Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedzonko na trasie Barwinek, Miszkolc, Budapeszt

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piotr53
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.07.2010
Jedzonko na trasie Barwinek, Miszkolc, Budapeszt

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr53 » 29.07.2010 00:05

Witam wszystkich
Wybieramy się całą rodzinką pierwszy raz do Chorwacji. Interesuje mnie temat posiłków a mianowicie może ktoś z was zna i polecałby konkretne miejsca gdzie można dobrze i w miarę tano zjeść. Będę jechał do Splitu przez Barwinek, Koszyce, Miszkolc, Budapeszt, Zagrzeb itd. Interesuje mnie droga powrotna na odcinku od Budapesztu do Barwinka. Może ktoś pomoże. Z góry dziękuję
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 30.07.2010 18:33

Podtrzymując wątek. Jadąc pierwszy raz do Cro 2 lata temu jak nie był jeszcze ukończony ostatni odcinek autostrady na Węgrzech i jachało się starą trasą przy "sadzawce", jedliśmy właśnie przy niej (trasie) w jakimś zajeździe wspaniały gulasz. 8O W drodze powrotnej autostrada została już otwarta i nie trafiliśmy do tego lokalu, a w innych których stawaliśmy to już nie było to.

Więc jak ktoś ma jakiś sprawdzony namiar na lokal z dobrym gulaszem w drodze do Cro, ale za Budapesztem to proszę o namiar. Dodam, że gulasz to jedyna rzecz jak mi się podoba u Maddziarów (no może jeszcze wino i autostrada),a jak tego nie będzie to nie ma po co stawać.
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 31.07.2010 00:19

Pełno tego nad Balatonem 8) tam barów pełno. Tam pewnego roku wracając z CRO wpadliśmy na przepyszny GULASZ :mrgreen: 8) niestety nie pamiętam nazwy. Inna opcja to ...postój i zwiedzanie TOKAJA - tam jest bardzo dobry gulasz ...a i starówka, wino , winnice i fajni ludzie :D Gulasz ...i degustacja u pobliskich producentów wina :> suuuuper - troszeczke się zbacza z autostrady ale trasza jest bardzo przyjemna i szybko (standard ekspresówki dużo lepszy niż unas) ...

Polecam odwiedzić Tokaj i przy okazji zawinąc jakieś winne suveniry :twisted:
Piotr53
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr53 » 31.07.2010 00:40

Dzięki za te informacje. A może coś przy samej trasie bez konieczności zjazdów. Bardziej interesowałaby mnie taka opcja. Pozdrawiam
Mariusz Gąsiorowski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gąsiorowski » 31.07.2010 16:48

Wracając ze Splitu przez Plitvice na Węgrzech około 150 km od Budapesztu wstąpiliśmy na stację benzynową SHELL, postanowiliśmy tam coś zjeść, bo od dłuższego czasu wyglądaliśmy jakiejś knajpki bez powodzenia. Okazało się że świetnie trafiliśmy. Były tam takie jakby grille te znane z polskich stacji benzynowych, z tym że na tym shellu grillowali (takie parówki jak w Polsce oczywiście też były) kiełbaski trochę grubsze no i to były kiełbaski nie parówki. Kiełbaski bardzo nam smakowały, dzieci jadły je ze smakiem co nie jest takie częste. Co do cen to nie pamiętam dokładnie ale zapłaciliśmy chyba kilka TYSIĘCY, w sumie to nie mogłem się połapać w ich cenach.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 31.07.2010 17:50

Mariusz Gąsiorowski napisał(a): Co do cen to nie pamiętam dokładnie ale zapłaciliśmy chyba kilka TYSIĘCY, w sumie to nie mogłem się połapać w ich cenach.

Bardzo śmieszne. :D Opuściłeś Chorwację i jak miło,bezstresowo. :D
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 31.07.2010 18:51

nieaktualne - pomyłka 8) 8) :twisted:
Ostatnio edytowano 31.07.2010 19:43 przez Idzik, łącznie edytowano 1 raz
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 31.07.2010 18:56

Idzik napisał(a):
Idzik napisał(a):Pełno tego nad Balatonem 8) tam barów pełno. Tam pewnego roku wracając z CRO wpadliśmy na przepyszny GULASZ :mrgreen: 8) niestety nie pamiętam nazwy. Inna opcja to ...postój i zwiedzanie TOKAJA - tam jest bardzo dobry gulasz ...a i starówka, wino , winnice i fajni ludzie :D Gulasz ...i degustacja u pobliskich producentów wina :> suuuuper - troszeczke się zbacza z autostrady ale trasza jest bardzo przyjemna i szybko (standard ekspresówki dużo lepszy niż unas) ...

Polecam odwiedzić Tokaj i przy okazji zawinąc jakieś winne suveniry :twisted:


a co to za zjazd 1-2km max i masz trase nad samiutkim Balatonem a tam cala trasa nawalona knajpkami 8)

:D idzik zapomniał ,że jest idzikiem i pisze sam z sobą :D dzień trolli :wink:
Marcin
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.01.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin » 31.07.2010 19:13

Witam!

Jadąc od strony Budapesztu w stronę Barwinka...

Lokale przy autostradach pomijam (chyba, ze lubisz fast food'y)

Polecam lokal w Szikszo ok 20km po zjeździe z autostrady koło Miszkolca. Jadąc do Koszyc przy głównej drodze po lewej w centrum miejscowości. Super gulasze, mięcho, galuszki itp Ceny przystępne

Jadłem też w fajnej restauracji w Forro ok 30 km dalej w stronę Poski, przy wyjeżdzie z miejscowości, po prawej, kilkaset metrów przed stacją MOL. Jedzenie węgierskie, jak wyżej

Na Słowacji kilka km przed Koszycami w Sebastovcach jest super restauracja, która nazywa się chyba... Sebastovce. Jadąc do Polski po lewej, oczywiście przy głównej drodze, w centrum wsi (to chyba dzielnica Koszyc? przedmieście?). B. dobra czesnakowa poliewka i wyprażany syr. Super miejsce jeżeli jedziesz z dziećmi - pokój zabaw w środku i plac zabaw na zewnątrz. Jadłem tu ..naście razy - zawsze OK

Przy wyjeździe ze Świdnika (ok 15km przed Barwinkiem) polecam jeszcze Kalinkę - fajne miejsce z węgierską i słowacką kuchnią (jeżeli to jakaś różnica) Po drugiej stronie drogi dwa czołgi - sowiecki i niemiecki - moja córcia twierdzi, że się kochają!! Czego ich uczą w tym przedszkolu??

Wszystkie wymienione miejsca znajdują się bezpośrednio przy drodze na Barwinek - bez błądzenia i zbaczania z trasy. Kiedyś Słowacja była wyrażnie tańsza, ale teraz... Euro!!

Pozdrawiam i smacznego życzę!
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 31.07.2010 19:37

Piotr53 napisał(a):Dzięki za te informacje. A może coś przy samej trasie bez konieczności zjazdów. Bardziej interesowałaby mnie taka opcja. Pozdrawiam


a co to za zjazd 1-2km max i masz trase nad samiutkim Balatonem a tam cala trasa nawalona knajpkami

PS. Teraz tak jak powinno byc ;) w robotce siedze ...tyle stron na otwieranych i jeszcze pracować każą :lol:
Piotr53
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr53 » 03.08.2010 18:32

Witam serdecznie
Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi i namiary. Z całą pewnością wszystkie te informacje przydadzą się w drodze, szczególnie że jedziemy pierwszy raz tą trasą. Pozdrawiam.
Piotr
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 18.08.2017 17:09

Może ktoś dodać cos więcej ceny namiar GPS itd
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 20.04.2018 13:43

Polecam tą restaurację... jadałem w niej kilka razy... https://goo.gl/maps/E3aBDFcepv82

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jedzonko na trasie Barwinek, Miszkolc, Budapeszt
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone