Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeśli zachoruję??? Pytanie o lekarzy w Chorwacji.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 16.07.2014 09:04

Pomocy udzielono nam w jedynej przychodni w Orebiću. Byłam trochę zaskoczona tym że mam zapłacić 300 Kn, więc gdy usłyszałam, że nie mogę skorzystać z EKUZ po prostu zapłaciłam.
Dzwoniłam potem do PZU aby zgłosić zdarzenie i poinformowano mnie że koszty będą zwrócone ( jak wrócę do Polski, mam im wysłać dokumenty i rachunki). Dowiedziałam się także że gdyby była konieczność ponownej wizyty, mogę zadzwonić i poprosić o załatwienie lekarza bezgotówkowo.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.07.2014 09:06

ewa.krakuska napisał(a):Pomocy udzielono nam w jedynej przychodni w Orebiću. Byłam trochę zaskoczona tym że mam zapłacić 300 Kn, więc gdy usłyszałam, że nie mogę skorzystać z EKUZ po prostu zapłaciłam.
Dzwoniłam potem do PZU aby zgłosić zdarzenie i poinformowano mnie że koszty będą zwrócone ( jak wrócę do Polski, mam im wysłać dokumenty i rachunki). Dowiedziałam się także że gdyby była konieczność ponownej wizyty, mogę zadzwonić i poprosić o załatwienie lekarza bezgotówkowo.

Na Kralja Tomislava?
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 16.07.2014 09:35

ewa.krakuska napisał(a):Pomocy udzielono nam w jedynej przychodni w Orebiću. Byłam trochę zaskoczona tym że mam zapłacić 300 Kn, więc gdy usłyszałam, że nie mogę skorzystać z EKUZ po prostu zapłaciłam.
Dzwoniłam potem do PZU aby zgłosić zdarzenie i poinformowano mnie że koszty będą zwrócone ( jak wrócę do Polski, mam im wysłać dokumenty i rachunki). Dowiedziałam się także że gdyby była konieczność ponownej wizyty, mogę zadzwonić i poprosić o załatwienie lekarza bezgotówkowo.

W zeszłym roku byłam w Orebicu w przychodni na Kralja Tomislava. Też z bólem ucha u dziecka. Tam gdzie była kartka hitna pomoc lekarz wyszedł i mówił, że on właśnie kończy dyżur (ok 11 to było) i że dzisiaj już nikogo nie będzie a jutro będzie lekarz z Korculi ale on nie wie o której :roll:
Był tam jeszcze jakiś gabinet ale właśnie taki normalny, nie dla turystów. No to zadzwoniłam do PZU,po czasie zadzwonił do mnie lekarz, że wysyła mi smsa gdzie mam przyjść z dzieckiem, okazało się, że właśnie to tej przychodni gdzie byłam. Tam przyjął mnie lekarz,wszystko było bezgotówkowo ale płaciło PZU a nie NFZ.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.07.2014 09:41

hmm to może być tak jak u nas, owszem jest państwowy lekarz, ale wizyta za tydzień jeśli chodzi o przeziębienie itp, a jak chcesz od razu to płać, a tylko wizyty typu pogotowie są od ręki :hut:
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 16.07.2014 16:00

Bocian napisał(a):Na Kralja Tomislava?


tak, w tej placówce
brys
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 26.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) brys » 20.08.2014 12:50

Ja mam troche inny problem bo zaraz po przyjeździe do Omis moja corka zaczęła sie uskarzac na bol brzucha. Poszlismy do hitnej a ci po wykonaniu badan krwi skierowali do szpitala do Splitu na pierwsza pomoc. Tam jeszcze w ten sam dzień miala usuniety wyrostek. Po tygodniu lezenia na intensywnej opiece, lekarz prowadzacy zdecydowal sie na kolejny zabieg. W tej chwili dziecko lezy juz dwa tygodnie w szpitalu. Mam nadzieje ze do piatku wyjdzie. Za nic na razie nie placilem bo wszedzie chcieli EKUZ.
Ale urlop mialem planowany na dwa tygodnie natomiast przedłużył sie nam o jeszcze jeden tydzień. W kraju nie mam na tyle dni urlopowych aby pokryc te dodatkowe kilka dni z urlopu. Bede miec wypis ze szpitala ale czy taki wypis wystarczy dla pracodawcy aby mi usprawiedliwil te dni czy bede musoal wziac urlop bezplatny lub czy moze lekarz w Polsce wystawi mi zwolnienie lub cos w tym stylu?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.08.2014 13:17

Skontaktuj się z Pracodawcą i wyjaśnij sytuację.
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 20.08.2014 14:46

Chyba powiadomiłeś pracodawcę, dlaczego nie wróciłeś planowo do pracy, bo jeśli nie to może już tam nie pracujesz. Mam nadzieję, że pracodawca wykaże się zrozumieniem i załatwicie to w ramach urlopu /jeżeli takowy jeszcze posiadasz/, albo bezpłatnego.
Co do zwolnienia lekarskiego istnieje coś takiego jak dni wolne i zasiłek z tytułu opieki nad chorym dzieckiem. Rodzicowi przysługuje 60 dni w roku na chore dziecko do lat 14 i 14 dni na starsze. Zwolnienie musi wystawić lekarz, z tego co się orientuję to może to zrobić na max. 2 dni do tyłu /ale mogę się mylić/.
Może ktoś z rodziny powinien udać się w tej sprawie w Polsce do lekarza opisać sytuację i to dla Ciebie załatwić. Są też obwarowania dotyczące terminu dostarczenia zwolnienia pracodawcy, masz na to 7 dni, potem zasiłek ulega obniżeniu...
Na podstawie Kodeksu Pracy tez przysługują 2 dni wolne /płatne/w roku z tytułu opieki nad dzieckiem.
kuczi74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuczi74 » 12.07.2018 08:13

Wie ktoś, gdzie w Vodicach jest przychodnia lekarska,czy jakiś punkt gdzie w razie potrzeby można sie zgłosić?
Znalazłem tylko szpital w Szibeniku i był jakiś punkt szybkiej pomocy w Vodicach ale Google pokazało czynny 1 dzień w tygodniu
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005
pediatra w Igrane i okolicach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 27.08.2018 12:54

Witajcie

jadę w sb do Igrane. Jadę z maluszkiem 5 mies. Ktoś podpowie awaryjnego dobrego pediatre w okolicach?

dzięki i pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: pediatra w Igrane i okolicach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2018 14:20

Tomek O. napisał(a):Witajcie

jadę w sb do Igrane. Jadę z maluszkiem 5 mies. Ktoś podpowie awaryjnego dobrego pediatre w okolicach?

dzięki i pozdrawiam

http://www.imenik.hr/moj/imenik/dom%20z ... 20makarska
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 27.08.2018 15:41

dzięki Janusz. Ale może ktoś zna konkretnego dobrego pediatre A nie tylko ogólnie ośrodki zdrowia.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2018 15:53

Igrane to mała miejscowość, wątpię czy jest tam pediatra.
W razie potrzeby (oby nie była potrzebna), pytaj gospodarza kwatery, czy jest w Igrane pedijatar.

W Makarskiej jest >>> https://privatna-pedijatrijska-ordinaci ... ness.site/
Ale czy dobry, tego nie wiem.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Jeśli zachoruję??? Pytanie o lekarzy w Chorwacji. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone