Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

JESIEŃ W BIESZCZADACH

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.12.2017 21:26

Okazuje się, że Wetlina była w tym terminie oblegana przez Cromaniaków. 8) :mrgreen:
Mnie też bardzo zaskoczyłeś tym jedzeniem w Siole, mi tam zawsze wszystko bardzo smakowało, szczególnie zupki.

Czekam oczywiście na ciąg dalszy i zobaczymy czy nam się szlaki przecięły. :lol:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 05.12.2017 15:30

Piękne jesienne Bieszczady :). Parę razy zdarzyło mi się być w październiku w Wetlinie i okolicach.

A do Wetliny zawitam już za ok. 1,5 miesiąca :wink: .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.12.2017 18:55

Michał, piękna jest Twoja bieszczadzka jesień :)

Już tak dawno mnie tam nie było. Tęsknię...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.12.2017 19:03

Piękne zdjęcia!Bieszczady są piękne a jesienią widzę, że bajeczne!My w Bieszczady zawitaliśmy dopiero pierwszy raz w tym roku, zawsze było nam daleko z północy i padało zazwyczaj na Tatry, Karkonosze, Stołowe, Beskidy. W tym roku dwa tygodnie po powrocie z cro się przełamaliśmy i spędziliśmy piękne 6 dni w tym uroczym zakątku naszego kraju!Postanowiliśmy, że wrócimy w przyszłym roku na pewno bo te 6 dni to za mało...he a najlepiej zostawić wszystko i ruszyć w te Bieszczady:)!Może w przyszłym roku uda się wypić z jakimś zakapiorem chorwackim piwko w np Siekierezadzie:).
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 05.12.2017 19:20

amatus1 napisał(a):Może w przyszłym roku uda się wypić z jakimś zakapiorem chorwackim piwko w np Siekierezadzie:).


Albo w Bazie Ludzi z Mgły. :wink:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.12.2017 20:48

Roxi napisał(a):
amatus1 napisał(a):Może w przyszłym roku uda się wypić z jakimś zakapiorem chorwackim piwko w np Siekierezadzie:).


Albo w Bazie Ludzi z Mgły. :wink:


jak w Bazie to ja się chętnie przyłączę w tym przyszłym roku :mrgreen: to co, październik :roll: :oczko_usmiech:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.12.2017 21:27

Brrr, październik o te kolory , już wam zazdroszczę...my tylko latem. Na weekend odpada bo sama jazda to mega wyzwanie, prawie jak do cro:)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.12.2017 20:43

Piękna polska jesień w Bieszczadach - wszystkie wariacje złota, brązu i czerwieni - wchodzę w temat

:boss: :papa:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 14.12.2017 01:42

walp napisał(a):Cudownie. W Bieszczadach byłem tylko latem. Koniecznie muszę tam pojechać jesienią.

koniecznie :!:
piotrf napisał(a):Kilka osób tam było z Wami na szlaku , dlatego my wybieramy zejście ze szczytu czerwonym do wsi Smerek ( dość długie przejście przez las , ale jaki LAS 8) ) znacznie mniej używanym i jesienią bardzo kolorowym . . .

zejście żółtym szlakiem nie było mocno "używane". Najwięcej ludzi spotkaliśmy na Połoninie.
walp napisał(a):Będę towarzyszył. :wink:

elfik99 napisał(a):Tutaj też przycupnę w tej korowej jesieni...... :) :) :)

Zapraszam :)
słoma79 napisał(a):jak Bieszczady to jestem...całkiem możliwe, że się widzieliśmy o tym nie wiedząc 8O byliśmy w Wetlinie w ten sam weekend :mrgreen: zresztą nie tylko my...prawda Roxi ? :wink: można było zrobić niezłe spotkanie cromaniaków 8)

chyba jednak się widzieliśmy. Właśnie w sobotę na Wetlińskiej, nawet sobie górskie "cześć" powiedzieliśmy :) . Nabrałem pewności, że to Ty po powrocie do domu, jak zobaczyłem Wasze zdjęcie z Bazy w relacji Roxi :)
basiunia68 napisał(a):Ja też byłam w ten weekend i nawet przeszliśmy tym samym szlakiem.

to zapewne też się widzieliśmy :)
marze_na napisał(a):Cudnie :hearts: .
Ale zestaw :!: Moje ukochane góry [size=85] (też mam na forum swój wątek :))

Wiem, wiem :) Przejrzałem go od dechy do dechy kilka razy 8)
marze_na napisał(a):
Mikeee napisał(a):w Wetlinie stołujemy się w Starym Siole, ale to było najgorsze doświadczenie kulinarne podczas tego pobytu

Tu mnie (a w zasadzie nas) zaskoczyłeś 8O .
Sioło uwielbiamy i za jedzenie i za napitki i za klimat. Aż się uśmiecham na wspomnienie zimowych wieczorów z czasu ostatniego pobytu w Biesach...

Właśnie dzięki pozytywnym opiniom cromaniaków-bieszczadników poszliśmy do Sioła. Zawsze staram się być wyrozumiały i nie mam wyśrubowanych oczekiwań. W tym dniu jednak sporo rzeczy nie zagrało: jedzenie, obsługa (starszy Pan, chyba właściciel), czas oczekiwania. Może trafiliśmy na słabszy dzień?
Roxi napisał(a):Mnie też bardzo zaskoczyłeś tym jedzeniem w Siole, mi tam zawsze wszystko bardzo smakowało, szczególnie zupki.
akurat nie jedliśmy zupek. A piwo...mieli jakieś lane lokalne z małego browaru - aż wykręcało nam gęby... :wink:
Roxi napisał(a):Okazuje się, że Wetlina była w tym terminie oblegana przez Cromaniaków. 8) :mrgreen:
Czekam oczywiście na ciąg dalszy i zobaczymy czy nam się szlaki przecięły. :lol:

z tego co pamiętam, to pojawimy się w kilku miejscach, w których Wy byliście. Tyle, że nie w tym samym dniu. Na zakładkę byliśmy na miejscu tylko w weekend. Zapraszam :)
Nefer napisał(a):Piękne jesienne Bieszczady :). Parę razy zdarzyło mi się być w październiku w Wetlinie i okolicach.

A do Wetliny zawitam już za ok. 1,5 miesiąca :wink: .

najpiękniejsza jesień jaką widziałem w Polsce to właśnie ta bieszczadzka 8)
za 1,5 miesiąca - super :D . Też marzy mi się wyjazd zimowy :)
maslinka napisał(a):Już tak dawno mnie tam nie było. Tęsknię...

ja też tęskniłem i się w końcu dotęskniłem :D
Życzę tego i Tobie 8)
amatus1 napisał(a): W tym roku dwa tygodnie po powrocie z cro się przełamaliśmy i spędziliśmy piękne 6 dni w tym uroczym zakątku naszego kraju!

super :) . A może jakąś relację udałoby się naskrobać?
słoma79 napisał(a):
Roxi napisał(a):
amatus1 napisał(a):Może w przyszłym roku uda się wypić z jakimś zakapiorem chorwackim piwko w np Siekierezadzie:).

Albo w Bazie Ludzi z Mgły. :wink:

jak w Bazie to ja się chętnie przyłączę w tym przyszłym roku :mrgreen: to co, październik :roll: :oczko_usmiech:

i tu się nie zawiodłem. I w Bazie i w Siekierezadzie bardzo nam się podobało. A co do października to ja bardzo chętnie 8)
tony montana napisał(a):Piękna polska jesień w Bieszczadach - wszystkie wariacje złota, brązu i czerwieni - wchodzę w temat

zapraszam Cię, tym bardziej, że Ty z drugiego końca Polski :)


pozdrawiam,
Michał
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.12.2017 20:44

amatus1 napisał(a): W tym roku dwa tygodnie po powrocie z cro się przełamaliśmy i spędziliśmy piękne 6 dni w tym uroczym zakątku naszego kraju!

super :) . A może jakąś relację udałoby się naskrobać?
Michał[/quote]

He może i to dobry pomysł bo kilka ciekawych miejsc odwiedziliśmy: Komancza, Bieszczadzka Kolej Wąskotorowa, Cisna, Solina, Polanczyk, Sanok, Górzanka, Liszna, Tarnica...
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 15.12.2017 11:40

Mikeee napisał(a):za 1,5 miesiąca - super :D . Też marzy mi się wyjazd zimowy :)

Tylko parę dni tam spędzę, ale liczę, że będzie śnieg i na biegówki będzie się można wybrać. :)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 15.12.2017 19:58

amatus1 napisał(a):He może i to dobry pomysł bo kilka ciekawych miejsc odwiedziliśmy: Komancza, Bieszczadzka Kolej Wąskotorowa, Cisna, Solina, Polanczyk, Sanok, Górzanka, Liszna, Tarnica...

pewnie, że dobry :) . Sporo osób skorzysta, tak jak ja korzystam z innych relacji
Nefer napisał(a):
Mikeee napisał(a):za 1,5 miesiąca - super :D . Też marzy mi się wyjazd zimowy :)

Tylko parę dni tam spędzę, ale liczę, że będzie śnieg i na biegówki będzie się można wybrać. :)

rewelacja 8)
Super by było potem zobaczyć zdjęcia :)

pozdrawiam,
M
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 15.12.2017 21:50

Mikeee napisał(a):
Super by było potem zobaczyć zdjęcia :)

Postaram się :) .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 15.12.2017 22:33

Nefer napisał(a):
Mikeee napisał(a):
Super by było potem zobaczyć zdjęcia :)

Postaram się :) .

trzymam za słowo 8)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 15.12.2017 22:34

Niedziela 15.10

Na niedzielę jeszcze zapowiadają pochmurny dzień, więc decydujemy, że pójdziemy szlakiem przygranicznym do źródeł Sanu. To mniej widokowy szlak, ale z kolei nie tak popularny wśród turystów. Poza tym, idąc tym szlakiem będziemy mieli okazję znaleźć się w najbardziej wysuniętym na południowy wschód zakątku Polski, otoczonym przez ukraińskie ziemie. Pamiętam, że jak byłem młodszy bardzo chciałem tam dotrzeć :wink: . W tym roku również udało mi się odwiedzić inne ustronne miejsce w Polsce; we wrześniu pojechaliśmy z bratem na motocyklach na trójstyk granic Polski, Czech i Niemiec w okolice Bogatyni. Niedaleko znajduje się chyba najbardziej odosobniona Biedronka w Polsce :D . Ale wróćmy w Bieszczady.

Dojazd do parkingu w Bukowcu trochę czasu zajmuje, ale rzeczywiście na miejscu jest zaledwie kilka aut. Przebieramy buty i idziemy niebieskim szlakiem w stronę cmentarza w Beniowej...

DSC_0152.JPG


DSC_0153.JPG


DSC_0154.JPG


i jak mawiał mój św. pamięci wujek mieszkający na wsi: "traktory stały w polu zatrzymane..."

DSC_0155.JPG


DSC_0156.JPG


DSC_0157.JPG


DSC_0160.JPG


bóbr budowniczy...

DSC_0164.JPG


20171015_175639.jpg


DSC_0165.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
JESIEŃ W BIESZCZADACH - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone