Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: mały samochód, mały silnik a długa trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 05.02.2015 09:29

SYLWKA_2014 napisał(a):
SYLWKA_2014 napisał(a):
AdamKce napisał(a):
moris11 napisał(a):Witam.


jeszcze jedno trasy na raz nie będziemy robić i wykupimy assistacne w PZU.

potrzebuje obiektywnej opinii z góry dziękuję. :D


Corsą spokojnie dasz rade. Sam mam thalie 1.2 75km 16V LPG z 158tysm 2006 instalacja fabryczna i powiem Ci, że też chce nią jechać. W 2 osoby spokojnie sie jedzie w 4-5 już czuć brak mocy pod góre no ale czego wymagać od 1.2. Skoro smiga po calej polsce do dlaczego nie po chorwacji :D

Chciałem dodać, że jeśli nie masz ubezpieczenia w PZU to nie wykupisz assistance jedynie karta na 66dni lub caly rok i to na 150KM nie więcej. Wczoraj wlasnie o to pytalem a że konczy mi sie ubezpieczenie auta itd przechodze do PZU i tam to wykupuje - w podstawie AC jest assistance KONFORT wiec dodatkowe dopiero wykupie jak bede jechal do konca trwania umowy. Na caly rok
kosztuje 246zl. 176zl pakier europa + polska a ze zniesionymi kilometrami do 1000km holowanie trzeba do tego doplacić 70zl.




Kto - co za agenci robią Was w bambuko. Możesz wykupić Assistance jeśli nie masz żadnego ubezpieczenia w Pzu ale koszt jest ponad 400zł
Nie ma czegoś takiego jak - składka dodatkowa za zwiększenie limitu holowania, limit holowania do 1000km jest w wariancie Super standartem. Innego wariantu nie dokupisz oddzielnie i tylko Super ma rozszerzenie na Europę.
Dopłacasz jedynie za zniesienie warunku zaistnienia zdarzenia powyżej 20km od miejsca zamieszkania - czy aż tak potrzebne i kalkuluje się ...
Nie musisz mieć OC w Pzu. Wystarczy np Mini Casco (biorąc pod uwagę ceny oc w Pzu, robiąc w innej firmie oc+ Mini Casco w Pzu zapłacisz niewiele więcej).
Jeśli masz MC, a myślę że warto mieć (obejmuje kradzież i inne zdarzenia losowe + zderzenia z np zwierzęciem, ale nie obejmuje stłuczek parkingowych) składka za wariant super przy danych Twojego auta - 134zł



Jeśli przenosisz się z całym pakietem oc+ac - składka też 134zł, jeśli chcesz zniesienie tych zdarzeń do 20km od domu - 176zł, bez żadnych dopłat ... Jeśli wykupisz wariant Super przed wyjazdem to będziesz miał go na rok, a nie do końca trwania podstawowej umowy (bo jak mówisz teraz przenosisz OC iAC)

134zł polska europa z limitem 20km od domu 176zł bez limitu 20km i tutaj jest 150km poza granicą a w Polsce darmo to podstawa pakietu super. powiększenie limitu z 150 do 1000km dodatkowo 70zł. Nie czytacie OWU. Razem 246
Jeśli mam parkiet europa polska to zniesienie kilometrów do 1000 można dokupić w dowolnym momencie z kadencja 7dni. Czytajcie OWU.
Wariant super można dokupić i go przelicza do konca trwania umowy ponieważ nie można go posiadać bez oc lub nawet minIAC. Pytałem o taki myk i się da.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: mały samochód, mały silnik a długa trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 05.02.2015 17:43

SYLWKA_2014 napisał(a):
AdamKce napisał(a):
moris11 napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak - składka dodatkowa za zwiększenie limitu holowania, limit holowania do 1000km jest w wariancie Super standartem. Innego wariantu nie dokupisz oddzielnie i tylko Super ma rozszerzenie na Europę.ł

Punkt 2 paragraf 30 OWU, mówi że :
W wariancie Super, PZU SA zapewnia organizację i pokrycie kosz-
tów następujących usług assistance:
holowania pojazdu w przypadku jego unieruchomienia
wskutek wypadku, awarii pojazdu lub użycia niewłaściwego
paliwa, jeżeli naprawa na miejscu, o której mowa w pkt 1,
nie jest możliwa przez przedstawiciela PZU SA; holowanie
odbywa się jednorazowo do wybranego przez ubezpieczo-
nego miejsca na odległość do 150 km, liczoną od miejsca
zatrzymania pojazdu do docelowego miejsca holowania;
w przypadku holowania na odległość dalszą niż 150 km,
koszty holowania powyżej tej odległości ponoszone są
przez ubezpieczonego.

Na limit 1000 km, musi być sporządzona dodatkowa klauzula.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: mały samochód, mały silnik a długa trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.02.2015 18:08

Jest wątek od tego specjalny...
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: mały samochód, mały silnik a długa trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 05.02.2015 18:11

Bocian napisał(a):Jest wątek od tego specjalny...



oki, ja już nie zabieram głosu
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: mały samochód, mały silnik a długa trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.02.2015 19:30

SYLWKA_2014 napisał(a):
Bocian napisał(a):Jest wątek od tego specjalny...



oki, ja już nie zabieram głosu

Czemu? :) Masz doświadczenie to możesz pomóc bajkopisarzom i informowanych przez bajkopisarzy :) W tym wątku o ubezpieczeniach.
Pozdrav.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011
Re: mały samochód, mały silnik a długa trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 06.02.2015 06:17

SYLWKA_2014 napisał(a):
moris11 napisał(a):Więc decyzja zapadła....W tym roku Chorwacja :D Muszę przyznać że nie spodziewałem się aż tak licznych i szybkich odpowiedzi. Co do opowieści o waszych podróżach bardzo fajnie się je czyta, więc i ja muszę troszke po podróżować choć bym miał tą corsinkę zapchać do samej Chorwacji :D (przynajmniej będzie co wspominać). Jeszcze raz wszystkim dziękuję i do zobaczenia w trasie no i może gdzieś na plażach :hut:

Ps. Co do assistance bo wiedzie że pojawiła się dyskusja w PZU wyliczyli mi 408 zł pakiet Super z 1000 km ( więc byle dojechać z powrotem najwyżej będzie dodatkowa atrakcja w postaci przejażdżki na lawecie)



Jeśli już, to weź też (400 to kupa kasy) Mini Casco, to za to + Assistance zapłacisz może nawet ciut mniej. Za to będziesz miał ochronę w razie stłuczki, tylko uważaj w razie czegoś jak zgłaszasz żeby było zgodne z OWU ;-)

nie wiem kobieto skąd masz tekie wieści,ale albo się upewnij jak jest,albo nie pisz nic bo wprowadzasz ludzi w błąd.
po pierwsze w wersji super jest w standardzie assistance 20 km od domu i do 150 km holowanie i to może być w kosztach jakich piszesz,za zniesienie odległości holowania i przy domu i w trasie do 1000 są klauzule i za to się płaci dodatkowo.
po drugie z minicasco jest taniej i ono ,ac lub oc jest warunkiem dokupienia holowania do 1000 km
po trzecie minicasco nie chroni od jednej rzeczy i tym głownie się różni od ac są to właśnie stłuczki!!!
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 23.02.2015 18:01

Ja w zeszłym roku zapłaciłem za swój samochód w PZU (OC+ pakiet assistance super) 391zł. Teraz zmieniłem samochód - ale parametry silnika są te same - dzwonię do agenta, a on mi śpiewa za to samo 800zł. 8O Co się dzieje? Macie może jakieś info, czy to tak u nich podrożało? Gość twierdzi, że OC wychodzi 400zł, a Assisstance kolejne 400, czyli tak jak w opcji dla tych, którzy nie mają u nich OC? Coś mi tu nie gra. Pomocy, bo muszę w tym tygodniu jakieś ubezpieczenie podpisać. Dzięki
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.02.2015 20:37

może trzeba mieć AC albo minicasco żeby dołożyć "tanie" assistance do tego...
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 23.02.2015 21:21

Chyba nie. dzwoniłem na infolinie i tam wyliczyli mi jeszcze drożej - OC+super Assistance 850zł. Z AC czy Minicasco - już sam nie wiem, bo człowiek, z którym rozmawiałem nie był do końca zorientowany, wyszło 1770zł. W porównaniu z zeszłym rokiem przegięcie.
Skłaniam się do tego, żeby za te 850zł kupic u innego ubezpieczyciela OC+AC, a potem dokupić tylko w PZU Karte Pomoc w Drodze na 60 dni.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 24.02.2015 12:31

creep22 napisał(a):Ja w zeszłym roku zapłaciłem za swój samochód w PZU (OC+ pakiet assistance super) 391zł. Teraz zmieniłem samochód - ale parametry silnika są te same - dzwonię do agenta, a on mi śpiewa za to samo 800zł. 8O Co się dzieje? Macie może jakieś info, czy to tak u nich podrożało? Gość twierdzi, że OC wychodzi 400zł, a Assisstance kolejne 400, czyli tak jak w opcji dla tych, którzy nie mają u nich OC? Coś mi tu nie gra. Pomocy, bo muszę w tym tygodniu jakieś ubezpieczenie podpisać. Dzięki

Nie wiem jakie rozszerzenia miałeś w assistansie,bo na pewno nie było to z pełnej wersji
(od domu,kraj i zagranica,holowanie w kraju bez limitu ,za granią do 1000 km),ono samo mając w Pzu tylko polisę oc od 3 lat kosztuje około 400 zł,pomijając działanie od od domu to i tak około 300 zł,więc jest niemożliwe posiadanie oc i dobrego assistance za niecałe 400 zł na rok.Ktoś nie mający oc w Pzu też zapłaci 400 ale holowanie będzie miał do 150 km czy to w kraju czy za granicą.Karta Pzu też ma holowanie w tej właśnie wielkości.

assistance super możesz mieć od 59 zł do 400,szczegóły są właśnie w jego zakresie i od tego jakie posiadasz polisy w Pzu.
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 24.02.2015 14:31

alutka9 napisał(a):assistance super możesz mieć od 59 zł do 400,szczegóły są właśnie w jego zakresie i od tego jakie posiadasz polisy w Pzu.


...możesz to rozszerzyć, żebym wiedział o czym z agentem rozmawiać. Żeby nie zaśmiecac wątku to może na priv. Dzięki serdeczne
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.03.2015 12:57

Witam.
Chciałbym zadać pytanie trochę z innej "beczki", a mianowicie porównanie ASS w Allianz i w PZU. Chodzi dokładnie o limit holowania. W Allianz w pakiecie mam ten limit ustalony na 1000 E, natomiast w PZU na 1000 km. Jak to porównać względem siebie. Czy korzystniej jest w Allianz czy w PZU ? Nadmienię, że w Allianz można dodatkowo powiększyć ten limit do 2000 E, niestety w PZU 1000 km to max.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.03.2015 21:59

kmichal napisał(a):Witam.
Chciałbym zadać pytanie trochę z innej "beczki", a mianowicie porównanie ASS w Allianz i w PZU. Chodzi dokładnie o limit holowania. W Allianz w pakiecie mam ten limit ustalony na 1000 E, natomiast w PZU na 1000 km. Jak to porównać względem siebie. Czy korzystniej jest w Allianz czy w PZU ? Nadmienię, że w Allianz można dodatkowo powiększyć ten limit do 2000 E, niestety w PZU 1000 km to max.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.


Jeśli to prawda to Allianz wydaje się korzystniejszy. Średni koszt kilometra lawety to ok. 3 zł/km. Wszystko jest uzależnione od OWU i ceny. Trzeba się wczytać w szczegóły.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.03.2015 22:38

Witam.
W przypadku opcji 1000E to chyba jednak nie jest to opłacalne w porównaniu do PZU - jak się policzy cenę w obie strony ..... bo chyba tak to jest liczone. Natomiast opcja 2000E jest dodatkowo płatna 250 zł.
Pozdrawiam.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.03.2015 06:42

ołowiany napisał(a):
kmichal napisał(a):Witam.
Chciałbym zadać pytanie trochę z innej "beczki", a mianowicie porównanie ASS w Allianz i w PZU. Chodzi dokładnie o limit holowania. W Allianz w pakiecie mam ten limit ustalony na 1000 E, natomiast w PZU na 1000 km. Jak to porównać względem siebie. Czy korzystniej jest w Allianz czy w PZU ? Nadmienię, że w Allianz można dodatkowo powiększyć ten limit do 2000 E, niestety w PZU 1000 km to max.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.


Jeśli to prawda to Allianz wydaje się korzystniejszy. Średni koszt kilometra lawety to ok. 3 zł/km. Wszystko jest uzależnione od OWU i ceny. Trzeba się wczytać w szczegóły.

a jak policzymy 3 EUR...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy. - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone