Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

JESIEŃ W BIESZCZADACH

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.12.2017 21:31

ruzica napisał(a):choć odcinek za Krzemieńcem ciut nudnawy :roll:

Właśnie z tego względu wolę widokowe połoniny. Ale w barwach jesieni ten szlak na pewno zyskuje na atrakcyjności :).
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.12.2017 23:53

Cóż mogę powiedzieć, Michał... tęsknota łapie za serce...
Cudownie!

Pozdrawiam,
Wojtek
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.12.2017 09:05

Sporo się nadeptaliście. Gratulacje. :)
Piękna pogoda Wam się trafiła, my już wtedy w domy byliśmy... a nawet w pracy. :|
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 18.12.2017 22:04

ruzica napisał(a):
Mikeee napisał(a):Tu właśnie proponuję Markowi, że skoro nie ma z nami dziewczyn, które idą trochę wolniej, zamiast wracać się do Małej Rawki i iść do Wetliny Działem, czyli zielonym szlakiem, pójdziemy dalej przez Rabią Skałę wzdłuż granicy ze Słowacją.

Bardzo mi się podobała ta trasa, choć odcinek za Krzemieńcem ciut nudnawy :roll:

nudnawy bo leśny. Ale idąc lasem w takich kolorach - to sama przyjemność 8)
ruzica napisał(a):Ale dumna byłam po jej przejściu niesamowicie,bo jestem dziewczyną i chodzę wolniej :mrgreen: :wink:

:lol: No ale ja miałem na myśli te NASZE dziewczyny - ONE chodzą wolniej :oczko_usmiech: Z tego co wiem, to Ty nieźle zapingalasz po górach :)
A duma w pełni uzasadniona - to długi i męczący odcinek
elfik99 napisał(a):Prześliczne te jesienne rudości!!!!!!!! 8O 8O 8O
idealnie trafiliśmy 8) . Pełna paleta barw i dobra pogoda.
marze_na napisał(a):
ruzica napisał(a):choć odcinek za Krzemieńcem ciut nudnawy :roll:

Właśnie z tego względu wolę widokowe połoniny. Ale w barwach jesieni ten szlak na pewno zyskuje na atrakcyjności :).

zyskuje bardzo. Jutro będzie bardziej widokowa trasa 8)
Franz napisał(a):Cóż mogę powiedzieć, Michał... tęsknota łapie za serce...
Cudownie!

Nie zaprzeczę. Było pięknie 8)
Roxi napisał(a):Sporo się nadeptaliście. Gratulacje. :)

Dzięki :) Sporo i dość szybkim tempem. Potem jeszcze trzeba było trzymać fason w Bazie... :wink:
Roxi napisał(a):Piękna pogoda Wam się trafiła, my już wtedy w domy byliśmy... a nawet w pracy. :|

szybki powrót do rzeczywistości :wink: A pogoda fakt - super 8) . Kolejny dzień również będzie pogodny

pozdrawiam,
M
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 19.12.2017 22:13

wtorek 17.10 - Tarnica

Pogoda dziś idealna, żeby zdobyć najwyższy szczyt polskich Bieszczad. Ekipa w komplecie, ustalamy z synem właścicieli pensjonatu, że zawiezie nas do Mucznego. Po drodze zostawiam swój samochód na parkingu w Ustrzykach, przesiadam się do Transportera gospodarzy i jedziemy dalej.


Z Mucznego wspinamy się żółtym szlakiem na Bukowe Berdo

DSC_0354.JPG


DSC_0355.JPG


DSC_0356.JPG


20171017_105910.jpg


DSC_0357.JPG


DSC_0358.JPG


DSC_0362.JPG


20171017_113312.jpg


DSC_0363.JPG


DSC_0364.JPG


DSC_0365.JPG


DSC_0369.JPG


20171017_115944.jpg
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 19.12.2017 22:14

Idziemy grzbietem Bukowego Berda co jakiś czas zerkając na pojawiający się zza Krzemienia szczyt Tarnicy i delektujemy się widokami 8)

DSC_0370.JPG


DSC_0371.JPG


DSC_0373.JPG


trochę wieje...

DSC_0374.JPG


DSC_0375.JPG


DSC_0376.JPG


DSC_0377.JPG


DSC_0378.JPG


DSC_0379.JPG


DSC_0380.JPG


DSC_0383.JPG


DSC_0384.JPG


IMG_3884.JPG
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 19.12.2017 22:15

Krzemień i wyglądająca zza niego Tarnica

DSC_0385.JPG


DSC_0387.JPG


DSC_0389.JPG


zostawiamy Bukowe Berdo za sobą

DSC_0391.JPG


z Krzemienia czeka nas żmudne zejście schodami ( :roll: ) do Przełęczy Goprowskiej

DSC_0392.JPG


i następnie wejście również po schodach na Przełęcz pod Tarnicą

DSC_0394.JPG


DSC_0395.JPG


te schody są irytujące...

DSC_0396.JPG


Halicz. Następnym razem wejdziemy na Tarnicę właśnie przez Halicz

DSC_0400.JPG


Przełęcz Goprowska poniżej i Krzemień powyżej

DSC_0401.JPG


DSC_0402.JPG


DSC_0403.JPG


DSC_0404.JPG


DSC_0405.JPG


Przypomina to bardziej podejście do jakiegoś klasztoru niż na górski szczyt

DSC_0406.JPG


DSC_0407.JPG


docieram do Przełęczy pod Tarnicą. Chwila odpoczynku w oczekiwaniu na resztę ekipy. Czeka nas jeszcze kilkuminutowe podejście na szczyt

DSC_0410.JPG


cdn :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.12.2017 00:01

Mikeee napisał(a):docieram do Przełęczy pod Tarnicą. Chwila odpoczynku w oczekiwaniu na resztę ekipy. Czeka nas jeszcze kilkuminutowe podejście na szczyt

... na którym wiele lat temu spędziłem noc...

Na szczęście wtedy żadnych schodów nigdzie na trasie nie było.

Pozdrawiam,
Wojtek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.12.2017 07:33

Takiego narobiłeś apetytu, że już planujemy październikowy wypad w Bieszczady 8) .


Mikeee napisał(a):te schody są irytujące...

Jeszcze nie miałam przyjemności skorzystać z tego wątpliwego udogodnienia :roll: .
Wygląda to fatalnie, a argumenty BPN o ochronie szlaku jakoś mnie nie przekonują :? .
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.12.2017 08:37

Deptaliście po naszych śladach, ale mieliście znacznie lepszą pogodę. :)
Pięknie tam jest.

Wejście na Tarnicę przez Halicz np z Wołosatego też jest bardzo widokowe. Szczególnie krajobraz w kierunku granicy zaraz po wyjściu z lasu idąc od Wołosatego.

DSC04078.JPG


marze_na napisał(a):Jeszcze nie miałam przyjemności skorzystać z tego wątpliwego udogodnienia :roll: .
Wygląda to fatalnie, a argumenty BPN o ochronie szlaku jakoś mnie nie przekonują :? .


Też mam mieszane uczucia, ale biorąc pod uwagę zwiększającą się z roku na rok ilość turystów, to może coś w tym jest. :roll:
Chyba musimy się do tego przyzwyczaić, schodów coraz więcej.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 20.12.2017 12:20

Roxi napisał(a):Wejście na Tarnicę przez Halicz np z Wołosatego też jest bardzo widokowe. Szczególnie krajobraz w kierunku granicy zaraz po wyjściu z lasu idąc od Wołosatego.

To prawda :) . Jedyny minus tej trasy, to spory kawałek asfaltu pomiędzy Wołosatem a przełęczą Beskid - trochę ponad 2 km.
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 20.12.2017 13:56

Obaj macie tak piękną jesień na zdjęciach, że chciałoby się w nią zanurzyć!!! 8) 8) 8)

:papa:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 21.12.2017 00:06

Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):docieram do Przełęczy pod Tarnicą. Chwila odpoczynku w oczekiwaniu na resztę ekipy. Czeka nas jeszcze kilkuminutowe podejście na szczyt

... na którym wiele lat temu spędziłem noc...

musiało być ciekawie...
marze_na napisał(a):Takiego narobiłeś apetytu, że już planujemy październikowy wypad w Bieszczady 8) .
jest spora szansa, że sporo forumowiczów się tam pojawi na jesień przyszłego roku :)
Mikeee napisał(a):te schody są irytujące...

Jeszcze nie miałam przyjemności skorzystać z tego wątpliwego udogodnienia :roll: .
Wygląda to fatalnie, a argumenty BPN o ochronie szlaku jakoś mnie nie przekonują :? .

chyba podchodziłaś takimi schodami z przełęczy pod Tarnicą na szczyt, ale to jest zdecydowanie krótszy odcinek od tego, który prowadzi z Krzemienia
Roxi napisał(a):Deptaliście po naszych śladach, ale mieliście znacznie lepszą pogodę. :)
Pięknie tam jest.

patrząc na zdjęcie, to Wasza pogoda również nie była zła :)
Roxi napisał(a):Wejście na Tarnicę przez Halicz np z Wołosatego też jest bardzo widokowe.

w ostatniej chwili zmieniliśmy trasę wejścia na Tarnicę. Przedtem chcieliśmy iść właśnie z Wołosatego przez Halicz. Następnym razem na pewno pójdziemy tym szlakiem.
Nefer napisał(a):
Roxi napisał(a):Wejście na Tarnicę przez Halicz np z Wołosatego też jest bardzo widokowe. Szczególnie krajobraz w kierunku granicy zaraz po wyjściu z lasu idąc od Wołosatego.

To prawda :) . Jedyny minus tej trasy, to spory kawałek asfaltu

to był jeden z głównych powodów, dla których zmieniliśmy trasę wejścia na szczyt
elfik99 napisał(a):Obaj macie tak piękną jesień na zdjęciach, że chciałoby się w nią zanurzyć!!! 8) 8) 8)

Wojtek jest bardziej doświadczony w wyczuwaniu takich momentów... Ja początkuję :wink:

pozdrawiam,
M
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.12.2017 01:31

Mikeee napisał(a):musiało być ciekawie...

Owszem, było.
To były czasy, kiedy jeszcze wędrowałem po górach bez namiotu, jedynie z karimatą, śpiworem puchowym i foliowym rękawem, do którego się wślizgiwałem, próbując się chronić przed ewentualnym deszczem.
Leżałem na ścieżce odrobinę poniżej szczytu, żeby nie stanowić celu dla piorunów w przypadku nocnej burzy, a do snu kołysały mnie porykiwania jeleni...

Mikeee napisał(a):Wojtek jest bardziej doświadczony w wyczuwaniu takich momentów... Ja początkuję :wink:

Przesadzasz. Jesień u Ciebie na pewno nie ustępuje tej mojej.

Pozdrawiam,
Wojtek
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.12.2017 08:45

Mikeee napisał(a):patrząc na zdjęcie, to Wasza pogoda również nie była zła :)


:)
Zdjęcie jest z sierpnia 2012 roku. :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
JESIEŃ W BIESZCZADACH - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone