Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jazda bez winety Słowenia Kontrola

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zborcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 21.05.2011
Jazda bez winety Słowenia Kontrola

Nieprzeczytany postnapisał(a) zborcio » 18.07.2017 19:16

Witam

Mam pytanie jadać przez Słowenię znajomy trochę pomylił drogę i jechał jakiś odcinek prze autostradę bez winiety.Nikt go nie zatrzymał i dojechał do Chorwacji.Pytanie czy jak nikt nie zatrzymał i nie wlepił mandatu to mu się udało i mandatu nie będzie ? Czy jak to wygląda
Dzieki za info i pozdro
Ostatnio edytowano 18.07.2017 19:27 przez zborcio, łącznie edytowano 1 raz
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Re: Jazda bez winety Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 18.07.2017 19:20

też ost. zastanawiałem sie jak to jest kontrolowane :)
zborcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Jazda bez winety Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) zborcio » 18.07.2017 19:21

i wiesz cos wiecej?
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011
Re: Jazda bez winety Słowenia Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 18.07.2017 19:47

Z doświadczenia wiem ze jesli udalo mu sie przejechać bez kontroli to mandatu nie dostanie. Dość powszechne sa kontrole winietek na drogach Slowenii. Moj pierwszy wyjazd zakonczyl sie drenazem kieszeni.
zborcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Jazda bez winety Słowenia Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) zborcio » 18.07.2017 19:52

Czyli miał szczęście? Czy jakiś mandat możne przyjść do domu? a tak z ciekawości ile ta przyjemność kosztowała?
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011
Re: Jazda bez winety Słowenia Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 19.07.2017 14:18

zborcio napisał(a):Czyli miał szczęście? Czy jakiś mandat możne przyjść do domu? a tak z ciekawości ile ta przyjemność kosztowała?

150 Euro płatne na miejscu lub 300 w terminie późniejszym.
Minęliśmy granicę (takie kolorowe coś nad drogą) - mieliśmy kupić winietę na najbliższej stacji benzynowej. Kontrola była 150 m przed nią...
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008
Re: Jazda bez winety Słowenia Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 19.07.2017 14:51

Dlatego przed granicą są drogowskazy na pas który doprowadzi do punktu sprzedaży winiet przed wjazdem na autostradę.
Krzysiek
Użytkownik usunięty
Re: Jazda bez winety Słowenia Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2017 15:17

W Słowenii raz miałem kontrolę winiet na punkcie kontroli/bramkach (cestarina czy jakoś tak). W nocy. Stał koleś z latarką, było ograniczenie do 10km/h i sprawdzał każde auto. Jazda bez winiety może się udać (moi znajomi nie mieli pojęcia o winietach w Słowenii i przelecieli kraj bez). ;)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Jazda bez winety Słowenia Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 19.07.2017 15:39

CK-Kondi napisał(a):... Dość powszechne sa kontrole winietek na drogach Slowenii. Moj pierwszy wyjazd zakonczyl sie drenazem kieszeni.

Na jakich drogach. :?: Winiety dotyczą przejazdu tylko autostradami. No chyba, że czegoś nie wiem. Bądź łaskaw nieco uszczegółowić.
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011
Re: Jazda bez winety Słowenia Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 19.07.2017 21:41

Autor wątku w sposób jasny sprecyzowal pytanie w kwestii jazdy autostrada. Do tegoż pytania w mojej odpowiedzi sie odnioslem.
O podróży drogami lokalnymi nie wypowiadalbym sie :smo: ponieważ: nie korzystałem oraz sa bezpłatne.
Jakie drogi sa platne a jakie nie znajdziesz na forum oraz innych stronach Internetowych.
Spośród naszych wyjazdów tylko jeden raz nie byliśmy poddani żadnej kontroli:czy to pośredniej (pan\pani wertowala samochody pitezna lornetka) oraz bezposredniej(przejazd przez przygotowane szykany). Caly czas mowie o drogach platnych zwanych autostradami. Mam nadzieje ze choc nieco uzupelnilem Twoja wiedze.
W każdym razie winietę na Slowenie kupuje juz w sklepie na samej granicy .
Ps. Właśnie Malzonka mi przypomniał ze a Austrii takze mieliśmy "przyjemność" kontroli w zakresie posiadania ichniejszych winiet- wygladalo to tak ze odcinek autostrady byl zamknięty (myśleliśmy ze wypadek) skierowano ruch na parking i tam kazdy jeden samochód byl ogladaby (w zasadzie przednia szyba) a z parkingu normalnie wyrazem na autostradę. Wiec albo mamy wyjątkowe szczęście... albo ryzyk-fizyk sie totalnie nie opłaca.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Jazda bez winety Słowenia Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 20.07.2017 06:27

Ok nie doczytałem tego Twojego wpisu:
CK-Kondi napisał(a):Minęliśmy granicę (takie kolorowe coś nad drogą) - mieliśmy kupić winietę na najbliższej stacji benzynowej. Kontrola była 150 m przed nią...

Nie zmienia to faktu, że jestem Waści niezmiernie wdzięczny za rozwianie tumanów mej niewiedzy w temacie winiet w Słowenii :wink:
Właśnie aby ustrzec się takich przypadków od 4 lat kupuje winiety (także na SLO) poprzez znany na forum niemiecki portal. Co do kontroli winiet to jeśli dobrze pamiętam miałem je przy każdym wyjeździe. W CZ przed wjazdem na autostradę za znaną stacją dawniej Shell, w A i na organizowanych w tym celu zwężkach na autostradzie (najczęściej przed/za granicą ze SLO) ale i na parkingu przy tak zwanej okazji policjanci przechodzili i oglądali przednie szyby wtedy "poległ" o ile pamiętam Czech, w SLO w miejscu które opisałeś i później na trasie na Istrię gdy przejeżdżam całą SLO w miejscach dawnych punktów poboru opłat przy zwolnieniu. Reasumując nie polecam jazdy przez wszystkie te kraje bez winiet bo może to być kosztowne doświadczenie. Jednak tylko wtedy gdy zostanie złapany delikwent "na gorącym" bo do kraju nie powinien przyjść polecony ze SLO.
Ostatnio edytowano 20.07.2017 07:45 przez Crocodyl, łącznie edytowano 1 raz
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Jazda bez winety Słowenia Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 20.07.2017 06:48

Ja jechałem już 7 razy i nigdy nie miałem kontroli winiet w Słowenii.....
Raz w Austrii zrobili zwężkę na powrocie

Słowenie zawsze mijam w okolicach 4-5 rano
martynaPL
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.08.2018
Kontrola winiet w Słoweni

Nieprzeczytany postnapisał(a) martynaPL » 24.08.2018 08:24

Hej,

Jechaliśmy w sierpniu 2018 przez Słowenię omijając autostrady. Jadąc w kierunku Chorwacji, tuż za Ptujem nawigacja wprowadziła nas na autostradę. Zjechaliśmy z niej po kilku kilometrach. Nikt nas nie zatrzymał, ale czytam o video kamerach, które ponobno automatycznie wykrywają brak winiety.

Czy to prawda z tymi kamerami?
Czy mamy się spodziewać 300 EUR mandatu pocztą?

Czy ktoś ma rzetelną wiedzę na ten temat?

Z góry bardzo dziękuję.
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Kontrola winiet w Słoweni

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 24.08.2018 08:34

martynaPL napisał(a):Hej,

Jadąc w kierunku Chorwacji, tuż za Ptujem nawigacja wprowadziła nas na autostradę. Zjechaliśmy z niej po kilku kilometrach.


Gdzie dokladnie wjechales? Bo tuz za Ptujem to moglo byc Drazenici, Lancova Vas i Podlehnik. Jesli wjechales na ostatnim to nie masz sie czym przejmowac - tamten fragment jest jeszcze darmowy (sierpien 2
018). Co do systemu kamer to jest ich sporo nad autostradami, czy na tym odcinku Cie wychwycilo tego nie wiem.
martynaPL
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.08.2018
Re: Kontrola winiet w Słoweni

Nieprzeczytany postnapisał(a) martynaPL » 24.08.2018 10:14

Sądzę, że to był niestety Drazenici albo Lancovia Vas bo było to w granicach albo tuż na obrzeżach Ptuj. W Podlehnik to raczej zjechałem z tej drogi.
To, że są systemy kamer to jasne. Pytanie czy one służą do kontroli posiadania winietek i czy wysyłają na tej podstawie mandaty do domu?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jazda bez winety Słowenia Kontrola
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone