Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Betinka73
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betinka73 » 10.05.2016 18:15

Właśnie też kupiliśmy ubezpieczenie dla Renault Megane kombi z 2005 i za pakiet OC-NNW- ASS z limitem holowania do 1100 km w Compensie wyszło 950 zł. Ubezpieczenie na męża, zniżki ma maksymalne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2016 18:29

Betinka73 napisał(a):Właśnie też kupiliśmy ubezpieczenie dla Renault Megane kombi z 2005 i za pakiet OC-NNW- ASS z limitem holowania do 1100 km w Compensie wyszło 950 zł. Ubezpieczenie na męża, zniżki ma maksymalne.


To ciekawa oferta. W OWU przeczytałem teraz że dla samochodów nie starszych niż 10 lat. Jak to się ma ma do waszego samochodu?
To jest pakiet bez AC ?
Betinka73
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betinka73 » 10.05.2016 18:38

Tak, bez AC, sprawdziłam zaraz
Betinka73
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betinka73 » 10.05.2016 18:49

W tej polisie mamy jeszcze takie coś :
BLS – bezpośrednia likwidacja szkód

Ubezpieczenie BLS jest unikatowym uzupełnieniem obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu mechanicznego. BLS pozwala na uniknięcie uciążliwości i formalności przy zgłoszeniu szkody z OC sprawcy wypadku. Cena BLS to tylko 10 zł!



Jak to działa?
Compensa wypłaca odszkodowanie w przypadku gdy pojazd naszego Klienta (ubezpieczonego) został uszkodzony w wyniku kolizji lub wypadku z innym pojazdem a za wypadek odpowiedzialność ponosi posiadacz tego pojazdu.

Kiedy mogę zgłosić szkodę z BLS?
znany i wskazany sprawca - odpowiedzialny za szkodę,
pojazd sprawcy jest zarejestrowany w RP (polskie tablice rejestracyjne),
sprawca posiada ubezpieczenie OC w zakładzie ubezpieczeń działającym w Polsce (polskie ubezpieczenie),
doszło do kolizji/wypadku (na terenie RP) z udziałem dwóch pojazdów.
Za co odpowiada Compensa?
W ramach BLS, Compensa obejmuje ochroną ubezpieczeniową szkody rzeczowe w pojeździe Ubezpieczonego:

w przypadku uszkodzenia pojazdu – koszty naprawy pojazdu,
w przypadku całkowitego zniszczenia pojazdu – wartość pojazdu (minus pozostałości).
Dodatkowo pokrywamy koszty:
holowania uszkodzonego pojazdu Ubezpieczonego,
pojazdu zastępczego, wynajętego na czas technologicznej naprawy,
parkowania uszkodzonego pojazdu Ubezpieczonego.
Compensa wypłaca odszkodowanie do limitu 25 000 zł. Jeżeli szkoda przekroczy ten limit Ubezpieczony uzyska maksymalnie 25 000 zł łącznie z kosztami holowania, wynajmu pojazdu zastępczego i kosztami parkowania.

Dlaczego powinieneś mieć BLS?
Unikasz wielu formalności przy zgłaszaniu szkody do zakładu ubezpieczeń sprawcy.
Korzystasz z serwisu Compensy (własnego ubezpieczyciela).
Masz ułatwione zgłoszenie szkody - wszystkie informacje na własnej polisie OC.
BLS uzupełnia ochronę OC posiadacza pojazdu mechanicz
BLS zastępuje ubezpieczenie AC (w zakresie szkód spowodowanych przez inny pojazd sprawcy odpowiedzialnego za szkodę).
Ubezpieczony nie traci zniżek w AC.
Atrakcyjna cena: tylko 10 zł.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 11.05.2016 15:31

dzisiaj byłem zasięgnąć informacji odnośnie OC w ( wiadomo jakiej firmie ) wraz z powiększonym limitem holowania do 1000 km, zaskoczyło mnie pytanie agentki ubezpieczeniowej "po co panu taki limit, skoro i tak holują do najbliższego warsztatu". Lekko się zdziwiłem, bo w regulaminie stoi jak "wół", że mają holować w miejsce podane przez ubezpieczonego... Pani odpowiedziała, że mieli taki przypadek, gdzie właśnie był problem odnośnie holowania do miejsca wskazanego przez ubezpieczonego... Teraz, to już naprawdę nie wiem komu wierzyć i czy jest sens zakupu w/w ubezpieczenia... Pozdrawiam. 8O 8O 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.05.2016 23:10

Betinka73 napisał(a):W tej polisie mamy jeszcze takie coś :
BLS – bezpośrednia likwidacja szkód

Ubezpieczenie BLS jest unikatowym uzupełnieniem obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu mechanicznego. BLS pozwala na uniknięcie uciążliwości i formalności przy zgłoszeniu szkody z OC sprawcy wypadku. Cena BLS to tylko 10 zł!



Jak to działa?
Compensa wypłaca odszkodowanie w przypadku gdy pojazd naszego Klienta (ubezpieczonego) został uszkodzony w wyniku kolizji lub wypadku z innym pojazdem a za wypadek odpowiedzialność ponosi posiadacz tego pojazdu.

Kiedy mogę zgłosić szkodę z BLS?
znany i wskazany sprawca - odpowiedzialny za szkodę,
pojazd sprawcy jest zarejestrowany w RP (polskie tablice rejestracyjne),
sprawca posiada ubezpieczenie OC w zakładzie ubezpieczeń działającym w Polsce (polskie ubezpieczenie),
doszło do kolizji/wypadku (na terenie RP) z udziałem dwóch pojazdów.
Za co odpowiada Compensa?
W ramach BLS, Compensa obejmuje ochroną ubezpieczeniową szkody rzeczowe w pojeździe Ubezpieczonego:

w przypadku uszkodzenia pojazdu – koszty naprawy pojazdu,
w przypadku całkowitego zniszczenia pojazdu – wartość pojazdu (minus pozostałości).
Dodatkowo pokrywamy koszty:
holowania uszkodzonego pojazdu Ubezpieczonego,
pojazdu zastępczego, wynajętego na czas technologicznej naprawy,
parkowania uszkodzonego pojazdu Ubezpieczonego.
Compensa wypłaca odszkodowanie do limitu 25 000 zł. Jeżeli szkoda przekroczy ten limit Ubezpieczony uzyska maksymalnie 25 000 zł łącznie z kosztami holowania, wynajmu pojazdu zastępczego i kosztami parkowania.

Dlaczego powinieneś mieć BLS?
Unikasz wielu formalności przy zgłaszaniu szkody do zakładu ubezpieczeń sprawcy.
Korzystasz z serwisu Compensy (własnego ubezpieczyciela).
Masz ułatwione zgłoszenie szkody - wszystkie informacje na własnej polisie OC.
BLS uzupełnia ochronę OC posiadacza pojazdu mechanicz
BLS zastępuje ubezpieczenie AC (w zakresie szkód spowodowanych przez inny pojazd sprawcy odpowiedzialnego za szkodę).
Ubezpieczony nie traci zniżek w AC.
Atrakcyjna cena: tylko 10 zł.


BLS nie zastępuje AC. Twój ubezpieczyciel zajmie się twoją szkodą jeśli nie bedziesz sprawcą. Zrobi coś tam za ciebie, ale też na tym nie straci.
Ponawiam pytanie: Jak ubezpieczyliście /asisstance/ samochód z 2005 roku jeśli OWU compensy mówi o samochodach max 10 letnich ? Czy przy szkodzie nie okaże się, że jednak to ubezpieczenie wam nie przysługuje ? Czy też może pomyliłaś datę produkcji ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.05.2016 23:12

porto napisał(a):dzisiaj byłem zasięgnąć informacji odnośnie OC w ( wiadomo jakiej firmie ) wraz z powiększonym limitem holowania do 1000 km, zaskoczyło mnie pytanie agentki ubezpieczeniowej "po co panu taki limit, skoro i tak holują do najbliższego warsztatu". Lekko się zdziwiłem, bo w regulaminie stoi jak "wół", że mają holować w miejsce podane przez ubezpieczonego... Pani odpowiedziała, że mieli taki przypadek, gdzie właśnie był problem odnośnie holowania do miejsca wskazanego przez ubezpieczonego... Teraz, to już naprawdę nie wiem komu wierzyć i czy jest sens zakupu w/w ubezpieczenia... Pozdrawiam. 8O 8O 8O


Wierz w to co podpiszesz ty i ubezpieczyciel. A nie w opowieści "Pani Goździkowej".
Betinka73
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betinka73 » 12.05.2016 16:42

A gdzie wyczytałeś że max 10-letnie, bo ja widzę to:
5. Ubezpieczeniem w wariancie STANDARD, KOMFORT i LUX mogą
zostać objęte wyłącznie pojazdy, które na dzień zawarcia umowy nie
są starsze niż 15 lat.
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 12.05.2016 17:51

Betinka73 napisał(a):Właśnie też kupiliśmy ubezpieczenie dla Renault Megane kombi z 2005 i za pakiet OC-NNW- ASS z limitem holowania do 1100 km w Compensie wyszło 950 zł. Ubezpieczenie na męża, zniżki ma maksymalne.


ubezpieczenie assistance w tej firmie kosztuje holowanie
do 1100 km poza granicą Polski 450 zł (w kraju bez limitu)
do 500 km poza granicą Polski 210 zł (w kraju bez limitu)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.05.2016 18:15

Betinka73 napisał(a):A gdzie wyczytałeś że max 10-letnie, bo ja widzę to:
5. Ubezpieczeniem w wariancie STANDARD, KOMFORT i LUX mogą
zostać objęte wyłącznie pojazdy, które na dzień zawarcia umowy nie
są starsze niż 15 lat.


Faktycznie. Przepraszam za zamieszanie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.05.2016 18:18

Jugosławia ok :) napisał(a):
Betinka73 napisał(a):Właśnie też kupiliśmy ubezpieczenie dla Renault Megane kombi z 2005 i za pakiet OC-NNW- ASS z limitem holowania do 1100 km w Compensie wyszło 950 zł. Ubezpieczenie na męża, zniżki ma maksymalne.


ubezpieczenie assistance w tej firmie kosztuje holowanie
do 1100 km poza granicą Polski 450 zł (w kraju bez limitu)
do 500 km poza granicą Polski 210 zł (w kraju bez limitu)


Mozna wykupić samo asisstance ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.05.2016 18:44

Jugosławia ok :) napisał(a):ubezpieczenie assistance w tej firmie kosztuje holowanie
do 1100 km poza granicą Polski 450 zł (w kraju bez limitu)

Mnie w pakiecie z OC-NNW, samo Assistance policzyli 570 zł. Będę jeszcze negocjował. Generalnie szukam dodatkowego Assistance,
u innego ubezpieczyciela niż PZU, gdzie mam pakiet OC-AC mini-NNW-Assistance.
Ostatnio edytowano 12.05.2016 20:55 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.05.2016 20:15

Mi dla auta 2002 r. OC +ASS. w Compensie wyliczyli na 1470 zł. PZU na 960 zł. Miałem szkodę w 2013 a przedawnienia się dopiero po 3 latach.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 12.05.2016 20:55

Ja w zeszłym roku ubezpieczyłem autko z 2000 r. w PZU :)
Auto miało skończone 15 lat i OC w innym TU.
Ass + Mini AC + zwiększony limit holowania do 1000 km pakiet na cały rok - razem 254 zł
Czyli mam ważne do września :)
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 13.05.2016 19:29

bigredone napisał(a):
Jugosławia ok :) napisał(a):
Betinka73 napisał(a):Właśnie też kupiliśmy ubezpieczenie dla Renault Megane kombi z 2005 i za pakiet OC-NNW- ASS z limitem holowania do 1100 km w Compensie wyszło 950 zł. Ubezpieczenie na męża, zniżki ma maksymalne.


ubezpieczenie assistance w tej firmie kosztuje holowanie
do 1100 km poza granicą Polski 450 zł (w kraju bez limitu)
do 500 km poza granicą Polski 210 zł (w kraju bez limitu)


Mozna wykupić samo asisstance ?


Tego niestety nie wiem, ja to mam w pakiecie AC OC NW ASS,
JEST WIELCE PRAWDOPODOBNE ŻE INDYWIDUALNIE JEST IINA CENA
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy. - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone