Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karolo333
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolo333 » 05.06.2014 11:33

Ja jestem aktualnie na czasie zmiany ubezpieczyciela i moim zdaniem najuczciwsza oferta jest w liberty oczywiście assistance do ubezpieczenia. I jedyni którzy powiedzieli że AC nie działa w europie ,czego nikt inny nie raczył uczynić. Już naprawdę mam dość wszędzie tych wykluczeń i samych * **.
adi_tiger
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi_tiger » 05.06.2014 19:33

Mam pytanie do Was wszystkich.
Pierwszy raz w tym roku jadę na własną rękę stąd pytanie:

Czy dodatkowo się ubezpieczacie na okres wyjazdu?

Dodam, że mam półtora roczny samochód wiec pełne ubezpieczenie posiadam.

Pytam o jakieś dodatkowe ubezpieczenie poza NFZ (karta EKUZ)
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 05.06.2014 20:51

karolo333 napisał(a):Ja jestem aktualnie na czasie zmiany ubezpieczyciela i moim zdaniem najuczciwsza oferta jest w liberty oczywiście assistance do ubezpieczenia. I jedyni którzy powiedzieli że AC nie działa w europie ,czego nikt inny nie raczył uczynić. Już naprawdę mam dość wszędzie tych wykluczeń i samych * **.

Czyli jak będziesz miał dzwona z własnej winy czy auto zap.....lą to nie pokryją kosztów mam rozumieć?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.06.2014 05:01

adi_tiger napisał(a):Mam pytanie do Was wszystkich.
Pierwszy raz w tym roku jadę na własną rękę stąd pytanie:

Czy dodatkowo się ubezpieczacie na okres wyjazdu?

Dodam, że mam półtora roczny samochód wiec pełne ubezpieczenie posiadam.

Pytam o jakieś dodatkowe ubezpieczenie poza NFZ (karta EKUZ)


tak, koszt jest śmieszny...np. PZU Wojażer rodzinny dla 2 osób to ok. 77 zł na 11 dni...
karolo333
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolo333 » 06.06.2014 08:55

Czyli jak będziesz miał dzwona z własnej winy czy auto zap.....lą to nie pokryją kosztów mam rozumieć?[/quote]

Tak.Także jestem w szoku!!!! Ale oczywiście nie wszyscy ubezpieczyciele tak postępują- człowiek jest spokojny jak usłyszy przy zawieraniu polisy AC "czy auto będzie dłużej za granicą niż 6 tygodni" mówimy nie i myślimy ,że jest ok- A JEDNAK TAK NIE JEST!!! .Jednak jak wspomnimy o ac na europę to zaraz składka się zmienia.Ach te gwiazdeczki kochane
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.06.2014 13:45

głupie pytania ubezpieczycieli, w dzisiejszych czasach AC na Europę to prawie standard...
p.s. niektórzy mają jeszcze dodatkowe gwiazdki na BiH, Albanię, Czarnogórę no i oczywiście Białoruś i Mołdawię...:)
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 09.06.2014 08:31

karolo333 napisał(a):Ja jestem aktualnie na czasie zmiany ubezpieczyciela i moim zdaniem najuczciwsza oferta jest w liberty oczywiście assistance do ubezpieczenia. I jedyni którzy powiedzieli że AC nie działa w europie ,czego nikt inny nie raczył uczynić. Już naprawdę mam dość wszędzie tych wykluczeń i samych * **.

może dlatego ci powiedzieli ze ac nie działa za granica,poniewaz w wiekszosci firm działa,a akurat ich nie :?:
marcinz19871
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.06.2014
Ubezpieczenie siebie i assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinz19871 » 12.06.2014 16:07

Witam serdecznie! Mam dwa pytanka: pierwsze to czy warto wykupywac ubezpieczenie np w PZU na wypadek przykladowo zlamania reki lub innego zdarzenia losowego czy wystarczy wyrobienie karty EKUZ ? Drugie pytanie jakie i gdzie ubezpieczenie wykupic na wypadek awarii auta? Najlepiej na 14 dni bo na dluzej nie potrzebuje :-) bede wdzieczny za pomoc!
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 19.06.2014 19:55

A jakieś ubezpieczenie zdrowotne dedykowane (lub przynajmniej uwzględniające potrzeby) dla kobiet w ciąży?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2014 20:23

Dla kobiet w ciąży standardowe ubezpieczenie EKUZ jak i dodatkowe są wystarczające. Ogórki kiszone należy zabrać z PL.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: Ubezpieczenie siebie i assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 19.06.2014 21:18

marcinz19871 napisał(a):Witam serdecznie! Mam dwa pytanka: pierwsze to czy warto wykupywac ubezpieczenie np w PZU na wypadek przykladowo zlamania reki lub innego zdarzenia losowego czy wystarczy wyrobienie karty EKUZ ? Drugie pytanie jakie i gdzie ubezpieczenie wykupic na wypadek awarii auta? Najlepiej na 14 dni bo na dluzej nie potrzebuje :-) bede wdzieczny za pomoc!

zawsze się opłaca bo EKUZ gwarantuje Ci pomoc lekarską w nagłych wypadkach i podstawową, a ubezpieczenia (dobre) wszelkie czynności dodatkowe. tym bardziej, że to niewiele kosztuje (jeśli ktoś nie ma chorób przewlekłych), więc nie ma co oszczędzać
jeśli chodzi o assistance auta to z mojego doświadczenia z zeszłego roku i tego wiem, że dobre i w miarę tanie ubezpieczenia krótkoterminowe się skończyły. te co są gwarantują Ci małe limity, np. holowanie do 100 - 150 km. czyli tak naprawdę do najbliższego warsztatu.
AndyB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndyB » 19.06.2014 23:31

PZU Auto Pomoc na rok w wersji "Super", holowanie w Polsce z miejsca awarii do docelowego miejsca a w Europie do 1000 km. Cena 204 zł.
Wojażer PZU na 3 osoby na 16 dni, (koszt leczenia 120 tys. zł., NNW 20 tys. zł., OC 20 tys zł.) - 159,36 zł.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 20.06.2014 08:16

Wszyscy co chwilę piszą o PZU i holowaniu do 1000km, tylko nikt nie dodaje że aby to wykupić to musisz mieć u nich OC!! taki mały szczegół :). Odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego to osobiście któryś już raz korzystam z oferty travelguard, jest ona bezkonkurencyjna, do zawarcia tylko przez internet i płatność kartą. Za 17 dni płacę 158zł. Koszty leczenia i assistance to 50 tys. euro, NNW - 5 tys euro, OC - 80 tys. euro za osoby i 10 tys. euro za rzeczy. Pozatym jest mase innych świadczeń np. jak 6 tys euro na koszty ratownictwa w górach i na morzu. Jeszcze jedno ważne, travelguard to tak naprawdę AIG Europe Ltd, z tą firmą zawierasz ubezpieczenie.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 20.06.2014 09:03

A jak wygląda kwestia transportu chorego np. z półwyspu Peljesac gdzie nie ma szpitala, gospodarz kwatery mówi, że ponoć przylatuje śmigłowiec z Dubrownika i zabiera chorego. Tylko czy taką usługę zrefunduje NFZ lub ubezpieczenie np PZU wojażer.
Ludek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ludek » 23.06.2014 19:24

yzedef napisał(a):Odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego to osobiście któryś już raz korzystam z oferty travelguard, jest ona bezkonkurencyjna, do zawarcia tylko przez internet i płatność kartą. Za 17 dni płacę 158zł. Koszty leczenia i assistance to 50 tys. euro, NNW - 5 tys euro, OC - 80 tys. euro za osoby i 10 tys. euro za rzeczy. Pozatym jest mase innych świadczeń np. jak 6 tys euro na koszty ratownictwa w górach i na morzu. Jeszcze jedno ważne, travelguard to tak naprawdę AIG Europe Ltd, z tą firmą zawierasz ubezpieczenie.


Czy obsługa w przypadku zdarzenia jest po polsku?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy. - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone