Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pavvelK
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavvelK » 01.04.2014 12:18

Witam.
A co proponujecie dla kogoś, kto nie potrzebuje holowania na 1000km (tak na prawdę to jak się pojedzie gdziekolwiek dalej, choćby do Bułgarii czy Włoch to nawet i 1000km nie wystarczy)
assistance w AXA?
Dodają do OC, pakiet europa midi za 159zł maxi 329zł (limit holowania do 150 km/250km).
Maxi moim zdaniem nie warto bo drogi a mało dodaje. Natomiast midi wyglada w porządku.

Jest jeszcze kolejne w mbanku (auto24 Premium) - za 21zł/mc ale wygląda mi na jeszcze bardziej okrojone. No i cały rok wychodzi wtedy 252zł, więc wtedy opłaca się tylko na krótko, np. na wakacje (zresztą gdzieś wyczytałem, że minimalny okres ubezpieczenia to 2 m-ce, ale teraz nie mogę tego znaleźć). Nie wiem co dokładnie oznacza holowanie do 1000zł. Jaka jest kwota za 1km? Zależy od kraju czy jest stała? Jeżeli byłoby to np. 2zł/km wtedy mamy 500km. Co w sumie nie wiele zmienia :D Ale mamy np. zakwaterowanie w hotelu, 3 doby do 200 euro/os.
Kolejna sprawa to ubezpieczenie podróżne, ale to już chyba nie w tym wątku.
jasiek1972
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 24.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasiek1972 » 04.05.2014 11:55

Ma ktoś doświadczenie z ubezpieczeniem w ADAC ?
Jak to wygląda na dzień dzisiejszy ?
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 05.05.2014 11:16

jasiek1972 napisał(a):Ma ktoś doświadczenie z ubezpieczeniem w ADAC ?
Jak to wygląda na dzień dzisiejszy ?

Ja miałem w zeszłym roku ubezpieczenie ADAC ( na szczęście nie musiałem korzystać)
Znajomy miał drobną awarie busa w Niemczech.Pół godziny i przyjechała pomoc i naprawili na drodze.
Drugi znajomy laweciarz współpracuje z ADAC i mówi że ADAC ma najwięcej umów podpisanych z autostradami na holowanie.
Dobra w skróciePLUSY:
ADAC ubezpiecza ciebie i twoją rodzinę w razie kłopotów na drodze ( możesz poruszać się różnymi samochodami)
Nie pakują wszystkich do szoferki, tylko jak jest więcej osób to podjeżdża drugi samochód.
W razie awarii wybierasz czy chcesz hotel ,czy holowanko itp.

MINUSY:
Limit holowania niezbyt wysoki,bo do pierwszego warsztatu
Obsługa po 17 tej po szwabsku lub angielsku
Umowę zawiera się przez net na zasadzie zaproszenia do klubu ADAC przez innego klubowicza
Cena ok 80EUR na rok
jasiek1972
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 24.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasiek1972 » 06.05.2014 20:23

Dzięki za info .
Można się dogadać w razie problemu w języku angielskim ?
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 07.05.2014 10:35

jasiek1972 napisał(a):Dzięki za info .
Można się dogadać w razie problemu w języku angielskim ?

Pewnie :!: English rządzi.
Jak chcesz to napisz na Priv to ci poslę namiary gościa który mnie zapisywał do ADAC
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 15.05.2014 18:38

W ciągu dwóch tygodni muszę przedłużyć OC.
I proszę o radę czy lepiej wziąść OC z Assistance w polskiej firmie np Compensa,LInk4 czy wykupić najtańsze OC i przedłużyć pakiet w ADAC w którym mam już umowę do czerwca.Płaci się ok 83E ale limit holowania nie jest zbyt wielki.
Jeżeli macie jakieś doświadczenia proszę o informację lub propozycję firmy w której się ubezpieczyć.AC nie wchodzi w grę.
Z ADAC korzystałem już raz w PL i limit do ok 150km.Plus że jest to na osobę a nie samochód a więc nie jesteśmy uwiązani.
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 15.05.2014 18:57

Jak miałem przedłużyć OC, tez zastanawiałem się, czy wziąźć takie, które powiązane jest z assistance.
Po przemyśleniu i konsultacjach zdecydowałem się na wariant: OC normalnie, Assistance tylko na wakacje,
Kolejny raz PZU Pomoc w drodze Europa. Liczę, że po raz kolejny nie będzie potrzebne :D
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 15.05.2014 18:59

nlock napisał(a):Jak miałem przedłużyć OC, tez zastanawiałem się, czy wziąźć takie, które powiązane jest z assistance.
Po przemyśleniu i konsultacjach zdecydowałem się na wariant: OC normalnie, Assistance tylko na wakacje,
Kolejny raz PZU Pomoc w drodze Europa. Liczę, że po raz kolejny nie będzie potrzebne :D


Sprawdziłem i wychodzi to dość tanio.Chyba wykupię tylko taki pakiet i do tego zwykłe OC z Zieloną kartą.
Czyli taką kartę najlepiej kupić teraz a aktywować ją przed wyjazdem?
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 15.05.2014 19:51

OK. :D
Tylko pamiętaj o tym:

§ 10. 1. Okres ubezpieczenia określony jest w karcie i wynosi, w zależności od rodzaju karty:
1) w przypadku karty PZU Pomoc Europa – 365 dni albo 60 dni,
2. W odniesieniu do usług świadczonych w związku z awarią pojazdu, wymienionych w:
2) § 8 ust. 1 pkt 1, 2, 4, 12-18 - karta PZU Pomoc Europa,
okres ubezpieczenia w przypadku karty PZU Pomoc Europa 60 dni i wynosi 46 dni.
§11.1. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od następnego dnia po dokonaniu aktywacji karty i przystąpieniu Klubowicza do ubezpieczenia, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.
2. W odniesieniu do usług świadczonych w związku z awarią pojazdu, wymienionych w:
1) § 8 ust. 1 pkt 1, 2, 4, 12-18 - karta PZU Pomoc Europa,
ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od 15 dnia po dniu aktywacji karty i przystąpieniu Klubowicza do ubezpieczenia.

Czyli aktywuj kartę na 14 dni przed wyjazdem :!:
P.S.
W moim OC zielona jest płatna, więc tez wykupuje ją tylko na wyjazd :)
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 16.05.2014 14:46

Jednak zdecydowałem się na ADAC.Za 110Euro mam ochronę na cały rok dla wszystkich członków rodziny i bez względu na samochód który prowadzę.Karty przypisane są do osób nie pojazdów.
Można wybrać też tańszą opcję dla jednej osoby za 84Euro..
W tym wszystkim brak limitu holowania czyli,jeżeli naprawa jest niemożliwa do wykonania mogą sholować nas do domu nawet w Grecji bądź dostaniemy samochód zastępczy a auto zawiezie laweta.
Jak ktoś chce mogę załatwić taki Assistance.Po 2 tygodniach dostaniecie kartę wraz z dokumentem do wplaty.Ubezpieczenie jest ważne w całej Europie od chwili wpłaty na ich konto.
jasiek1972
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 24.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasiek1972 » 18.05.2014 16:38

Jednak zdecydowałem się na ADAC.Za 110Euro mam ochronę na cały rok dla wszystkich członków rodziny i bez względu na samochód który prowadzę.Karty przypisane są do osób nie pojazdów.
Można wybrać też tańszą opcję dla jednej osoby za 84Euro..
W tym wszystkim brak limitu holowania czyli,jeżeli naprawa jest niemożliwa do wykonania mogą sholować nas do domu nawet w Grecji bądź dostaniemy samochód zastępczy a auto zawiezie laweta.
Jak ktoś chce mogę załatwić taki Assistance.Po 2 tygodniach dostaniecie kartę wraz z dokumentem do wplaty.Ubezpieczenie jest ważne w całej Europie od chwili wpłaty na ich konto.

Jak to jest z tym holowaniem , tzn. jakie są limity ?
Piszesz , że nie ma limitów a kilka postów wyżej jest napisane o holowaniu do najbliższego warsztatu .
Chciałbym wykupić takie assistance jeśli holowanie jest bez limitów .
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 18.05.2014 16:48

Z tego co wiem jest tak.
Zepsuje Ci się samochód to najpierw ma przyjechać holownik z mechanikiem i próbuje naprawić auto na miejscu.Jeżeli się nie da holują Cie do warsztatu i tam diagnozują co się zepsuło i mówią ile to kosztuje.Ty w tym czasie masz hotel dla wszystkich pasażerów tyle że bez wyżywienia.
Jeżeli nie da się naprawić auta w ciągu trzech dni albo holują Ci auto do domu bądź Ty zostajesz na wakacjach z autem służbowym a zepsuty jedzie do domu.
Warunek jest jeden,jeżeli w warsztacie powiedzą ze naprawa kosztuje np 600EURO to gdy z niej zrezygnujesz jest to równoznaczne z odmówieniem assistance,a więc później radzisz sobie sam.Mi ostatnio zepsuło się auto przed Poznaniem(wracałem z DE nie swoim) i do domu miałem ponad 340km. Zadzwoniłem po holownik i dowieźli mnie 180km w kierunku domu nie chciałem jechać do warsztatu.
Ekspert LINK4
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ekspert LINK4 » 19.05.2014 13:40

Ryzyko dla każdego kierowcy jest szacowane indywidualnie według różnych parametrów więc na ten sam pojazd każdy może mieć inną wysokość składki. Zapraszam Cię suprnowa do skorzystania z kalkulatora, który znajduje się na naszej stronie głównej. Możesz wtedy od razu dokonać zakupu polisy on-line i uzyskać w ten sposób dodatkowy 7-proc. rabat.

Pozdrawiam,

Ekspert LINK4


suprnowa napisał(a):W ciągu dwóch tygodni muszę przedłużyć OC.
I proszę o radę czy lepiej wziąść OC z Assistance w polskiej firmie np Compensa,LInk4 czy wykupić najtańsze OC i przedłużyć pakiet w ADAC w którym mam już umowę do czerwca.Płaci się ok 83E ale limit holowania nie jest zbyt wielki.
Jeżeli macie jakieś doświadczenia proszę o informację lub propozycję firmy w której się ubezpieczyć.AC nie wchodzi w grę.
Z ADAC korzystałem już raz w PL i limit do ok 150km.Plus że jest to na osobę a nie samochód a więc nie jesteśmy uwiązani.
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 19.05.2014 14:09

Aż taka reklama na forum? :)
Smolarz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smolarz » 26.05.2014 15:24

Osobiście mogę polecić Starter assistance. Płacę 200 zł za cały rok i mam ochronę w Polsce i w Europie. Jest to zarazem ochrona ADAC. Od Startera można wykupić też ubezpieczenie podróżne, ale nie kojarzę dokładnie na jakich warunkach, bo sam jeszcze nie korzystałem. Może w tym roku przed wakacjami zadzwonię i podpytam ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone