Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 09.03.2018 08:43

Właśnie zrobiłem symulację na autko z 2007 roku w AXA - OC, Ubezpieczenie od kradzieży i pożaru, NW i Assistans Prestiż ( holowanie Europa do 800 km) w cenie 841 zł ( w tym assistans za 241zł). Myślę, że to dobra cena tym bardziej, że inne firmy nie mają holowania dla takich "młodych" samochodów. Pozdrawiam :papa:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3431
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 09.03.2018 09:43

Mam aktualnie opłacone w Axa ASSISTANCE MIDI EUROPA, w rozmowie z agentem nie mógł mi zaproponować holowania do 800km. Skąd te dane?/ W OWU - tylko 250 km w opcji MAXI Europa. Nie ma innej opcji.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.03.2018 10:00

damianisko5 napisał(a): Nie ma innej opcji.

Przedmówca pisał o opcji Assistance Prestiż (holowanie Europa do 800 km).
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3431
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 09.03.2018 10:33

W OWU, które otrzymałem do umowy nie ma takiej opcji. Chyba, że są inne Owu w nowych ofertach Firmy.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.03.2018 10:38

damianisko5 napisał(a):W OWU, które otrzymałem do umowy nie ma takiej opcji. Chyba, że są inne Owu w nowych ofertach Firmy.

Ja robiłem symulację na stronie www.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.03.2018 10:53

walp napisał(a):
damianisko5 napisał(a):W OWU, które otrzymałem do umowy nie ma takiej opcji. Chyba, że są inne Owu w nowych ofertach Firmy.

Ja robiłem symulację na stronie www.

Też tak robię, gdy masz za stare auto nie będziesz miał opcji wybrana ASS Prestiż (mam tak w Focusie :wink: )
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3431
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 09.03.2018 13:02

Auto z roku 2004, więc pewnie za stare na 800 km. holowania.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.03.2018 13:16

damianisko5 napisał(a):Auto z roku 2004, więc pewnie za stare na 800 km. holowania.

Łapie się. Limit wiekowy 15 lat.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 09.03.2018 17:17

Przy autach starszych słyszałem, że można za pośrednictwem swojego agenta wystąpić do centrali firmy ubezpieczyciela o specjalne warunki dla stałych klientów.
Ponoć kiedyś takie wnioski były rozpatrywane pozytywnie, obecnie jest o to bardzo trudno.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 23.03.2018 17:14

A jak się przedstawia sprawa z autem zastępczym?
Coś się wydarzyło np. za granicą, dostaje się tam auto zastępcze, wraca nim do Polski i... wg. ostatnich OWU PZU §32 pkt.4 "koszt zwrotu pojazdu zastępczego do wypożyczalni ponosi ubezpieczony".
Przy limicie holowania do 150 km i awarii 1.000 km od domu assistance raczej nie wyśle pomocy drogowej z kraju i auta zastępczego na pace :)
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 12.05.2018 19:49

Ergo bestia holowanie 1250km do granicy polski bez znaczenia wiek mam astre g w zeszłym roku wykupywalem i mam w tym roku na Renault megane 3 kwestia im starsze auto tym większa składka
mefix78
zbanowany
Posty: 6
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mefix78 » 12.05.2018 22:29

Witam,
wybieram się z rodziną 15 czerwca do Trogiru, lecz problem jest ponieważ moje auto to rocznik 97 już:( auto sprawne doinwestowane tysiącami złotych, ale jak wiadomo nowe może się popsuć... nie mogę znaleść ubezpieczenia a interesuje mnie po prostu w razie awarii auto zastępcze i powrót nim do domu ...lub jeszcze lepiej auto zastępcze na 15 dni i holowanie auta do warsztatu czy są w ogóle są takie ubezpieczenia?( zwykłe proste praktyczne nie typu jak złamie się pazurek twojemu pieskowi, lub dostanie migreny od słońca...) to co czytam na necie to większość chętnie ubezpieczy nowe auto i to z tak licznymi kruczkami że szok! tak na marginesie aż nachodzi mnie taka myśl by wśród forumowiczów stworzyć własne ubezpieczenie na prostych zasadach zepsuje ci się auto jedzie ktoś lawetą zabiera je do polski drugi z autem nie koniecznie nówką, daje ci ją na dokończenie wakacji, coś na zasadzie współpracy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.05.2018 22:32

mefix78 napisał(a):Witam,
tak na marginesie aż nachodzi mnie taka myśl by wśród forumowiczów stworzyć własne ubezpieczenie na prostych zasadach zepsuje ci się auto jedzie ktoś lawetą zabiera je do polski drugi z autem nie koniecznie nówką, daje ci ją na dokończenie wakacji, coś na zasadzie współpracy.

Witam.
Życzę powodzenia w realizacji pomysłu ....
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.05.2018 22:38

mefix78 napisał(a):... tak na marginesie aż nachodzi mnie taka myśl by wśród forumowiczów stworzyć własne ubezpieczenie na prostych zasadach zepsuje ci się auto jedzie ktoś lawetą zabiera je do polski drugi z autem nie koniecznie nówką, daje ci ją na dokończenie wakacji, coś na zasadzie współpracy.

Nie w tym kraju, nie wśród tej nacji, niestety.

Tak myślę, bo znane są przypadki, kiedy Cromaniacy, którym przytrafiła się awaria na trasie, byli mijani przez innych Cromanaików,
bez najmniejszego zainteresowania.
mefix78
zbanowany
Posty: 6
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mefix78 » 12.05.2018 22:49

Wiem że to nie łatwe ale w sumie takie proste, jest tu na forum wielu z pewnością ludzi bardzo lubiących Chorwację jak np ja, i wszyscy musimy się ubezpieczać ale tak naprawdę ilu z nas turystów ma tak wielkie wypadki od jakich chętnie nas ubezpieczają komercyjni ubezp. śmierć itp, a jak spytać po prostu zepsuł mi się samochód na drodze nie nie zabrakło mi paliwa komar się nie rozmazał na szybie i nie potrafię go usunąć potrzebuję auto zastępcze aby dokończyć udane wakacje i nim wrócić do polski a zepsute auto naprawić lub do polski holować, złomować...(koszt lawety ok 300 zł doba europa plus paliwo.komercyjnie) plus doba auta. składają się solidarnie forumowicze zapisani do powiedzmy spółdzielni??? nie wiem jak to nazwać w dzisiejszych czasach:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy. - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone