na podstawie tylko jednego lekarza oceniasz całą służbę zdrowia w RH?

split_nonstop napisał(a):
Musia napisał(a):Od 01.07.2013 EKUZ wystarczy jako poświadczenie ubezpieczenia i prawa do leczenia podczas pobytu w Hr (no chyba że ktoś wyjeżdża w celach leczenia się tam- wtedy musi mieć zgodę NFZ). Kartę EKUZ wystawiją w dniu złożeniu wniosku ale w sezonie warto nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Od jesieni będzie można również w chorwackich aptekach wykupić leki na receptę wystawioną w Polsce :)

Witam to co Pani napisała powyżej jest prawie prawdą tylko że od 2014 :) polecam najlepiej ALIANZ UBEZPIECZENIE:)

A ja myślę, że to Ty "Split nonstop" się mylisz...
klik
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 10.06.2013 20:02

mnie natomiast sympatyczna pani doktor przebadała ,przepisała receptę na antybiotyk i po dwóch dniach mogłam korzystać z uroków Chorwacji
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 10.06.2013 20:03

Mili Państwo - z tego co się orientuje to w Cro zazwyczaj mamy:
- zapalenie ucha
- kolec jeżowca w stopie
- ew. gardełko od klimy
- można jeszcze wywinąć orła i się potłuc, skrecić nogę w kostce

wystarczy zabrać ze sobą antybiotyk na zapalenie ucha (do znajomego aptekarza), wode utlenioną, i jakieś leki na gardło.
med_net
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 15.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) med_net » 15.06.2013 20:12

Augmentin mysle ,ze bedzie idealnym wyborem w takim wypadku i warto go zabrac ze soba z PL
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 15.06.2013 20:31

split_nonstop napisał(a):
Musia napisał(a):Od 01.07.2013 EKUZ wystarczy jako poświadczenie ubezpieczenia i prawa do leczenia podczas pobytu w Hr (no chyba że ktoś wyjeżdża w celach leczenia się tam- wtedy musi mieć zgodę NFZ). Kartę EKUZ wystawiją w dniu złożeniu wniosku ale w sezonie warto nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Od jesieni będzie można również w chorwackich aptekach wykupić leki na receptę wystawioną w Polsce :)

Witam to co Pani napisała powyżej jest prawie prawdą tylko że od 2014 :) polecam najlepiej ALIANZ UBEZPIECZENIE:)


split-nonstop napisz konkretnie co jest prawdą a co nie...jeśli wiesz coś w temacie.Corwacja do UE wchodzi w tym roku nie w 2014 :D pozdrawiam :D :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.06.2013 20:34

Przecież Kasia podała... "Od 1. srpnja europska kartica zdravstvenog osiguranja"
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 15.06.2013 20:37

Bocian napisał(a):Przecież Kasia podała... "Od 1. srpnja europska kartica zdravstvenog osiguranja"


Przepraszam nie zauważyłem . :oops: :oops: :oops:
cypher81
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) cypher81 » 03.07.2013 19:53

Witam. Czy mogłby ktoś te dane ujednolicić i podać jakoś przystepnie. czy musze mieć na dziś EKUZ czy wystarczy paszport gdyby ja czy dziecko zaniemoglo niespodziewanie.?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Jeśli zachoruję??? Pytanie o lekarzy w Chorwacji. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone