Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.05.2016 21:08

kojacek napisał(a):A w jakich godzinach były te korki zarówno w Czechach jak i w Austrii?
Ciekawi mnie czego należałoby spodziewać się jadąc wieczorem czy wręcz w nocy. Np okolice Wiednia 10 w nocy lub nawet później. Przypuszczam, że jedyne, czego się spodziewać to ograniczenia prędkości, bo ruch to pewnie będzie raczej nieduży...
Przynajmniej w zeszłym roku w Czechach i w Austrii ograniczały mnie tylko limity prędkości na remontowanych odcinkach.


Jechałem wcześnie rano czyli Brno ok. 10, Wiedeń ok. 12. Z Brnem to jak tak czytam lokalną prasówkę, to sporo rzeczy się robi w mieście na raz. Podobno najgorsze jest już "za" - IDNES donosiło, że ludzie z np. Olympii czy Futurum to wyjechac nie mogli bo wszystko stoi. Brno znam jak własną kieszeń i nawet to mi nie pomogło pitnąć przed korkami ;)

Wieczorem i w nocy jest względnie pusto. Raz w Mikulowie trafiłem na trzykilometrowy korek ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.05.2016 10:21

Trasa Brno - Wiedeń dosyć mocno korkuje się w piątki i niedziele za sprawą naszych rodaków pracujących w Austrii. W ubiegłym roku do Cro jechałem w piątek i w Mikulovie byłem ok 14 od strony Austrii jechał sznur samochodów. Wracałem w nocy z niedzieli na poniedziałek i taki sam sznur samochodów ciągnął w przeciwnym kierunku. Dodam że większość tych samochodów była na rejestracjach SRC, SWD, SGL, OGL, OP, OK :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2016 19:37

Jechaliśmy w sobotę. I było tłoczno. A jak tak słucham frekvence1.cz, to w Brnie notorycznie coś jest zakorkowane ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2016 21:06

Ja kilka razy jechałem w soboty przez Brno i korków nigdy nie było :roll:

Na wylotowej Wiedeńskiej, za Futurum raz postałem z 5 minut i to tyle.
Za to korki były często między Slavkovem a Brnem :roll:

Różnie bywa 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2016 07:13

Lednice napisał(a):Ja kilka razy jechałem w soboty przez Brno i korków nigdy nie było :roll:

Na wylotowej Wiedeńskiej, za Futurum raz postałem z 5 minut i to tyle.
Za to korki były często między Slavkovem a Brnem :roll:

Różnie bywa 8)


Noooo, powiem Ci, że w Brnie i okolicy od początku roku byłem sześć razy. I za każdym razem to samo. Poprawia się jedynie od strony Vyškova za to samo Brno - niekończące się remonty.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2016 12:56

Ja byłem ostatnio końcem listopada.
No, ale co oni tam remontują koło Futurum :?:
Remontowali tam wiadukt kawałek dalej w kierunku na Wiedeń i tam była zwężka :roll:


W czerwcu będę tam kilka razy i się przekonam, czy coś się poprawi :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2016 13:26

Lednice napisał(a):Ja byłem ostatnio końcem listopada.
No, ale co oni tam remontują koło Futurum :?:
Remontowali tam wiadukt kawałek dalej w kierunku na Wiedeń i tam była zwężka :roll:


W czerwcu będę tam kilka razy i się przekonam, czy coś się poprawi :roll:


Nawierzchnię na węźle 196 i tu są spore zwężenia. Na węźle 194 trafiłem na prace inżynieryjne, właściwie to za nim - i stąd te dupne kolejki między jednym zjazdem a drugim :) Na D2 dalej za Olympią kopią asfalty i wymieniają infrastrukturę. Ma to potrwać wszystko do końca maja.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2016 13:41

Ja pojadę 1 czerwca i zobaczymy, czy się wyrobią :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2016 17:19

Obrazek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2016 09:13

Czesi na portalu iDnes.cz donoszą, że drogowcy na lato szykują sprawdzian nerwów dla kierowców.

Další „pasti“ čekají cestou na jih, tedy do Chorvatska. (...) několik oprav probíhá i v uzlu kolem Brna. Dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem je zúžená o jeden pruh a stejně tak dálnice D2 směrem na Bratislavu.

Kolejna pułapka czeka w drodze na południe, tj. do Chorwacji. Kilka remontów trwa na węźle w okolicy Brna. Autostrada D1 między Brnem a Wyszkowem, jest zwężona o jeden pas ruchu i to samo ma miejsce na autostradzie D2 w kierunku na Bratysławę.

Wychodzi na to, że do lata nie skończą...
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.06.2016 11:24

zeszłego roku miałem tą nieprzyjemność jechać za Brnem gdzie była tragedia... choć dużo wcześniej tt podpowiadał by jechać mniej więcej tak:
https://goo.gl/maps/CNgJcKNmyYS2 i mniej więcej od tego zjazdu aż do Vyskova był korek na autostradzie. Jak tego roku będzie podobnie to nie pozostaje nic innego jak jechać jakoś objazdem:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2016 08:50

Tradycyjnie, jak co roku, redakcja iDnes.cz testuje trasę nad Jadran. I są średnio zadowoleni.

Cesta do Chorvatska 2016. Čeká nás velké silniční trápení

jadran.JPG
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 19.06.2016 21:14

paulr napisał(a):zeszłego roku miałem tą nieprzyjemność jechać za Brnem gdzie była tragedia... choć dużo wcześniej tt podpowiadał by jechać mniej więcej tak:
https://goo.gl/maps/CNgJcKNmyYS2 i mniej więcej od tego zjazdu aż do Vyskova był korek na autostradzie. Jak tego roku będzie podobnie to nie pozostaje nic innego jak jechać jakoś objazdem:)

A o jakiej porze tam byłeś, w ciągu dnia?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 22:16

Nigdzie w Brnie nie ma robót drogowych :!: :!: :!:

Jak się jedzie z Polski na południe, to przejazd przez Czechy nie sprawia problemów :!:

Jest OK :!:

W dni robocze, po południu są korki na zwężce koło Rousinova i na zwężce w Ołomuńcu. :!:

W pierwszym przypadku ratunkiem jest w przypadku wielkiego korka zjazd w Rousinovie na starą drogę obok autostrady i wjazd na ekspresówkę w Vyskovie :!:

Druga zwężka jest w zasadzie nie do ominięcia, poza tym nie ma to większego sensu, bo traci się z kwadrans
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakość autostrady w Czechach - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone