Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

JAMNICA RAZ JESZCZE...........(mniam)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 15.03.2013 22:51

Co do Radegasta.
Czopowany jest super, a w butelce tylko 12-stka, 10-ątka to sikacz.
W upalny letni dzień wypad na basen tuż za granicę i kilka kufelków czopowanego Radegasta... bezcenne :D

Z polskich ostatnio Łomża mi podchodzi. Racibórz jasny i ciemny też dobry.
Co do tyskich, lechów, harnasi, żubrów itp. zdanie mam podobne.
Ostatnio pijąc Tyskie miałem wrażenie jakbym pił jakiś napój chmielowy wspomagany, dla mocy, spirytusem. :?

A tego Ciechana, to gdzieś lada dzień dopadnę.
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.03.2013 23:17

Raul73 napisał(a):
inman napisał(a):Woda mineralna (źródlane) w Chorwacji nie jest zbyt dobra. Piwem także zbytnio bym się nie podniecał. Polskie piwo dwie klasy lepsze. Nie mówiąc już o mocnych alkoholach. Tu zupełnie bez porównania.


To jedynie kwestia gustu - każdy woli co innego.

Ja na przykład wolę Karlovačko od wszystkich polskich piw razem wziętych.


Oj kolego.... to mało piwa chyba w życiu próbowałeś :D Nie ma to jak stary dobry Kujawiak. Teraz już niestety browary bydgoskie zamknięte.... Ale receptury nadal używają :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.03.2013 23:29

Ludzie trochę obiektywizmu. Wszyscy uwielbiamy Chorwację. Z wielu powodów. Ale piwo i mocne alkohole nie są mocną stroną tego pięknego kraju. Gdybym wypił tyle rakiji ile polskiej wódki to pewnie by mi już wątroba zgniła lub żołądek wysiadł :D :D
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 16.03.2013 00:13

inman napisał(a):Ludzie trochę obiektywizmu. Wszyscy uwielbiamy Chorwację. Z wielu powodów. Ale piwo i mocne alkohole nie są mocną stroną tego pięknego kraju. Gdybym wypił tyle rakiji ile polskiej wódki to pewnie by mi już wątroba zgniła lub żołądek wysiadł :D :D


Oprosti
Nikad Ti ni si pio rakiju koja je bila dva puta palena :papa:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.09.2015 14:46

Powoli się kończy zapas Jamnicy przywiezionej w tym roku z Cro. :(
Może ktoś wraca dużym autem lub na pusto z Cro i przywiózłby z 5 grzewek? :mrgreen:
Odkupię z procentem i mogę nawet podesłać kuriera po nią w dowolne miejsce w PL.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.09.2015 16:27

maniust napisał(a):Powoli się kończy zapas Jamnicy przywiezionej w tym roku z Cro. :(
Może ktoś wraca dużym autem lub na pusto z Cro i przywiózłby z 5 grzewek? :mrgreen:
Odkupię z procentem i mogę nawet podesłać kuriera po nią w dowolne miejsce w PL.



W internetowym konzumie 4,49 Kn/Ko 0,5 l . Wysyłają do Unii.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 28.09.2015 16:42

Tak to zwykle bywa, że to co pijemy na wakacjach, w kraju wyplulibyśmy albo przełknęli z wysiłkiem. U mnie tak jest z grecką Retsiną, która w PL dość średnio mi smakuje, czy to zimą przy zdjęciach z wakacji ,czy latem przy grillu i horiatiki. Retsina "wchodzi" tylko w Grecji ;)

Jamnica też taka sobie. w HR pije się zimną litrami bo gorąco, u nas, porównując z Cisowianką wydaje się słonawa i mdława. Porównywałem na bieżąco z bo przywieźliśmy z pół zgrzewki, która nam została. Do tej pory stoi nie dopita.

To samo z lokalnymi sikaczami stołowymi i piwem. Karlovacko to już bodajże Heineken czyli produkcja piwopodobna. Smakowało mi za to ciemne piwo Tomislav czy jakoś tak....

No ale najważniejsze, że tam smakuje :)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 28.09.2015 17:03

A dla mnie nie ma nic lepszego niż zimna Jamnica. Obecnie została mi tylko jedna butelka w lodówce.. :(

Zawsze przywożę ze sobą minimum jedną zgrzewkę. ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.09.2015 17:07

Mnie akurat chorwacki sikacz z beczki, który tam był kwasem bardzo ładnie się postarzył po miesiącu w lodówce. Nabrał dużo ciekawszego smaku. Stał sobie właśnie w butelce po jamnicy.
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015
Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 06.04.2016 13:17

Sorki jeśli zakładam wątek na głupi temat :roll: . W sierpniu jedziemy do Chorwacji (pierwszy raz z dziećmi,sami byliśmy w Chorwacji 11 lat temu). Moje dzieci piją tylko wodę butelkowaną niegazowaną (jeszcze herbatę piją ale rzadko)-raczej każda im pasuje ale są wody,przy których kręcą nosem i mówią,że im nie smakuje i nie chcą jej pić. Słyszałam,że niektóre wody butelkowane w Chorwacji mają specyficzny smak np są słonawe czy kwaśne. Czy mogę wiedzieć które to,żeby ich uniknąć? Chodzi o to,że nie mam zamiaru tachać ze sobą z Polski kilku zgrzewek wody mineralnej (poza tym jedziemy autokarem więc nawet kilka zgrzewek w grę nie wchodzi) i chcę wodę kupować na miejscu. Tylko właśnie nie chcę,żeby miały jakiś specyficzny smak bo dzieciaki nie będą chciały jej pić...Pozostaje jeszcze kranówka ale pewnie też ma jakiś specyficzny smak...Jeden syn toleruje sok do wody więc w jego przypadku nie będzie problemu bo sok zabije inny posmak ale w przypadku drugiego sok odpada...Sorki jeśli moje pytanie jest głupie ale naczytałam się,że ludzie z Polski wożą do Chorwacji po kilka zgrzewek wody mineralnej czy innych soków,myślałam,że to z powodu oszczędności bo w Chorwacji woda butelkowana jest droższa ale ktoś tłumaczył się tym,że jemu po prostu woda butelkowana w Chorwacji nie smakuje bo ma słonawy czy kwaśny smak.No i stąd moje pytanie-czy faktycznie tak jest?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 06.04.2016 14:18

Pewnie nie piłem wszystkich wód jakie w Chorwacji sprzedają ale żadna do tej pory mi nie smakowała. Nie ma jak nasza Staropolanka. Zawsze wiozę ze sobą kilka zgrzewek z tym że samochodem. Chętnie też bym się dowiedział, która jest naprawdę dobra? Może jakis smakosz się odezwie?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.04.2016 14:25

W Chorwacji tylko JAMNICA 8) . Zdarza się nawet, że parę butelek do PL przyjedzie :lol: .

Obrazek

W domu na co dzień piję Staropolanka2000, ewentualnie Cisowiankę albo Nałęczowiankę i nie mam żadnych problemów z przestawieniem się na wodę w Chorwacji. Nic specyficznego w niej nie czuję :roll: .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.04.2016 14:28

Ja od kilku lat piję Chorwacką "kranówę", nie ma dla mnie jakiegoś specyficznego smaku. Kiedyś kupowaliśmy wodę butelkowaną w CRO, ale kilka razy u naszych gospodarzy piliśmy różne lemoniady zrobione właśnie na kranówie i przestaliśmy kupować butelkowanej :oczko_usmiech:
Ps. W Polsce też pije "kranówę", woda w moim mieście jest ze studni głębinowych i jest naprawdę dobra.
feniks7
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.04.2016
Re: Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniks7 » 06.04.2016 15:10

W Chorwacji jest b.duży wybór wód w marketach (jak u nas) i smakują +/- jak u nas. Spotkałem jedną o specyficznym smaku, ale
nie pomnę nazwy. Bez problemu kupisz wodę o neutralnym smaku.

pzdr F
betty842
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 04.11.2015
Re: Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) betty842 » 06.04.2016 15:29

W takim razie Jamnicę wpisuję na listę wód polecanych :). Może jeszcze pojawią się jakieś nazwy wód polecanych lub niepolecanych to sobie pokoduję. Kranówkę też zamierzam spróbować bo może faktycznie będzie dobra w smaku i nie będzie konieczne kupowanie wód butelkowych. Choć nie ukrywam że trochę boję się jakiś sensacji żołądkowych po kranówce ale pewnie niepotrzebnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
JAMNICA RAZ JESZCZE...........(mniam) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone