Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeśli Riviera Makarska to gdzie najlepiej???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 05.01.2010 10:12

mam jeszcze 5 miesiecy i 7 dni do zastanawiania :) A mam nielada zagwostkę.
1) Niewątpliwie ładniejsze plaże w BV (aleod czego są nogi w Podgorze tez pewnie moge sobie dojsc do jakiejs ciekawej plazy) . BV kojarzy mi sie z czymś droższym (moze mylnie nie wiem - jednak chciałabym sie zmiescic w 25E (czerwiec) za 2 osobowy apartament). Bliskość Breli też na plus.
2)Jak patrzę na zdjęciach z lotu ptaka ciagnie mnie do Podgory (tam tych przechodzonych domów o ktorych niektórzy piszą nie widać, a tez zalezy co to znaczy ;) czasami 'czerswty' ma klimat). Tam tez jest Gorna Podgora ktorej opuszczone zabudowania wygladaja ciekawie jako punkt spacerowy.
Ciężko podjąc decyzję i znając siebie (i widząc oczyma wyobraznie umęczoną twaorz mojego chłopaka) pewnie odwiedzę te dwa miasteczka i wtedy podejmę decyzję juz na miejscu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2010 11:04

Masz zagwozdkę... masz :) .

Ja mam podobnie w dwóch rejonach:

1. Tak samo jak Ty - od Breli po Gradac

2. Od Nemiry po Pisak

Pozdrawiam
Interseal M.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.01.2010 11:23

CinnamonGirl napisał(a):mam jeszcze 5 miesiecy i 7 dni do zastanawiania :) A mam nielada zagwostkę.
1) Niewątpliwie ładniejsze plaże w BV (aleod czego są nogi w Podgorze tez pewnie moge sobie dojsc do jakiejs ciekawej plazy) . BV kojarzy mi sie z czymś droższym (moze mylnie nie wiem - jednak chciałabym sie zmiescic w 25E (czerwiec) za 2 osobowy apartament). Bliskość Breli też na plus.
2)Jak patrzę na zdjęciach z lotu ptaka ciagnie mnie do Podgory (tam tych przechodzonych domów o ktorych niektórzy piszą nie widać, a tez zalezy co to znaczy ;) czasami 'czerswty' ma klimat). Tam tez jest Gorna Podgora ktorej opuszczone zabudowania wygladaja ciekawie jako punkt spacerowy.
Ciężko podjąc decyzję i znając siebie (i widząc oczyma wyobraznie umęczoną twaorz mojego chłopaka) pewnie odwiedzę te dwa miasteczka i wtedy podejmę decyzję juz na miejscu.


Mam 2 pytania
a/ którego czerwca jedziesz ?
b/ czy możesz dołożyć jakieś max 5E za super miejscówkę w Breli?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 05.01.2010 11:41

Torac napisał(a):
Mam 2 pytania
a/ którego czerwca jedziesz ?
b/ czy możesz dołożyć jakieś max 5E za super miejscówkę w Breli?


Na 98% na miejscu 12-25 czerwca.
Co do dokładania to wolałabym nie bo mam na głowie ślub ;)(choc zdaje sobie sprawę ze czasami trzeba i niekoniecznie bedzie łatwe znalezienie czegos za 20-25E za dobe/2osoby)
Moze sie okaze ze jeszcze uda sie wyciągnąc znajomych ale oni to pewnie bedą wiedzieć w przeddzień wyjazdu jak ich znam :lol:

Co do samego zakwaterowania to ja nie mam wielkich wymagan:
1) bez robali ale z łózkiem ;)
2) łazienka i kuchnia (ew kuchnia wspólna moze być w przypadku sobe).
3) balkonik zeby było gdzie jesc sniadanka
4) klimy nie potrzebuję (czerwiec)
5) nie musi być w pierwszej linii brzegowej - lubie spacerować w Primostenie mieszkalismy 300m od morza a do 'naszej' plazy było 500m i było bardzo fajnie :)

Co do miejscowosci i otoczenia wymagania mam juz wieksze:
1) plaża gdzie ludzie nie będą upchani jak śledzie w odległosci do 1000m od apartamentu (w czerwcu te sledzie nie powinny grozić, w BV są piekne plaze, ale w Podgorze na googlemap w kierunku Tucepi też wygladają przyjemnie)
2) promenadki i inne dróżki do spacerów
3) starówka - ale tu wiem ze o to na riwierze makarskiej cieżko
5) malowniczość i fotogeniczność okolicy
6) 'blisko' do innych miejscowosci na wieczorne wypady (tutaj prawie kazde miejsce na riwierze spełnia ten warunek)
7) warunek tegoroczny jak się obrócę tyłem do morza mam widzieć góry ;)
Ostatnio edytowano 05.01.2010 11:53 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 1 raz
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.01.2010 11:51

mam jedna miejscówkę w Breli - nie publikuję jej nigdzie bo bliska memu sercu. Jednakże będzie kosztowała ok. 30E w czerwcu.
Tam spędziłem lato 2007 i 2008 a już w 2009 niestety nie załapałem się (wszystko zajęte)
Ale jeżeli znajomi mają się późno zadeklarować to pupa zbita...
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 05.01.2010 11:55

Torac napisał(a):mam jedna miejscówkę w Breli - nie publikuję jej nigdzie bo bliska memu sercu. Jednakże będzie kosztowała ok. 30E w czerwcu.
Tam spędziłem lato 2007 i 2008 a już w 2009 niestety nie załapałem się (wszystko zajęte)
Ale jeżeli znajomi mają się późno zadeklarować to pupa zbita...


Własnie ze wględów losowych bezpieczniej jest w moim przypadku jechać w ciemno. Tym bardziej ze robię podyplomówkę i niby moge przełozyc egzaminy na lipiec lub wrzesień ale tez nie wiadomo co wykładowcom strzeli do głowy w czerwcu ;)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.01.2010 12:18

Interseal napisał(a):Masz zagwozdkę... masz :) .
Ja mam podobnie w dwóch rejonach:
1. Tak samo jak Ty - od Breli po Gradac
2. Od Nemiry po Pisak
Pozdrawiam
Interseal M.

Zdravo, jak wybierzesz 2 i padnie na Marusie, to daj znać - nr GG - podeślę Ci fajne nie drogie kwatery. Do świetnej plaży blisko ale w pionie trzeba pamiętać, choć w oddalonej o zaledwie 10km Breli podobnie ze schodami i drożej.
Pozdrav
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.01.2010 12:26

pasażer napisał(a):
Interseal napisał(a):2. Od Nemiry po Pisak
Interseal M.

Zdravo, jak wybierzesz 2 i padnie na Marusie, to daj znać - nr GG - podeślę Ci fajne nie drogie kwatery. Do świetnej plaży blisko ale w pionie trzeba pamiętać
Pozdrav

Interseal lubi górskie wspinaczki :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2010 12:30

pasażer napisał(a): Do świetnej plaży blisko ale w pionie trzeba pamiętać, choć w oddalonej o zaledwie 10km Breli podobnie ze schodami i drożej.
Pozdrav


Tak, tak... trzy lata temu byłem w Stanići. Codziennie 167 schodków po kilka razy tam i na zad, z dzieciakiem na jednej ręce i majdanem dmuchawców w drugiej... :)

Wtedy nie marudziliśmy, a i teraz miło się wspomina.

Pozdrawiam i dzięki za chęć pomocy. Będzie potrzeba, będę GGadał.

Interseal M.
luki78
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki78 » 05.01.2010 14:16

W zaleznosci od upodobań co do tłumów polecam Podgore i Podgore Caklje.Cicha spokojna Caklje jest zaledwie 10min spacerkiem wzdłuz morza od wiekszej i głosniejszej Podgory.Co do wąskiej plazy
w Podgorze to nie musimy wcale leżeć na plaży przy promenadzie ,bo chyba o niej mowa .W kierunku Caklje jest piekna plaża (duzo mniej ludzi) i w kierunku Tucepi również wystarczy mały spacerek moze 500m .Polecam super knajpkę na samym końcu Caklje idąc od Podgory nie pamiętam jej nazwy ale to mała restauracyjka z dużym akwarium przy wejściu .Dobre jedzenie i miła obsługa ,mielismy też fajny apartament z pięknym widokiem na morze i prawie cała Podgore.Jakby ktoś był zainteresowany moge adres i parę fotek na maila.Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków. :)
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 05.01.2010 14:23

No ja tez rozważam m.in. Podgorę na jeden tydzień bo tam jeszcze nie byłem - mam w planie tydzień Peljesac , tydzień Makarska .

W takim razie proszę Luki78 o ten adres apartamentu .
mój mail :
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
luki78
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki78 » 05.01.2010 14:54

Droga [/b]Cinnamongirl jeżeli wybieracie sie w ciemno to najłatwiej bedzie wam podjąc decyzje na miejscu po małym rozpoznaniu.Oczywiscie za wiele się nie zobaczy tak na hura ale to
"coś "co zadecyduje za lub przeciw napewno.Tak było i w moim przypadku poprostu będac na miejscu i po pobierznym przeglądzie miejscowości od Breli po Igrane wybralismy Podgore dwa razy 2008 i 2009.Pozdrav.[/b]
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 05.01.2010 17:54

luki78 napisał(a):Jakby ktoś był zainteresowany moge adres i parę fotek na maila.Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków. :)


Podaj podaj mi proszę ten adres i wyslij pare fotek :) moj email: lmadzia(małpa)interia.pl
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.01.2010 18:20

CinnamonGirl napisał(a):
Co do miejscowosci i otoczenia wymagania mam juz wieksze:
1) plaża gdzie ludzie nie będą upchani jak śledzie w odległosci do 1000m od apartamentu (w czerwcu te sledzie nie powinny grozić, w BV są piekne plaze, ale w Podgorze na googlemap w kierunku Tucepi też wygladają przyjemnie)
2) promenadki i inne dróżki do spacerów
3) starówka - ale tu wiem ze o to na riwierze makarskiej cieżko
5) malowniczość i fotogeniczność okolicy
6) 'blisko' do innych miejscowosci na wieczorne wypady (tutaj prawie kazde miejsce na riwierze spełnia ten warunek)
7) warunek tegoroczny jak się obrócę tyłem do morza mam widzieć góry ;)


No to moim skromnym zdaniem zdecydowanie Baska Voda. I plaże zarąbiste - ciągną się parę kilometrów - to rzadkość w Chorwacji), są szerokie. Promenada od Breli po Basko Polje - chyba 6 kilosów w sumie.
Starówka - jakieś stare budynki są i kościółek w głebi... Góry wiszą dosłownie nad Tobą... Nad BV sioła Bast i Topići - też na spacery niezłe, a i widoki genialne stamtąd są. gdzieś, kiedyś zamieściłam trochę zdjęć..

Bast:

Obrazek

Obrazek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 05.01.2010 19:29

mutiaq napisał(a):Jak dla mnie, to Baška Voda jest bardziej turystyczna od Podgory i głośniejsza.
Wybrałabym Podgore :)
Pozdrawiam.



Mnie też się tak wydaje, że Baśka głosniejsza. Wybrałbym Podgorę. No chyba , że z koleżanką Muntiag bym jechał to wybrałbym Baśkę (Disco, konoby itp.). :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeśli Riviera Makarska to gdzie najlepiej??? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone