Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 10.03.2015 09:14

Sol-Wagon napisał(a):a jak policzymy 3 EUR...


.. no właśnie chyba "km" są bezpieczniejsze niż stała kwota ... :roll: ...
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.03.2015 09:59

Bez dokładnego sprawdzenia OWU Allianz i ew. ich średniej za km lawety nie da się jasno stwierdzić, która opcja jest lepsza. Już to pisałem. Myślę, że przy dobrej woli TU za deklarowane 8500 zł można wrócić w dowolne miejsce w PL z Chorwacji. Przy 1000 km w PZU nie ma takiej możliwości. PZU liczy w jedną stronę.
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 27.03.2015 08:09

Koledzy i koleżanki czy znacie jakieś assistance np na 2 tygodnie ktore ma holowanie ponad 250 km za granicą?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.03.2015 08:27

OC w PZU.
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 27.03.2015 08:34

niestety mam w Hestii AC OC i NNW tam jest max na 500 km ale szukam czegoś więcej.... Zastanawiam się czy w razie awarii samochodu lepiej jechać brać assistans i jechać szukać mechanika czy wracac lawetą do kraju gdzie połowę drogi będę musiał pokryć z własnej kieszeni?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.03.2015 08:58

pablo_ns napisał(a):Koledzy i koleżanki czy znacie jakieś assistance np na 2 tygodnie ktore ma holowanie ponad 250 km za granicą?

Do poczytania:

assistance-dopytujcie-o-szczegoly-ku-przestrodze-t46651.html

assistance-do-1000-km-t46510.html

jedyny-rozsadny-assistance-ptu-100-drozszy-t36885.html
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.03.2015 09:37

Lepiej „strać" parę setek na assistance, niż wydaj kilka tysięcy na lawetę.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 27.03.2015 11:21

PZM ma tanie Assistance. Ok.70-80 za miesiąc ale holowanie do 100km.Takie z holowaniem do 1000km to minimum 500+ z wyłączeniami. Hamulce, opony, płyny to podstawa. Każdy wie co się może zdarzyć w aucie którym przecież trochę już jeździ. Realnie ciężko pojechać więcej niż 1300km jednemu kierowcy na raz. To i tak wychodzi 13h lub więcej. Przerwy co 3-4h. No chyba że ktoś jest zawodowym kierowcą i jest w stanie zasuwać non stop. Nie polecam.Osobiście kupuję wszystkie winiety przed wyjazdem, albo PZM albo z niemieckiego odpowiednika. Widziałem te kolejki na stacjach a tu nagle zostały tylko miesięczne, roczne itp.w cenie paliwa na prawie cały wyjazd. A kary za brak winiety takie że można za to Apartman opłacić.Te kilka oszczędzonych Euro na winiecie nie jest warte straty czasu i nerwów. Auto musi mieć przejrzane i wymienione to co niezbędne. Wiadomo, poważnej awarii nie da się zwykle przewidzieć, ani nic z nią zrobić samemu, ale jadąc starszym autem musisz mieć środki na naprawę-holowanie-nocleg.Np. wymiana sprzęgła,turbiny,skrzyni. To u nas wychodzi 1000+ a jeszcze dolicz holowanie, noclegi?A nie dopiero po fakcie dzwonić-kombinować-załatwiać kasę. Nikt nie naprawi auta na piękne oczy i za darmo. Nawet ew. mandat masz zapłacić gotówką-albo pojazd zostanie do czasu uregulowania. Dla mnie jest niezbędna np. karta kredytowa z sporym, do wykorzystania np. 1000Euro limitem. To tyłek może uratować w sytuacji awaryjnej.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.03.2015 12:07

Jako że ostatnio kończyła mi się polisa OC przeglądałem kilka ofert assistance. Według mnie najlepsze warunki oferuje PZU (przede wszystkim holowanie do 1000km), ale jest też najdroższe. Na mój samochód OC wyliczyli na niecałe 400zł + assistance za 365zł ,nie ma ograniczeń wiekowych dla samochodów ale assistance trzeba wziąć razem z OC. Moja dotychczasowa firma (w której zostałem) za cenę 400zł oferuje mi OC z "Premium Assistance, niestety holowanie tylko 200km :?
ana89
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana89 » 27.03.2015 13:09

W HDI assistance na 15 dni z holowaniem 400km 60zł , podobnie w Warcie ale trzeba mieć u nich OC . Kiedyś w HDI mieli wariant złoty +(roczny) z holowaniem do 1000km teraz nawet ten jest na 400km. Z tego co mąż mówił wiele ubezpieczalni wycofuje się i zmniejsza limity :/ Ogólnie za te 60zł warunki dobre bo jest nocleg,samochód zastępczy, tłumacz , suma ubezpieczenia 10tys itd.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2015 14:41

W Generali jest opcja 1000 km holowania, ale z pewnymi ograniczeniami. Musi być AC w Gen. i sam. do 5 lat m.in.
Szczegóły w OWU.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.03.2015 14:48

ołowiany napisał(a):sam. do 5 lat m.in.
Szczegóły w OWU.


No i ja tu mam największy problem, bo mało jest firm w których można wykupić asistance na starsze samochody a mój ma już 17 lat :oczko_usmiech: :mrgreen:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.03.2015 17:11

a w PZU nadal można do OC dokupić 1.000 km holowania?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.03.2015 18:02

Sol-Wagon napisał(a):a w PZU nadal można do OC dokupić 1.000 km holowania?

Można ale przy zawieraniu nowej lub przedłużaniu umowy OC. Data OC musi się zgadzać z datą asistance,
i przy zawieraniu nowej umowy jest 7dni karencji.
Ja w sierpniu mogłem zapłacić asistance dopiero po skończonej umowie OC bo miałem 2 tygodnie różnicy :?
pozdrawiam Krzysiek :papa:
Rachel
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rachel » 28.03.2015 15:42

Osobiście wybieram opcję assistance w mBanku. Nie ma mowy o holowaniu na odległość 1000km, ale po pierwsze nie mam ubezpieczenia w PZU, a po drugie jak ma się zepsuć po drodze, to i tak nic się nie zrobi (auto 14lat). Trzeba wzywać lawetę - ja wychodzę z założenia, że naprawić i w drogę dalej. Hotel jest w cenie tego ubezpieczenia, a jak zakładamy, że wracamy z lawetą do kraju... hmmm przykre wakacje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy. - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone