Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.12.2014 23:17

Wszystko zależy od warunków umowy, szczegółowych.
Chyba żaden ubezpieczyciel nie zwraca kosztów naprawy /są tacy co dają pożyczkę/.
Ogólnie nie ma lekko.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 22.12.2014 01:05

tyger napisał(a):Witam a Ja mam ot takie pytania dot. ubezpieczenia. Jadąc do Chorwacji np. sypie wam się auto na autostradzie. Co robicie mając wykupione ubezpieczenie. Jesteście np.700 km od miejsca docelowego i co w tedy. Co nam gwarantuje takie ubezpieczenie. Przyjeżdża holownik pyta się gdzie ma zabrać auto i tu się zastanawiamy bo co robić i co z walizkami, żoną i dziećmi. Auto odjeżdża na lawecie a my co stoimy na autostradzie i czekamy na pojazd zastępczy.Niech na miejsce ubezpieczyciel przysyła holownik i jednocześnie pojazd zastępczy. W umowie jasno jest napisane że tylko pojazd jest zabierany z miejsca awarii. Wracać w stronę Polski czy pchać się dalej i noclegu poszukać. Co z Policją i innymi służbami które mogą w razie takiej awarii własne lawety przysłać mając na względzie zagrożenie jakie powodujemy stojąc w miejscu niedozwolonym na autostradzie. To są pytania na które myślę że warto znać odpowiedzi jeszcze sądzę że powinny by umieszczone w osobnym wątku.
O czym trzeba wiedzie np że
-Holownik już zaczyna liczy kilometry od swoje bazy a nie od miejsca awarii
-Holownik nie ma obowiązku zabrać was i waszych bagaży do kabiny
-Ubezpieczyciel nie ma obowiązku podprowadzić wam na miejsce awarii samochodu zastępczego (tego nie jestem pewien)
-Ubezpieczyciel nie daje pieniędzy na naprawę samochodu tylko zwraca koszty na podstawie zebranych ranków i to po długim długi terminie a za koszty popsutych części pojazdu nie zwraca w ogóle pieniędzy.
Jak macie jakieś doświadczenia i przeżycia bardzo proszę opisujcie pewnie każde rady się przydadzą.

Dlaczego nie czytasz OWU ? tam piszą co z tobą zrobią ( hotel ,samolot , czy holownik z dużą kabiną np. na 4 osoby ) tak jak ołowiany napisał za zepsute części raczej nikt Ci nie zwróci kasy.
Napisałeś że w umowie jest jasno napisane że tylko pojazd jest zabierany, nie wiem jakiej firmy dotyczy ta umowa ale jeszcze nie słyszałem żeby ktoś na łapkach z walizami szedł z autostrady np. do hotelu,
no ale być może jeszcze mało wiem.
......a może ktoś taki się odezwie jak jeszcze żyje.
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 22.12.2014 10:28

lotnikwsk napisał(a):
tyger napisał(a):Witam a Ja mam ot takie pytania dot. ubezpieczenia. Jadąc do Chorwacji np. sypie wam się auto na autostradzie. Co robicie mając wykupione ubezpieczenie. Jesteście np.700 km od miejsca docelowego i co w tedy. Co nam gwarantuje takie ubezpieczenie. Przyjeżdża holownik pyta się gdzie ma zabrać auto i tu się zastanawiamy bo co robić i co z walizkami, żoną i dziećmi. Auto odjeżdża na lawecie a my co stoimy na autostradzie i czekamy na pojazd zastępczy.Niech na miejsce ubezpieczyciel przysyła holownik i jednocześnie pojazd zastępczy. W umowie jasno jest napisane że tylko pojazd jest zabierany z miejsca awarii. Wracać w stronę Polski czy pchać się dalej i noclegu poszukać. Co z Policją i innymi służbami które mogą w razie takiej awarii własne lawety przysłać mając na względzie zagrożenie jakie powodujemy stojąc w miejscu niedozwolonym na autostradzie. To są pytania na które myślę że warto znać odpowiedzi jeszcze sądzę że powinny by umieszczone w osobnym wątku.
O czym trzeba wiedzie np że
-Holownik już zaczyna liczy kilometry od swoje bazy a nie od miejsca awarii
-Holownik nie ma obowiązku zabrać was i waszych bagaży do kabiny (tego nie jestem pewien)
-Ubezpieczyciel nie ma obowiązku podprowadzić wam na miejsce awarii samochodu zastępczego (tego nie jestem pewien)
-Ubezpieczyciel nie daje pieniędzy na naprawę samochodu tylko zwraca koszty na podstawie zebranych ranków i to po długim długi terminie a za koszty popsutych części pojazdu nie zwraca w ogóle pieniędzy.
Jak macie jakieś doświadczenia i przeżycia bardzo proszę opisujcie pewnie każde rady się przydadzą.

Dlaczego nie czytasz OWU ? tam piszą co z tobą zrobią ( hotel ,samolot , czy holownik z dużą kabiną np. na 4 osoby ) tak jak ołowiany napisał za zepsute części raczej nikt Ci nie zwróci kasy.
Napisałeś że w umowie jest jasno napisane że tylko pojazd jest zabierany, nie wiem jakiej firmy dotyczy ta umowa ale jeszcze nie słyszałem żeby ktoś na łapkach z walizami szedł z autostrady np. do hotelu,
no ale być może jeszcze mało wiem.
......a może ktoś taki się odezwie jak jeszcze żyje.
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 08.01.2015 00:51

Dobra ok załóżmy że samochód ulega awarii. Nie decyduje się na holowanie w stronę wynajętego apartamentu i chce żeby laweta odholowała mój pojazd do Polski i tu mam pytanie. Załóżmy że do granicy mam 1070 km według gogle maps. Jak ubezpieczyciel podejdzie do mojego przypadku czy mając ubezpieczenie w PZU holownik przywiezie mi auto zastępcze i zostawi je na 7 dni a którym bede mógł kontynuować urlop a mój samochód zostanie dowieziony na parking strzeżony w Polsce czy tez zostawi na parkingu strzeżonym w Czechach gdzieś w odległości 70 km od granicy. Co to jest ta klauzula zniesienia limitów kilometrów.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 08.01.2015 12:49

Zniesienie limitu kilometrów masz tylko na terenie Polski,
za granica masz 1000 km do granicy RP a za te 70 km musisz zapłacić.
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 16.01.2015 23:49

tyger napisał(a):Dobra ok załóżmy że samochód ulega awarii. Nie decyduje się na holowanie w stronę wynajętego apartamentu i chce żeby laweta odholowała mój pojazd do Polski i tu mam pytanie. Załóżmy że do granicy mam 1070 km według gogle maps. Jak ubezpieczyciel podejdzie do mojego przypadku czy mając ubezpieczenie w PZU holownik przywiezie mi auto zastępcze i zostawi je na 7 dni a którym bede mógł kontynuować urlop a mój samochód zostanie dowieziony na parking strzeżony w Polsce czy tez zostawi na parkingu strzeżonym w Czechach gdzieś w odległości 70 km od granicy. Co to jest ta klauzula zniesienia limitów kilometrów.


Doczytałem ogólne warunki ubezpieczenia i okazało się że auto zastępcze przysługuje dopiero w przypadku gdy nasz pojazd został zaholowany do warsztatu i po stwierdzeniu że naprawa pojazdu przez warsztat nie jest możliwa wcześniej niż w ciągu 12 godzin od dostarczenia pojazdu do warsztatu wówczas podstawią nam auto zastępcze i tżeba będzie wpłaci kaucje za jego wynajem która po oddaniu zostanie nam zwrócona ponadto
usługa ta obejmuje podstawienie pojazdu zastępczego i jego wynajem na czas naprawy pojazdu lecz nie dłużej niż na okres do 7 dni licząc od dnia zajścia awarii pojazdu. Doczytałem również że jak skorzystamy z auta zastępczego to nocleg już nie przysługuje.
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 17.01.2015 00:04

tyger napisał(a):
tyger napisał(a):Dobra ok załóżmy że samochód ulega awarii. Nie decyduje się na holowanie w stronę wynajętego apartamentu i chce żeby laweta odholowała mój pojazd do Polski i tu mam pytanie. Załóżmy że do granicy mam 1070 km według gogle maps. Jak ubezpieczyciel podejdzie do mojego przypadku czy mając ubezpieczenie w PZU holownik przywiezie mi auto zastępcze i zostawi je na 7 dni a którym bede mógł kontynuować urlop a mój samochód zostanie dowieziony na parking strzeżony w Polsce czy tez zostawi na parkingu strzeżonym w Czechach gdzieś w odległości 70 km od granicy. Co to jest ta klauzula zniesienia limitów kilometrów.


Doczytałem ogólne warunki ubezpieczenia i okazało się że auto zastępcze przysługuje dopiero w przypadku gdy nasz pojazd został zaholowany do warsztatu i po stwierdzeniu że naprawa pojazdu przez warsztat nie jest możliwa wcześniej niż w ciągu 12 godzin od dostarczenia pojazdu do warsztatu wówczas podstawią nam auto zastępcze i tżeba będzie wpłaci kaucje za jego wynajem która po oddaniu zostanie nam zwrócona ponadto
usługa ta obejmuje podstawienie pojazdu zastępczego i jego wynajem na czas naprawy pojazdu lecz nie dłużej niż na okres do 7 dni licząc od dnia zajścia awarii pojazdu. Doczytałem również że jak skorzystamy z auta zastępczego to nocleg już nie przysługuje.


Czyli według moich przemyśleń najlepiej mieć 2 assistance bo w przypadku gdy samochód nam klęknie na autostradzie w drodze na wymarzony urlop to w pierwszej kolejności korzystamy z najtańszego assistance dostępny na rynku i odholowujemy auto do mechanika (warsztatu) który stwierdza usterkę i wówczas po kalkulacji kosztów naprawy decydujemy co robić z naszym samochodem. Czy wieziemy go do Polski (korzystając z assistance 1000 km i auta zastępczego w PZU) i tam naprawiamy czy też zostawiamy w warsztacie i pozwalamy na naprawę Chorwatowi. Bo co w przypadku jak będziemy mieli jedynie jedno ubezpieczenie i to to w PZU na 1000 km. co z tego że 1000 km. Jak jest tylko jedno holowanie w ramach jednej awarii. Np gdy mając takie jedno ubezpieczenie i w przypadku z jego skorzystania i decyzji że odholowujemy auto do najbliższego warsztatu gdzie okaże się że naprawa tej usterki będzie kosztować nas trzy razy co w Polsce. Mowa tu o kwotach w kilku tyś zł. W takim przypadku zostajemy na lodzie i już sobie auta nie zaholujemy do Polski w ramach naszego 1000 km.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 18.01.2015 18:05

Brał ktoś ass w Compensie albo musiał skorzystać ? Jak to u nich wygląda ?
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 02.02.2015 17:04

To i ja zadam pytani.
Co najlepszego wybrać na ten rok ??
OC AC NNW Assistance mam w Generali, ale dokupiłbym albo zmieniłbym na coś bardziej korzystniejszego.
Wiadomo, że jeśli mi scholują auto do serwisu to troche zaplace... w dodatku Euro.
Szukam czegos z Dojazdem do PL najlepiej.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 02.02.2015 19:59

Ja w tym roku wziąłem w Compensie (do oc+ac) 210zł rok. Holowanie w Polsce bez limitu km, w Europie max 500km. http://www.compensa.pl/klient-indywidua ... fault.aspx
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: mały samochód, mały silnik a długa trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 04.02.2015 19:10

moris11 napisał(a):Witam.


jeszcze jedno trasy na raz nie będziemy robić i wykupimy assistacne w PZU.

potrzebuje obiektywnej opinii z góry dziękuję. :D


Corsą spokojnie dasz rade. Sam mam thalie 1.2 75km 16V LPG z 158tysm 2006 instalacja fabryczna i powiem Ci, że też chce nią jechać. W 2 osoby spokojnie sie jedzie w 4-5 już czuć brak mocy pod góre no ale czego wymagać od 1.2. Skoro smiga po calej polsce do dlaczego nie po chorwacji :D

Chciałem dodać, że jeśli nie masz ubezpieczenia w PZU to nie wykupisz assistance jedynie karta na 66dni lub caly rok i to na 150KM nie więcej. Wczoraj wlasnie o to pytalem a że konczy mi sie ubezpieczenie auta itd przechodze do PZU i tam to wykupuje - w podstawie AC jest assistance KONFORT wiec dodatkowe dopiero wykupie jak bede jechal do konca trwania umowy. Na caly rok kosztuje 246zl. 176zl pakier europa + polska a ze zniesionymi kilometrami do 1000km holowanie trzeba do tego doplacić 70zl.
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: mały samochód, mały silnik a długa trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 04.02.2015 20:41

AdamKce napisał(a):
moris11 napisał(a):Witam.


jeszcze jedno trasy na raz nie będziemy robić i wykupimy assistacne w PZU.

potrzebuje obiektywnej opinii z góry dziękuję. :D


Corsą spokojnie dasz rade. Sam mam thalie 1.2 75km 16V LPG z 158tysm 2006 instalacja fabryczna i powiem Ci, że też chce nią jechać. W 2 osoby spokojnie sie jedzie w 4-5 już czuć brak mocy pod góre no ale czego wymagać od 1.2. Skoro smiga po calej polsce do dlaczego nie po chorwacji :D

Chciałem dodać, że jeśli nie masz ubezpieczenia w PZU to nie wykupisz assistance jedynie karta na 66dni lub caly rok i to na 150KM nie więcej. Wczoraj wlasnie o to pytalem a że konczy mi sie ubezpieczenie auta itd przechodze do PZU i tam to wykupuje - w podstawie AC jest assistance KONFORT wiec dodatkowe dopiero wykupie jak bede jechal do konca trwania umowy. Na caly rok
kosztuje 246zl. 176zl pakier europa + polska a ze zniesionymi kilometrami do 1000km holowanie trzeba do tego doplacić 70zl.




Kto - co za agenci robią Was w bambuko. Możesz wykupić Assistance jeśli nie masz żadnego ubezpieczenia w Pzu ale koszt jest ponad 400zł
Nie ma czegoś takiego jak - składka dodatkowa za zwiększenie limitu holowania, limit holowania do 1000km jest w wariancie Super standartem. Innego wariantu nie dokupisz oddzielnie i tylko Super ma rozszerzenie na Europę.
Dopłacasz jedynie za zniesienie warunku zaistnienia zdarzenia powyżej 20km od miejsca zamieszkania - czy aż tak potrzebne i kalkuluje się ...
Nie musisz mieć OC w Pzu. Wystarczy np Mini Casco (biorąc pod uwagę ceny oc w Pzu, robiąc w innej firmie oc+ Mini Casco w Pzu zapłacisz niewiele więcej).
Jeśli masz MC, a myślę że warto mieć (obejmuje kradzież i inne zdarzenia losowe + zderzenia z np zwierzęciem, ale nie obejmuje stłuczek parkingowych) składka za wariant super przy danych Twojego auta - 134zł
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: mały samochód, mały silnik a długa trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 04.02.2015 20:47

SYLWKA_2014 napisał(a):
AdamKce napisał(a):
moris11 napisał(a):Witam.


jeszcze jedno trasy na raz nie będziemy robić i wykupimy assistacne w PZU.

potrzebuje obiektywnej opinii z góry dziękuję. :D


Corsą spokojnie dasz rade. Sam mam thalie 1.2 75km 16V LPG z 158tysm 2006 instalacja fabryczna i powiem Ci, że też chce nią jechać. W 2 osoby spokojnie sie jedzie w 4-5 już czuć brak mocy pod góre no ale czego wymagać od 1.2. Skoro smiga po calej polsce do dlaczego nie po chorwacji :D

Chciałem dodać, że jeśli nie masz ubezpieczenia w PZU to nie wykupisz assistance jedynie karta na 66dni lub caly rok i to na 150KM nie więcej. Wczoraj wlasnie o to pytalem a że konczy mi sie ubezpieczenie auta itd przechodze do PZU i tam to wykupuje - w podstawie AC jest assistance KONFORT wiec dodatkowe dopiero wykupie jak bede jechal do konca trwania umowy. Na caly rok
kosztuje 246zl. 176zl pakier europa + polska a ze zniesionymi kilometrami do 1000km holowanie trzeba do tego doplacić 70zl.




Kto - co za agenci robią Was w bambuko. Możesz wykupić Assistance jeśli nie masz żadnego ubezpieczenia w Pzu ale koszt jest ponad 400zł
Nie ma czegoś takiego jak - składka dodatkowa za zwiększenie limitu holowania, limit holowania do 1000km jest w wariancie Super standartem. Innego wariantu nie dokupisz oddzielnie i tylko Super ma rozszerzenie na Europę.
Dopłacasz jedynie za zniesienie warunku zaistnienia zdarzenia powyżej 20km od miejsca zamieszkania - czy aż tak potrzebne i kalkuluje się ...
Nie musisz mieć OC w Pzu. Wystarczy np Mini Casco (biorąc pod uwagę ceny oc w Pzu, robiąc w innej firmie oc+ Mini Casco w Pzu zapłacisz niewiele więcej).
Jeśli masz MC, a myślę że warto mieć (obejmuje kradzież i inne zdarzenia losowe + zderzenia z np zwierzęciem, ale nie obejmuje stłuczek parkingowych) składka za wariant super przy danych Twojego auta - 134zł



Jeśli przenosisz się z całym pakietem oc+ac - składka też 134zł, jeśli chcesz zniesienie tych zdarzeń do 20km od domu - 176zł, bez żadnych dopłat ... Jeśli wykupisz wariant Super przed wyjazdem to będziesz miał go na rok, a nie do końca trwania podstawowej umowy (bo jak mówisz teraz przenosisz OC iAC)
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: mały samochód, mały silnik a długa trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 05.02.2015 10:07

moris11 napisał(a):Więc decyzja zapadła....W tym roku Chorwacja :D Muszę przyznać że nie spodziewałem się aż tak licznych i szybkich odpowiedzi. Co do opowieści o waszych podróżach bardzo fajnie się je czyta, więc i ja muszę troszke po podróżować choć bym miał tą corsinkę zapchać do samej Chorwacji :D (przynajmniej będzie co wspominać). Jeszcze raz wszystkim dziękuję i do zobaczenia w trasie no i może gdzieś na plażach :hut:

Ps. Co do assistance bo wiedzie że pojawiła się dyskusja w PZU wyliczyli mi 408 zł pakiet Super z 1000 km ( więc byle dojechać z powrotem najwyżej będzie dodatkowa atrakcja w postaci przejażdżki na lawecie)



Jeśli już, to weź też (400 to kupa kasy) Mini Casco, to za to + Assistance zapłacisz może nawet ciut mniej. Za to będziesz miał ochronę w razie stłuczki, tylko uważaj w razie czegoś jak zgłaszasz żeby było zgodne z OWU ;-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: mały samochód, mały silnik a długa trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.02.2015 10:16

SYLWKA_2014 napisał(a):
moris11 napisał(a):Więc decyzja zapadła....W tym roku Chorwacja :D Muszę przyznać że nie spodziewałem się aż tak licznych i szybkich odpowiedzi. Co do opowieści o waszych podróżach bardzo fajnie się je czyta, więc i ja muszę troszke po podróżować choć bym miał tą corsinkę zapchać do samej Chorwacji :D (przynajmniej będzie co wspominać). Jeszcze raz wszystkim dziękuję i do zobaczenia w trasie no i może gdzieś na plażach :hut:

Ps. Co do assistance bo wiedzie że pojawiła się dyskusja w PZU wyliczyli mi 408 zł pakiet Super z 1000 km ( więc byle dojechać z powrotem najwyżej będzie dodatkowa atrakcja w postaci przejażdżki na lawecie)



Jeśli już, to weź też (400 to kupa kasy) Mini Casco, to za to + Assistance zapłacisz może nawet ciut mniej. Za to będziesz miał ochronę w razie stłuczki, tylko uważaj w razie czegoś jak zgłaszasz żeby było zgodne z OWU ;-)


jedyny-rozsadny-assistance-ptu-100-drozszy-t36885-225.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy. - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone