Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeśli Riviera Makarska to gdzie najlepiej???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 07.12.2009 00:30

pasażer napisał(a):Skromniś :wink:


Słyszałeś , słyszałeś :!:
Pozdrav :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.12.2009 09:37

Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 08.12.2009 15:06

lub

http://www.drasnice.com/

Nie byłem ale kolega zachwalał.
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 08.12.2009 15:45

Torac napisał(a):A może Podgora Čaklje ?
spokojna dzielnica Podgory. Apartamenty blisko morza!Spokój.


Podgora -Caklje to nasza chrzestna matka cromaniactwa. Tak skutecznie nas usidliła, ze w tym roku, mimo, że w planie był Peljesac, i tak dziwnym trafem 4 raz wylądowaliśmy w Caklje. Od ubiegłego roku można zjechać do Caklje nową drogą. Wyjeżdźa się nad morzem, tuż obok campingu . Mimo, że plaża nie jest imponująco szeroka to i tak jest luźno. Nikt nikomu nóg na głowę nie zakłada. my na 90% w roku 2010 -Caklje.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 08.12.2009 19:20

Byliśmy 2x w Breli i tam bardzo dobrze się czuliśmy. To trochę enigmatyczne miejsce, może jeszcze kiedyś tam wrócę. Takiego widoku na morze i wyspy jak z balkonu apartamentowego nie zapomina się nigdy, i lepszego nigdy nie znajdę, choć nadal szukam...

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 08.12.2009 20:45

Grzegorz Ćwik napisał(a):Takiego widoku na morze i wyspy jak z balkonu apartamentowego nie zapomina się nigdy, i lepszego nigdy nie znajdę, choć nadal szukam...

To szukaj w drugą stronę. Nie z Breli, a na Brelę i Biokovo widok ! :oczko_usmiech:
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 09.12.2009 16:50

Polecam Tucepi
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 03.01.2010 18:53

Posiada ktoś sprawdzony apartament w Caklje / Podgora , za przyzwoitą cenę ?
Ostatnio edytowano 03.01.2010 19:05 przez Adam.B, łącznie edytowano 1 raz
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 03.01.2010 19:04

:D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 04.01.2010 17:48

Ja tez sie póki co skłaniam ku Podgorze w tym roku :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.01.2010 20:31

Odpowiedź z innego tematu.

Podgora
CinnamonGirl napisał(a): pasażer - Brzydkie domy... powiadasz... chyba na Riwierze Makarskiej nie ma miasteczka tak nastrojowego jak Primosten ze starówką itp. w którym byłam w 2009. Po przeczytaniu kilku relacji wyszła mi min Podgora jako miejsce docelowe sporo osób dobrze o nim pisało.

O plaży w Makarskiej też znajdziesz sporo pozytywnych komentarzy, ale wiesz . . . wybacz . . . jeden lubi jak mu cyganie grają, drugi jak mu buty śmierdzą.

CinnamonGirl napisał(a): pasażer - Które wg ciebie miasteczka na Makarskiej mają klimat i nie są szaleńczo drogie - moze cos podpowiesz?

Wszystkich miast na Makarskiej nie widziałem z bliska. W tych co byłem dłużej to najlepiej się czułem w Baška Voda. Niemniej jednak najładniejsza dla mnie promenada jest w Tucepi. Całe Tucepi zadbane, zielone trawniki i wszędzie palmy, no i dlatego ma swoją cenę.

CinnamonGirl napisał(a): Moze ktos mi odpowie czy z Podgory do Tucepi da sie dojsc spacerem z wykluczeniem jadranki? Chodzi mi o jakies ściezki wsród drzew/promenady i plaze. Z mapy wynika ze to ok 3 km wiec taki w sam raz spacerek na wieczór.


Podgora jak wspomniałem dla mnie okropna. Hotele i paskudne domy.
Jak chcesz wieczorami spacerować to może właśnie Baska Voda, która ma promenadę aż do Breli. Taki spacer od centrum BV do legendarnej skałki w Breli rok temu jednego wieczoru zaliczyłem. hmmm... nic specjalnego w tej skałce. Co kawałek masz knajpki i na browara można przysiąść. Drvenik odpada w przedbiegach ze względu na promy. :oczko_usmiech:

Na wieczorne spacery dobry będzie również Gradac.
Centrum miejscowości leży na niewielkim cyplu. Promenada ciągnie się aż do Brist, czyli spacerek dość długi można zrobić lub w połowie drogi zatrzymać się w barze (wieczorami błyskoteka) Pineta.

więcej fotek tu :arrow: http://www.volny.cz/makarska-brist/Brist.html

a tematy o Gradac np.:

Kto był w miejscowości Brist okolice Gradac ???

Gradac ????

Gradac 2009

KTORE WYBRAC???Brist, POdaca, Drvenik, Zaostorg , Gradac???

Dziękuję za uwagę :devil:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 05.01.2010 07:37

No poczytała sporo o miejscowaciach na Makarskiej Riwierze. I takie mam wnioski jesli chodzi o mnie, moje mozliwosci i upodobania:
- Brela za drogo ;),
- Makarska za duza - dobra na wizyte popołudniową a nawet dwie
- Tucepi niby wychwalane ale jak ogladam zdjecia to takie aż za bardzo apartamentowo - turystyczne no i jak czytam droższe
-Igrane chyba jednak za małe
- Gradac juz za daleko na południe - 1) mam zamiar pojezdzic po miasteczkach Riwiery, a 2) ze chce mieszkać gdzies pod górami ;) a w Gradacu ich juz takich wysokich nie ma.
itp.
Z tych obliczeń i losować wychodziła mi własnie Podgora i Baska Woda (nie za małe i nie za duże). Nie wiem czemu Podgora wyszła na prowadzenie moze to ze powyzej jest Stara Podgora do której chetnie sie przespaceruję, czytałam kilka realcji wasnie z Podgory i jakos mie one urzekły. Generalnie pewnie wyląduję w którymś z tych dwóch miejsc ale nadal nie moge sie zdecydować w którym ;) a i tak zjeżdzę wiekszosc miasteczek na riwierze.

Trudny wybór
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 05.01.2010 09:18

Jak dla mnie, to Baška Voda jest bardziej turystyczna od Podgory i głośniejsza.
Wybrałabym Podgore :)
Pozdrawiam.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.01.2010 09:23

mutiaq napisał(a):Jak dla mnie, to Baška Voda jest bardziej turystyczna od Podgory i głośniejsza.
Wybrałabym Podgore :)
Pozdrawiam.


Jestem tego samego zdania , ale kwestia gustu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2010 09:54

CinnamonGirl napisał(a): 2) ze chce mieszkać gdzies pod górami ;) a w Gradacu ich juz takich wysokich nie ma.


CinnamonGirl napisał(a):Z tych obliczeń i losować wychodziła mi własnie Podgora i Baska Woda (nie za małe i nie za duże)


Z tych dwóch miejscowości bez wątpienia wyższe są góry nad Baska Voda. (Sv. Ilija ma ponad 1600 metrów).

Tymczasem nad Podgorą - wbrew nazwie - nie ma bezpośrednio szczytów górskich... no i są już dużo mniejsze. Co do samego miasteczka, to jak pisze Pasażer - troszkę czerstwe są już tamtejsze kwatery. Nie powiem, że schodziłem całe miasteczko, ale spędziłem sporo czasu na poszukiwania na południowym skraju miasta, nad samym morzem... i w efekcie oglądałem to miejsce z sąsiednich Drasnic. (Wieczorem całkiem ładne). :)

Najbliżej łańcucha górskiego są chyba właśnie Drasnice, jednak wioska ta odpada w Twoim przypadku - nic tam nie ma :wink:

Byłem też w Zaostrogu, tam góry są cofnięte i szerokim łukiem wracają nad morze do wieńczącej pasmo Rilić góry Viter. W powstałym zakolu znajduje się Stary Zaostrog, bardzo fajny na dłuższe popołudniowe spacery...

Pozdrawiam
Interseal M.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeśli Riviera Makarska to gdzie najlepiej??? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone