Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jazda w nocy - okulary

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cambriaaa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 23.05.2012
Jazda w nocy - okulary

Nieprzeczytany postnapisał(a) cambriaaa » 11.07.2017 13:35

Czy możecie polecić dobre sprawdzone okulary do jazdy w nocy? Czy w ogóle jest sens takowe kupować? Za tydzień startujemy o 22 na Pag. Pozdrawiam :D
sebula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebula » 11.07.2017 13:41

Moim zdaniem warto zakupić okulary do jazdy nocą. Dużo lepsza widoczność i oczy mniej się męczą. Niepolecę konkretnej firmy ale mój mąż zakupił takie za ok. 50 zł i jest zadowolony.
cambriaaa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 23.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cambriaaa » 11.07.2017 13:48

:) Bardzo dziękuję za szybka odpowiedź. Nie wiem czym się kierować przy zakupie okularów, bo zdaje się, że mają różne parametry.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 11.07.2017 14:12

http://brenda.pl/product-pol-78-IRAQ-CZ ... AJACE.html przykładowy opis okularów rozjaśniających.
Do dłuższych nocnych wyjazdów stosuję kupione kilka lat temu wymienne żółte szkła Brendy w/g powyższego opisu technicznego. Zdecydowanie poprawiają parametry jazdy. Wybór firmowych okularów jest spory. Trzeba obejrzeć, założyć na nos, przymierzyć.
cambriaaa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 23.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cambriaaa » 11.07.2017 14:27

Bardzo dziękuję endryu :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2017 14:53

Używałem przez wiele lat, kupione na portalu aukcyjnym (wiadomo jaki) i sobie chwaliłem, oczy nie męczyły się jak podczas jazdy bez.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2017 15:41

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2017 15:54

Ja niestety z takich skorzystać nie mogę bo muszę mieć na nosie korekcyjne żeby z szosy nie zjechać :D
Ale ważna rzecz w szkłach korekcyjnych - antyrefleks! W dawnych czasach jak nie miałam tego cuda strasnzie raziły mnie nocą światła z naprzeciwka. Teraz nie mam już takiego problemu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2017 16:22

__monia napisał(a):Ja niestety z takich skorzystać nie mogę bo muszę mieć na nosie korekcyjne żeby z szosy nie zjechać :D
Ale ważna rzecz w szkłach korekcyjnych - antyrefleks! W dawnych czasach jak nie miałam tego cuda strasnzie raziły mnie nocą światła z naprzeciwka. Teraz nie mam już takiego problemu.




Mając zwykłe okulary korekcyjne na nosie w przyrodzie występują bardzo przyjemne nakładki na okulary do jazdy nocą oraz w czasie deszczu.
Ostatnio edytowano 11.07.2017 16:25 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 11.07.2017 16:25

smoki3 napisał(a):
__monia napisał(a):Ja niestety z takich skorzystać nie mogę bo muszę mieć na nosie korekcyjne żeby z szosy nie zjechać :D
Ale ważna rzecz w szkłach korekcyjnych - antyrefleks! W dawnych czasach jak nie miałam tego cuda strasnzie raziły mnie nocą światła z naprzeciwka. Teraz nie mam już takiego problemu.




Mając zwykłe okulary korekcyjne na nosie w przyrodzie występują bardzo przyjemne nakładki na okulary do jazdy nocą oraz w czasie deszczu.

Przykładowe rozwiązanie http://www.optykwnecie.pl/5706,nak-adka ... owych.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2017 21:21

Ciekawe...
Testował ktoś może??
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 11.07.2017 21:52

Od 34 lat nic nie robię :) tylko jeżdżę, nie ma w czasie doby godziny o której bym nie wyjeżdżał w trasę i niej z nie wracał nigdy nie miałem takich gadżetów :)
Jak tylko była możliwość zawsze wyjeżdżałem tylko na noc, do Chorwacji zawsze na noc żeby około obiadku być na miejscu na drugi dzień, czy to Pag, Makarska czy Orebić ale jakby komuś miało to pomóc, kupujcie.
AndyB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndyB » 11.07.2017 22:04

Oprócz nakładek z powłoką Blue Blocker na rynku są dostępne od niedawna specjalne powłoki antyrefleksyjne dla kierowców, do jazdy w dzień i w nocy. Nie są żółte jak Blue Blocker. Proszę sprawdzić w zakładzie optycznym. Polecam soczewki z tymi powłokami pewnej polskiej firmy z Gdyni.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone