Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 13.07.2014 08:51

kleeberg napisał(a):
alutka9 napisał(a):z tego co czytałam to nie w interisk a w hdi i tylko w razie wypadku jest 1000 km a razie awarii nie dalej niz 25 km. w interisk maja do 200 km.


To co piszesz nie jest prawdą. :idea:
Czytasz tam gdzie nie trzeba,a co gorsze to jeszcze to rozpowszechniasz.
Z tego co wiem,to jesteś agentem PZU ( masz prawo nie znać produktów konkurencji )

Pzdrv

oczywiście że mam prawo nie znać ,ale staram się znac,nigdy nie neguje innych produktów ale zachwalam nasze jeżeli sa lepsze -inaczej się nie odzywam,nie mam żadnego interesu w promowaniu swojej firmy bo nie sprzedaje na telefon ani poprzez internet.wkurza mnie jak ktoś podaje wybiórcze informacje,bo tak się łapie klienta,a dopero potem wychodzi że kupił nie to co chciał.
to co znalazłam w internecie pochodzi ze strony hdi:
"Ubezpieczyciel proponuje 3 warianty assistance dopasowanego do naszych potrzeb:
1. Europa 1000+ oferuje najszerszy zakres pomocy
•gwarantuje pomoc w razie wystąpienie wypadku, kradzieży i awarii pojazdu
•holowanie pojazdu po wypadku (bez limitu kilometrów w Polsce, z limitem max. 1000 km poza granicami Polski)
•naprawa pojazdu na miejscu awarii
•holowanie pojazdu po awarii
•parkowanie pojazdu po holowaniu (organizacja i pokrycie kosztów ubezpieczonego pojazdu na parkingu strzeżonym przez okres max. 5 dni, do kwoty nie wyższej niż 700 zł)
•holowanie pojazdu po parkowaniu- realizowane na terytorium Polski do najbliższego warsztatu naprawczego lub innego wskazanego miejsca w odległości nie dalej niż 25 km od miejsca parkowania
•zakwaterowanie na czas naprawy do 3 dni
•przewóz zwierzęcia domowego
•powrót do miejsca zamieszkania lub kontynuacja podróży
•telefoniczna pomoc tłumacza za granica do 4 razy
•złomowanie pojazdu za granicą max 200eurotelefoniczna pomoc informacyjna
•dostarczenie paliwa
•otwarcie pojazdu
•HDI pojazd zastępczy (opcja po opłaceniu dodatkowej składki)
•kierowca zastępczy
•transport przyczepy o ładowności do 400 kg lub kempingowej
•HDI Auto medyk"

interisk informacje ogolnodostępne w internecie (wiadomo ze tu nie ma klauzul ,tak jak i było z klauzula pzu)
"PEŁNY wariant zapewnia klientom pomoc w wyniku awarii, wypadku lub kradzieży pojazdu. Dodatkowo Europ Assistance Polska gwarantuje holowanie pojazdu do miejsca znajdującego się w promieniu do 200 km od miejsca zdarzenia."
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 14.07.2014 13:30

Palmetto2006 napisał(a):W InterRisk jest opcja 1000 km na Europę, w wariancie Premium z rozszerzeniem.Mi udało się dokupić taki pakiet za 300 zł za cały rok.Udalo się dokupić tylko za zgodą centrali ....aneksowali umowę zawarta w kwietniu, bo mam wykupione OC i AC. Dzwoniłem tez wcześniej do PZU i mają również dobry pakiet assistance 100 km ale trzeba razem wykupić minicaso. ...i myślę że to sie tez opłaca kupić. ..bo jak inne firmy dają 75 km..to jest nic .A i jeszcze jedno ...InterRisk hoduje pojazd bez względu czy to jest wypadek czy awaria pojazdu.

ale z tego co dobrze zrozumiałam w InterRisk można wykupić Assistance tylko wtedy gdy się ma u nich wykupione OC i AC, czy mają także opcję Assistance osobno?
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 14.07.2014 16:25

maluszek napisał(a):
Palmetto2006 napisał(a):W InterRisk jest opcja 1000 km na Europę, w wariancie Premium z rozszerzeniem.Mi udało się dokupić taki pakiet za 300 zł za cały rok.Udalo się dokupić tylko za zgodą centrali ....aneksowali umowę zawarta w kwietniu, bo mam wykupione OC i AC. Dzwoniłem tez wcześniej do PZU i mają również dobry pakiet assistance 100 km ale trzeba razem wykupić minicaso. ...i myślę że to sie tez opłaca kupić. ..bo jak inne firmy dają 75 km..to jest nic .A i jeszcze jedno ...InterRisk hoduje pojazd bez względu czy to jest wypadek czy awaria pojazdu.

ale z tego co dobrze zrozumiałam w InterRisk można wykupić Assistance tylko wtedy gdy się ma u nich wykupione OC i AC, czy mają także opcję Assistance osobno?


Nie ma opcji samego assistance, można go kupić tylko z OC lub AC.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 15.07.2014 06:13

czy ktoś kupował już w HDI osobno assistance na 1000 km? jaki koszt?
pdratewka
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pdratewka » 15.07.2014 16:41

kleeberg napisał(a):
maluszek napisał(a):
Palmetto2006 napisał(a):W InterRisk jest opcja 1000 km na Europę, w wariancie Premium z rozszerzeniem.Mi udało się dokupić taki pakiet za 300 zł za cały rok.Udalo się dokupić tylko za zgodą centrali ....aneksowali umowę zawarta w kwietniu, bo mam wykupione OC i AC. Dzwoniłem tez wcześniej do PZU i mają również dobry pakiet assistance 100 km ale trzeba razem wykupić minicaso. ...i myślę że to sie tez opłaca kupić. ..bo jak inne firmy dają 75 km..to jest nic .A i jeszcze jedno ...InterRisk hoduje pojazd bez względu czy to jest wypadek czy awaria pojazdu.

ale z tego co dobrze zrozumiałam w InterRisk można wykupić Assistance tylko wtedy gdy się ma u nich wykupione OC i AC, czy mają także opcję Assistance osobno?


Nie ma opcji samego assistance, można go kupić tylko z OC lub AC.


Chwilę temu rozmawiałem z Interrisk w sprawie assistance. Proszę sprawdzić czy ubezpieczenie jest rzeczywiście na rok. Przy aneksowaniu standardowo proponują termin do końca ubezp. OC/AC . Zawierałem takie ubezpieczenie w styczniu i wyliczono mi składkę z rozszerzeniem na 1000 km holowania za 236zł . Wniosek, jeśli nie potrzebujemy ubezpieczenia na rok (głównie na wyjazd) wykupić jak najpóźniej. Ja czekam do 10 sierpnia . Pzdr.
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 30.07.2014 11:30

Dziś dzwoniłem do HDI i powiedział mi Pan z infolinii, że tylko w pakiecie z OC/AC , brak Mini Casco aby zejść z kosztów :(
Nie mają opcji zakupu samego Assistance na Europę... :(
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 30.07.2014 11:42

Potwierdzam - info z dziś: samego Assistance w HDI nie kupisz. Ale coś mi mają agenci na jutro wyszukać, jakąś 15-dniówkę. Jak będą konkrety - opiszę. pzdr
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.07.2014 14:49

Po 1. HDI to już jest WARTA.
Po 2. Max 400km (ew. jak masz ubezpieczenie AC to max 800km).
Po 3. Samego Assistance u nich nie da się wykupić.
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 31.07.2014 11:35

Warta MOTO Assistance Podróżnik
koszt: 60 pln
limit kilomterów w Europi: 400
w RP bez limitu

Nie jest to 1000 km, ale lepsze to niż nic.
Dokupiłem jako osobny produkt, nie jako dodatek do AC.
pzdr
DalamarPL
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) DalamarPL » 31.07.2014 15:01

Ale masz jakiekolwiek ubezpieczenie w Warcie?
Bo ja właśnie dzwoniłem na infolinię i pani powiedziała, że nie mają produktu, jeśli nie jestem u nich ubezpieczony...
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 31.07.2014 16:44

Hmm... tak się zastanawiam nad tym całym assistance i ciekawi mnie czy przeszła by opcja np. wykupienia u trzech różnych ubezpieczycieli takie z np. holowaniem np.400 km czy ile tam maksymalnie dają po 100-200 zł i wykorzystanie ich po kolei ?? ;) Z Cro do Austrii, z Austrii do Czech i trzeci raz z Czech do PL... Wiem że na 99% to nie realne, ale tak jakoś mi przyszło do głowy hehe... :]
A może ktoś już taką opcję rozważał...
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 02.08.2014 23:20

DalamarPL napisał(a):Ale masz jakiekolwiek ubezpieczenie w Warcie?
Bo ja właśnie dzwoniłem na infolinię i pani powiedziała, że nie mają produktu, jeśli nie jestem u nich ubezpieczony...


W Warcie nie mam. Mam w HDI - może mi sprzedali w związku z tym, że HDI to już Warta czy na odwrót...
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 03.08.2014 10:46

4 lata temu nie miałem nic w Warcie i mi sprzedali Podróżnika (nawet skorzystałem z niego i byłem zadowolony). Jak jest teraz nie wiem.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.08.2014 15:19

fleischman napisał(a):
DalamarPL napisał(a):Ale masz jakiekolwiek ubezpieczenie w Warcie?
Bo ja właśnie dzwoniłem na infolinię i pani powiedziała, że nie mają produktu, jeśli nie jestem u nich ubezpieczony...


W Warcie nie mam. Mam w HDI - może mi sprzedali w związku z tym, że HDI to już Warta czy na odwrót...

Dokładnie.
Osobno nie można kupić.

Wykupiłem u siebie w AVIVA pakiet Assistance Maksymalny do końca trwania OC za 235zł (czyli do lipca 2015).
Hotel, wyżywienie, samochód zastępczy do kontynuowania wakacji na 14 dni.
Odwożą rodzinę z samochodem pod warsztat lub hotel. Tam czekam na samochód zastępczy.
Znajomy przyjeżdża lawetą po moje auto i ciągnie do Polski, a ja kontynuuję wakacje.

Holowanie niestety tylko do 500km.
Nie mogłem znaleźć nic ponad 1000km tak aby w razie awarii wracać do PL kończąc tym samym wakacje.
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 21.12.2014 22:04

Witam a Ja mam ot takie pytania dot. ubezpieczenia. Jadąc do Chorwacji np. sypie wam się auto na autostradzie. Co robicie mając wykupione ubezpieczenie. Jesteście np.700 km od miejsca docelowego i co w tedy. Co nam gwarantuje takie ubezpieczenie. Przyjeżdża holownik pyta się gdzie ma zabrać auto i tu się zastanawiamy bo co robić i co z walizkami, żoną i dziećmi. Auto odjeżdża na lawecie a my co stoimy na autostradzie i czekamy na pojazd zastępczy.Niech na miejsce ubezpieczyciel przysyła holownik i jednocześnie pojazd zastępczy. W umowie jasno jest napisane że tylko pojazd jest zabierany z miejsca awarii. Wracać w stronę Polski czy pchać się dalej i noclegu poszukać. Co z Policją i innymi służbami które mogą w razie takiej awarii własne lawety przysłać mając na względzie zagrożenie jakie powodujemy stojąc w miejscu niedozwolonym na autostradzie. To są pytania na które myślę że warto znać odpowiedzi jeszcze sądzę że powinny by umieszczone w osobnym wątku.
O czym trzeba wiedzie np że
-Holownik już zaczyna liczy kilometry od swoje bazy a nie od miejsca awarii
-Holownik nie ma obowiązku zabrać was i waszych bagaży do kabiny
-Ubezpieczyciel nie ma obowiązku podprowadzić wam na miejsce awarii samochodu zastępczego (tego nie jestem pewien)
-Ubezpieczyciel nie daje pieniędzy na naprawę samochodu tylko zwraca koszty na podstawie zebranych ranków i to po długim długi terminie a za koszty popsutych części pojazdu nie zwraca w ogóle pieniędzy.
Jak macie jakieś doświadczenia i przeżycia bardzo proszę opisujcie pewnie każde rady się przydadzą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy. - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone